VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)

+31
dogan_atmaca
Ayhann
alicanlakott2
Eren Çevik
yigita
erdener
gokceuzunay
velican35
Muhammet
ünsal_satar
Gungorbuyuk
memo1998
Onur Aşkın
Yiğit Erk
Salih BAŞPINAR
Kubilay
Bekir
Mertcan UZUN
basay71
kadirsariaslan
ÇAĞATAY ARSLAN
astana
Erdinç TURKAN
Özgür Kiraz
Emre
Kahraman Pilot
tsujigiri
pilot
hknpal
Selim ŞAHİN
Kaan Özgel
35 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) Empty
MesajKonu: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 13:52

Arkadaşlar ilk boyamam olan uçağım uzun emeklerim sonunda oluştu. yorumlarınızı bekliyorum
Boeing 737-800 Turkish Airlines "TC-JGY" Barcelona
For FSX (Full)

CREDITS :
Microsoft Flight simulator
Boeing 737-800
Model Designers........................:Microsoft
Master textures........................: Tom Harlaar
FSX VC Uyarlama.....................: Microsoft
Turkish Airlines Painter By.........: Kaan Özgel(Vaps

THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) Images12e

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) D99b2984

Resimler BMP!..
Sistem, PNG ve BMP'leri yokediyor ..Lütfen tekrar JPG olarak yükleyiniz!.
.ADMIN

--

En son Kaan Özgel tarafından C.tesi 16 Nis. 2011, 19:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 14:24

Hocam paylaşımınız için teşekkürler.. (+)
Ancak linke" hide" işlemi uygulamadığınız için yönetimden uyarı alabilirsiniz.. Lütfen Tasarım ve paylaşım bölümünde ki genel kuralları bir inceleyiniz.. Birde tanıtım metni düzenlemesi var tabi.. İlgili yöneticilerimizden yardım isteyebilirsiniz. Saygılar..
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 17:24

Çok güzel hocam.. Şimdi birde sunum metni düzenlemesine gidersek eksiğimiz kalmayacak..

Bir küçük rica daha, üyelerimizden yada yöneticilerimizden aldığınız önerileri yada uyarıları uygulamaya geçerken küçük bir teşekkürü çok görmeyiniz. Hem cevap verilmeden yapılan düzenlemeler öneride yada uyarıda bulunulan mesajın sonradan okunması durumunda sanki boşa yazılmış gibi durmasına neden oluyor maalesef..

Örneğin; "hide" uygulamasını yaptıysanız.. Düzelttim, yada düzeltiyorum şeklinde bir mesajla daha tebrike şayaan bir çalışma örneğine imza atmış olursunuz.. Saygılar.
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 17:28

Link saklama olmamış. bilginize.... emeğiniz için de Teşekkürler.

Hakan PALİOĞLU
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyCuma 11 Şub. 2011, 01:53

-
Tebrik ederim Kaan kaptanım. Gerçekten FsX_Default Boeing737-800w. boyaması uğraştırır.
Yaptığınız boyama güzel, bazı noksanları da ilerde başka boyamalarınızda giderebilirsiniz.Sorun değil.

Yorumlarım:
1- Öncelikle konuyu açacağınız bölümü, uçağınızın modeline ve FS vesiyonuna göre seçmelisiniz;
(Bu boyama Boeing_FsX_default boyaması olduğundan "Boeing Boyamaları" bölümünden "FsX-Boeing Boyamaları" bölümüne taşındı!)

2- Başlık yazısı, içerik ve bölüm ile tam uyuşmalıydı:
(Önceki başlık "Turkish Airlines Barcelona Default Vc'li" idi. Biz "THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)" olarak değiştirdik.)

3- Mesajların altındaki eklentiler bölümünü daha önce kullanıyorduk. Server'daki limit aşılmak üzere olduğundan "EKLENTİLER" kısmına bir şey eklemiyoruz artık. Bunun yerine, sayfalarımızın sol tarafındaki "Connection Links" kısmındaki şayet upload edeceğimiz resim ise "İmage Upload" bölümümdeki "Imageshak" sitesine, şayet upload edeceğimiz dosya RAR, ZIP ise "File Upload" altındaki sitelere upload ediyoruz.
(Biz, eklentilere eklediğiniz resimlerden JPG olanını "Imageshak" tan upload edip, mesajınıza ekledik. Ancak uzantısı kurallara aykırı olduğundan 1. resim olan "thy barca.bmp" resmini JPG'ye çevirip, mesajınıza "Imageshack" tan upload ederek ekleyebilirsiniz.Elinizde vardır umarım.)

4- "HIDE" uygulaması için teşekkürler.Bir eksik işareti unuttuğunudan dolayı link açık duruyor. Çözüm: İlk "hide" isminin başındaki " [ " işaretini kopyalamayı/yazmayı unutmuşsunuz. Buna ellemedik. kendiniz düzeltiniz lütfen.

5- Uçak Boyamaları için açtığımız konularda öncelikle boyadığımız uçağın tanıtım metni yazılır. CREDITS bölümü oluşturulur, Sonra resimler ve en altında da HIDE'li Download linki uygulanır. Örnek olarak benim, Epremsoft ve diğer painter arkadaşlarımızın uçak boyamaları sayfalarına göz atabilirsiniz.

6- BMP olan resminizi JPG'ye çevirip, mesajınıza ekledikten sonra iki resme bakarak uçak boyamanız hakkında detaylı yorum yapabiliriz. Başarılar dileriz. Devamını bekleriz. Kolay gelsin.

tsujigiri
Pilot-1

Pilot-1
tsujigiri

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyÇarş. 09 Mart 2011, 19:00

Elinize sağlık, teşekkür ederim.
Kahraman Pilot
Pilot-2

Pilot-2
Kahraman Pilot

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyÇarş. 09 Mart 2011, 21:09

Çok güzel indiriyorum elinize sağlık hocam
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyÇarş. 09 Mart 2011, 21:46

Teşekkür hocam kırımsız uçuşlar +'larınızı bekliyorum
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyPerş. 10 Mart 2011, 00:34

Kaan hocam, şu minik resim nedir allahaşkına?.. Karınca gibi resmin neresine bakalım?.. kahkaha
Lütfen elindeki şu uçağı bir uçur bakalım da, birçok kocaman resimlerle ilk mesajını şenlendir. Hiç bizim sayfalarımızda böyle sunum var mı?.. Ne güzel emek vermişiniz, zaman harcamışsınız ama ambalaj iyi olmazsa alıcı da olmaz hocam. Lütfen bizim uçak paylaşımlarımızdaki CREDITS ve resimleri nasıl eklediğimize bakın ve lütfen daha güzel bir sunum paketi hazırlayın..Saygılarımla.
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyPerş. 10 Mart 2011, 16:52

pilot demiş ki:
Kaan hocam, şu minik resim nedir allahaşkına?.. Karınca gibi resmin neresine bakalım?.. kahkaha
Lütfen elindeki şu uçağı bir uçur bakalım da, birçok kocaman resimlerle ilk mesajını şenlendir. Hiç bizim sayfalarımızda böyle sunum var mı?.. Ne güzel emek vermişiniz, zaman harcamışsınız ama ambalaj iyi olmazsa alıcı da olmaz hocam. Lütfen bizim uçak paylaşımlarımızdaki CREDITS ve resimleri nasıl eklediğimize bakın ve lütfen daha güzel bir sunum paketi hazırlayın..Saygılarımla.
Haklısınız hocam herşeyi düzenledim yorumlarınızı bekliyorum daha ilk çalışmam ve sunumum eksiklerim mutlaka vardır hatalarım için şimdiden özür dilerim
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyPerş. 10 Mart 2011, 17:09

Şahane Kaan hocam. Görebildiğim kadarı ile pek bir çapak! yok sanırım. Diğer arkadaşların da dikkatli gözlemlerinden yorumlar alalım ...
Teşekür ederiz hocam. Ellerine kollarına sağlık...(+' lara boğuldunuz!. kahkaha
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyCuma 11 Mart 2011, 18:51

pilot demiş ki:
Şahane Kaan hocam. Görebildiğim kadarı ile pek bir çapak! yok sanırım. Diğer arkadaşların da dikkatli gözlemlerinden yorumlar alalım ...
Teşekür ederiz hocam. Ellerine kollarına sağlık...(+' lara boğuldunuz!. kahkaha

Çok teşekkürler hocam bu gazla daha yeni çalışmalarda yapacağım isteklerinize göre ayrıca vaps design team'e katılmak isterim tabiki yeterli bulursanız.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyCuma 11 Mart 2011, 23:16

VAPS Painter olarak Tasarım ekibimize alındınız hocam. Yalnız bunda sonraki boyama paylaşımlarında tanıtım tekniklerine , CREDITS bölümüne ve resimlerin çok ve yakın plan olmasına dikat ediniz. Resimlerde uçağın altını-üstünü ,yanlarını ön ve arkasını gösterecek şekilde sanatsal resimler çekerseniz çok daha alıcısı olur ve ilgi çeker. Saygılar.
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 09:13

Hocam ço teşekkür ederim resimlere daha dikkat ederim
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 12:38

Çalışma çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık. İndirip yükleyeyim ama eksik var gibi görünmüyor bulursam ya da bulabilirsem yazarım :)
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 14:14

Tabi Hocam Yorumlara herzaman açığım kahkaha
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 15:48

FSX için default-B738 değil mi bu uçak yükledim ama fsx te görünmüyor uçak. Nasıl yüklediğimi yazıyorum :
-RAR içindeki texture dosyasını FSX/simobjects/B737-800 içine kopyaladım
-read me dosyasındaki fltsim(xx) başlığı altındakileri aircraft.cfg altına kopyalayarak xx için takip eden sayıyı yazdım.

Yanlışım varsa düzeltir misiniz?
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 16:38

Bu uçak texture değildir Full Paketidir FSX/simobjects/airplanes bölümüne atacaksınız.
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 17:00

Düzeltme için sağolun. Uçak çok güzel olmuş.. Elleriniz dert görmesin :)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 17:38

Bir dönem bu uçak elimde vardı. Dediğiniz gibi boyamadan ziyade direk uçağın kendisiydi. Yalnız 2.500 feet'ten sonra yükselmeme sorunu vardı ve bu sorunu yaşayan başkaları da vardı. Manavgat uçağı idi ama problemli olduğundan dosyalarını silmiştim.

Umarım bunda da böyle bir sorun yoktur (sanmıyorum).
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 19:01

emak demiş ki:
Düzeltme için sağolun. Uçak çok güzel olmuş.. Elleriniz dert görmesin :)

Ne demek hocam beğendiğinize sevindim
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 19:03

Özgür Kiraz demiş ki:
Bir dönem bu uçak elimde vardı. Dediğiniz gibi boyamadan ziyade direk uçağın kendisiydi. Yalnız 2.500 feet'ten sonra yükselmeme sorunu vardı ve bu sorunu yaşayan başkaları da vardı. Manavgat uçağı idi ama problemli olduğundan dosyalarını silmiştim.

Umarım bunda da böyle bir sorun yoktur (sanmıyorum).

Hocam öyle bir sorun yok sayısız kere test edildi ve hiçbir soruna rastlanmadı kırımsız uçuşlar +'larınızı bekliyorum
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyCuma 15 Nis. 2011, 10:23

Kaan hocam, design grubuna hoş geldiniz, Pilot hocamın yazdıklarına harfiyen katılıyorum, en başta sunum yaparken, modelin hangi yapımcıya ait olduğunu belirtirseniz sitedeki ve sitemizi ziyaret eden misafirlerimizin öğrenmesi açısından iyi olur.Yaptığımnız çalışmadan dolayı sizi kutlarım.Saygılar.

NOT: En başdaki indirme linkiniz kapalı, yenilerseniz, isteyen arkadaşlar indirebilirler.Teşekkürler.
astana
Pilot-2

Pilot-2
astana

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyCuma 15 Nis. 2011, 22:05

eline sağlık hocam muhteşem olmuş teşekkürler
ÇAĞATAY ARSLAN
Pilot-2

Pilot-2
ÇAĞATAY ARSLAN

MesajKonu: Geri: THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)   THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX) EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 02:08

Elinize,emeğinize sağlık.Manchester United logolu Tunceli isimli B737 uçağı için bir çalışma düşünüyormusunuz?

THY_Barcelona_B737-800w._(Default FsX)
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» AnadoluJet_Silifke(TC-JHJ)_B737-800w-VC'li_(Default FsX)
» Fenerbahçe SK-(TC-GFB)_B737-800w-VC'li_(Default FsX)
» THY-Malatya(TC-JGA)_B737-800w-VC'li_(Default FsX)
» SKY Airlines (TC-SKH)_B737-800w-VC'li_(Default FsX)
» SKY Airlines(TC-SKS)_B737-800w-VC'li_(Default FsX)