VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FS9 IVAP sorunu. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FS9 IVAP sorunu.

+2
Tamer Öztürk
adarcebe
6 posters
YazarMesaj
adarcebe
Pilot-3

Pilot-3
adarcebe

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 15:19

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu hatayı alıyorum fs9 a geçip rahat rahat uçmak istedim ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim :)

İVAP değil IVAP olacak !!!!!!!!!

En son PETER tarafından Salı 13 Kas. 2012, 10:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi (Sebep : imla)
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 17:11

İvap'ı tekrar yüklemeyi denediniz mi?

En son Tamer Öztürk tarafından C.tesi 16 Mart 2013, 22:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 21:02

Bu hatayı defalarca almış birisi olarak şu soruyu ilk önce sormam lazım. Arada bir mi geliyor bu hata yoksa her defasında mı? Arada bir ise bana da oluyor zaman zaman, yapılacak belli: Görev yöneticisinden ivapinet.exe (adında bir harf daha olabilir) görevini kapatın. Sonra başlat tüm programlar ivao altında ivap multi user interface (adı az daha farklı olabilir, dizüstü makinemden yazıyorum bunu) tekrar çalıştırın. Eğer sorun devamlı oluyorsa bu uygulamayı yönetici olarak deneyin. Varsa antivirüs, güvenlik duvarına, IVAP'i güvenli olarak işaretletin. Sorunun FS9'la uzaktan yakından alakası yok.

Not: Konuyu ilgili bölüme taşıdım. Sorun, online uçuş ile ilgili, FS9 ile ilgili değil.
adarcebe
Pilot-3

Pilot-3
adarcebe

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 21:32

Sürekli oluyor hocam deneyeceğim sonuçlarla geri gelirim. Teşekkür ederim.
adarcebe
Pilot-3

Pilot-3
adarcebe

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 22:26

Özgür hocam çok teşekkür ederim :)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPerş. 08 Kas. 2012, 22:45

adarcebe demiş ki:
Özgür hocam çok teşekkür ederim :)

Eyvallah da çözüldü mü sorun? Çözüldüyse nasıl? Çözüldüyse çözüldü simgesi eklendi mi?
adarcebe
Pilot-3

Pilot-3
adarcebe

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyC.tesi 10 Kas. 2012, 22:46

Yok hocam çözülmediği için koymadım zaten...
adarcebe
Pilot-3

Pilot-3
adarcebe

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPtsi 12 Kas. 2012, 23:17

Hocam tamamdır çözdüm şöyle. fs9 a girmeden önce dediğiniz gibi başlattan yönetici olarak çalıştırıyorum. Sonra onu kapatıp fs9 a giriyorum fs9 da iken bir kere daha yapıyorum sonra üstten ivaptan giriyorum oluyor :) olmazsa çıkıp tekrar deneyin.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyC.tesi 16 Mart 2013, 19:49

Ben dediklerinizi yaptım ama aynı hatayı alıyorum çözemedim bi türlü.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyC.tesi 16 Mart 2013, 22:14

Az önce benim de başıma geldi ( o kadar uçarım ilk defa oldu ) 4 - 5 uçuş arka arkaya yaptığıma yordum! kahkaha bir kaç giriş denemesinden sonra baktım olmuyor, fs9 u kapatıp açtım yine giremedim, bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyC.tesi 16 Mart 2013, 22:22

Haluk hocam ivaoda ilk uçuşumu biraz önce yaptım. İniş sırasında 6-7 bin feet civarında o hatayı verdi. Bayağı sinirlenip kasaya 3-4 tekme savurdum kapağı fırladı. kahkaha Düzelmiyor bi türlü. Baştan başlatsam iniş sırasında hata veriyor.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPaz 17 Mart 2013, 00:16

Ooo! olmadı bak şimdi, kahkaha Yarın da (bu gün oldu artık) hizmet beklersin bilgisayardan, eninde sonunda elektronik alet tozlandığından bile yapabilir.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPaz 17 Mart 2013, 00:27

3-4 tekme?.. Bir tekme yetmedi mi, Mustafa hocam?. kahkaha
VUR!, bi daha VUR!, Nasılsa parasını sen vermedin, di mi?!. kahkaha
HA!, ha!..
Babacığın görseydi, son tekme sana gelirdi. kahkaha
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPaz 17 Mart 2013, 12:06

Bilgisayarı satsan 100 lira zor eder PILOT hocam. Artık iyice eskidi. Benim yaşımdan büyük nerdeyse kahkaha Kapakta sorun yok tekrar taktım yerine kahkaha
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPaz 17 Mart 2013, 16:30

Ya yokmu bunun çözümü? 2 gündür 6 ya yakın uçuş yapıyorum acaba bir daha hata verirmi diye hepsindede aynı hatayı verdi.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPaz 17 Mart 2013, 17:17

Yukarıda çözümü açıkladım hocam denemişsindir muhakkak bende başka çözüm yok, sana damdan düşen biri lâzım.! ::)
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPaz 17 Mart 2013, 17:52

Öylede olmadı Şimdi ağlıcam! Bir şey farkettim LTBJ den LTBA ya kadar uçarken hiç trafik görmedim ama LTBA ya iniş sırasında ekranda uçağın callsign i göründü(kırmızı renkle gözükenler). Ondan sonra hata verdi.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPaz 17 Mart 2013, 19:15

Ivao forumunu bir araştır hocam.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPtsi 18 Mart 2013, 00:41

Antivirüsten kaynaklanıyor genelde trafik görüldüğünde yaşanan kopmalar. Saldırı olarak algılıyor sisteme ve kopuyorsunuz. Varsa (güvenlik duvarı namıma da kullandıklarınız) kapatıp öyle deneyin.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

FS9 IVAP sorunu. Empty
MesajKonu: Geri: FS9 IVAP sorunu.   FS9 IVAP sorunu. EmptyPtsi 18 Mart 2013, 01:03

Antivirüs kullanmıyorum. Sorunu çözdüm. Ivapı kaldirdim tekrar yükledim. Geçen sefer yüklerken MTL yüklememiştim. Onuda yükleyince düzeldi

FS9 IVAP sorunu.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fsx ivap
» Ivap Add-ons Sekmesinde Yok
» IVAP yükleme hatası
» IVAP FSX'te full screen modda görünmüyor
» ATC_Kule Sorunu