VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
LTBA akşamları her yer karanlık Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

LTBA akşamları her yer karanlık

5 posters
YazarMesaj
cemozgecen
Pilot-1

Pilot-1
cemozgecen

LTBA akşamları her yer karanlık Empty
MesajKonu: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyÇarş. 13 Mart 2013, 23:14

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Ltba 2008 scenery yükledim.Gündüz herşey mükemmele yakın ancak hava karardığında tüm binalar zifiri karanlık görünmüyor.Taxi ışıklarından başka havaalında tek ışık yanmıyor.Çevresine bakııyorum İstanbul ışıl ışıl parlıyor.Havaalanın elektrikleri sanırım kesik :heytBe!: Şaka bir tarafada arkadaşlar bu her yer karanlığın bir çözümü varmıdır?
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyÇarş. 13 Mart 2013, 23:21

Resimde görsek iyi olur. Belki yüklerken yada indirirken dosyada sorun oluşmuştur. Dosyayı nereden indirdin?
cemozgecen
Pilot-1

Pilot-1
cemozgecen

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyÇarş. 13 Mart 2013, 23:26

Şu an resim çekemiyorum ama [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden indirdim.Altında fsx de de çalışıyor yazıyordu.Bu sorunu yaşamayacağım bir Ltba önerirseniz sevinirim.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 00:16

Böyle bir sorunu olan arkadaş hatırlıyorum forumda biraz araştırırsanız bulabilirsiniz ben bakacaktım ama yatma saatim gelmiş, malum yarın iş var. bilmem
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 00:59

cemozgecen demiş ki:
Şu an resim çekemiyorum ama [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden indirdim.Altında fsx de de çalışıyor yazıyordu.Bu sorunu yaşamayacağım bir Ltba önerirseniz sevinirim.

Bende bunu kullanıyorum. Eğer internetiniz sınırsız ise tekrar indirip deneyin. Bende sorun oluşmadı. Hepsini tek tek yapın hiç acele etmeyin. Part_3 adlı klasörden çıkan " LTBA_2008_v1.2 (MiltaryFIX) " adlı dosyayı "Addon Scenery" kısmına atın. Part_2 den çıkanları nereye atacağını klasörleri takip ederek anlayabilirsin.

Not: Part 1 içinde "readme" de PILOT hocam anlatmış.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 01:32

Geldim arkadaşlar.
Bu soruna neden olan; ya yanlış yüklemedir, ya da upload sitesinden indirirken bazı dosyaların hasarlı veya inmemiş olabileceğinden kaynaklanır.
Scenery'de gece ışıkların olmayışı (apron, bina vs..) "...._LM" dosyalarının hasarlı veya olmayışındandır. FSX dizinindeki "LTBA_2008" klasörünün içindeki "texture" klasörünü açınız. Bu klasörün içinde "ALT-Tire" den sonra sonu LM ile biten "????..._lm.BMP" veya "?????_LM.bmp" dosyalarının olup olmadığına bakınız. Veya buraya texture klasörünün içinin resmini çekip koyabilirsiniz. Biz de resimdeki dosyaların isimlerini bizimkilerle karşılaştırarak sorunun nereden kaynaklandığını, eksik olan "???_LM.BMP" dosyalarını buluruz. VAPS'a girişiniz 27/02/2013 olduğu ve bir haftayı geçtiği için resim ekleyebilirsiniz. texture klasörünün iç resmini bekliyoruz. (BMP dosyalarının isimlerininn resimde görülmesi lazım..)
Saygılar.
cemozgecen
Pilot-1

Pilot-1
cemozgecen

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 11:20

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
cemozgecen
Pilot-1

Pilot-1
cemozgecen

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 11:23

Resim ekledim ama malesef çıkmadı direk linki veriyorum.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 15:16

Maalesef İmageshack sitesine ve resmin bulunduğu linkinize 2 browser ile de ulaştım ama büyütüp dosya isimlerini göremedim. . Sizden bir şey daha rica etsem?..
Resimlerinizi İmageshack sitesi yerine sürekli kullandığımız daha istikrarlı olan ve sayfalarımızın sol tarafında dikey olarak görülen "Connection Links kategorisindeki "IMAGE UPLOAD web links" başlığının hemen altında ilk sıradaki " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " sitesine resimlerinizi JPG olarak upload ederseniz hepimiz için iyi olacaktır.
Ayrıca, hem yukarıdaki linkte verdiğiniz resimdeki "Dosya Görünüm" seçeneğini "Simge" olarak Upload ediniz, hem de altta resmini verdiğim seçenek ile "Ayrıntılar" seçeneği ile çekerek 2 resmi de tekrar " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " sitesine upload etmenizi rica edeceğim.
Resimlerin boyutu, en az 1200, 1400 pixel veya daha fazla büyük olmalı .
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
cemozgecen
Pilot-1

Pilot-1
cemozgecen

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 16:30

Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 18:43

Herhangi bir sorun yok gibi gözüküyor. Başka bir scenery yükleyip bir de onu dene.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 18:55

Aynen öyle . Benim de texture klasörümde sizinki gibi "289 dosya" görülüyor. Bu klasörde sorun yok gibi. Bir de Mustafa hocamızın önerisi deneseniz.
Bu arada "imgnur" sitesine upload ettiğiniz için teşekürler. Sürekli burasını kulanmamız iyi olur. Yalnız resmin normal ebadını görebilmemiz için, "imgnur" da upload ettikten sonra resmin linkini alırken (kopyalarken) sayfanın sağdaki linklerden İKİNCİSİNİ kopyalamak gerekiyor. Kolay gelsin hocam.
cemozgecen
Pilot-1

Pilot-1
cemozgecen

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 19:53

İlginiz için teşekkür ederim.Resim eklerken dikkat edeceğim.Başka scenery ler var elimde ama bir çoğu sorunlu.Tavsiye edebileceğiniz bir scenery var mı?Pist numaraları ve taxi yollarıda doğru olursa sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 19:59

Yiğit hocamın yaptığı LTBJ scenerysini deneyin.

cemozgecen
Pilot-1

Pilot-1
cemozgecen

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 20:15

Mustafa Bey.Ltbj 2012 zaten yüklü ve onda sorun yok.Sorun sadece Ltba ve Ltac de.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 23:30

kahkaha
Hey gidi!, Mustafa Adlin efendi?. kahkaha Konu başlığı ne yazıyor, sen ne öneriyorsun?.. -Aşıksın sen arkadaş!, buradan bile belli oluyor. kahkaha

Cem hocam, hiç canınızı sıkmayın.. öyle bir LTBA scenerysi gelecek ki; gerçek mi sanal mı anlayamayacak kimse. göz_kırpma
Biraz saman altından su götürelim.

LTAC konusunda .. Siz sanırım LTAC 2011, buradaki: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sceneryi kullanıyorsunuz. Eğer buysa, bu LTAC- ilk yükleme de bile sorunlu olduğundan yüklendikten sonra bile FsX'te sorun çıkartabilir. Ancak sayfamızdaki LTAC konusuna yüklemenin daha kolay tarzını düzenleyip, linkini eklemiştim. Bu şekli ile benim Fs9'da hiç sorun yaratmadı..Ama Fs9 ve FsX kullanıcılarından epey sorun oluşmuştu. Eklediğim linkten LTAC_2011 i indirenler ve kuranlar sorun yaşamadılar.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sayfanın ilk mesajın resimlerin altında benim bir alıntı-açıklamamı göreceksiniz. O açıklamaya göre LTAC'ı kullanırsanız, FSX'te umarım sorun yaşamazsınız. Fs9 'da sorun yaşamıyoruz.
LTBA gibi bunun da yenisini sabırla bekleyelim. Her çalışmamız zamanı geldiğinde sorunsuz ve gerçekçi olarak yapılacak ve sizlere sunulacaktır. Saygılarımla.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyPerş. 14 Mart 2013, 23:42

kahkaha PILOT hocam bugün Arapça sınavı vardı dün geç yattım. İnsan uykusuz olunca bazen saçmalıyor. kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyCuma 15 Mart 2013, 00:13

arrrapça mı? düsünceli şok_oldum
Pardon!, sen hangi ülkede okuyordun?. arabistan da mı?..kahkaha
Yoksa ben mi arabistana ışınlandım birden?.

Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyCuma 15 Mart 2013, 00:29

İmam hatipte okuyorsa bu dersin olması normal. Müfredatlarında var hocam.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyCuma 15 Mart 2013, 00:41

Normal okullarda ise; ooohhhhoo, bayağı yazacaklarım vardı.. Hatta yazdım-yazdım...
Ugandaca, Zambezice, Nepalce.. kahkaha
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyCuma 15 Mart 2013, 01:31

Batman Anadolu İmam hatip PILOT hocam kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA akşamları her yer karanlık   LTBA akşamları her yer karanlık EmptyCuma 15 Mart 2013, 02:35

Allah zihin açıklığı versin Mustafa hocam. İnşallah ilerde, vatana-millete hayırlı ve önemli bilimsel ve teknolojik projeler geliştirirsin. İlerisi için hedef; ATOMIC UZAY Çağı. Bu konuya yoğunlaşan gençlerin bulunduğu ülkeler, dünyada lider olacaktır.

LTBA akşamları her yer karanlık
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LTBA-"ILS CAT" Değiştirmek?
» FSX LTBA 2009 Hata ?
» LTBA'da Apron'un Olmaması
» LTBA'da Kasma Sorunu
» VATSIM LTBA Event