VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?

+6
Emre
enesyildirim
pilot
Emin Yilmaz
Tamer Öztürk
Kerem Pişkin
10 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? Empty
MesajKonu: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 16:34

Öncelikle tekrardan merhabalar; :)

Sistem özelliklerime göre sizce FS9 mu kullanmamı tavsiye edersiniz yoksa FSX mi ? Ayrıca FSX kullanırsam PMDG NGX de kullanabilir miyim ? FSX'de kaç civarı FPS alabilirim ve bu beni tatmin eder mi ?
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 18:50

Kerem Pişkin demiş ki:
Öncelikle tekrardan merhabalar; :)

Sistem özelliklerime göre sizce FS9 mu kullanmamı tavsiye edersiniz yoksa FSX mi ? Ayrıca FSX kullanırsam PMDG NGX de kullanabilir miyim ? FSX'de kaç civarı FPS alabilirim ve bu beni tatmin eder mi ?
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
PMDG kullanacaksanız evet çok kasar.Ben fs9 da kullandım geçenlerde fsx kurdum aerosoftta bile minimum ayarlarda 9-15 frame alıyorum ama microlight ile uçtuğumda 29-40 frame alıyorum.Sadece aerosoft airbus x extended ve ltba2009 scenery yüklemiştim.
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 18:58

Tamer Hocam ; tavsiye eder misiniz peki ? Yoksa FS9 mı kalmamı önerirseniz ? Eğer FS9 ise hangi eklentileri kurmamı önerirsiniz ? Bu arada değerli cevabınız için çok teşekkür ederim.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 19:13

Hocam Fs9'u kullan, kafan rahat etsin. Ben Fs9'u cok primitif birsey zannediyordum o yuzden direkt FsX'le basladim, bir suru de masraf yaptim. Gayet guzel program aslinda. Goruntu de FsX kadar guzel olmasa da grafik ayarlari minimumda habire fatal error veren bir FsX yerine, grafik ayarlari ust seviyede stabil bir Fs9 yuz kere daha iyidir. Add-on vs. hakkinda Haluk hocamiz cok guzel ve detayli anlatmis, ben ayni sekilde kurdum hic problem yasamadim. Ahanda link, kolay gelsin.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 19:17

Emin hocam değerli cevabınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Verdiğiniz linki aslında görmüştüm zamanında fakat şimdi aradığımda bulamamıştım. Çok çok çok teşekkür ederim. :) FS9 yüklemeye başlayalım o halde. Have a good flight. :)

Saygılarımla.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 19:32

VAPS bölümlerimizin hepsi, titizlikle hazırlanarak belli bir düzen ve sıralama halindedir. Bölümler de kendi içinde ait olduğu konulara göre alt bölümlere ayrılmıştır. Fs9(Fs2004) için olan bütün konular, anasayfada görülen "Eğitim ve Çözümler" başlıklı bölümün içinde görülen Fs9 Uçuş Eğitimi (Sorunlara Çözümler) bölümündedir. Aynı şekilde diğer bütün konularda kendine ait bölümün içindeki alt bölümlerde bulunmaktadır. Buna göre, istediğiniz her konuyu anasayfadaki bölümleri dikkatle inceleyerek kolaylıkla bulabilirsiniz.
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 19:45

PILOT demiş ki:
VAPS bölümlerimizin hepsi, titizlikle hazırlanarak belli bir düzen ve sıralama halindedir. Bölümler de kendi içinde ait olduğu konulara göre alt bölümlere ayrılmıştır. Fs9(Fs2004) için olan bütün konular, anasayfada görülen "Eğitim ve Çözümler" başlıklı bölğümün içinde görülen Fs9 Uçuş Eğitimi (Sorunlara Çözümler) bölümündedir. Aynı şekilde diğer bütün konularda kendine ait bölümün içindeki alt bölümlerde bulunmaktadır. Buna göre, istediğiniz her konuyu anasayfadaki bölümleri dikkatle inceleyerek kolaylıkla bulabilirsiniz.

Haklısınız hocam. Bir dahaki sefere daha dikkatli olacağım...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 20:25

Kerem hocam ben şuan ki mevcut sistem ile fs9 da maximum(bütün ayarları sona çektim) ayarlarda gayet güzel sorunsuz uçuş yapıyorum ne fatal error ne de başka bir sorun donma çok nadiren oluyor 2/10 diyebilirim donma oranı ayarı az düşürsem o da geçer.Bakın ayarlar maximumda diyorum! Fsx i yüklemiştim ama tekrar fs9 a geçicem gibi çünkü acayip kasıyordu. Benim kullandığım eklentiler;

-Real Environment Xtreme
-Ground Environment Pro&Update
-Zinnertek Water Efect
-Zinnertek Night Environment Pro
- FS9.1 Update(Simülatörü kurduğunuzda ilk yükleyeceğiniz bu olsun microsoftun sitesinde var)
-Wilco Airbus Evolution VOL1
- Turkey Leonard Mesh Badiste
-Zinertek World Environment
-Zinnertek Ultimate Terrain
-FSCOPİLOT&FSİNN

ben bunları kullanıyorum ve gayet memnunum.Ayrıca boeing ile uçacaksanız İfly da gayet başarılı.
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptySalı 08 Ocak 2013, 17:32

Gerekli eklentileri yükledim. İFLY 737 de LTBA yeni scenery ile 20 civarı fps alıyorum. Az mıdır sizce çok mu ? Az ise yükseltmek için neler yapabilirim sizce ?
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptySalı 08 Ocak 2013, 17:36

Bence Fs9...Ayrıca:Fs9 görüntüsü FsX gibi yapılabiliyor PETER hocam yardımcı oldu daha önceki konularda...Bir göz atarsanız hocam çok iyi olur sizin için...
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptySalı 08 Ocak 2013, 19:01

Kerem Hocam biraz geç kalmışım cevap için, sanırım fs9 kurmuşsunuz. Ama bilmenizi isterim benim sistemim sizinkinin neredeyse aynısı. fsx için pmdg 737 ngx virtual kokpitte 25 fps alıyorum, gayet akıcı ve gayet memnunum. Bu hale getirmek için az uğraşmadım ama şu anda bunun meyvesini yiyorum. Fakat ngx ve texturelar dışında eklenti kullanmıyorum akıcılık için. FSX+acceleration+ASX weather engine+ngx+texturelar. Bu düzende uçmak isterseniz size yardımcı olabilirim. Saygılar.. İyi uçuşlar..
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptySalı 08 Ocak 2013, 20:10

enesyildirim demiş ki:
Bence Fs9...Ayrıca:Fs9 görüntüsü FsX gibi yapılabiliyor PETER hocam yardımcı oldu daha önceki konularda...Bir göz atarsanız hocam çok iyi olur sizin için...
Enes hocam fs9 u fsx gibi yapmanın formülünü bizede verir misiniz rica etsem? Bende ayarlar maximumda olmasına rağmen dışardan bakarken sadece belli bir kısma kadar detaylı gösteriyor textureleri geri kalanı bulanık.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptySalı 08 Ocak 2013, 20:22

1. Dikkatle bakarsanız uzak mesafede görüntü kalitesinin düştüğünü göreceksiniz.Bende Enes hocamın dediği gibi fs9 umun fsx gibi olmasını istiyorum; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2. Özellikle burada piste dikkat edin yarısı ayrıntılı yarısından sonrası bulanık gibi;
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 11:28

Emre demiş ki:
Kerem Hocam biraz geç kalmışım cevap için, sanırım fs9 kurmuşsunuz. Ama bilmenizi isterim benim sistemim sizinkinin neredeyse aynısı. fsx için pmdg 737 ngx virtual kokpitte 25 fps alıyorum, gayet akıcı ve gayet memnunum. Bu hale getirmek için az uğraşmadım ama şu anda bunun meyvesini yiyorum. Fakat ngx ve texturelar dışında eklenti kullanmıyorum akıcılık için. FSX+acceleration+ASX weather engine+ngx+texturelar. Bu düzende uçmak isterseniz size yardımcı olabilirim. Saygılar.. İyi uçuşlar..

Hocam inanın çok kararsız kaldım bilemiyorum. Dünki LTBA - LTAC uçuşumda LTAC yaklaşmada bulutlu havada yaklaşık 7 ile 9 arasında fps aldım. İnişde ise düştü sanırım daha diplere. Yani anlamıyorum sebebi nedir bunun ? Sistemim yetersiz de değil sanırsam. Yani eğer dediğiniz gibi FSX'de daha kaliteli Frame alacaksam niçin olmasın. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi düsünceli bilmem Question

Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 14:07

Kerem Pişkin demiş ki:
Emre demiş ki:

Hocam inanın çok kararsız kaldım bilemiyorum. Dünki LTBA - LTAC uçuşumda LTAC yaklaşmada bulutlu havada yaklaşık 7 ile 9 arasında fps aldım. İnişde ise düştü sanırım daha diplere. Yani anlamıyorum sebebi nedir bunun ? Sistemim yetersiz de değil sanırsam. Yani eğer dediğiniz gibi FSX'de daha kaliteli Frame alacaksam niçin olmasın. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi düsünceli bilmem Question

Kerem hocam hani bir laf vardır ''Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır'' diye,Bende heves ile fsx kurdum ama fs9 un gözünü seveyim hemen dün geri kurdum fs9 u.Anladım ki FS2004 den şaşmamak lazımmış...
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 15:03

Bugün yazdığım "Post" dan sonra Fs9'u 2D panelde deneyeyim dedim. Gayet verimli FPS aldım. Sanırım 2D panelden vazgeçmeyeceğim. Her şeyim tam olmayıversin. 3 Boyut yerine 2 boyut da idare eder beni. kahkaha "Hem eskiden 3 boyut mu varmış" derdi ağabeyim. :)
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyÇarş. 09 Ocak 2013, 16:47

Kerem hocam ücretsiz olan CCleaner programı ile bilgisayarınıza bakım yapın en azından haftada bir olsun.Hemen ardından windows disk birleştiricisini çalıştırıp,yerel disk c yi birleştirin(fs9 un c de kurulu olduğunu var sayıyorum).Faydasını olacağını düşünüyorum.Çünkü zamanla harddiskte boşluk oluşuyor ve okuma yavaşlıyor bu da simülatörün yavaşlamasına neden olacaktır.Sevgiler...
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 07:00

Hocam Intel i5 islemci ile Fs9'un duzgun calismasi lazim. Guzelim 3D sanal kokpit dururken 2D kokpite takilip kalinir mi yahu, Fs98'mi bu?

Ben daha yeni evde atil duran Core2 Duo P8400(2.26GHz) islemcili laptop'uma Fs9 yukledim (yanlis anlasilma olmasin profilimdeki ana bilgisayarim degil baskasi). HDE2 ve Zinertek Ultimate Water, grafik ayarlari da hemen hemen maksimumda Virtual Cockpit'te sabit 35FPS aliyorum. Daha tweak filan da yapmadim. Sizin islemci benimkinin 1.5 kati kadar islem gucune sahip. Geforce 330M ise yaramaz, cok zayif bir kart ama bende de onboard grafik karti var, Nvidia falan yok yani. Add-on ucaklarda illa ki FPS dusecektir, ama gene de oynanabilir bir seviyede tutulabilir.

Fs9'un sizde bu kadar yavas calismasinin kesin bir sebebi vardir. Hard Disk'de yer yoksa biraz yer acin, arkadaslarin dedigi gibi defrag ve disc cleaning yapin. Fs9'u program files icine degil mustakil bir klasor icine install edin. Olmadi Hard Disk'i partisyon yapin, Windows'un olmadigi kisima Fs9 kurun (bunun cok faydasi oluyor).

Arkada calisan virus programi vs. varsa bunlarin hepsini kapatin. Windows acilirken kafasina gore baslayan programlari da kapatin (skype gibi). Fs9'un cift islemciyi kullanabilmesini saglayan program var (VAPS da tanitimi yapilmis, ucretsiz). Bunu indirip, kurun. Fs9'u calistirirken de sag tiklayip yonetici olarak calistirin.

Bunlari yapin Fs9 canavar gibi olmazsa bilgisayari bana yollayin, benim laptopu yollarim size yerine kahkaha

En son Emin Yilmaz tarafından Perş. 10 Ocak 2013, 08:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 07:42

Sn Emin bey çok merak ettim profilinizdeki sistem ile FS2004 dan bahsediyorsunuz acaba FS2004 mü kullanıyorsunuz yoksa FSX mi...
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 08:29

Erman bey selamlar. Profildeki benim ana bilgisayarim, masaustu. FsX ve Fs2004 yuklu. Ikisini de kullaniyorum ama ana simulatorum FsX. Sirf onun icin kurdum zaten bu masaustunu, elimden geldigince hizli bir alet olusturmaya calistim. 3 monitor var, Yoke falan da var, ufak capli bir ev kokpiti anlayacaginiz.

Fs2004'u bir de elimdeki laptop'a kurdum. Saga sola goturebileyim diye. Playstation'un joystick'ini de yanima aliyorum, simulatorsuz kalmamis oluyorum. Toplamda 2 tane Fs2004 bir tane FsX var yani.

(not: yanlis anlasilma olmasin diye bir onceki cevabimi da edit'ledim)
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 09:08

Emin Yilmaz demiş ki:
Fs9'u program files icine degil mustakil bir klasor icine install edin. Olmadi Hard Disk'i partisyon yapin, Windows'un olmadigi kisima Fs9 kurun (bunun cok faydasi oluyor).

Emin hocam selamlar! Yukarıdaki cümlenizi biraz daha açar mısınız? Faydası nereden geliyor ve nasıl yapabilirim. Daha önce hiç duymadım da ilginç geldi denerim belki aklım yatarsa.
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 09:25

Sn Emin bey anladım cevap için teşekkür ederim sisteminiz FSX fazla bile sorunsuz çalışması lazım keza benim profilimdeki sistem ile bende çok iyi sonuş alıyorum bende iki monitör yoke hepsi mevcut..
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 09:33

Haluk hocam, mesela 500gb HD var diyelim. Bunun 100gb'ini partisyon yapip, temiz de bir format atarsiniz bu kisma. Fs'i bu kisima koyarsiniz. Ben 50gb ayirdim Fs9 icin, sadece Fs9 var simdi o bolumde.

Normalde en iyisi Fs'i ayri bir HD'ye yuklemek. Ama bu yapilamiyorsa dedigim yontem iyidir. Ayri bir HD'ye koymak kadar performans iyilesmesi olmuyor ama FS'in Windows'un altinda olmasina gore bariz bir performans farki var.

Bir de su var tabi, defrag defrag deyip duruyoruz. 1TB HD'niz var diyelim, bunun tumunu defrag etmektense, Fs9'un oldugu partisyonu defrag etmek daha hizli. Hepi topu 50gb'sa hergun bile yapilir. Oteki turlu vakit aliyor.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 09:39

Erman PILICOGLU demiş ki:
Sn Emin bey anladım cevap için teşekkür ederim sisteminiz FSX fazla bile sorunsuz çalışması lazım keza benim profilimdeki sistem ile bende çok iyi sonuş alıyorum bende iki monitör yoke hepsi mevcut..

Sayin hocam, FsX her halukarda bir sekilde problem cikariyor ama tabi beklentilere gore de performansi degisiyor. Ben genelde maksimum grafik ayarlariyla ucmaya calisiyorum. Fatal error'lari epeyce azalttim ama gene de arada bir aliyorum. Bu arada grafik kartiniz benimkiyle ayni galiba.
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 10:08

Evet aynı sayılır sizinki TI benimki DCU ; valla aslında hiç error almamanız lazım keza bu ayın başından beri PEGASUSVA nın bir ödüllül yarışması var ; her gün 5-6 uçuş yapıyorum bu uçuşlarda hiç FSX i kapatmadan meydana in yolcu boşalt yolcu al kalk hemde online,hiç bir hata vermiyor mutlaka bir yerde çakışma var onu bulmak lazım,vermemesi lazım FSX son derece stabil dir yalnız dikkat edeceksiniz iyi bir kurulum doğru tweak ve kesin ve kesin FSX ayrı fiziksel bir HDD olması en büyük faktor her şey açısından FSX ile işletim sistemi aynı HDD ile ayrı bağımsız tek FSX olduğu HDD arasında her açıdan %100 fark vardır..Benim tek sıkıntım HDD kapasitesi 320 GB FSX kurulu olduğu nerdeyse dolmak üzere FSX arşivim 600gb ulaştı bakalım yeni bir hDD almak gerekiyor...

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki