VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI]

4 posters
YazarMesaj
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] Empty
MesajKonu: Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI]   Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] EmptyCuma 16 Ağus. 2013, 21:38

Çoğu kaptanlarımızın bildiği bir konu olmakla beraber, bir zamanlar benim gibi yeni başlayanlar için faydalı olabileciğini düşündüğüm bu açıklamayı sizlere sunuyorum...

FSairlines 'a üye olup sisteme giriş yaptıktan ve şirketimizi seçtikten sonra ''Fsairlines crew center'' bölümünde kendimize uçuş rezerve etmek için sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapıyoruz:

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] C6vnb

Ok ile belirttiğim Rota ekle sekmesine tıklıyoruz, açılan sayfada:

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] NzMxl

Çember içine aldığım bölümlere gerekli bilgileri giriyoruz.(Bu bilgilere erişmek için Routefinder ve fuelplanner gibi sitelerden rotanız ve kalkış yerinden varış yerine olan zamanınızı hesaplamak adına faydalanabilirsiniz. Uçmak istediğiniz uçağın cinsini belirliyoruz. Daha sonra sayfadaki sağda bulunan pistonu aşağı indirerek:

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] DiGqZ

Çember içinde ok ile belirttiğim kutucuğa tıklayarak, Va'nızın filosunda bulunan uçakların isimlerini görecek, ve buradan uçmak istediğiniz uçağın tipine göre ismini seçeceksiniz:

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] SD128

Mesela: Benim seçtiğim uçak B738'idi, bu doğrultuda bende TC-ZSV B738 isimli uçağı seçiyorum. Ve hemen alttaki ''rota ekle'' butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza şu sayfa gelecek:
Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] Z0BHM

Fiyat belirledikten sonra ekle butonuna tıklıyacağız ve karşımıza gelen sayfada devam butonuna tıkladıktan sonra, uçuşumuz rezervasyon için hazır.

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] 0fVZv

Daha sonra rezervasyona tıklayıp uçuşumuzu rezerve edeceğiz. Şu an uçuşta olduğum için bu rezervasyonu gerçekleştiremiyorum. Burada dikkat etmeniz gereken sizin ve uçağınızın kalkış yapacağınız havalimanında olması, eğer değilseniz bilet alıp o havaalanına gitmeniz gerekmetke.... Rezervasyona tıkladıktan sonra gelen sayfada bir kaçtane uçuş olabilir, siz sadece kendiniz için oluşturduğunuz uçuş numarasını takip ederek kendi uçuşunuzu seçin. Bu şekilde kendinize dispatch yapmış oluyorsunuz. Rezervasyonunuzu oluşturduktan sonra FS nizi çalıştırdığınızda fsairlines client eklentisi ile uçağa yolcu kargo ve yakıtınızı yükleyeceksiniz. Ve şiddetle tavsiyem fspassanger kullanıyorsanız crash'inizi kapatın çok fena ceza kesiyor. 10000 feet altında 9500 feet geçiyorken landing light'ları kapatın, alçalırkende 10000 feet'Ten 9500 feet'e geçiyorken Landing light'larınızı açın ve 10000 feet altında 250 knot hız sınırına dikkat edin. Hatalı bilgi vermişsem şimdiden affola...

En son Ö.Savaş tarafından Cuma 16 Ağus. 2013, 22:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] Empty
MesajKonu: Geri: Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI]   Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] EmptyCuma 16 Ağus. 2013, 21:47

Ben o kadar uğraşmıştım becerememiştim. Kimseyede soramamıştım (VAPS ta yeniydim o zamanlar kahkaha) Teşekkürler Özgür hocam
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI]   Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] EmptyCuma 16 Ağus. 2013, 22:03

Özgür hocam çok teşekkür ederim. Artınızı verdim...
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI]   Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] EmptyCuma 16 Ağus. 2013, 22:05

kahkaha Keşke sorsaydınız güzel kardeşim vaps'ta sorulduda kim yardım etmedi. Benim olduğum yerde yardım kabul etmeyene döverek yardım ediyorlar kahkaha Rica ederim Ahmet kardeşim umarım yardımcı olur anlatım herkese...
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI]   Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI] EmptyCuma 16 Ağus. 2013, 23:50

Teşekkürler Özgür hocam. Rota oluşturmayı bilmiyordum, çok da aramıştım üstelik. Lakin, rütbem yetmiyor THYVA'da. Concorde hariç her uçağı uçurma yetkim var ama senior flight captain rütbesi gerekli rota için. Bende senior captain rütbesi var şimdilik.

Fsairlines'da Rota oluşturma, ve uçuş rezerve etme hakkında açıklama.[RESIMLI]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» WOAI-AI Paket Yükleme (Resimli Açıklama)
» Sanal Uçuş?Online uçuş için IVAO kaydı nasıl yapabilirim?.
» [VIDEO-Eğitim]; PMDG 737 Full Uçuş Serisi -2- FS2Crew ile Uçuş
» Aircraft.cfg kayıt etme sorunu
» Aerosoft Airbus mcdu rota planlama sonrası F PLAİN DİSCOUNTİNİTY hatası