VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma

4 posters
YazarMesaj
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma Empty
MesajKonu: Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma   Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma EmptyC.tesi 05 Ocak 2013, 21:02

Arkadaşlar kendi eğitim sayfamdada birçok kişi ILS iniş için benden bir video istiyordu öncelikle yeni başlayan arkadaşlara umarım yararlı olur kazasız kırımsız uçuşlar...

Yiğit BİLGİÇ

Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma   Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma EmptyC.tesi 05 Ocak 2013, 23:56

Sonuna kadar seyrettim Yiğit hocam. Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim.

Çok şey var da neden yakıtı biraz boşaltmayı denemediniz? İniş çok sıkıntılı oldu, farkındaysanız. Bir diğer konu, temiz havada uçtunuz, direk 05 pistinden (sizde 06 yazıyor) başlayıp BKZ VOR üzerinden LTFJ 06 pistine inseydiniz, video hem daha kısa olur hem de yorulmazdınız. Otomatik frenler de sanırım 3D panel yüzünden açılmadı, 2D panelde sorunsuz açılırdı. Bir de uçmaya başlamadan mutlaka pistin doğrultusunu HDG kısmına girin, bazen pist doğrultusunu, trafik nedeniyle takip gerekebilir, hazırlıklı olmak lazım (Airbus'ın gözünü seveyim, sağ tık yetiyor). Auto throttle düğmesine de basın ki hazırda beklesin, yoksa 290 knots gibi sürate bir anda çıkarsınız kahkaha
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma   Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma EmptyPaz 06 Ocak 2013, 01:18

Teşekkürler Özgür bey bu dediklerinizin hepsine hakimim zaten buradaki amaç tuş kombinasyonuydu eğitim sayfamda birçok arkadas ils iniş yapamıyoruz deyince hızlı ve akıcı bir video cekmek istedim bu postun 2 altında PMDG Türkçe tutorial ide ben hazırlamıştım. Aceleden Auto Throttle düğmesine basamayı unuttum malum Fraps dosya boyutu insanı cıldırtıyor output dosyam bu halde bile 7 gb dı 10 kere compression işleminden geçti 500 mb olarak upload ettim :D Videoda da diyorum zaten şuan hiçbirşeye bakmıyorum bile diye sadece Gps toggle aktif etmeyi yada Vor Loc butonu aktif etmeyi yada App tuşuna basmayan yada ils frekansını Com radyosuna giren arkadaşlar bu videodan sonra Ils ile yaklaşma yapabilsinler diyeydi bütün çabam. Çok yada lı oldu :)

Saygılar
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma   Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma EmptyPaz 06 Ocak 2013, 12:12

Yiğit arkadaşım emeğin için teşekkürler
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma   Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma EmptyPaz 06 Ocak 2013, 13:20

Yiğit hocam , bu güzel videoyu hazırladığınız için çok teşekkür ederim. Çok yararlı oldu gerçekten.
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma   Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma EmptyPaz 06 Ocak 2013, 14:56

Sizler sağolun zamanım oldukça emek verip birşeyler hazırlamak beni de mutlu ediyor lakin dediğim gibi bu videoda çok eksiklik var amacım detaya girmeden insanlar bu işe el atsınlar diyeydi bir kere uçağı kaldırıp kırımsız indiren zaten birdaha vazgeçemez çok insan videolarda çok hızlı işlem yapıldığından anlayamıyordu geridönüşlerim pozitif oldu bu şekil bir eğitim metodu beni de mutlu etti yeni başlıyanlara heves verir çok daha fazla çalışırlar umarım.

Yeni Başlayanlara Default 737 ILS Yaklaşma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yeni uçak kaydetme (yeni boyama)
» RNP Yaklaşma Sistemleri
» PMDG_B737 - Çalıştırma ve ILS_sert Yaklaşma (Türkçe)
» VFR Uçuşlarda Runway'e Yaklaşma Rotası için sorularım.
» THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)