VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Ai smooth and Ai separation sorunu ?  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Ai smooth and Ai separation sorunu ?

2 posters
YazarMesaj
husamettin
Pilot-1

Pilot-1
husamettin

Ai smooth and Ai separation sorunu ?  Empty
MesajKonu: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptyPaz 15 Ocak 2017, 18:44

öncelikle herkese saygılarımı iletiyorum konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
fs9 kullanıyorum ve birçok havayolunun 2016 trafik paketleri yüklü
pas getmeleri azalma için Ai smooth ve Ai separation programlarısı kullanıyorum. yoğun havalimanlarında (ltba) çok fazla kalkış olmasına karşılık çok az iniş oluyorum tcas ekranından baktığımda havadaki Ai uçakları görüyorum ama iniş sayısı çok az belli bir süre geçtilkten sonra park pozisyonları kendiliğinden doluyor bir yerlerde bir hata mı yapıyorum bilemiyorum bu iki programı kullanan varsa bana kendi ayarları üzerinden yardımcı olursa sevinirim
şimdiden teşekkürler
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptyPtsi 16 Ocak 2017, 01:56

Bizden de saygılar hocam. Fs9'cu olarak yazdığınız iki programı kullanmıyorum. Ancak sorun, programlardan kaynaklanmıyor sanırım. Öncelikle kullandığınız, örnekteki LTBA(fs9 için) versiyonu hangisidir?.. Böyle bir sorun, AI paketlerindeki AI-Planların (Flightplans.TXT) ayarlarla ilgili olabiliyor. Bu ayarlar AI-Planlar üretilirken yapılıyor. Park yerlerinin kendilğinden dolması ise hem AI-plan ayarsızlığından, hem de senaryodaki Afcad yapılandırmasından olabilir. Kullandığınız "2016-AI paketlerin" isimlerini yazabilir misiniz?. Bu arada AI konusunda uzman olan Peter hocamız da size cevap yazabilir.
Saygılar.
husamettin
Pilot-1

Pilot-1
husamettin

MesajKonu: Geri: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptyPtsi 16 Ocak 2017, 14:56

teşekkürler pilot hocam cevabınız için,
kullandığım ltba versiyonu vaps 2016 ltba scenery, tek yaptığım değişiklik 05 pistini sadece iniş 35L-R kalkış olacak şekilde düzenlemek oldu. Kullandığım ai paketleri genellikle woa ai paketleri ama 2016 yılı için  güncelliğini kaybettiği için avsim libraryden bulduğum  2016 yılı için thy onur pegasus ve atlasjet ai planları ile günceleme yaptım.( dosyaları isterseniz buraya upload edebilirim) uçaklar genel olarak woa ai aircraft + PMDG +Ifly 737

dün akşam yaptığım bir denemede gördüm ki Ltfj 2013 scenery de herhangi bir sorun yok yada başka bir hava limanında iniş ve kalkışlar yoğun bir şekilde zamanlamaya uygun olarak gerçekleşiyor.

sorun olarak belki bir ihtimal benim biraz aşırıya kaçmış olan trafik yoğunluğum ve buna bağlı olarak park pozisyonlarının yetersizliği olabilir mi bilemiyorum. LTBA için haftalık trafik yoğunluğu bende 10 bin uçak günlük 1500 iniş kalkış civarında ( bu yoğunluktaki bir trafikte her an bir iniş olmasını bekliyor insan fakat bende genelde 3-5 dakika bir iniş gerçekleşiyor.)

Peter hocamıza da müsaitse ona özelden tüm dosyalarımı gönderebilirim.
husamettin
Pilot-1

Pilot-1
husamettin

MesajKonu: Geri: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptyPtsi 16 Ocak 2017, 18:19

sorunun kaynağı buldum ama ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum biri yardımcı olursa çok sevinirim

trafik toolbox üzerinden yaptığım incelemede benim thy2016 trafik dosyasın da bulunan tüm kalkış trafiğimin doğru şekilde yüklendiğini ama enteresan bir şekilde aynı dosyada yer alan iniş trafiklerin fs'ye yüklenmediğini gördüm. doğru flightplan dosyasını doğru çalışan dosyalarla kıyasladığımda herhangi bir sorun bulamadım. ilgili dosyaları alta upload ettim bakıp yardımcı olacak biri olursa çok sevinirim.

örnek bir zaman diliminde ekran görüntüsü tüm kalkışlar tamam ama hiç iniş gözükmüyor
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

buda aynı zamanda diliminde olması gereken inişler aynı dosyanın
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" />
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptySalı 17 Ocak 2017, 03:51

Merhaba hocam. Üç TXT dosyasını da aldım. İnceleyip duruma bakacağım. Bu arada bizim LTBA-2016 senaryosunu kullandığına göre bendeki senaryoda AI- Uçakların durumunda bir sorun yok. Uçaklar 05 ve 35R pistlerini(2pist) KALKIŞ için, 05, 35R, 35L pistlerini(3pist) İNİŞ için kullanıyorlar. Rüzgârlı havalarda pistlerin karşı istikametindeki pistleri kullanıyorlar. Siz 05'i İNİŞ, 35L-R yi de KALKIŞ için değiştiröişiniz. Normal haliyle kullandığınızda sorun var mı acaba?.. Bu değişikliği yapmadan önce deneme yapsaydınız. Durumunuz müsaitse sceneryi eski orjinal duruma getirip (afcad'dan), tekrar bir deneyin bakalım..

Bu arada 2016_AI paketlerini rica etsek alttaki sayfada yeni konu açarak paylaşırsanız memnun olurum.

Kolay gelsin.
husamettin
Pilot-1

Pilot-1
husamettin

MesajKonu: Geri: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptySalı 17 Ocak 2017, 09:01

tamam hocam dediğiniz gibi orijinal afcad üzerinden bir deneme yapacağım. sonucu tekrar buraya yazarım.
Elimdeki Ai_2016 paketlerini yeni konu açarak ekliyorum hemen
husamettin
Pilot-1

Pilot-1
husamettin

MesajKonu: Geri: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptySalı 17 Ocak 2017, 10:45

pilot demiş ki:
Merhaba hocam. Üç TXT dosyasını da aldım. İnceleyip duruma bakacağım. Bu arada bizim LTBA-2016 senaryosunu kullandığına göre bendeki senaryoda AI- Uçakların durumunda bir sorun yok. Uçaklar 05 ve 35R pistlerini(2pist) KALKIŞ için, 05, 35R, 35L pistlerini(3pist) İNİŞ için kullanıyorlar. Rüzgârlı havalarda pistlerin karşı istikametindeki pistleri kullanıyorlar. Siz 05'i İNİŞ, 35L-R yi de KALKIŞ için değiştiröişiniz. Normal haliyle kullandığınızda sorun var mı acaba?.. Bu değişikliği yapmadan önce deneme yapsaydınız. Durumunuz müsaitse sceneryi eski orjinal duruma getirip (afcad'dan), tekrar bir deneyin bakalım..

Bu arada 2016_AI paketlerini rica etsek alttaki sayfada yeni konu açarak paylaşırsanız memnun olurum.

Kolay gelsin.

hocam sorunu en sonunda buldum,
sorun ne afcad dosyasında nede flightplan.txt dosyasın daymış

peter hocamın bir konuda yazdıklarından yolu çıkarak fs'deki flightplan dosyalarında bulunan @ işaretin fs'de 37 dakika sorunu olarak bilinen bir probleme yol açtığını öğrendim

çözüm olarak aircraft.txt dosyasındaki tüm uçakların hızlarını 200knot ile sınırlamayı tavsiye etmiş. yaptım sorun düzeldi gibi gözüküyor şu an inişler başladı. Sonradan baktım ki normal çalışan tüm planların aircraft.txt dosyaları 200knot şeklinde düzenlenmiş

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Ai smooth and Ai separation sorunu ?    Ai smooth and Ai separation sorunu ?  EmptyPerş. 19 Ocak 2017, 05:19

husamettin demiş ki:

peter hocamın bir konuda yazdıklarından yolu çıkarak fs'deki flightplan dosyalarında bulunan @ işaretin fs'de 37 dakika sorunu olarak bilinen bir probleme yol açtığını öğrendim

çözüm olarak aircraft.txt dosyasındaki tüm uçakların hızlarını 200knot ile sınırlamayı tavsiye etmiş. yaptım sorun düzeldi gibi gözüküyor şu an inişler başladı. Sonradan baktım ki normal çalışan tüm planların aircraft.txt dosyaları 200knot şeklinde düzenlenmiş.

Sorunun düzeldiğine sevindim hocam. Aslında ilk mesajımda dahi flightplans.txt dosyalarındaki bu @ işaretine dikkat çekmek istiyordum. Fazla detaylarla sizi uğraştırmamayı düşündüm. AI- plan sorunların en başlıca nedeni saatlerin önüne yazılan @ işaretidir. Bu işaretin yazıldığı saatlerin normalde 15-20 dakika ileri zamanda uçaklar olması gereken yerde aniden peydah oluyor. Ben planlarımda hiç bu @ işaretini kullanmamaya özen gösteririm.
Neyse sonunda sizin de sorununuz kısa zamanda çözülmüş oldu.

Keyifli uçuşlar.

Ai smooth and Ai separation sorunu ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ATC_Kule Sorunu
» görüntü sorunu
» Joystick sorunu
» FS9 IVAP sorunu.
» fsx-f18 panel sorunu