VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
First Class VA (İlk Çalışmam) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

First Class VA (İlk Çalışmam)

+2
TUAF-Tora
rybantics
6 posters
YazarMesaj
rybantics
INACTIVE

First Class VA (İlk Çalışmam) Empty
MesajKonu: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 14 Ocak 2010, 21:59

Bir online simulator sitesinde kurduğumuz şirketin adını markasını taşıyan uçak boyamasıdır. :)

Paint ile ve ilk kez yaptığım için bayağı hatam vardır. Size gösterip görüşlerinizi almak istedim. Teşekkürler...

Version: FSX

Güzel olmasada belki indirmek isteyen olabilir... :)

Linkler: http://www.zshare.net/download/71213645256ee6bd/

http://rapidshare.com/files/335345554/First_Class_B738.rar

First Class VA (İlk Çalışmam) 31908945

First Class VA (İlk Çalışmam) 21696931

First Class VA (İlk Çalışmam) 39589580

First Class VA (İlk Çalışmam) 59059792

First Class VA (İlk Çalışmam) 57643115

First Class VA (İlk Çalışmam) 48305726

En son Cybernetics tarafından Çarş. 20 Ocak 2010, 17:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 14 Ocak 2010, 22:37

Photoshop kullanarak daha iyilerini yapabileceğinden eminim.

Eline sağlık.
rybantics
INACTIVE

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 14 Ocak 2010, 22:38

Bende eminim ama önce photoshop öğrenmem lazım. Yada tavsiye ettiğiniz kullanımı kolay programlar...
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 14 Ocak 2010, 22:53

Photoshoptan aşağısında kaliteli iş çıkmaz.
rybantics
INACTIVE

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 14 Ocak 2010, 22:54

Sağol. Onu kullanmayı öğreneceğim... :)
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 14 Ocak 2010, 23:29

Tora yanlis anlama ama diger programlarida kucumse :)
Ucretsiz paint.net programi kendi ismini tasiyan sitesinden indirebilirsin. Ben boyamalarimda Paint.net i kullaniorum photoshopta layerlari ayirmak icin kullaniyorum.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 14 Ocak 2010, 23:56

Gelelim Pilot hocaya kaptanlarım....

1- Önce bir (+) larımızı ŞELÂLE yapalım, Cybernetics hocamıza..ARTI'yı (teşekkür notunuzu) aldınız hocam.Boyama için teşekkür ederim.Eline sağlık.
2- VAPS tasarım ekibindeki "Uçak Texture Boyama Ekibi" nde yerinizi aldınız.Tebrik ederim hocam.Tasarım ekibimizde, aramıza hoşgeldiniz!.
Bakınız: https://vaps.hooxs.com/tasarymlar-boyamalar-projects-designs-f7/vaps-tasarym-ekibi-vdt-vaps-design-team-t311.htm#639

Yorumlarıma geçeyim :
Tora hocam.Bir konuda haklısınız.PhotoShop programı gelmiş geçmiş en iyi ve de öğrenilmesi zor bir program.Mükemmel bir program.Gelecek 10 yılda dahi üstüne bir program yapılacağını sanmıyorum.Adobe firması arasıra yeni versiyonlarla FIX'liyorlar ama temelde en iyi resim edit programı.
Buna rağmen diğer resim edit programlarınada haksızlık etmeyip,onlara da gereken değeri verelim.Örneğin, Cybernetics kaptanımız söylemeseydi,kesinlikle bu boyamasını hangi programla yaptığını anlayamayacaktık. Örneğin ben, yaptığım boyamaları hangi programla yapıyorum acaba?..
Bilgisayarımda Photoshop olmasına ve azçok kullanabilmeme rağmen, aynı çerçevede kesip,kopyalamak, dip fon rengini değiştirmek, logo üzerindekileri ayıklamak gibi bazı işlemleri başka bir program daha pratik ve hızlı olduğundan onunla yapıyorum.
Mühim olan uçakların gerçek görünümleri gibi boyansın da hangi programla olursa olsun.Bazen uçak boyamalarımda 3 adet resim programı kullandığım da oluyor.Bir işlem Photoshopla, başka bir işlem başka bir resim edit program ile olabiliyor.
Neyse kaptanlarım....Her program kullanıldığı yer açısından kendi çapında hepsi mükemmeldir.

Bu boyama üzerinde yapacağım yorumlarla Cybernetics hocamıza "boyama İpuçlarını" vererek, bundan sonraki boyamalarında daha sağlam ve gerçek boyamalara minicik katkımız olsun.
Boyama Yorumu ve Önerileri:
Cybernetics hocam,
- Kuyruktaki LOGO güzel.
- Arkadaki Tescil isminin font yüksekliği biraz daha kısa olmalı.yazi yazı küçülmeli.Ölçü olarak uçak pencereleri baz alınabilir.Tescil yazısının yüksekliği Uçak pencerelerinden biraz daha yüksek olabilir.
Tescil yazısının konumu:
Resimler yan olduğundan tam göremedim ancak, iyi yerleştirildiğini umuyorum.Tescil yazsını şöyle yerleştirebilir:
Uçağın Sağ tarafı için:
"TC-FCA" tescil yazısının üst seviyesi, arka kapının üst seviyesi ile sıfır (aynı hizada) olmalı.
"A" harfinin sağ-alt köşesi de son arka uçak penceresinin sağ kenar köşesine hizalanmalıdır.Resimde bu şekilde yerleştirildiğini görüyor gibiyim.
- Bayrak konusu:
Bayrak büyük olmuş.Bayrağın büyüklüğü şöyle:Bayrağın yatay olarak boyu,İki uçak penceresinden küçük olmalı.Yani 1.pencerenin sol kenarından başlayıp,2. pencerenin sol kenarına kadar ki uzuluk kadar.İki pencere arasındaki boşlukta hesaba dahil.
Sağ ve sol taraflardaki iki bayrağın da AY'ın açık olan ağzı,yani yıldızlar uçağın arkasına bakacak.Resimde de böyle görülüyor.
- FIRST CLASS yazısı daha küçülecek ve yazının başındaki "F" harfi uçağın ilk ön penceresinin hizasından başlamalı.son "S" harfi ise 14.ncü pencerenin sağ kenarında, yazı bitmelidir.Yazının üst seviyesi ise bayrağın üst seviyesi hizasında olmalı.
- "Virtual Airlines" yazısının pencerelerin altında olması güzel.Ancak, o da Üst yazı gibi uçağın ön penceresinden başlamalı."F" ile "V" harfleri uçağın ilk ön penceresi ile düşey olarak üçü de aynı hizada olmalı.
-Uçağın burnundaki "BURSA" Uçak isim yazısı:
Font büyüklüğü çok fazla,Konumu yanlış ve çok aşağıda olmuş.
Font yüksekliği (yazı büyüklüğü) olarak yine uçak pencereleri baz alınıp,bir uçak penceresinin yüksekliğinden daha AZ olmalı.Bir başka deyişle; afrkadaki tescil yazısından daha küçük olmalı (En az yarısı kadar).
Konumu: (uçağın sağ tarafına göre)
Burundaki "BURSA" isminin "A" harfinin sağ-alt köşesi, ön kapının alt seviyesi hizasında olmalı.
"A" harfinin sağ kenarı ise, uçak pilot kokpit penceresinin bitiş kenarına hizalanmalıdır.
Yani yukarıdaki resme göre BURSA yazısı daha ufalıp, biraz yukarı ve sola çekilmelidir.
- Uçağın kanatlarındaki Tesciller:
Uçağın sağ kanat üzerine ve sol kanat altına,uçağın arkasındaki tescilin aynısı yazılmalı.
-Uçak yerde olmadığından görülmüyor,....
Uçağın ÖN tekerlek kapakları üzerine yazılacak yazı:
Ön tekerlek kapaklarına Uçağın arkasındaki tescil yazısının SON İKİ HARFİ yazılmalıdır.Bu yazılar yabancı uçak firmalarına göre adedi değişir.Bazıları 3 harf, bazıları 2 harf kullanıyor.

...Şimdilik bu kadar kaptanlarım.İnşallah bundan sonraki boyamalarınızda bunlara daha dikkat ederek daha mükemmel be gerçekçiboyamalar yapacağınıza inanıyoruz hocam.Şimdiden kolay gelsin size.Tasarım ekibindesiniz .Tekrar kutlarım.
Gerçek uçak fotolarını incelemek isterseniz,binlerce gerçek uçak fotolarfın bulunduğu "Airliners.net" sitesine gözatmanızı tavsiye ederim.Bu linke ve diğer faydalı sitelere ulaşmak için VAPS sitemizin her sayfasının sol kenarındaki Widget'lerden "Connection Links" altındaki linklere tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı sabırla okuduğunuz için bütün kaptanlarıma teşekkür eder, saygılar sunarım.

NOT: Cybernetics hocam.Ayrıca alttaki imzama bakarak sizde imzanıza sistem özelliklerinizi bütün kaptanlarımız gibi yazmanız önemlidir.Sistemle ilgili sorunlarda anında yardım edebilmek için...Kurallarımız dahilindedir.
Kolayca kopyala/yapıştır için linkimiz: https://vaps.hooxs.com/olmaz-lardankurallar-rules-f1/kurallar-t3.htm
rybantics
INACTIVE

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyCuma 15 Ocak 2010, 13:59

Yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Ben ölçü kullanmadan sadece diğer uçakların boyama ölçütlerine bakarak uydurmaya çalışmıştım :) Artık bu yazdıklarınızı dikkate alarak yapmaya özen göstereceğim. Tekrar teşekkür ederim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyCuma 15 Ocak 2010, 16:08

Çok haklısınız hocam...Sizin ilk çalışmanız buysa, tebrik ederim.Siz benim ilk çalışmalarımı görseydiniz,iğrenç ötesi...Eski boyamalarıma bakmaya ben bile utanıyorum.
Ancak çok çalışarak, çok denemeler yaparak mükemmel derecede tasarımcı olabilirsiniz.Kolay gelsin.
Bu arada tasarımlarınızı,boyamalarınızı daha gerçekçi yapabilmenizi sağlayacak bir kaç linkimiz:Bunları mutlaka, en detaylı yazıları dahi okuyunuz.
https://vaps.hooxs.com/airbus-ucak-boyamalary-f10/airbus-a380-800-turkish-airlines-v2-t325.htm
https://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-eoitim-forumu-paint-education-f25/
https://vaps.hooxs.com/ucak-boyamalary-airhttps://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-eoitim-forumu-paint-education-f25/craft-paints-library-f8/
awin8g_flæ
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyC.tesi 16 Ocak 2010, 13:45

İlk boyama için oldukça başarılı olmuş hocam tebrikler.
Ben kendi kullandığım programı önerebilirim,
Macromedia Fireworks. Artık Adobe aldığı için adı macromedia olmayabilir emin değilim.
Bana photoshop hep karışık gelmiştir, çok daha basit arayüzlü bir program.
Kesinlikle tavsiye ederim.

Giderek gelişen boyamalarınızın devamını görmek dileğiyle. Saygılar.
dincman
Pilot-1

Pilot-1
dincman

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyÇarş. 20 Ocak 2010, 22:30

birinci sınıf olmuş çok güzel eline sağlık.10 puan.Bravo.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 21 Ocak 2010, 00:04

Cybernetics demiş ki:
Bende eminim ama önce photoshop öğrenmem lazım. Yada tavsiye ettiğiniz kullanımı kolay programlar...

Foto Editor programlarını kullanmak pek kolay değildir hocam.En basitini dahi kullanabilmek için 1-2 ay gibi sıkı bir çalışma gerektirebilir....4-5 yıldan beri kullandığım Ulead Photo Express programını size önerebilirim.Ayrıca birçok Photo Edit programları da alternatif olarak vardır.Ara sıra Phoshop-CS8 ta, bazı işlemlerde bana yardımcı oluyor.
rybantics
INACTIVE

MesajKonu: Geri: First Class VA (İlk Çalışmam)   First Class VA (İlk Çalışmam) EmptyPerş. 21 Ocak 2010, 00:39

Sağolsun arkadaşlar programalar önermişler. En kısa sürede indirip denemelerimi yapacağım. Fakat Üniversiteye hazırlandığımdan dolayı çok fazla vaktim olmuyor. Hergün bu işlerle uğraşamıyorum. Ama konuları az çok takip edebiliyorum... göz_kırpma

First Class VA (İlk Çalışmam)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aerosoft Airbus A-320 NEO / THY Çalışmam
» Yeni boyama çalışmam B737-600
» PZL-104 Türk hava kurumu çalışmam
» Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma