VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

IVAO İlk Giriş

+10
Berkay Öztürk
cuneyt
UMIT UNALDI
Cengizhan Barut
pilot
Özgür Kiraz
Mertcan UZUN
Tamer Öztürk
Haluk
enesyildirim
14 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 10:15

UMIT UNALDI demiş ki:
Merhabalar;

Öncelikli olarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinde pilots bölümünün üzerine geldiğinizde açılan menüdeki Documents kısmına tıklayın. Açılacak akranda

Öncelikli olarak Flight Simulator Online User Manual dosyasını indirin. Dosyanın içerisinde gerekli proramların kurulumundan kullanımına ve temel havacılık bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ardından Aynı bölümde tarafımca hazırlanmış olan IVAO TURKEY FLIGHT OPERATION MANUEL dosyasını indirin. Bu döküman tüm online havacılık sürecinizde size klavuzluk edecektir.

Takıldığınız her konuda bana ulaşabilirsiniz

Umit Unaldi

Ivao TR

Uçuş Operasyonları Ass. Koordinatörü

Enes Hocam

Yukarıda yazdığım bu adımları izleriseniz konuyu tam anlamı ile öğreneceksiniz ve hiçbir sıkıntınız kalmayacak.

Sizden ricam bu adımları uygulamanız

Selamlar
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 11:33

UMIT UNALDI demiş ki:
UMIT UNALDI demiş ki:
Merhabalar;

Öncelikli olarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinde pilots bölümünün üzerine geldiğinizde açılan menüdeki Documents kısmına tıklayın. Açılacak akranda

Öncelikli olarak Flight Simulator Online User Manual dosyasını indirin. Dosyanın içerisinde gerekli proramların kurulumundan kullanımına ve temel havacılık bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ardından Aynı bölümde tarafımca hazırlanmış olan IVAO TURKEY FLIGHT OPERATION MANUEL dosyasını indirin. Bu döküman tüm online havacılık sürecinizde size klavuzluk edecektir.

Takıldığınız her konuda bana ulaşabilirsiniz

Umit Unaldi

Ivao TR

Uçuş Operasyonları Ass. Koordinatörü

Uzun görünüyordu 1.5 saattir girmedim ve okudum.Ve çıkardığım bir cümle var Ben daha acemiyim ççok zormuş bu İVAO yaw hiç bukadar beklemiyorum yani ivaoda uçan gerçektede uçabilir diye düşünüyorum zaten ingilizce olması lazımmış ama türkiye de türkçede konuşulabilirmiş ::) ::)

Enes Hocam

Yukarıda yazdığım bu adımları izleriseniz konuyu tam anlamı ile öğreneceksiniz ve hiçbir sıkıntınız kalmayacak.

Sizden ricam bu adımları uygulamanız

Selamlar
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 11:33

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 11:35

Valla bakalım inşallah yapabilirim bişeylerde bu arada simulatore girdim ataturkten kapı 209 dan başladım kimse yoktu Ama ONLİNE yazıyodu o ivao penceresinde ?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 16:27

Genelde kimse olmaz! :lol: 19:00Z den sonra biraz, biraz gelen oluyor.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 18:03

Yeniden ekledim linki arkadaşlar. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ihtiyacı olan alabilir.

En son Haluk tarafından Ptsi 08 Ağus. 2016, 08:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 18:10

Herzaman birisi olcak diye birşey yok ya :)

Malum Türkiye sanal havacılık bakımından fazla büyük değil.Dolayısıyla her meydanda deli gibi trafik de yok.Online olan trafikler atc leri görmek için IVAO nun The Eye adlı programını kullanabilirsiniz
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 24 Ara. 2011, 18:49

Evet, biraz faaliyeti artırmak lâzım.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyPtsi 27 Şub. 2012, 14:07

Haluk demiş ki:
Yeniden ekledim linki arkadaşlar. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ihtiyacı olan alabilir.
OH hocam buldum sonunda kahkaha
cuneyt
Pilot-1

Pilot-1
cuneyt

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyPerş. 24 Ocak 2013, 13:30

Hocam teşekkürler acemiyim fakat izahat çok başarılı emehinize sağlık.
Berkay Öztürk
Pilot-1

Pilot-1
Berkay Öztürk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyCuma 24 Mayıs 2013, 17:50

Kardeş, linki yenilermisin?... düsünceli
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyCuma 24 Mayıs 2013, 19:04

Tabii memnuniyetle, buyrun.

En son Haluk tarafından Paz 26 Mayıs 2013, 05:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Berkay Öztürk
Pilot-1

Pilot-1
Berkay Öztürk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyCuma 24 Mayıs 2013, 19:43

Haluk Bey;

1) Bende 4Shared Çalışmıyor Başka Bir Linke Verseniz..
2) Size Bir Sorum İvao Giriyorum Uçuş Pilanı Gönderiyorum Normalde Youtubeden Baktığım Videolardan Konuşmaları Kendimiz Yapacağını Gördüm Ben Atc Tuşuna Bastığımda Atc Açılıyor Bu Sorumu Cevaplarsanız Teşekkür Ederim...
3) Konuyla İlgilendiğiniz İçin Teşekkürler....
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 25 Mayıs 2013, 12:41

Berkay hocam;

1- Forumu iyice araştırınız bunun cevabı forumda var bulamazsanız en üstte arama bölümü var oradan bulunuz.
(neden böyle dediniz diyeceksiniz ama bizim ülkemizdeki insanların bir kısmı hep "armut piş ağzıma düş", seni kastetmiyorum Berkay hocam VAPS ta hiç araştırmadan buraya istek gönderen birsürü kişi var ama lütfen sende araştır biraz.

2- Eğer meydanda ATC var ise frekans ayarlanmalı sesli veya yazı ile IVAO IvAp clientten iletişim kurmalısın. Eğer meydanda ATC yok ise yine IvAp clientten UNICOM a bağlanıp oradan iletişim kurmalısın.
ivao.aero sitesini veya Haluk hocamın verdiği linki incelersen nasıl olacağını bulabilirsin.
Berkay Öztürk
Pilot-1

Pilot-1
Berkay Öztürk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 25 Mayıs 2013, 16:50

Mustafa Bey;

1) Konuyla İlgilendiğiniz İçin Teşekkürler Arama Motorunda Gezinirken Bu Konuya Rastaladım Ve Bir Tane Link Görüp Onu İndermek İstedim Ondan Buraya Yazdım..

2) Malesef Anlamadım Biraz Görsel Katsak...
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 25 Mayıs 2013, 18:37

Tabi Berkay hocam videodaki kişiler güzelce anlatmış.

Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyPaz 26 Mayıs 2013, 05:39

Alternatif linkler yukarıdaki mesaja eklenmiştir.
Berkay Öztürk
Pilot-1

Pilot-1
Berkay Öztürk

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyPaz 26 Mayıs 2013, 13:29

Teşekkürler...
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 05 Haz. 2013, 15:11

Benim de bir problemim var. Hani hiç kule olmadığı zaman transponder kodumuzun 2000 olması gerekiyor ya...İşte ben de 2644 olarak başlıyor...Bunu nasıl 2000 yapabilirim?..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 05 Haz. 2013, 15:59

Hiç denk gelmedim bu soruna. Bende, otomatikman 2000 olarak başlıyor. Hayret...
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 05 Haz. 2013, 16:04

Özgür Hocam Türkiye üzerinde uçtuğumuz için çoğu zaman kule olmuyor...Acaba ivap ekranından mı değiştiriliyor ki?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 05 Haz. 2013, 16:50

Vallaha bilemiyorum. Bende, ilk açılışta, otomatikman 2000 geliyor. Hatta VFR uçacağım zaman sinir ediyor, her seferinde 1200 yapıyorum kahkaha
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 05 Haz. 2013, 20:46

Heh işte Özgür Hocam nasıl 1200 yapıyorsunuz? Bana orası lazım...
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 05 Haz. 2013, 21:20

Sanırım squawk kodunu nasıl 1200 yapıyoruz diye soruyorsun Ahmet hocam

IvAp Clientte ".x yyyy" (yyyy--> squawk code) yani squawk kodunu 1200 yapmax için IvAp Cliente ".x 1200" yazarsanız olur. Veya bunu kokpitte "radio" bölümündende yapabilirsin.

Videoda 1:00 ile 1:15 arası

Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: IVAO İlk Giriş    IVAO İlk Giriş  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 05 Haz. 2013, 23:00

Yerine göre IVAP'ten, yerine göre de radyodan yaparım. Airbus için squawk kodu girmek, son derece kolay, telefon tuşlar gibi. Ancak Boeing için uğraştırdığından IVAP üzerinden yaparım.

İsterseniz IVAP için komutların, bildiğim kadarını burada yazabilirim.

IVAO İlk Giriş
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» IVAO Giriş hakkında bir kaç soru
» Vatsim'e giriş yapamıyorum...
» IVAO MTL
» IVAO ATC
» ivao türkiye atc'ler