VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma

2 posters
YazarMesaj
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma Empty
MesajKonu: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyCuma 08 Şub. 2013, 10:36

İlginç bir başlık oldu ama bir soru soracağım:

Her ne kadar şu anda New York'a uçsam da ya bu gece ya da yarın, VFR tur kapsamında KCOS Colorado Springs'e uçuşum var. Gerek yükseltinin fazla olması gerekse kanyonlar nedeniyle görsel olarak zevkli bir uçuş olacağına inancım tam. Lakin, şöyle bir durum var:

Bir tane, çok güzel tasarlanmış, ücretsiz KCOS tasarımı buldum. RWY12 nesneleri gerektiriyor ama bende kurulu olduğundan sıkıntı olmadı (Cleveland'da yakıt tankerinin üzerinde Petrol Ofisi yazıyordu, RWY12'nin marifeti sanırım) kahkaha Neyse, bir adet land class dosyası da buldum, buraya kadar sorun yok. Lakin, bir tane de photo real (gerçekçi foto tasarım) tasarım var. Bunda AFCAD yok ama 94 MB boyuta sahip (mesh değil). Şimdi, ben bu üçünü, bir arada kullanabilir miyim? Kullanacak olsam yükleme sırasında en sonda land class olacak ama hangisini üste alayım (AFCAD içeren tasarımı mı gerçekçi foto tasarımı mı)?

Akabinde forumda paylaşacağım tasarımı, yanlış hatırlamıyorsam 6.000 feet'ten fazla yüksekliği olan bir meydan, jetlerle inmesi keyifli olacaktır. Teşekkürler şimdiden.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyCuma 08 Şub. 2013, 14:59

Merhaba hocam.
Benim önerim şu;
1- AFCAD dosyası olmayan "Fotoreal" tasarımı kullanmanız daha doğru bir yaklaşım. AFCAD dosyasını da "ücretsiz KCOS" tasarımından kopyalayıp Fotorealli tasarıma eklemeniz iyi olacak. Yalnız, AFCAD dosyasının fotoreallli tasarıma uygunluğunu test etmeniz gerekir. Uymayan yerleri düzenleyebilirsiniz.
2- Bundan sonra FS'ye yüklerken önce landclass, ardından tasarım tıkalanarak eklenebilir.
(Dikkat ediniz, Landclass klasörünün içindeki dosyalar, aynı klasörüdeki "scenery" adında klasörün içinde olmalı. Umarım böyledir. Kolay gelsin hocam.
Paylaşmanızı bekliyoruz.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyCuma 08 Şub. 2013, 15:14

Hocam, şimdi sıkıntı şu: Foto gerçek tasarımı kullanırsam FS, varsayılan AFCAD'ı (yani zevksiz, dandik binalardan kurulu olan varsayılan FS tasarımları) kullanacak. Haa, gidip de tasarımdaki AFCAD'ı koysam bu defa nesneler gözükmeyecek (körükler, araçlar vs var tasarımda, apronda park yerlerinde yazılar filan var). Tasarımdaki texture klasörünün içeriğini foto gerçek tasarıma atsam nasıl olur acaba?

Neyse, paylaşımı her durumda akşamdan önce yapamam, zira uçuşum, Allah izin verirse 16.30 gibi bitecek (Kanada New Brunswick tarafındayım, Boston'a yaklaştık sayılır). Ondan sonra da ev yine kalabalıklaşır kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyCuma 08 Şub. 2013, 17:08

Özgür Kiraz demiş ki:
Hocam, şimdi sıkıntı şu: Foto gerçek tasarımı kullanırsam FS, varsayılan AFCAD'ı (yani zevksiz, dandik binalardan kurulu olan varsayılan FS tasarımları) kullanacak. Haa, gidip de tasarımdaki AFCAD'ı koysam bu defa nesneler gözükmeyecek (körükler, araçlar vs var tasarımda, apronda park yerlerinde yazılar filan var). Tasarımdaki texture klasörünün içeriğini foto gerçek tasarıma atsam nasıl olur acaba?
"Fotoreal" tasarımdaki binaların sadece BMP kaplama dosyalarını öteki tasarımın TEXTURE klasörüne kopyalamakla sadece olmaz hocam. Ayrıca bu kaplamalara ait olan model dosyaları "????.bgl" dosyalarını da kopyalayıp, öteki tasarımın "Scenery" klasörüne atmanız gerekir.Çünkü;
Model dosyaları kendine ait olan kaplama BMP dosyalarını arar, BMP dosyaları da kaplanacağı model dosyalarını arar. Bu nedenle her ikisi de ( model_bgl ve texture_bmp dosyaları) birbirinden ayrılamaz. Her iki klasördeki dosyaları diğer tasarımın ait olduğu klasörlere kopyalamanız gerekir.
Veya, hepsini bana gönderin, ben halledeyim. Sonra bitmiş halini size iade edeyim. Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyÇarş. 02 Ekim 2013, 15:42

Forumu dipten tararken neler buluyoruz neler?. kahkaha
8 ay önceki konuyu tekrar sulandırdığım için lütfen kusura bakmayın ama, ucu açıkta kalmıştı.
Biraz önce "Kuzey Amerika Scenery Tasarımları" bölümünü kontrol ettim ve Özgür hocamın ilk mesajında paylaşacağını yazdığı "KCOS Colorado Springs" tasarımının olmadığını gördüm.
Müsait ve en kısa bir zamanda paylaşabilirseniz; hem yukarıdaki sorunları çözeriz, hem de size yürekten teşekkür ederiz. kahkaha
Bu arada İngiltere meydanlarından birini de paylaşacaktınız (Vaps Tasarımları Görüntüleri Sayfasında açıklamıştınız.) göz_kırpma

Saygılar hocam.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyÇarş. 02 Ekim 2013, 16:05

Hakikaten hortlamış konu ve ne yalan söyleyeyim, unutmuşum. Çok da hoşuma gitmemişti kullandığım tasarım, onun da etkisi olabilir.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyÇarş. 02 Ekim 2013, 16:41

Siz yine de mümkünse paylaşın İKİ scenery'yi hocam, belki bizim hoşumuza gider?. göz_kırpma Denemekte fayda var. Daha da geliştirip, gerekirse zevk alabileceğiniz duruma da getirebiliriz. Merakla bekliyoruz hocam.
Saygılar, kolay gelsin. Bravo!
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyPerş. 03 Ekim 2013, 11:02

İnşallah hocam. Bir haftadır hastayım, idare ediyorum ama bugün gittim doktora, son raddeye geldik. Oğlanı da kreşe başlattığımızdan yoğunuz, kredi kartlarımı ödemeyi bile unutuyorum şu ara...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma   Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma EmptyPerş. 03 Ekim 2013, 17:04

Geçmiş olsun hocam. Amman, dikkat ediniz, şu andaki hava çok fena çarpar. Sıkı-sıkı giyinmek gerek.
İşlerinizi de ihmal etmeyin, en son hobimiz hocam. Saygılar.
Herkes kendini Kurban bayramına kadar etkili olacak tehlikeli havalardan korusun. Mevsim normallerinin altında soğuklar var.
Cuma-Cumartesi (4-5,Ekim,2013) 
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Tasarım, Land Class ve Gerçekçi Foto Tasarım Aynı Anda Kullanma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [İstek] FS2004 için Gerçekçi Pist Texturesi
» [FsX]; "Posky B777-300ER" texturesinin FsX'te kullanma dosyaları
» Scenery Tasarım sorularıma yardım?
» En gerçekçi runway texturesi
» [FSX] - Yeni Gerçekçi güneş efekti!