VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
IVAO İlk Giriş  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

IVAO İlk Giriş

+10
Berkay Öztürk
cuneyt
UMIT UNALDI
Cengizhan Barut
pilot
Özgür Kiraz
Mertcan UZUN
Tamer Öztürk
Haluk
enesyildirim
14 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 07:12

Sayın Hocalarım ve Değerli Arkadaşlarım, ben ivaoya üye oldum Fsİnn Copilot vs vs herşey var fs2004 için diyorum tabiikide.Kule konusmaları kafama en çok takılan şey Onun dısında rota plan chart her seyim tam yani orada rotayı bir şirketten vs mi alıyoruz, veya şirkete girmeden tek basımızada ucabilirmiyiz accil bir durumda ne yapmalıyız örneğin elektrikler flan kesildi ne olur mesela hep girmek istemişimdir ivaoya girdim ama bu kule ve şirket sorusu kafama çok takıldı BİLEN hocalarım ve arkadaşlarım yardımcı olursa çok ama çok sevinirim.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 11:13

Enes hocam bu linkte ivao için faydalı dökümanlar var.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] (YENİ Link)

Vakti zamanında toplamıştım! Belki işine yarar. Tek başına uçabilirsin hocam Turkiye üzerinde kule ile İngilizce konuşma mecburiyeti yok, acemilik süresince uçuş koduna "T" ilâve edeceksin ATC ler acemi olduğunu anlasın diye (meselâ uçuş kodun TK090 siz TK090T diye belirteceksiniz.) . ATC ler çok yardımcı oluyorlar çekinecek bir şey yok. Kolay gelsin başarılar dilerim.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 11:26

Haluk demiş ki:
Enes hocam bu linkte ivao için faydalı dökümanlar var [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] vakti zamanında toplamıştım! Belki işine yarar. Tek başına uçabilirsin hocam Turkiye üzerinde kule ile İngilizce konuşma mecburiyeti yok, acemilik süresince uçuş koduna "T" ilâve edeceksin ATC ler acemi olduğunu anlasın diye (meselâ uçuş kodun TK090 siz TK090T diye belirteceksiniz.) . ATC ler çok yardımcı oluyorlar çekinecek bir şey yok. Kolay gelsin başarılar dilerim.
katılıyorum aynı zamanda çok ciddiyet isteyen bir iş.sakın ola ki oyun olarak algılamayınız.Yardıma ihtiyacınız olduğunda hiç çekinmeyin yardımcı olacaklardır.İneceğiniz meydana İstabul control ve ankara kontrol varsa artık hangi meydana inecekseniz kule sizi inişe kadar yönlendiriyor diğer değişle vektör veriyor kolay gelsin.ayrıca rotayı routefinder dan alabilirsiniz.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 12:59

Çok teşekkür ederim hocalarım çok yardımınız dokundu inşallah başarılı olurum.
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 13:49

Kuleyle konuşma için nasıl tabirle konuşacaz ? Bizi aydınlatırsanız bende başlamak istiyorum. :)
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 14:59

Yukarıdaki mesajımda link verdim Mertcan hocam indirdiğin dökümanlarda detaylı anlatılmıştır. Anlamadığın yer olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 16:40

Haluk demiş ki:
Yukarıdaki mesajımda link verdim Mertcan hocam indirdiğin dökümanlarda detaylı anlatılmıştır. Anlamadığın yer olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Kesinlikle çok faydalı yani tam donanımlıyor sizi İVAO ya giren onları okursa yani gidemeyeceği yabancı havalimanı gezemeyeceği yer yoktur bence çok teşekkür ederim hocam + youtubedeki ariane videosunada yorum attım nickim trenespilot ve arianeyide sizin sayenizde çözdüm ve sağ tık sol tık çalıştıgını videoda kaçırdım bu yüzden 1 ay uğraştım çünkü ilk paralı uçağımdı hiç birşey bilmiyordum iyiki buraya üye olup sizi tanımısım yoksa iş vahimdi ::)
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 16:45

Bir ara ivaoda buluşuruz enes hocam şu elimdeki iş bitsin uçmaya başlayacağım tekrar o zamana kadar hazır ol. kahkaha
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 17:36

Haluk hocam indirdim şuan telefonuma, yükledim pdf dosyasına göz atıp çalışıyorum. Sağ olun ::)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 17:43

Haluk hocam. Verdiğiniz sitedeki bilgiler o kadar faydalı ki bir kısmını, bir solukta okudum. Yanlış bildiğim bir kaç konuyu düzeltme, uzun yoldan yaptığım bazı işlemleri ise kısa yoldan yapma imkanım olduğunu da öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim, artınız verildi bile ::)
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 03 Ara. 2011, 17:52

İşinize yaradığına sevindim arkadaşlar, Eskiden toplamıştım o dökümanları ama hâlâ tamamını okumuş değilim siz okuyun öğrenin ben sizden öğrenirim! kahkaha Şu video işi bayağı vaktimi alıyor, uçamıyorum inanın. Elimdeki bitsin pilot hocadan izin isteyeceğim. :bom:
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyPaz 04 Ara. 2011, 01:19

İzin, mizin yok hocam!. kahkaha Sırada VAPS-Fleet videoları var daha... kahkaha

Şaka, şaka hocam..Henüz A319 ve A320'ler boyandı. Sunum için epey zaman gerekecek. Sonra A321, A318 'leri İbrahim hocam boyayacak... Onların da sunum paylaşımları bittikten sonra ancak video yapımına geçebiliriz. Tahmini olarak 10-15 günü bulabilir, sizin yeni videoya başlamanız.. Bu nedenle sıkıntıya girmeyin hocam. Rahat rahat uçaklarınızı uçurun.

Bu arada arkadaşlarımın dediği gibi, emeklerinizin hakkını nasıl vereceğiz onu düşünüyorum. Birçok faydalı ve çok önemli Eğitim videolarınızı, dökümanlarınızı ben de su gibi okuyup ve seyredip benim de yeni öğrendiğim çok şeylerin olduğunu gördüm.
Herşey için teşekkür ederiz hocam, iyi ki varsınız.. Saygı ve sevgilerimle. (+)'lar ŞELÂLE!..
Mertcan UZUN
Teacher Pilot

Teacher Pilot
Mertcan UZUN

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyPaz 04 Ara. 2011, 01:28

Bence çekebilirim, hocam kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyPaz 04 Ara. 2011, 01:35

Sağol Mertcan, teşekkürler.. Bunu duyduğuma sevindim. Size de başka video işi versek ne dersiniz?..
VASP-fleet tanıtım videosu biraz daha rahat çalışmayı gerekiyor. Daha doğrusu bizim gibi emekli kişilerin karnını kaşıya-kaşıya yapması gerekiyor. kahkaha (Biliyorum Haluk hocam; karnınızı değil, başımızı kaşıyacak zaman bile bulamıyoruz hepimiz, emekli olsak ta..)

Sizin dersleriniz falan olduğundan daha kolay ve zamanınızı pek almayacak video yapımları versek nasıl olur Mertcan?..
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 19:12

Hocalarım MTL Sorununu da çözüp dün işbaşı yapyım dedim. :) Girdim ONLİNE Oldum,Ancak ortalıkta Trabzon gibi bir havalimanında kimsecikler yoktu,(sadece şaşırdığım için yazdım yoksa olmayabilir :D) ardından girdim uçuş planını yolladım ama nereye :) Send PFL dedim rotaları girdikten sonra LTCG den LTFH ye gidecektim ama teamspeak 2 olmadığından daha doğrusu hangi kanllara gireceğimi bilmediğimden direk oyundan çıkıp buraya geldim şimdi sizden şu konuda yardımınızı bekliyorum kuleyle konuşmaları biliyorum team speakta hangi adreslere giricem ve bir şikrkete nasıl girerim ? Teşekkürler
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 19:32

Öncelikle aramıza hoş geldiniz,
Gelelim konumuza...
ivaotr.org/v5 adresinden gerek kule ile irtibat gerek ivap programı ile ilgili dökümanlara ulaşabilirsiniz.

TS ye nasıl gireceksiniz.Çok kolay eğer aktif ATC var ise sol en üstte UNICOM 122.800 yazıyordur, onun solundaki tuşa sağ tık ile tıklayıp bulundugunz hava sahasını içine alan ATC ye (aktifse) bağlanabilirsiniz.

İyi uçuşlar.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 19:59

Bunların hepsi verdiğim linkten indirilen dökümanlarda tafsilatlı anlatılıyor tekrar tekrar okuyun.
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 20:01

Merhabalar;

Öncelikli olarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinde pilots bölümünün üzerine geldiğinizde açılan menüdeki Documents kısmına tıklayın. Açılacak akranda

Öncelikli olarak Flight Simulator Online User Manual dosyasını indirin. Dosyanın içerisinde gerekli proramların kurulumundan kullanımına ve temel havacılık bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ardından Aynı bölümde tarafımca hazırlanmış olan IVAO TURKEY FLIGHT OPERATION MANUEL dosyasını indirin. Bu döküman tüm online havacılık sürecinizde size klavuzluk edecektir.

Takıldığınız her konuda bana ulaşabilirsiniz

Umit Unaldi

Ivao TR

Uçuş Operasyonları Ass. Koordinatörü
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 20:08

Umut abi hos geldin bu arada,bizim afiş yarışması ne durumda ?
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 20:22

Cengizhan hocam;

Afiş yarışması için bu gün son gün. Son mailler bu gün gelecek. Ancak sizden bir mail ulaşmadı bana

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] mail adresim. Bu adrese yollarsanız değerlendirmeye alalım.

Sanırım 1 veya 2 gün içerisinde sonuçları yayınlarız
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 20:34

Hocam yollamıstım hatta forumdada mailinizi aldım demistiniz ama tekrardan yolluyorum.
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyCuma 23 Ara. 2011, 20:41

Doğrudur Cengizhan. Yazdıktan sonra buldum. Ivao maili diye şiket mailine bakmışım
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 09:24

Haluk demiş ki:
Bunların hepsi verdiğim linkten indirilen dökümanlarda tafsilatlı anlatılıyor tekrar tekrar okuyun.

PC'ye format atmıştım bilmem bilirmisiniz haluk hocam ::) 4shareddende silmişler:üzgün
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 09:31

M.Cengizhan demiş ki:
Gelelim konumuza...
ivaotr.org/v5 adresinden gerek kule ile irtibat gerek ivap programı ile ilgili dökümanlara ulaşabilirsiniz.

TS ye nasıl gireceksiniz.Çok kolay eğer aktif ATC var ise sol en üstte UNICOM 122.800 yazıyordur, onun solundaki tuşa sağ tık ile tıklayıp bulundugunz hava sahasını içine alan ATC ye (aktifse) bağlanabilirsiniz.

İyi uçuşlar.

Saol cengizhan hocam.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

IVAO İlk Giriş  Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 09:36

M.Cengizhan demiş ki:
Gelelim konumuza...

İyi uçuşlar.

Hocam baktımda bu arada anlamadım TS2 denmi oluyor bunlar yoksa simulatorde küçük bir ekran var orda yazıyoor unicom falan oraya basınca ts2 den falanda otomatik açılıyormrmu yoksa simulatörün kendisinde konuşma özelliği falanmı var açarmısınız biraz konuyu ::)

IVAO İlk Giriş
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» IVAO Giriş hakkında bir kaç soru
» Vatsim'e giriş yapamıyorum...
» IVAO MTL
» IVAO ATC
» IVAO ADC SINAVI