VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
 PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe

+4
Eren
Haluk
enesyildirim
Yiğit BİLGİÇ
8 posters
YazarMesaj
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe Empty
MesajKonu: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 15:32

Arkadaşlar elimden geldiğince çabuk bir video hazıladım umarım beğenirsiniz..

Buradan indirebilirsiniz ...

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

MKV Merge gui ile birleştirebilirsiniz box.net'e de koydum programı bu da nasıl yapılır..

( [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] )

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son Yiğit BİLGİÇ tarafından Ptsi 24 Eyl. 2012, 15:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
enesyildirim
Teacher Pilot

Teacher Pilot
enesyildirim

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 15:51

İlk + benden ağzınıza sağlık...
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 15:57

Şu an seyredemiyeceğim ama +' nızı hemen vereyim. Bu arada videonuzu sitede görünmesi için biraz editledim.
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 16:12

enesyildirim demiş ki:
İlk + benden ağzınıza sağlık...

Çok teşekkür ederim site altındada facebook üzerinden açtığım bir eğitim sayfam var arzu eden beğenip takip edebilir.

Haluk demiş ki:
Şu an seyredemiyeceğim ama +' nızı hemen vereyim. Bu arada videonuzu sitede görünmesi için biraz editledim.

Siteye yeni katılabildim pek fazla kullanmasını bilmiyorum teşekkür ederim bundan sonra formatım o şekilde olur teşekkürler Haluk bey umarım biraz katkımız olur yeni başlayanlara..

Edit Haluk: İki mesaj peşpeşe site kurallarına aykırı olduğu için birleştirilmiştir.
Eren
Pilot-1

Pilot-1
Eren

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 19:14

Çok güzel ve faydalı bir çalışma olmuş. Özellikle 1080p seçeneğinin de olması başka bir güzellik. Hemen bilgisayarıma indiriyorum. "+" yı sonuna kadar hak eden bir çalışma.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 21:34

Bundan beş sene kadar önce bu hobiye başladığımda böyle Türkçe eğitim veren bir tane bile video yoktu youtube ve benzeri kaynaklarda, şimdi ise çok şükür eksikleri ile beraber bayağı Türkçe kaynak oluşmuş durumda. Katkılarınız için teşekkürler Yiğit hocam.

En son Haluk tarafından C.tesi 22 Eyl. 2012, 21:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 21:37

Eren demiş ki:
Çok güzel ve faydalı bir çalışma olmuş. Özellikle 1080p seçeneğinin de olması başka bir güzellik. Hemen bilgisayarıma indiriyorum. "+" yı sonuna kadar hak eden bir çalışma.

Teşekkür ederim Eren aslında daha iyiydi video kalitesi ama malum 2 kere 2 gün boyunca upload ardından elektrikler kesilip %98 de kapanınca kaliteyi biraz düşürmek zorunda kaldım :D
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 21:39

Haluk demiş ki:
Bundan beş sene kadar önce bu hobiye başladığımda böyle Türkçe eğitim veren bir tane bile video yoktu youtube ve benzeri kaynaklarda şimdi ise çok şükür eksikleri ile beraber bayağı Türkçe kaynak oluşmuş durumda. Katkılarınız için teşekkürler Yiğit hocam.

Evet Haluk bey Türkçe maalesef büyük eksiklik. Yazdığım gibi bir yandan hızlı olsun bir yandanda ilk videomdu ne checklist ne chart ne işlem sıraları olmadan video ortasında toz allerjisiylede baş etmeye başlayarak videoyu bitirdim ortalardan sonra ses iyicene nezleli gelmeye basladı :D
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyC.tesi 22 Eyl. 2012, 21:43

Evet hocam farkettim aynı dertten bende muzdaribim ordan biliyorum. kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPaz 23 Eyl. 2012, 04:36

Ağzına, zamanına ve emeklerine sağlık Yiğit hocam. Akıcı ve sade anlatımınızdan dolayı kutlarım.
Bu arada Haluk hocamın düzenlemesini daha da genişlettim ki, basılan tuşlar görülebilsin.

Eren hocam, videoyu bilgisayarınıza nasıl indirdiniz?.
1- Hem Nasıl indirdiğiniz,
2- Hem de indirdiğiniz videonun RAR halindeki linkini burada paylaşırsanız, biz de sizden indirelim. lütfen.

Aslında arkadaşlar!..
Evet biliyorum, size iki kere yük olacak ve kotanız şişecek ama, imkânı olan arkadaşlarımız şunu yaparlarsa VAPS adına iyi bir hizmet yapmış olacaklardır.
Sadece "Eğitim Videoları" çeken arkadaşlar!..
1- Videonuzu hem Youtube'de paylaşabilirsiniz,
2- Hem de RAR'layıp, box.com gibi rahat indirilebilecek sitelere upload ederseniz inanın bütün kaptanlarımız eserlerinizden yıllarca faydalanabilir.
Ayrıca indirdiğimiz eserleriniz, torunlarımıza bile kalır!.

..Böyle yapmak daha faydalı değil mi?.. Yalnız youtube'ye yüklemekle eserler kalıcı olamıyor maalesef. Ayrıca RAR şeklinde saklamamız lazım. Bu olayı sadece "Eğitim Videoları" için yapabilirseniz çok mükemmel çalışma olmuş olur.
Ben şahsen, böyle önemli ve çok çok faydalı videoları, arşivimin en güzel yerinde saklarım.. Saygılar.
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPaz 23 Eyl. 2012, 12:19

En iyi upload sitesi neyse elimden geleni yaparim bugun yapamam ama yarin yuklerim. Daha sonralari silinmesini istemiyorum acikcasi. Box.com sitesi iyimidir bu acidan. Videolarimin devami gelicek guzel bir kaynak olsun isterim Turkiyemin sanal pilotlari kanat arkadaslari kazanmasi icin.
Eren
Pilot-1

Pilot-1
Eren

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPaz 23 Eyl. 2012, 13:07

pilot demiş ki:
Ağzına, zamanına ve emeklerine sağlık Yiğit hocam. Akıcı ve sade anlatımınızdan dolayı kutlarım.

Eren hocam, videoyu bilgisayarınıza nasıl indirdiniz?.
1- Hem Nasıl indirdiğiniz,
2- Hem de indirdiğiniz videonun RAR halindeki linkini burada paylaşırsanız, biz de sizden indirelim. lütfen.

Pilot Hocam, ilk sorunuza gelirsek, videoyu indirirken İnternet Download Manager adlı programı kullandım. Kendisi bu işler için biçilmiş kaftan.
İkinci sorunuza olumlu yanıt vermeyi gerçekten çok isterdim, buradaki diğer arkadaşlara yardımcı olmak adına. Fakat evimde bulunan bağlantı 1 mbit olduğundan videoyu bile indirmem yaklaşık 2-3 saatimi aldı. Bu videoyu indirme hızımın (saniyede en fazla 120 kb) 4'te 1 oranındaki yükleme hızımla (saniyede en fazla 30 kb ) bir siteye yüklemem gerçekten çok fazla vakit alacaktır. Ama eminim ki bunu benim yerime indirme ve yükleme hızı benden çok daha iyi olan sitedeki başka bir arkadaş yapacaktır. Saygılarımla.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPaz 23 Eyl. 2012, 15:07

Teşekkürler Eren hocam. Bende de aynı program var ama, o kadar uğraşmama rağmen 2 yıldan beri bir tek video indiremedim Youtube'den..
Diğer yönden, benim bağlantım da Cep Telefonu. ile olduğundan aynı kaderi paylaşıyoruz. kahkaha İndirme hızım: 8-30kb. arası değişiyor. N'apalım, Türkiye'de en pahalı ve en yavaş İnterneti bizlere layık görüyor bu millet sevdalısı!, vatan aşığı! yönetim.

Yiğit hocam, "Box.com" gerçekten çok iyi bir Upload deposu... Benim gibi VAPS kaptanlarımızın çoğunun burada kendi adına açtığı hesaplarımız var. Bütün tasarımlarımız çoğunlukla Box.com'da. Saygılar.
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPtsi 24 Eyl. 2012, 15:55

İndirme linklerini verdim camiama hayırlı olsun
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPtsi 24 Eyl. 2012, 21:52

Teşekkür ederiz Yiğit hocam. Bu şekilde oldu mu, torunlara bile bırakırız eserlerinizi.. Zaten şimdiden Joystic'leri kırmaya, ekranı parmakları ile delmeye başladılar bile. Benim torun, Özgür hocamın ve Yiğit hocamın genç pilotları. kahkaha Başka torunu ve genç piotu olan kaptanlarım var mı?, hatırlayamadım. Haluk hocamın da torunu vardı herhalde. kahkaha
Sağolun varolun.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPtsi 24 Eyl. 2012, 22:01

Evet hocam bende torun var ellerinizden öper. Bu yaz bizde kaldı biraz ne güzel uçuyorduk beraber kahkaha geçenlerde ziyarete gittim çocuk pepe aşığı olmuş gözünü tv den alamıyor :x Neyse biraz büyüsün ben onu benzetirim yine kendime :pirat:
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPtsi 24 Eyl. 2012, 23:08

Ben zaten yanında bilgisayar açamıyorum. Direk klavye, fare, Allah ne verdiyse girişiyor kahkaha Diğer hastalığı da araba, bu yaşta böyle olursa ileride işimiz var kahkaha Araçtaki bazı kumandaları, ehliyeti olan annesi bile bilmiyor, o durumdayız :lol: Elimdeki 738 maketini de vermeye cesaret edemiyorum, birebir ölçekli ama keskin hatları var, kesinlikle küçüklere uygun değil. Ama küçük bir 747'si var, onunla oynuyor, annesi almış (hayret) kahkaha
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyPtsi 24 Eyl. 2012, 23:20

Benim başlık torun torba muhabbetine döndü hahah :D torunlara saygılar sevgiler abi herkesi havacılık aşkı bürür işallah :D
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyÇarş. 03 Ekim 2012, 03:56

Ya diyorlar ki yiğit hoca biran önce fmc programlama derside versin
ben demiyorum onlar diyor kahkaha kahkaha

eline, diline sağlık hocam müthiş anlatmışsın.
byturkman
Pilot-1

Pilot-1
byturkman

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyÇarş. 03 Ekim 2012, 16:36

Bunu video olarak indiriyorum arşivde dursun,eline sağlık hocam :)
Yiğit BİLGİÇ
Pilot-1

Pilot-1
Yiğit BİLGİÇ

MesajKonu: Geri: PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe    PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe EmptyCuma 05 Ekim 2012, 19:30

Sağolun arkadaşlar bu haftasonu kısmet olur sanırsam :) büyük yoğunluğum bu haftasonu için seyrini değiştiriyor bakalım süpriz :)

PMDG 737 800 Cold And Dark to Taxi Türkçe
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [VIDEO-Eğitim]; 737 Cold and Dark to Taxi Baltic Aviation Çeviri
» Boeing 737-800 ilk çalıştırma ( cold&dark) -1
» PMDG_B737 - Çalıştırma ve ILS_sert Yaklaşma (Türkçe)
» taxi ışığı sorunu
» ai aircraft taxi speed and time out