VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
LTBA'da Kasma Sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

LTBA'da Kasma Sorunu

3 posters
YazarMesaj
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

LTBA'da Kasma Sorunu Empty
MesajKonu: LTBA'da Kasma Sorunu   LTBA'da Kasma Sorunu EmptyPaz 09 Haz. 2013, 01:16

Sayın Hocalarım, Sayın Pilot Arkadaşlarım,

FSX'te sadece bir yerde yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum sizlere. Evet sadece bir meydanda oluyor bu sorun.

Dubai, Schwechat, Sheremetyevo, Domodedovo, Vnukovo, Kazan, Esenboğa, Adnan Menderes, Antalya ve ismi aklıma gelmeyen bir sürü sceneryde yaşamadığım sorunu İstanbul Atatürk Havalimanı'na yaklaştığımda yaşıyorum. Boğaz'ı geçince başlıyor bu sorun. Piste yaklaşırken akla karayı seçiyorum. Hız+flap ayarları birbirini tutturamıyorum. Ve daha neler neler!!!

Öyle bir kasma meydana geliyorki dakikada 5 nm yol zor alıyorum. Mesela pisti ortalarken kasıyor bir bakmışım pisti değil Marmara'yı ortalamışım. Sağa dönsem olmuyor sola dönsem olmuyor sağ salim inebilmek için öyle bir stress yapıyorum ki alnım terliyor!

Şuan Scenery ayarlarım;

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Aceba ne yapsam bu kasmadan kurtulabilirim? İlginiz için teşekkür eder, saygılarımı sunarım ...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: LTBA'da Kasma Sorunu   LTBA'da Kasma Sorunu EmptyPaz 09 Haz. 2013, 10:14

Hocam scenery nin icinde landclass dosyasi olacak onu ayri bir scenery olarak tanitmayi deneyin bende de cok kasiyordu bilemiyorum nedenini.
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: LTBA'da Kasma Sorunu   LTBA'da Kasma Sorunu EmptyPaz 09 Haz. 2013, 17:30

Tamer Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Dediğinizi yaptım. İnişten önce Beykoz'da kaydetmiştim. Dediğiniz işlemi yaptıktan sonra Beykoz'dan yeniden denedim. İlk mesajımda bahsetmiş olduğumdan %50 daha daz kasma oldu.

Bilmiyorum belki uzun uçuş yaptıktan sonra LTBA'ya yaklaşında gene eskisi gibi mi olur!
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: LTBA'da Kasma Sorunu   LTBA'da Kasma Sorunu EmptyPaz 09 Haz. 2013, 18:45

Hocam bir de bu yolu deneyin;
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Biliyorum kötü tema görüntüsü oluşuyor ve Windows XP gibi oluyor ama gerçekten işe yarıyor.Zaten uçuşta temanın pek önemi yok.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: LTBA'da Kasma Sorunu   LTBA'da Kasma Sorunu EmptyÇarş. 14 Ağus. 2013, 03:15

Aradan 2 ay geçmiş, belki de sorunu çözmüş olabilirsiniz ama, ben yinede bu konudan daha sonraki günlerde uyguladığım çözümleri yazayım.

Ah, arkadaşlar.. Şu LTBA'da bir ben mi Frame aziziliğine uğramıyorum?. Frame hep 60. VEya kilitlediğim sayıdan bir alta inmiyor. 
B.urak hocam, şu an LTBA'ma bir çok yeni binalar, anıtlar, jetway'ler eklememe rağmen; -banamısın?, demiyor.. -daha yok mu gönder diyor!., Çözümü de hemen şuracıkta :

Yalnız siz FsX+2.1gHz.işlemci kullandığınız için, linklerdeki uygulamayı AYNEN ve dikkatle yaptığınızda, LTBA ekranınıza girdiği anda Frame kesinlikle 20'den aşağı düşmeyecektir. ANCAK..
1- AI trafiklerin yoğunluğu,
2- "Library Scenery" kısmındaki Lanclass, Mesh ve Senaryo klasörlerinin sıralaması,
3- Bilemediğiniz uzantıda olan Lanclass dosyalarının Senaryo/Scenery klasörlerine yanlışlıkla atılmış olabileceği,.. (Tamer hocanın dediği gibi, Landclass dosyaları ayrı bir scenery adındaki klasöre atılması gerektiği)
.. bunlar da kasılmalara yol açar. 

Bu uygulamalar olduktan sonra Frame'in yükselmesinden başka şansı yoktur. 
İnanın benim LTBA o kadar yoğun ki, yukarıdaki uygulamalarımdan önce olsaydı, şu an FS bile açılmazdı. Ama Frame'i 25'e kilitledim, en detaylı ekran görüntüsünde Frame hep 24.9
LTFJ_2013'ü hele, bu haliyle kullanmanız imkansızdır. Bende bile LTFJ_2013, 18-20 frame'lere düşüyor. Ama yakında LTFJ'yi de düzelteceğim. 

Saygılar.

LTBA'da Kasma Sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» görüntü sorunu
» FsX'te ILS'li meydanlar sorunu
» FS9 IVAP sorunu.
» fsx-f18 panel sorunu
» Işık Sorunu