VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?

+6
Emre
enesyildirim
pilot
Emin Yilmaz
Tamer Öztürk
Kerem Pişkin
10 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 10:23

Teşekkürler Emin hocam bir ara denerim bu yöntemi.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 10:51

Erman bey, benim FsX SSD'nin icinde ama mecburen OS'le beraber duruyor. HD var bir tane ayri ama oraya atarsam her halukarda yavaslayacak. Ayri bir SSD alacagim simdi 256GB'lik. Oraya tasiyacagim FsX'i. 600gb ne topladiniz hocam oyle, hey massallah kahkaha

FsX birseylerle cakisiyor olabilir tabi ama ne oldugunu bulamadim daha. Tabi simdi arkada birsey olmasin diyoruz ama bir suru add-on, panel (saitek yoke ve tum panel aksami var), track-ir vs. calisiyor arkada. Oyle bir tane sidewinder joystik'le oynasam heralde pek hata mesaji almam.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 11:19

Erman PILICOGLU demiş ki:
keza bu ayın başından beri PEGASUSVA nın bir ödüllü yarışması var ; her gün 5-6 uçuş yapıyorum bu uçuşlarda hiç FSX i kapatmadan meydana in yolcu boşalt yolcu al kalk hemde online,hiç bir hata vermiyor .

Ücretsiz uçuş ödülü var sanırım ucunda veya öyle bir şey. Güzel teşvik ama gözler de iyi yorulur, dinlenmek de şart kahkaha
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 11:36

Evet aynı sayılır sizinki TI benimki DCU ; valla aslında hiç error almamanız lazım keza bu ayın başından beri PEGASUSVA nın bir ödüllül yarışması var ; her gün 5-6 uçuş yapıyorum bu uçuşlarda hiç FSX i kapatmadan meydana in yolcu boşalt yolcu al kalk hemde online,hiç bir hata vermiyor mutlaka bir yerde çakışma var onu bulmak lazım,vermemesi lazım FSX son derece stabil dir yalnız dikkat edeceksiniz iyi bir kurulum doğru tweak ve kesin ve kesin FSX ayrı fiziksel bir HDD olması en büyük faktor her şey açısından FSX ile işletim sistemi aynı HDD ile ayrı bağımsız tek FSX olduğu HDD arasında her açıdan %100 fark vardır..Benim tek sıkıntım HDD kapasitesi 320 GB FSX kurulu olduğu nerdeyse dolmak üzere FSX arşivim 600gb ulaştı bakalım yeni bir hDD almak gerekiyor...

Hocam Fsx böyledir işte çalıştıkça güç kazanır. Zaten tahmin ediyorumki ilerleyen teknolojinin getireceği yeni sistemlerde fs9 artık çalışmayacak, yani fs9 kullanmak için eski sistem bilgisayarlara ihtiyacınız olacak. Ama Fsx böyle değil, Fsx geleceğin teknolojisinide içinde barındırıyor teknolojik bi simulasyon yani. Erman hocam sizin Fsx ss lerinizi görmek isterdim doğrusu, anladığım kadarıyla forumda Fsx'i layıkıyla kullanan bi siz varsınız.
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 15:37

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 P1

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Sss

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Ss

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Adsz
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 15:43

İlk resim değil de diğer üç resim, gerçek uçuştan alınmıştır, ona göre kahkaha

Sucuk resimleri gibi bunlara da yasak getireceğiz, milletin canını çektiriyor diye kahkaha
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 17:03

Yardımcı olan herkese tekrardan teşekkür ediyorum. :) Vallahi anlamıyorum niçin böyle oluyor. 3d panelde 15 fps alınır mı ki en yükseği bu. Yahu anlamıyorum. Bu bilgisayar en güncel oyunları vesaire kaldırıyor. Bir similasyon bu kadar mı zor. üzgün Bilgisayara tamamen çeki düzen vereyim buraya sonuçları yazarım tekrardan. Bakalım Clean yapayım en iyisi. Allahın izniyle ve sizin yardımınızla düzelecek inşaallah. Çok çok teşekkür ederim tekrardan.

NOT: Cevabı geç verme sebebim malum sınav haftasına girdim. Bilgisayara giremiyorum. Lütfen kusura bakmayın , maruz görün :)
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 20:03

FsX'ten ss vermek kacak guresmektir hocam ona gore kahkaha Sucuk muhabbeti gibi olmasin sonra.

Fs9'cu arkadaslar, Fs9 sever bir FsX'ci olarak her zaman yaninizdayim. Boynunuz bukuk kalmasin. Ahanda hodri meydan. Su asagidaki kalitenin yarisinda FsX beni laptop'umda ucursun ustunlugunu kabullenecegim. Ama nerde? yerinden kimildamiyor laptop'ta FsX.

Surum: Fs2004
Ucak:Default Cessna 172

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 FY9Ke

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 K1W4P

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Lq1KX

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 ND1iz

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 HcV1k

Iste bu da benim yavru kokpit, nasip olursa babasini da tanitirim bir ara kahkaha

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 I3APz

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 XdrYb

Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Ocak 2013, 23:28

Kerem Pişkin demiş ki:
Emre demiş ki:
Kerem Hocam biraz geç kalmışım cevap için, sanırım fs9 kurmuşsunuz. Ama bilmenizi isterim benim sistemim sizinkinin neredeyse aynısı. fsx için pmdg 737 ngx virtual kokpitte 25 fps alıyorum, gayet akıcı ve gayet memnunum. Bu hale getirmek için az uğraşmadım ama şu anda bunun meyvesini yiyorum. Fakat ngx ve texturelar dışında eklenti kullanmıyorum akıcılık için. FSX+acceleration+ASX weather engine+ngx+texturelar. Bu düzende uçmak isterseniz size yardımcı olabilirim. Saygılar.. İyi uçuşlar..

Hocam inanın çok kararsız kaldım bilemiyorum. Dünki LTBA - LTAC uçuşumda LTAC yaklaşmada bulutlu havada yaklaşık 7 ile 9 arasında fps aldım. İnişde ise düştü sanırım daha diplere. Yani anlamıyorum sebebi nedir bunun ? Sistemim yetersiz de değil sanırsam. Yani eğer dediğiniz gibi FSX'de daha kaliteli Frame alacaksam niçin olmasın. Ne yapacağımı şaşırdım vallahi düsünceli bilmem Question

Hocam şimdi detaylıca anlatıyorum.

Önce FSX ve Acceleration’ı kurdunuz. Sonra NGX i kurun. Daha sonra Emre Sancaktar kaptanımızın “fatal error ve tweak” başlıklı kısımda yazan fsx.cfg dosyasına olan tweakleri yapın. Ama hepsini harfi harfine yapın. venetubo sitesindeki o özellikleri araştırıp kendi bilgisayarınıza göre doldurun. Daha sonra “nvidia inspector” isimli programı kurun. Oradan sol üst köşeye ms yazın. Çıkan listeden fsx’i seçin. Ayarları aşağıda upload ettiğim ekran görüntülerindeki gibi yapın.( bir tek frame rate limiter ayarı resimde 29. Onu 30 yapın. görüntü daha akıcı oluyor.) Ekran kartınızın modeli farklı olduğu için nvidia inspector içindeki settings kısmındaki satır sıraları farklı olabilir. Ama benimkiyle aynı ayarlar hemen hemen vardır. Bu ayarları yaptıktan sonra sağ üst köşedeki apply tuşuna basın.
Daha sonra fsx içindeki settings ayarlarına değineceğim. FPS limitleyiciyi unlimited yapın. Antialising kısmında tik olmasın. Bu çok önemli. Hava trafiğini çok açmazsanız ram i meşgul etmez. Hepsi için %10 iyidir bence sizin için. Ama bi deneyin. Bütün ayarları kendi sisteminizin kaldıracağı şekilde en üst seviyeye getirin. Aircraftı mümkünse ultra high yapın. Kaliteli VC için.
Bakalım nasıl bir etki olacak. Sonucu bu başlık altında paylaşırsanız kaptanlarımıza güzel bir referans olur.
Bu arada Tamer kaptanım sizin sistem benimkinden daha iyi. Bu dediğim ayarları yaparsanız bence 30 fps ye yakın görürsünüz.
Bi deneyin bence. Değer çünkü..

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 KwCdL

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 9PWdY

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 AdfoO
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 00:54

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 P1

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Sss

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Ss

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Adsz

Erman Hocam Bu ne muhteşem resimlerdir böyle şok_oldum İnanım Türkçem bilekarıştı bu harikulade resimlerin karşısında

Gerçek desem değil yalan desem değil Gerçek ötesi diyorum artık paylaşım için teşekkürler vakit buldukça paylaşın hocam.

Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 00:58

Emin Yilmaz demiş ki:
FsX'ten ss vermek kacak guresmektir hocam ona gore kahkaha Sucuk muhabbeti gibi olmasin sonra.

Fs9'cu arkadaslar, Fs9 sever bir FsX'ci olarak her zaman yaninizdayim. Boynunuz bukuk kalmasin. Ahanda hodri meydan. Su asagidaki kalitenin yarisinda FsX beni laptop'umda ucursun ustunlugunu kabullenecegim. Ama nerde? yerinden kimildamiyor laptop'ta FsX.

Surum: Fs2004
Ucak:Default Cessna 172

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 FY9Ke

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 K1W4P

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Lq1KX

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 ND1iz

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 HcV1k

Iste bu da benim yavru kokpit, nasip olursa babasini da tanitirim bir ara kahkaha

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 I3APz

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 XdrYb

Kalite farkı var Emin Hocam. Ucuz pc'lerde çalışmam diyor. :) Şaka bi yana ben laptop ile çalıştırıyorum vallahi.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 01:05

Savas hocam agaclar ile ilgili Aime Leclercq babanin FsX icin hazirladigi cok guzel bir Freeware var. Adi TreeX. Google'dan aratip indir. FsX icindeki butun agaclari cok daha guzel modelleri ile degistiriyor.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 01:16

Var ama Fraps'a yansıması nasıl oluyor acaba?
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 01:51

Onu bilmiyorum hocam, Fraps yok bende ama kesin daha guzel oluyordur. Ben genelde dagda, bayirda uctugum icin karlar altindaki cam agaclari falan cok guzel gozukuyor bu programla.
Erman PILICOGLU
FS Systems
OPERATOR

FS SystemsOPERATOR
Erman PILICOGLU

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 07:52

Saolun teşekkür ederim.. Bir kaç tanede ORBX NZSI den görüntüler..Bu arada Globak2010X dışında hiç bir eklenti kullanmıyorum o resimdeki ağaçlar scenery içinde olanlar POLONYA VOL 1,2,3 tür..

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Vap1_zpsa6c0bfd0

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Vap3_zps46f8e698

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Vap4_zps7d9ceeba

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Vap5_zps2062af79

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Vap7_zps26eaddf5

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Vap2_zps4e856a4f

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 Vap6_zps33dc651d
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 16:38

Başta Emre Hocam olmak üzere tüm hocalarıma çok teşekkür ederim tekrardan. Emre hocamın yöntemini yarın deneyeceğim inşaallah. Denedikten sonra detaylı bilgi vereceğim. İnşaallah işe yararda kurtulurum şu dertten... Off off :)
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Ocak 2013, 19:30

Rica ederim Kerem Kaptan ne demek. Hiç üşenmeden hepsini yaparsanız kesinlikle faydası olacaktır. Ben denedim ve olduğunu gördüm. (Emre Sancaktar kaptanımızın yazısı beni çok etkilemişti. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim.) Bende de 10 fps yi geçmeyen ngx 25 fps oldu. Ben 20 ye bile razıydım kahkaha Sonuçları merakla bekliyoruz hocam. Kolay gelsin
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyC.tesi 12 Ocak 2013, 21:45

Aklıma takılan bir soru daha; bu yöntemler fs9'da da işler mi ? :)

Not olarak : FSX yüklüyorum şuanda sonuçları yakında paylaşacağım.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyC.tesi 12 Ocak 2013, 22:36

Hocam bu yontemler Fs9'a islemez, cunku zaten bu kadar ugrasmaya, ter dokmeye luzum yok Fs9 icin. Mutevazi sistemlerde bile ayar istemeden calisana Fs9, ust duzey sistemlerde bile duzgun calismak icin kirk takla attirana da FsX diyorlar.
Ha FsX'te manzara daha guzel. Onu kimse inkar edemez.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyC.tesi 12 Ocak 2013, 23:00

Bu kadar çok sorunları düzeltmek için, bu kadar çok zaman harcamak yerine; Hani derler ya; "Herşeyin fazlası zarar!."
Şayet Sisteminiz orta derece veya daha üstü ise;
1- Ya Fs9 yükleyip, yaslanın arkanıza.. YA DA;
2- SADE ve yalın FsX yükleyip, ardından bedava uçak boyamaları ve bedava Havaalanı sceneryleri.. TAMAM!.. Mühim olan "Sanal Pilotluğu Öğrenmek!" değil miydi?.. Saygılar!.
Delux, Melux, SP2, SP5, SP9, mokuz falan hak getire.. Hepsi para tuzağı..
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Ocak 2013, 15:48

Hocam zaten şu ngx olmasa fsx için fps bende 30 kilitli. Zaten 25 ten sonra gözümüz ayırt edemiyor. 30 dan sonrası için bilgisayarı terletmeye lüzum yok. (dipnot: Pilot Hocam, bütün bu bilgileri sizin fps ile ilgili bir yazınızdan öğrenmiştim ilk üye olduğum zaman. 1 numarasınız hocam. Ben VAPS tan çok şey öğrendim. kahkaha ) Ama sırf ngx hatırına bu kadar uğraşmaya değer bence. Dediğim ayarları yapmak en fazla 1 saat sürer. Ha araştırması epeyce vaktimi aldı. O konuda haklısınız. Ama yapılacak şeyler hazır önünüzde olunca yapmasının çok bi zahmeti olmaz diye düşünüyorum. En azından denenmeli..
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Ocak 2013, 21:48

Sınavlara çalışmaktan deneyemedim malesef. üzgün Hafta ortası bakacağız inşaallah.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Ocak 2013, 12:10

Kerem hocam bence fs9 dan şaşmayın derim göz_kırpma
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?   Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun? - Sayfa 2 EmptyPtsi 14 Ocak 2013, 23:21

Estağfurullah Emre hocam, vazifemiz. 13-15 yaşında iken sinema makinelerine olan aşırı tutkumdan dolayı, o zamanlardan aklımda kalan minik bilgilerdi. Sevgiler.

Fs9'mu, FsX'mi; sistemime hangisi daha uygun?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2