VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
boyama yardımı Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

boyama yardımı

5 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

boyama yardımı Empty
MesajKonu: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPtsi 31 Ağus. 2009, 20:16

Merhaba

Uçak boyamak istiyorum ve bazı hazır paintkitleri indirdim.Bu paintkitleri indirdikten sonra uçağı istediğim hale paintshopta getiriyorum ancak fs açınca uçak kaplamasız görünüyor.Uzun düşüncelerim sonunda uçağın renk paletini transparan yapınca kaplama göründü ancak bu defa renkler tuhaf oldu ardından da uçak diğer uçaklar gibi kaliteli görünmüyor sanki.Normal hazır boyamalarda uçak fs menüsünde dönerken yazılar ve renkler kaybolmuyor sanki filtrelenmiş gibi oysda benim yaptığımda uçak dönerken hafif bir bulanıklık var .Paintshop kullanan arkadaşlar için anlatayım.Sağ üst tarafta renkler bende belirli sayıda çıkıyor eğer ordaki paleti normal standart resim paleti kadar renk barındıran bir palet haline getirebilirsem sanırım sorun çözülecek.Acaba bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen arkadaş var mı?

Şimdiden teşekkürler
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps Designer

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPtsi 31 Ağus. 2009, 21:25

Yiğit yardımcı ol :D

Yiğitçiftçi arkadaşımıza PM at.O cevaplandırır sorunu.
Misafir
Misafir
Anonymous

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptySalı 01 Eyl. 2009, 11:34

Anlaşılan konun master'ı o :) teşekkür ederim hemen mesaj atıyorum :)

Teşekkürler
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps Designer

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptySalı 01 Eyl. 2009, 12:46

Paintshopu o kullanıyor diye biliyorum o bakımdan göz_kırpma
Yoksa her türlü yardımcı oluruz :D
Misafir
Misafir
Anonymous

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptySalı 01 Eyl. 2009, 16:44

Tekrardan teşekkürler :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyCuma 04 Eyl. 2009, 16:55

Sayın alinasit kaptanım.VAPS ailesine öncelikle hoşgeldiniz.
Birşeyler öğrenme ve üretme çabasında olan sizler gibi,tüm kaptanlarımızı bağrımıza basıyoruz. Ne mutlu ki tasarım ekibine katılan ve katılacak olan kaptanlarımız çoğalıyor. İşte_BU!

Hocam.Uçak boyamak için bir çok "Öğretim Sayfamız" ın olduğunu görmüşsünüzdür umarım.Sayfalara hızlı ulaşmanız için vereceğimiz linklerden önce kısaca size özetle boyama konusunu açıklamak isterim.
Tora kaptanımızın dediği gibi Yiğit hocamız boyama konusunda üstad olduğu gibi,eşit değertde olan bir çok painter kaptanımız da size cevap yazabilir.Örnek epremsoft adminimizin de size yardım edeceğinden şüpheniz olmasın.
Hocam,öncelikle FS/aircraft klasöründen farklı şekilde boyamak istediğiniz uçağın texture klasöründeki tüm ".BMP" resim texturle'rini aşağıdaki linklerdeki "DXTBmp" yazılımı ile görünür format olan "BMP-Windows-24 bit" formatına çeviriniz.
Sonra bu resimler içinden değiştirmek istediklerinizi sırayla "Paint Edit" programları ile boyayınız. Ve FS'ye atmadan önce TEKRAR "DXTBmp" yazılımı ile "DXT3" veya "DXT1" formatına çevirip,öylece FS'deki ilgili texture dosyasına atınız.
"Boyadıktan sonra uçağım,FS'de kaplamasız görünüyor!" demişsiniz.Bunun tek sebebi;yukarıda bahsettiğim Convert (çevirim) işlemini yapmamış olmanızdan kaynaklanır.Çünkü FS versiyonları resim texture'lerini DXTBmp ile DXT1,DXT3 veya DDS formatlarını tanır.
Daha geniş açıklamaları,painter hocalarımız yapacaktır veya alttaki linklerden kesinlikle bulabilirsiniz.
"Aircraft Painter" tasarım ekibine hoşgeldiniz hocam. :helal!:
..Birkaç çalışmanızı gördükten ve hatalar düzenlendikten sonra,tasarım ekibimizdeki yerinizi alacaksınız hocam. :helal!: ..İyi çalışmalar,Kolay gelsin.

İlgili sayfalarımız;
https://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-eoitim-forumu-paint-education-f25/
DXTBmp : https://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-programlary-paint-softwares-f27/
Boyama-Convert-FS'ye eklemek: https://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-eoitim-forumu-paint-education-f25/yeni-ucak-boyamak-ve-fs-ye-eklemek-t160.htm
Misafir
Misafir
Anonymous

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyC.tesi 05 Eyl. 2009, 18:10

Kaptanım,

ilginize ve desteğinize çok teşekkür ederim . Aynen dediğiniz gibi bir sorunmuş hemen düzelttim ve boyamaya başladım . İşlemler bitince kısmetse buraya birkaç resim koyup fikirlerinizi alacağım.Tekrar teşekkür ederim
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPaz 14 Ağus. 2011, 23:02

Sayın hocalarım;
hazır böyle bir konu başlığı açılmışken bende iki üç gündür kafamı kurcalayan bir konuyu dile getirmek istiyorum. Konu B737-800 lerin yeni boyamaları hakkında:

B737-800 lerin yeni boyamalarındaki "TURKISH AIRLINES" (T.A) yazıları kafamı karıştırdı. Gerçek boyamalarda sağ ve sol T.A yazılarının aynı hizadamı değilmi? aşağıda aynı gün çekilmiş (sağ ve sol foto) TC-JFU Elazığ uçağını incelemnizi rica ediyorum.

http://www.airliners.net/photo/Turkish-Airlines/Boeing-737-8F2/1893399/L/&sid=10b2e3f093ae9b37cec0cb67b554bf86

http://www.airliners.net/photo/Turkish-Airlines/Boeing-737-8F2/1891280/L/&sid=10b2e3f093ae9b37cec0cb67b554bf86

biraz daha ayrıntıya girecek olursak;

- eğer kanat üstü emergency çıkışlar gövdenin sağ ve sol tarafta aynı hizada ise T.A yazıları hizasızmı ? (resimlerde dikkatinizi çekmiştir, T.A yazısı uçağın sağ tarafta kuyruğa yakın emergency çıkış kapısı penceresi hizzasından başlarken, sol tarafta kuyruğa yakın emergency çıkış kapısını geçtikten sonra bitiyor.

saygılarımla...
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPaz 14 Ağus. 2011, 23:13

B787-800 leri B737-800 olarak düzeltiyorum... saygılar
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPaz 14 Ağus. 2011, 23:48

Ben de mesajınız içinde 787'leri 737 olarak düzelttim ..
Evet hocam, Ne desen haklısın..Gerçek uçakları boyayan BOYACI! lar inanın ki bizim kadar işine özen göstermiyor ve çok dikkatsizler.. Hatırlarsanız bir boyama konusunda bu konuya değinmiştim. sanırım Gürhan hocanın boyamasında..Gürhan hocam o kadar düzenli ve dikatli boyama yapmış ki; hatayı sanal boyamada değil, Gerçek uçak boyamasında aramaya başlafdık. Ve inanın ki, gerçek uçaktaki boyama çok hatalı.. Gürhan hocamız gerçeğinden daha iyi ve hatasız, tüm ölçüler simetrilk ve dengeli idi.

Kısacası, çok haklısınız hocam. Gerçek uçakları boyayanların acilen simetri eğitimi almalı veya yerlerine daha dikkatli boyacılar atanmalı..Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPtsi 15 Ağus. 2011, 12:14

Hocam size, Gürhan hocam konusunda katılıyorum, ben biliyorsunuz bu konuya çok dikkat ediyorum, boyanan uçakları çok iyi incelerim, yanlış bir yer gördüğümde kendim düzeltirim, eğer benim yapamadığım bir durumsa yanlış yapılmış yerin düzeltilmesi için yazarım, aşağıdaki linkde, Gürhan hocamın dediğiniz gibi titiz bir çalışması, kendisine teşekkür ederim.Saygılar.

https://vaps.hooxs.com/t1407-thy-tc-jfu-b737-800winglett-posky_for-fs2004-fsx_new-tail-livery
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
ibrahim

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPtsi 15 Ağus. 2011, 14:18

pilot ve erdinç hocalarım, böyle bir şey gerçekten mümkünmü ?

gürkan hocamın posky b737-800 boyamasını indirip onuda inceledim. resminide veriyorum. Gürkan hocam sol yazıyı referans alarak sağ tarafı düzeltmeye çalışssa bile yine mümkünü yok yazılar hizalansın.

boyama yardımı FUrgh

yani insanın şu TC-JFU nun üstüne çıkıp bakası geliyor. inanasım gelmiyor ama gerçekten boyama bu şekilde çarpık yapılmış ise elimize bir fırça versinler uçağı biz boyayalım.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

boyama yardımı Empty
MesajKonu: Geri: boyama yardımı   boyama yardımı EmptyPtsi 15 Ağus. 2011, 15:57

Merhaba hocam.Size bu konuda yardım edeyim.Malesef yazılar gerçek uçakta da bu şekilde.Sağ kapı ile sol kapının yerleri farklı olduğundan (tabiki camlarında konumunu unutmamak gerekir) TURKISH AIRLINES yazısın yatay konumu bunlara göre ayarlanıyor.Yani tepeden bakıldığında yazılar eşiy gözüksün diye bir tarafın yazısının boyunu kısmıyorlar.Bu olay yazının ebatlarını değiştireceğinden böyle bir olay yok yani.Şablon düşünün sağ ve sola aynı şablonu koyup boyuyorlar böyle düşünün.Her iki taraf için ayrı şablonlar yok.Haliyle her iki tarafın başlama noktası birbirini tutmadığından tepeden bakınca böyle bir görüntü oluşuyor.Bence bu görüntü pek de rahatsız edici değil.Bu uçağı boyadıktan sonra bende bunları düşünmüştüm ama elden bişey gelmiyor.Yazıların ebatlarıyla oynamak yanlış diye düşünüyorum.Tabi hocalarımızlada bu konuda mütabık olmak isterim.Saygılar...

boyama yardımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "amenathen" nın boyama çalışmaları..
» "memo1998" in Boyama Çalışmaları
» ]FSX] QualityWings 757-200 TC-JES Yeni Boyama
» "cagri03" boyama çalışmaları
» memo1998 "Boyama projeleri"