VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları

5 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Empty
MesajKonu: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 00:13

Saygıdeğer hocalarım ve değerli kaptanlarım...
Sizlere ilk uçak boyama deneyimimi sunmak istiyorum.Renkler belki garip gelebilir fakat farklı olması için böyle renkler seçtim.Uçağın boyaması son aşamada.Biter bitmez hemen ss leri upload edeceğim.Şimdiden beğenmenizi diler sabırlı bekleyişler ve emniyetli uçuşlar dilerim...
Saygılar... ::)
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 01:48

Sonunda PMDG 737-800 VAPS boyaması hazır. ::) İlk çalışmam olduğu için bir çok hatalarım olabilir.Artık geliştirmeye çalışıp siz değerli kaptanlarıma ve forumumuza layık olmaya çalışacağım. Lafı uzatmadan ss'lere bir bakalım; ::)

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adszmvd
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz5op

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz4t

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz3j

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz2igw

Buyrun bu da download linki :

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 02:06

İlginç !.. şok_oldum
Bravo hocam..İlk çalışmanız, ilk görüntüler.. :helal!:
Boyama aşkı insana neler yaptırıyor değil mi? :heytBe!:

Şimdi benden kesin yorum beklersiniz?. :sırıtık|: ..İnce detayların yorumlarına girmek için henüz erken.
Genel bir yorum yaparsam, şunu derim; Uçağın gövde renkleri için anasayfamızın renk tonlarını dikkate almanızı önereceğim. Devam edim hocam.. Herkesi kıskandıracak başarılarınız, önümüzdeki günlerde!.. eminim.
Şu an ki boyama denemeniz, bizim ilk boyamalarımıza BİN basar hocam. Tebrikler.

FS'de uçabilen bu boyamanız, en azından "DXTBmp" programını ve diğer Paint programlarını doğru kullandığınızı gösteriyor. Daha dün indirdiniz programları, bugün ilk boyamanız çıktı ortaya. Bunu başarı olarak görmek gerekir.Bravo hocam. Devam..Kim tutar sizi!..
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 02:15

Yok hocam estafurullah benim sizin ilk boyamalarınızı bile yapabilmem için en az 70 fırın ekmek yemem lazım ::) Boyama aşkı konusunda size katılıyorum,737 yi bile rezil ettirebiliyor bazen kahkaha Boyama için anasayfanın renk tonlarına dikkat ettim.Fakat belirttiğim gibi farklı bir şey olmasını istedim ::)Bu kadar gaz veriyorsunuz da hocam gerçekten tutamayacaksınız diye korkuyorum.kahkaha İnşallah ileride VDT de bir yer kapacak kadar iyi olurum.

Saygılar...

En son terapi_27 tarafından Çarş. 09 Şub. 2011, 03:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 02:18

Şüphe yok hocam.VDT'deki koltuğunuzu şimdiden Ceylan DERİSİ ile kaplatmaya verdik bile. kahkaha göz_kırpma
Sağlığınızı düşünüyoruz hocam..Altta terlemeler olmasın diye kahkaha Saatlerce orada oturup boyama yapacaksınız ya!..

En son pilot tarafından Çarş. 09 Şub. 2011, 02:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 02:27

Teşekkür ederim hocam biraz masraf çıkarıcak size ama gerek yoktu da diyemeyeceğim maalesef kahkaha
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 08:24

Oğuz hocam ilk deneme olmasına rağmen gayet başaralı olmuş.boyama işinden çok fazla anlamadiğım için teknik birşey söylüyemiyorum ancak başarınızı kutlayarak sizi daha güzel çalışmalar yapmaya teşvik edebilirim...
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 12:46

d-mod demiş ki:
Oğuz hocam ilk deneme olmasına rağmen gayet başaralı olmuş.boyama işinden çok fazla anlamadiğım için teknik birşey söylüyemiyorum ancak başarınızı kutlayarak sizi daha güzel çalışmalar yapmaya teşvik edebilirim...

Teşekkür ederim hocam.İnşallah daha güzellerini ilerleyen günlerde göreceğiz hep beraber ::)
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: PMDG 737-800 VAPSVA    "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 13:24

Değerli kaptanlarım;
İlk boyama çalışmam İLK olduğu için bayaa kötüydü ::) Şimdi sizlere 2. çalışmamı sunmak istiyorum.Bazı kaptanlarıma göre belki de bu boyama işini daha fazla batırmadan bırakmalıyım ama ben yinede bu işin peşini bırakmayacağım kahkaha Lafı uzatmadan ss'lere bir göz atalım isterseniz... ::)

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adszvjzg

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz1tj

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz2s

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz3p

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz4e

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz5cb

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları Adsz6n

İsteyen olursa eğer download linki ni de koyabilirim ::)

Emniyetli uçuşlar...
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 17:14

oğuz hocam başarılı bir çalışma olmuş.geçende dediğimgibi boyama işinden çok anlamam ama uçak boyamasını(özellikle beyaz kısmı)biraz daha netleştirirseniz çok daha güzel olur...
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 18:24

Hocam ss lerde sanırsam net görünmüyor.Çünkü milyarlarca eklenti olduğundan artık kasıyor kahkaha Beyaz kısım derken nereden bahssettiniz anlayamadım?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 19:13

Devam Oğuz hocam. İyi gidiyorsun. Yazıların konumları ve boyutları için daha önce yapılmış uçak boyamalarına bakabilirsiniz. Ayrıca boyama Öğrenimi konusundaki bütün topikleri daha dikkatli tekrar okumanız iyi olacaktır. Bir sonraki boyamalarınız daha güzel ve gerektiği gibi olacaktır. Hiç yılmayın, sakın ipin ucunu bırakmayın. Kolay gelsin.
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 19:30

beyaz kısmı derken hocam uçağın genelindeki beyaz boya bana çok net gelmedi ama ss'lerden diyorsanız öyledir...

Bu arada trafik eklentisi sizde çalışmış hocam arka tarafda kuyruk olmuş uçaklar kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 19:43

Oğuz kaptanım, 2 konunuzu birleştirip, sizin adınızı vererek açılan konuyu buraya almakla daha derli toplu yaptık. Çalışmalarınıza bu konuya yazarak devam edebilirsiniz. Kolay gelsin.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 19:48

pilot demiş ki:
Oğuz kaptanım, 2 konunuzu birleştirip, sizin adınızı vererek açılan konuyu buraya almakla daha derli toplu yaptık. Çalışmalarınıza bu konuya yazarak devam edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Peki hocam teşekkür ederim siz bir yorum da bulunmak ister misiniz peki?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 23:50

Çoook!. kahkaha
Sitemizdeki yapılan boyamalara ve gerçek uçakların fotolarını daha fazla inceleyerek, tescil yazılarının boyutunu ve gövdedeki konumlarını tespit etmek
- Sitemizdeki Logoları araştırmak,
-Gerçek uçakların gövdelerindeki desen ve yazıları araştırmak.
-En önemlisi de şu an sanal değil, gerçek uçakların fotoğraflarına bakarak o uçağı gerçekteki gibi boyama yapmaya çalışmanız gerekir. Bırakın sanalları.Çünkü gerçeği yok ki, neye göre yorum yapalım.

Sayfalarımızın sol tarafındaki "Connection Links" altında gerçek Uçakların fotoğraflarının bulunduğu birçok site var. Buralara girerek istediğiniz gerçek uçağın boyamasını, herkesin ücretsiz bulabileceği bir FS uçağına adapte ederek boyamaya başlamanızı öneririm. Saygılar.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyCuma 11 Şub. 2011, 00:04

Biraz keskin bir yorum olmuş ama haklısınız hocam her zaman ki gibi kahkaha photoshop ta uçak boyaması yaparken kendimden geçiyorum kahkaha gerçeklikten kopup alice'nin harikalar diyarına gidiyorum resmen ::) Sonra gözümü bir açıyorum, olan olmuş upload işlemi bitmiş foruma yüklenmiş kahkaha Ama dediklerinize harfiyen uyacağım hocam.Yazıların boyutunu ve yerlerini öğrenmiş bulunuyorum 4 dakika önce.İnşallah daha fazla batmadan alnımın akıyla çıkacağım kahkaha

Saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyCuma 11 Şub. 2011, 00:08

Yok hocam batmazsınız. kahkaha
Yeter ki, gerçek uçakların fotoğraflarına sadık kalı yeter. Çünkü siteye boyamanızı eklerken yanına da örnek aldığınız aynı uçağın gerçek fotoğrafını koyacağız. kahkaha Nerede eksiklik veya yanlışlık olduğu hemen görünecek.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyCuma 11 Şub. 2011, 00:19

Hocam sanırsam ben bu işi boyama istek bölümünde istenilen boyamaları yapmaya çalışarak başlasam daha hayırlı benim açımdan kahkaha aklımda tam bir fikir olmadığı için düzgün şeyler çıkmıyor ortaya.Bundan dolayı istek bölümünden fikirler edinerek hayırlı bir başlangıç yapayım kahkaha Yorumlarınız için teşekkürler hocam.Hep sizi örnek alacağım kahkaha

Saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyCuma 11 Şub. 2011, 01:20

Estağfurullah hocam..
Tabi ki iyi düşünmüşsünüz. İstek sayfalarında bir istek boyamasını boyarken şöyle yapınız:
Bakın, geçenlerde biliyorsunuz "Kamil KOç" uçak boyaması için "Istanblue" arkadaşımıza boyama için birçok ipuçları mesajlarımız oldu. Onları okuduğunuz takdirde bir daha benim size tekrar aynı şeyleri yazmama gerek olmaz. Orada yazdıklarımdan farklı birşeyler de zaten yazmama da gerek yok..
Bir de eprem hocanın ilk boyaması olan A380_THY konusundakiipuçlarıma da göz atın.:
Ayrıca bu kadar tasarım yükünün altında tekrar aynı şeyleri yazmak için hiç zamanımın olmadığını da belirteyim. Kolay gelsin.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyCuma 11 Şub. 2011, 10:01

Peki hocam ben ozaman alışana kadar ufaktan başliym istek boyamalara.Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ::)
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyC.tesi 12 Şub. 2011, 00:45

Merhabalar değerli kaptanlarım;
Yine ben ama bu defa ''yakışıklı'' bir boyama ile karşınızdayım kahkaha Bu kez pilot hocamın uyarılarını dikkate alarak gerçekciliğe önem verdim ve SKY Hava yollarının uçağını yaptım.Gerçek bir fotodan esinlenerek yaptığım boyama tam 1 günümü aldı.Ama sonuçlar fevkalade oldu benim için kahkaha Öncelikle gerçek uçağın resmine bir bakalım;

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları 37899

Şimdi de fs den aldığım ss'lere bakalım ::)

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları 33696168

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları 17702395

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları 73567161

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları 14119726

Siz değerli kaptanlarımın ve saygıdeğer hocalarımın yorumlarını bekliyorum...

Saygılar...
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyC.tesi 12 Şub. 2011, 01:16

Hocam eline sağlık...
Acizane fikrimi sorarsan gerçek fotografta font renkleri vs. Koyu turuncu, sizin yaptığınız boyamada koyu sarı olmuş. Gerçek uçak 734, siz 738 e boyamışsınız bunun da getirdiği bazı sorunlar olmuş. Mesela SKY yazısı uçağın tavan kısmına kadar büyümüş, ayrıca kuyruk numarası fontu kalın olmuş, Türk bayrağı ters olmuş, ön taraftaki 737-800 (veya 400) yazısını koymamışsınız. Görebildiğim bunlar. Emeğinize sağlık hocam. Yazmamın sebebi şevkinizi artırmaktır. Bende yeni yeni boyama yapıyorum. Daha tecrübeli hocalarımın fikrini de almak gerekir.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyC.tesi 12 Şub. 2011, 01:27

Haklısınız hocam 734 ü 738 e uyarladım diyelim biraz ::) Ön taraftaki 737-800 yazısına gelince gerçek uçakta Skill of the SKY yazıyordu,bende değiştirmeden onu yazdım.Diğerlerine bir şey diyemeyeceğim.Ama düzeltmeye çalışacağım onları da.Yorumunuz için teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık ::)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları   "Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları EmptyC.tesi 12 Şub. 2011, 01:29

Oğuz hocam, öncelikle sizi tebrik ederim. Muazzam bir çalışmayı başarı ile yapmışınız.Sizin gerçek uçağı örnek alarak yaptığınız ilk çalışma olarak oldukça başarılı.
Ayrıca b urdaki yorumlardan geçer söz almadıkça esas bölüme(Uçak Boyamaları bölümüne) hemen eklemediğiniz için de ayrıca teşekkürler.Burada tam bitsin bakalım, ufak -tefek noksanları da tamamladıktan sonra size ekleyebilirsiniz deriz.

Yorumlara geçelim;
1-Hiç hoşlanmadığım ve zorlandığım SKY airlines boyamalarında benim bile uzun zamanımı alan şu noktayı bana iyice resimlerle göstermelisiniz. Şurasını: Kuyruk logosunun gövdeye kadar uzanan kısmını, yani kuyruk ile gövdenin birleşim yeri!..Kuyruktan uzanan logonun gövdeye geçerken birleşim yeri..Buradaki logo, kesintisiz olarak gövdeye geçebiliyor mu..Resimler hep alttan çekildiği için üst tarafı görülmüyor.
Aslında ilk çalkışma için oldukça zor bir boyama seçmişiniz. SKY logosunun kuyruk+gövde birleşiminde çoğu painterler zorlanır.
2- Arka tescil yazısı ve bayrağın boyutları ve gövdedeki yerleri düzelecek.(Gerçek fotoya bakınız!).Tescil yazsı "BOLD" olmayacak. İnce olacak ve yanlara açılmayacak.
3- Türk uçaklarında her iki yandaki TC bayraklarının YILDIZLARI arka kuyruğa dönük olur. Resimlerde bayraklarının yönünü seçemedim. Belki doğrudur.her ikisi de arkaya bakıyordur belki.
4- Gövdenin ön tarafındaki SKY yazısı büyük olmuş. Gerçek fotoya bakarsanız, "S" harfi ön kapının boyunda (dikey olarak) siz de ön kapının boyutuna getirin.
5-Ön kapının altındaki Boeing fabrika tanıtım yazısı "BOEING 737-400" yazısını unutmuşsunuz.Boyutu ve konumunu gerçek fotoya bakarak dikkatlice yapınız.. Boeing için bu yazı fontu burada: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (buradaki boeing737-800, ancak siz 400 yaparsınız)
6- Motorların üzerindeki yazı biraz daha yukarı çekilecek(gerçek fotoya bakınız)..

..başka da çapak şu an göremedin.Bunlar tamamlandıktan sonra ve kuyruk+gövde birleşimini de gördükten sonnra tekrar yorum yaparız.Kolay gelsin.Başarıılar.

"Oguzhan KILIC" ın uçak boyama çalışmaları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» "Veli Karaca" Uçak Boyama Çalışmaları
» "cagri03" boyama çalışmaları
» "efe00'ın boyama çalışmaları"
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» M. Adlin Boyama Çalışmaları