VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FSX Online Problem Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FSX Online Problem

4 posters
YazarMesaj
ersin737
Pilot-1

Pilot-1
ersin737

FSX Online Problem Empty
MesajKonu: FSX Online Problem   FSX Online Problem EmptyPaz 06 Ocak 2013, 21:11

FS 2004 den beri FS ınn kullanıyorum ama FS X de ciddi anlamda sorunlar yaşamaya başladım ve bu sorunların ardı arkadası kesilmiyor. devamlı offline duruma düşüyorum tabi bu biraz NG X kullanımım dan dolayı kaynaklanıyor,sistemi yorduğu için sanırım bazen beni atıyor. ama konuşma ayarları bir türlü olmuyor. uyguladığım ve kullanılan ayarları yapmama rağmen bir sonuçal amadım ve fsx squawkbox a geçmeye karar verdim. bu durumda birkaçsoru sormak isterim.

1-Özellikle FS X kullanıcıları squawkbox mı yoksa FS Inn mi tercih ediyorsunuz?

2-Squawkbox 4.0 kendi sitesinden indirilemiyor acaba bir sorun mu var?

3-Benim yaşadığım sorunları FS X DE NGX le uçarken yaşadınız mı?

Saygılarımla
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

FSX Online Problem Empty
MesajKonu: Geri: FSX Online Problem   FSX Online Problem EmptyPaz 06 Ocak 2013, 22:49

Selamlar hocam aramıza hoşgeldiniz öncelikle şunu belirteyim PC yorulmasından dolayı offline'a atması bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.Ve size tavsiyem IVAO'ya geçmeniz bakın bu sadece bir tavsiye isterseniz VATSIM'de de kalabilirsiniz orası da kalitelidir ancak IVAO'da bu gibi problemler yaşamazsınız.İnternet probleminin ağ ayarlarında ki DNS ayarında veya internet kablonuzda olduğunu düşünmekteyim 2. ihtimal budur çünkü bir aralar benim de başıma gelmişti...

Saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

FSX Online Problem Empty
MesajKonu: Geri: FSX Online Problem   FSX Online Problem EmptyPaz 06 Ocak 2013, 22:51

Hoşgeldiniz. Genelde "B738NGX_PMDG" ile çoğu FsX kullanıcıları sorun yaşıyor. Hocalarımız, en detaylı çözümü sizlere sunacaklardır. Geçmiş olsun.
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

FSX Online Problem Empty
MesajKonu: Geri: FSX Online Problem   FSX Online Problem EmptyPaz 06 Ocak 2013, 22:55

Bu arada Ersin hocam ''PMDG NGX FATOL ERROR ÖNLEYİCİ''nedir acaba mümkünse bir linkini alabilirmiyiz ? Daha önce hiç duymadım da kahkaha
ersin737
Pilot-1

Pilot-1
ersin737

FSX Online Problem Empty
MesajKonu: Geri: FSX Online Problem   FSX Online Problem EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 00:44

enesyildirim demiş ki:
Selamlar hocam aramıza hoşgeldiniz öncelikle şunu belirteyim PC yorulmasından dolayı offline'a atması bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.Ve size tavsiyem IVAO'ya geçmeniz bakın bu sadece bir tavsiye isterseniz VATSIM'de de kalabilirsiniz orası da kalitelidir ancak IVAO'da bu gibi problemler yaşamazsınız.İnternet probleminin ağ ayarlarında ki DNS ayarında veya internet kablonuzda olduğunu düşünmekteyim 2. ihtimal budur çünkü bir aralar benim de başıma gelmişti...

Saygılar...

Enes hocam merhaba, açıklaman için teşekkür ederim. son zamanlar da bir internet sorunu yaşadığım doğrudur. bağlantımda kopmalar mevcut ama benim genel olarak sorunum FS INN yani ayarları 2004 de ki gibi olmuyor. bu yüzden sq box arasında performans olarak ne gibi farklılıklar var merak ediyorum. kullanan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim. ona göre bir değerlendirme yapmam daha doğru olur.

IVAO ya gelince bir ara gerçek den düşündüm ama yıllarıdr Vatsim de uçuyorum. 1500 saat e yakın uçuşum var. bu kadar kolay bırakabileceğimi sanmıyorum açıkcası. sanırım IVAO trafik olarak biraz daha ileri de. bakalım kısmet diyelim. :)

''NGX FATOL ERROR ÖNLEYİCİ'' konusuna gelince. ben burda öyle birşey yazmadım sanırım diğer topig de yazdığım dan bahsediyorsunuz. orda FATAL ERROR Önleyici kullandıımı bahsetmişdim ama NGX le bir alakası yok. sadece NGX kullanırken denk gelmiş olmamdan dolayı kaçınılmaz ölümcül hatayı almış olabileceğimi düşünüyorum. :)

Saygılarımla
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

FSX Online Problem Empty
MesajKonu: Geri: FSX Online Problem   FSX Online Problem EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 16:31

Hocam öncelikle belirtmeliyim ki aynı sorunlar benim de başıma geliyordu ama ben FS9 kullanıyordum. İnternet sağlayıcımın müşteri hizmetlerinden durumu bildirdim. Ardından hizmet kalitesini arttırmak adına bir kaç işlem uyguladı sanırım kendi sisteminden ve sorunlar çözüldü. Sanırım sorunların baş sebebi internet hızı veya DNS ayarlarınız. DNS ayarlarını otomatik olarak almanız daha yararlı sizin için. Tekrar dediğim gibi internet hızı içinse müşteri hizmetlerine başvurmalısınız. Ayrıca bir arkadaşım da bu sorunu FSINN yerine SquawkBox'a geçerek düzeltebilmiş. Denemekte fayda var.

Biraz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Saygılarımla.
ersin737
Pilot-1

Pilot-1
ersin737

FSX Online Problem Empty
MesajKonu: Geri: FSX Online Problem   FSX Online Problem EmptyPtsi 07 Ocak 2013, 17:29

Teşekkür ederim Kerem kaptan, TTNET le defalarca görüştüm. ama kalıcı birçözüm bulamadılar. bana göre biraz modem den de kaynaklanıyor. modmei başka yerde denedim benzer sorunlar gözlemledim. değiştirmek en mantıklısı olucak.DNS ayarlarını zaten otomatik kullanıyorum onuda denemiştim daha önce.

Sanırım SquawkBox'ı denemek en mantıklısı en azından şimdilik. SquawkBox' ınperformansı FS Inn e göre daha iyi olduğu söyleniyor. ama sitesinden de indirilemiyor. sanırım bir sorun var. dediğin gibi denemek denemek de fayda var.

Saygılarımla

FSX Online Problem
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ai Traffic Problem
» İstanbul havalimanındaki problem ?
» Static Aircraft problem in the scenery LTBA2008 .
» Problem: for LTNU-Uludag/Bursa-Turkey International Airport for FS2004
» FSX 'de online uçmak