VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
IVAO chartları? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

IVAO chartları?

+5
Özgür Kiraz
enesyildirim
Mustafa Adlin
Haluk
Emre
9 posters
YazarMesaj
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 11:17

Merhaba değerli vaps kaptanları;

Ivao üyeliğim uzun zamandır girmediğim için iptal olmuş.(malum vizeler finaller, yeni fırsatım oldu.) Yeniden aktive olmuyor. Yeniden üye de olamıyorum. Adviser a mail attım cevap bekliyorum. Aslında ivao ya girme amacım ivaotr.org sitesinden birkaç chart almaktı. Elinde bulunan kaptanımız varsa LTAI, LTBS, LTCG chartlarını paylaşır mısınız?

saygılar
iyi uçuşlar
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 11:43

Emre kaptanım [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesinden alabilirsin resources kısmında. Buraya üyesindir herhalde.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 13:33

İvao olması şart mı?

Araştırırken 1 tane buldum --> [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 14:35

Haluk demiş ki:
Emre kaptanım [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sitesinden alabilirsin resources kısmında. Buraya üyesindir herhalde.

Haluk hocam üyeyim ama Turkey charts kısmında out of order yazıyor. Oradan alamadım.

Mustafa Adlin demiş ki:
İvao olması şart mı?

Araştırırken 1 tane buldum --> [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Mustafa hocam vermiş olduğunuz sitedeki linklere basınca sayfa görüntülenemiyor diyor.

Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 14:45

IVAO nun kendi sitesinden Türkiye havaalanları için chart kısmına girdiğimde ivaotr.org sitesindeki charts kısmına yönlendiriyor. Oraya girince de "out of order" yazıyor. Halbuki daha yeni yenilendiği yazıyordu duyurular arasında. Bu konuda bilgisi olan kaptanımız var mı?
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 15:48

Ben olsam Jeppesen Chart'larını kullanırım hem güncel hemde gerçek pilotların kullandığı chart'lardır.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 19:11

IVAO kart sistemi bakımda, o yüzden şu anda alamazsınız. Haberdar ederim tekrar açılınca.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 20:24

Jeppesen Chartlarını nereden temin edebiliriz bilgisi olan var mı?
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptySalı 29 Ocak 2013, 20:27

enesyildirim demiş ki:
Ben olsam Jeppesen Chart'larını kullanırım hem güncel hemde gerçek pilotların kullandığı chart'lardır.

Hocam onlar ücretli diye hatırlıyorum.

Özgür Kiraz demiş ki:
IVAO kart sistemi bakımda, o yüzden şu anda alamazsınız. Haberdar ederim tekrar açılınca.

Anladım Özgür Hocam teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 08:29

Jeppesen kartları ücretlidir. Herhangi bir şekilde, tarihi ne olursa olsun forumda paylaşılırsa paylaşan üyenin üyeliği sona erer, bilginize. Aynısı IVAO'da sunulan AIP kartlar için de geçerlidir. Jeppesen ve AIP kartların aslında çok farkı yok, sunum farklı sadece.

Rica ederim Emre hocam.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 09:49

Hocam ben paylaşıcam demedim ki satın alın diye dedim.AIP de var bende çok memnunum tavsiye ederim.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 11:05

Yok Enes hocam, genele söylüyorum bunu, duyduk duymadık denmesin diye kahkaha

Şahsa karşı bir şey söyleyeceksem alıntı yaparım, malumat kahkaha
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 13:54

Doğrudur hocam özür dilerim ben yanlış anladım. Ameliyat psikolojisi işte 30 dakikaya ameliyattayım.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 14:03

14 sene önce beyin ameliyatı geçirmiştim, 30 dakika öncesinde, bırak interneti, soğuk bir yerde, sadece radyo çalarken bekletiyorlardı, sen nette geziyorsun, yat kalk şükret haline kahkaha

Geçmiş olsun şimdiden, turp gibi çıkarsın inşallah ameliyattan.
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 15:59

Hocam kusura bakmayın. Ben o sitede paylaşılmış bir şekilde bulunca onları ücretsiz sandım.
Zaten eski chartlarmış. Muhtemelen o yüzden koymuşlar. LTBA'da 36R pistleri falan vardı. Tekrardan özür dilerim utandım!
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 16:11

Hangi site Emre hocam? IVAOTR diyorsan onunla ilgili açıklamayı yaptım, bakımda. Zaten üye olmadan da indiremiyorsunuz, sadece üyelere özel neticede.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 17:21

Arkadaşlar, konudaki hocamızın dün paylaştığı Chartların bulunduğu sitede illegal paylaşımlar bulunduğundan (site de muhtemelen illegaldir), akşam ben konudaki kuraldışı olan linkleri ve mesajları kaldırdım. Bilgilerinize!...
Paylaşan hocamız şimdilik bu UYARI hatırlatması ile kalarak VAPS'a devam edebilir.
Dikkat edin arkadaşlar!.. hangi eklentinin ücretli olduğunu az-çok biliyorsunuz artık. Bunları ve bunların bulunduğu site linklerini lütfen VAPS'ta paylaşmayalım.
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 17:30

Chart denilince JEPPESEN bir numaradır;fakat ücretli olup oludukça pahalı dır..40-45 günde bir güncellenir her güncellemede ayrı bir ücret...
Sanal Havacılık için ücretsiz bir çok yer var chart lara ulaşacağımız...

Tüm dünya Chartları için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

EN-ROUTE ( VFR ) çok yönlü bir sitedir : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 17:46

Teşekkürler Erman hocam. :+1T:
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyÇarş. 30 Ocak 2013, 23:35

Özellikle Skyvector, son dönemde benim favori sitem oldu. VFR uçuşlarda o kadar çok işime yarıyor ki anlatamam. Özellikle Kuzey Amerika'yı, yükselti bazında da yapmışlar, inanılmaz faydası dokunuyor bana (metar vermesi de ayrı bir güzelliği).
fttmehmet
Pilot-1

Pilot-1
fttmehmet

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyCuma 08 Mart 2013, 18:24

merhabalar ho cam bende jepenes in ltba ltbc ltfj ltac çartları var na buraya nasıl atacağımı bilimyorum...
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO chartları? Empty
MesajKonu: Geri: IVAO chartları?   IVAO chartları? EmptyCuma 08 Mart 2013, 23:21

Atmayın hocam. Jeppesen kartları ücretlidir ve paylaşımı yasaktır. Bu uyarıdan sonra paylaşırsanız külahları değişiriz. Hatırlayın, üye olurken ücretli ürünlerin telif haklarına saygılıyım diye yazmıştınız. Ona dayanarak üyeliğinizi açık söylüyorum, sona erdiririm. Saygılar.

IVAO chartları?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bazı Meydan chartları (ücretsiz)
» IVAO ATC
» IVAO MTL
» ivao türkiye atc'ler
» IVAO İlk Giriş