VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları

+6
emresancaktar
Adriana Mejia Garcia
pilot
Selim ŞAHİN
istanblue
Alp Deniz Şenyurt
10 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Empty
MesajKonu: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 13:41

herkese merhaba
Artık bende boyama yapmaya karar verdim.
Çaılşmalarım
1-FSX Overland A340 THY new livery
2. ? bulamadım bana boyama önerileri sunarsanız daha mutlu olurum Question
İşte_BU!

En son pilotalp tarafından Salı 31 Ocak 2012, 14:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 13:41

Star Alliance da olabilir 340 THY
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Di-C3CM
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 16:19

Merhaba hocam öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim.Ben size PEGASUS firmasının bir boyamasını çalışma amaçlı önerebilirim.Ayrıntılı ve zevkli bir çalışma olur sizin içinde.

"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları I5475036_1792561-jpg
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 18:00

Öneriniz için teşekkür ederim acaba hangi uçakta denememi tavsiye edersiniz?İşte_BU!
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 18:11

Resmini verdiğim uçak olabilir mesela...
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 21:45

Alp hocam,, painter adayı olarak görünce çok sevindim.. Allah muvaffak etsin. Gürhan hocamızın önerisi bence de çok güzel, herkesçe tercih edilen bir modeldir. Hem Gürhan hocamızda forumumuzun en titiz ve tecrübeli painter hocalarındandır. Hani bence peşinden ayrılmayın. ::) Bu boyama işlerinden ben pek anlamasamda diğer tüm konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

Diğer konuya gelince, yok hocam öyle bir şey.. ::) Forumda daha aktif olacağınızı umuyorum bundan sonra ve sizde hiç bir rant gözetmeksizin sadece bu hobiye gönül veren sanal pilotlara yapacağınız birbirinden güzel boyamalarla destek vereceksiniz inşallah.. Bizler sadece bu maksat ve gaye ile forumda zaman geçiriyoruz. ::)
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 22:52

Hocam hangi resim?
A340 mı?
A320 mi?
Question
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 23:01

Hocam koyduğum resim sizde gözükmüyormu.Boeing 737-800 modeli Pegasus.
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 23:12

hayır hocam gözükmedi öyüzden sordum
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 31 Ocak 2012, 23:49

Hayırlı çalışmalar dilerim Alp hocam..
Kaan hocamın yazdığı gibi, Gürhan hocamın ve Erdinç hocamızın dikkatli gözlerinden hiç bir şey kaçmaz.. Lütfen hocalarımızı takip ediniz. Size yazdığım "Boyama İpuçları" sayfamızı izlemeye devam ediniz!.
Yorumlarımızı yapmak için boyama çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorıuz..Kolay gelsin.
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyÇarş. 01 Şub. 2012, 00:00

Hocam uçağın nerdeyse tamamı bitti bitek winglet'ler kaldı resimler yolda
🅱d:e:
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyÇarş. 01 Şub. 2012, 13:17

Hocam bitti lütfen resimleri dört gözle inceleyin
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Di-6F3O
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Di-DCWO
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Di-EIBE
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Di-0LNU
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Di-I0IO
"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları Di-B21X
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyÇarş. 01 Şub. 2012, 17:43

Öncelikle çalışmanızın Tanıtım noksanlıkları var:
Hangi tip, model ve kimin modeli olduğunu yazmamışsınız.
2- Uçağın varsa, gerçek fotosunu da eklemeniz gerekir ki, karşılaştırma yapabilelim..
Yakın çekim yaptığınız için teşekkürler..
Kanatların altını ve üstünü göremiyoruz. Tesciller varmı , yok mu?..

pilot demiş ki:

Bir de burada yaptığınız boyamalara usta painterlerimiz ve Adminlerimiz ile birlikte vereceğimiz ortak karar ile sizlerin "Uçak Boyama İstekleri" sxayfasındaki talepleri boyamanız için onay vereceğiz. "Vaps Painter" ı olmak için mutlaka ve kesinlikle "Uçak Boyama İstekleri" sayfasındaki boyamaların yapılması gerekiyor. Belki, şu an istekler tamamlanmıştır, olmayabilir ama, her an yeni bir istekle karşı karşıya gelebiliriz.

Yukarıdaki boyamanıza gelirsek, şu an için yorum yapmıyorum. Çünkü;
1- Yeni boyama çalışmalarına başlayan painterlerimiz öncelikle şu sayfalardaki
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
şu an usta painterlerimizin ilk çalışmalarına yaptığımız yorum ve eleştirilere bakmaları gerekir.
2- Biliyorsunuz hepimizin gözü ve beyni THY uçaklarına Aşina.. Bu nedenle ilk çalışmalar Türk taşıyıcı firmalarına ait (THY, Onur Air, Pegasus, vs..) olursa, gerçek uçağın fotosunu indirip te karşılaştırmaya gerek kalmadan hemen yorumlarımızı yapabiliriz.
3- Çalışmalarınızın resimleri şöyle olmalı.:
Öncelikle ilk şart; MUTLAKA YAKIN PLAN!.. Uzak plandan alınan bir SS, sanki hata var da, göstermemek için uzak çekmiş!, hissini yaratır bizde..
Bu nedenle bütün SS'ler hep yakın plan olmalı ki.. Bizler iyice inceleyelim..
Sunacağınız çalışmalarınızın resimleri uçağın 6 tarafından da olmalı. Kanat alt ve üstlerindeki tesciller, Ön tekerlek kapaklarındaki tescilin son iki harfi, burundaki boyama birleştirmeleri vs, .. hep dikkatle bakılacak yerler..
4- En önemli çalışma şartlarından biri de; boyamayı düşündüğünüz ve bizler tarafından da bilinen havayolu uçağının GERÇEK fotosunu önünüze alarak çalışmanız ve aynı fotoyu sunum sayfasına eklemeniz gerekir...Ki; bizde gerçek fotoya bakarak, boyamanız hakkında yorum yapabilelim..

... Yukarıdaki boyamanız olan "FreeBird" e pek aşina olamadığım için ve de gerçek fotoğrafını da eklemediğinizden hiç yorum yapamam.
Bundan sonraki çalışmalarınızı THY ve benzeri bilindik boyamalardan yaparsanız memnun oluruz.

Size ve yetenekli diğer yeni painterlerimize başarılı çalışmalar dilerken, ekmek paranız olan asıl işinizi de bu hobiye kurban etmeyin lütfen!.. Önce AŞ, sonra hobi.. Saygılar.

Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyÇarş. 01 Şub. 2012, 20:55

Hocam tescil var ancak gerçek foto:
<SCRIPT LANGUAGE='JavaScript' SRC="http://www.jetphotos.net/photolink.php?id=7298916" TYPE='text/javascript'></SCRIPT>
Overland THY A340 FSX
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyÇarş. 01 Şub. 2012, 20:57

pilotalp demiş ki:
Hocam tescil var ancak gerçek foto:
<SCRIPT LANGUAGE='JavaScript' SRC="http://www.jetphotos.net/photolink.php?id=7298916" TYPE='text/javascript'></SCRIPT>
Overland THY A340 FSX
Hocam resim burda yanlış yazmışım pardon:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyÇarş. 01 Şub. 2012, 23:49

Alp hocam, minik bir hatırlatma!,
İyi ki resimleriniz JPG uzantısında olmuş.. Yoksa sistem, aynen ruhuna fatiha okuturdu..
Sistemimiz, PNG DÜŞMANI!.
Forumdaki bütün resimlerin mutlaka JPG formatında olması gerekir. Umarım sürekli böyle olur. Teşekkürler.
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyPerş. 02 Şub. 2012, 14:42

Peki hocam boyama nasıl olmuş ?
Değerlendirmeniz nedir?
Cevaplarınızı dört gözle bekliyorum teşekkür ederim.
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyPaz 12 Şub. 2012, 18:44

Hocalarımdan hala cevap bekliyorum umarım unutulmamışımdır? :elsalla.|:
Adriana Mejia Garcia
Pilot-1

Pilot-1
Adriana Mejia Garcia

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyPaz 12 Şub. 2012, 20:01

pegasus airline company to a real ?
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyPaz 12 Şub. 2012, 20:20

Adriana Mejia Garcia demiş ki:
pegasus airline company to a real ?

Yes, Pegasus Airlines is a real Turkish airline company.

You can check their web site on this link : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyPaz 12 Şub. 2012, 23:16

Güzel hocam güzel, benim ilk boyamamı gör(me)meniz lazım..

BRAVO
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyPtsi 13 Şub. 2012, 01:59

Yapmayın arkadaşlar!.. "-Güzel, güzel!" deyip çapakları söylemezsek, Alp hocamız bir adım daha ilerleyemez. İşimi gücümü bırakıp, çapak aradım THY_a340 boyamasında..Ve buldum da..
Alp hocam, gerçek uçağın pozisyonuna benzer boyamanız resimlerinden yukarıdaki 4. SS'ile karşılaştırdım. İlk bakışta Lâle deseninde çapak var.
1- Lalenin sağ üst ucu sizinkimnde arka kapıya dayanmış. Gerçeğine göre; arka kapıya yakın 3.(4.) pencere hizasına kadar olmalı.
2- Lale nin alt sap ucu ise, gerçek uçağa göre; sondan ikinci (emergency gate) kapının solundaki 1. ve 2. pencere arasaına gelmeli.. Sizinki 4. ve 5. pencere arasına gelmiş.
Bu pozisyondaki çapaklar böyle.. başka çapak bulamadım bu SS pozisyonunda.. Alt ve üst kanatlar nasıldır?, bilemem.
Kısacası, Boyamak için el atılan her köşeyi ÇOK YAKIN plandan resimlerle sunmak gerekiyor.
Başarılı çalışmalar dilerim hocam. İyi gidiyor.. Kolay gelsin.
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyÇarş. 15 Şub. 2012, 20:11

Hocam peki bunları nasıl düzeltebilirim? Question
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptyPerş. 16 Şub. 2012, 03:20

nasıl düzeltebilirsin?.. Ucu açık bir soru aslında..
Öncelikle genel bir cevap vereyim, sonra detaylı açıklarım.
laleyi gövde üzerine nasıl yerleştirdiyseniz tekrar o şekilde gerçek uçak fotosuna bakarak lale desenini çekerek, uzatarak gerçek fotodaki gibi yerlerine getirerek düeltebilirsiniz.
Şimd biraz daha açalım cevapları...
hangi Resim ediy programını kullandığınızı bilmeiyorum. Bunlar hep EN BAŞTA ki mesaja yazılması gerekiyor ki ona göre program seçeneklerini yazarak izah edebilelim. Photoshop ise kullandığınız lale desenini nasıl yayacağınız, küçülteceğiniz bir tarafından uzatacağınızı Photoshoptaki uzman arkadaşlarımız cevap verebilir. ben Photo Express progtramını kullanıyorum. paint kullanan var, başka resim edit peogramlarfı kullanan var. Bir çok.
lale desenini tekrar gerçeğe uygun şekilde düzltmek için Resm edit programları ile olabilir. Ayen nasıl yazıları yazdıtsanız o programla olacaktır. fakat kullandığınız programı ben bilmeyebilirim. hangi butonlarla düzleyeceğini bilemeyebilirim.
..Bu sorular gider de gider.

Ben painterliğe yeni adım atmış ve bir kaç deneme çalışmasını sergilemek istesem, öncelikle konumun ilk mesajında şunları yazardım.. VE sizden de bunların yuazılmasını isterim ki... böyle uzun sorular manzımesi sorulmasın..

Kullandığım Resim edit Programı ve diğer programlar:
xxxxxx,
xxxxxx,
xxxxxx,
xxxxx
..falan

Kullandığım logo ve fontları aldığoım link veya sayfamız:
xxxxxxxxx
Boyamaya çalıştığım uçağın gerçek fotoğrafı : eklersiniz,

..Yani boyama çalışmalatrınızda size yardımcı olan bütün program, link kaynaklar veya kişileri yazın ki, bizlerde hiç sizlere sorular sormadan hemen hızlıdan cevap verebilelim..

- Ayrıca çalıştığınız boyamanı resimlerinin çoğu MUTLAKA hep yakın plan olmalı ki.. boyadığınız yerleri daha yakından inceleyelim.. saygılar, Kolay gelsin..

Bulunduğum yer şu an gece ve karanlık olduğundan klavyedeki tuşlara yanlış basmış olabileceğim için kusura bakmayın lütfen..
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Alp Deniz Şenyurt

MesajKonu: Geri: "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları   "Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları EmptySalı 21 Şub. 2012, 22:07

Şimdi hocam

Kullandığım Resim edit Programı ve diğer programlar:
Photoshop CS 4
MSPaint

Kullandığım logo ve fontları aldığoım link veya sayfamız:
logo ve font sayfası vardı gene Vaps'ın ordan alıyorum çoğunu ya da gerçek resim lerden de bazen yararlanabiliyorum.Hatta hiç bulamazsam başka thy livery sinden alıyorum mesela bu boyamada lale yi A330 dan almıştım bulamadığım için
en kısa sürede de düzeltçem ayrıca Gürhan Hocam boyayabilirsin dediği Pegasus boyamasını yapacağım o da PMDG 737 NGX
Saygılar.

"Alp Deniz Şenyurt" un boyama çalışmaları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» M. Adlin Boyama Çalışmaları
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları