VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...

5 posters
YazarMesaj
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... Empty
MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 07:51

Arkadaşlar şimdi denedim. Aerosoft LTAI Antalya 2010 ve varsayılan meydanda gündüz ve gece olmak üzere. Varsayılanda sıkıntı zaten yok da, Aerosoft Antalya 2010 kurduğum zaman Gece, landing aydınlatması açı değişimi herhangi bir FPS artışı ya da düşüşü yapmıyor. REX ve Night Enviroments kullanıyorum. Bütün ışıklandırmalar mükemmel, gece frame ortalaması 15-25 arasındadır ki bu gayet yeterli. Approach ve Taxi gayet rahat. Ama Entresandır ki gündüz, ufukda belirmeye dursun.. 350 KIAS ile duvara çarpmak gibi. Birden ortalama frame hızım 2 ile 5 arasında bir değere düşüyor ve bu beni elbette ki çıldırtıyor. Denemediğim şey kalmadı. Ne yapayım yani, Mirkelam gibi gökyüzüne bakarak mı approach, landing ve taxi-gate yapayım? :D En yoğun meydanlarda dahi frame hızım gayet akıcı. AES faaliyetlerinde de herhangi bir sıkıntı yok. VC' e girerken hafif bi titreyip takılsa da 1-2 saniye içinde tekrar normale dönüyor. Lakin neden sadece Aerosoft Antalya 2010' da bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirim? Ayrıca AES' te de aktif edemiyorum meydanı. Algılamadı gitti.. Lütfen bir yardım ediverin yahu. Teşekkürler, saygılar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 09:41

O sorun sırf bende sanıyordum. Sistemim de çok iyi değil ama her Antalya inişi dram haline geldi, AES yükledikten sonra. Sitemizde, biraz daha düşük kalitelisi var, en azından takılmıyor, olmazsa ona döneceğim. Falezleri filan iyi yapmışlar da olan sisteme oluyor maalesef.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 10:27

Aerosoft LTAI scenery'de sıkıntı yaşamıyorum şuan . bir ara çift idi taxi çizgileri falan ama artık oda yok, zaten ondan sonra kasma da olmadı.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 11:13

Büyük ihtimalle çift çizgiden kaynaklanıyordur, yada sistem düşüklüğünden ama bence diğer havalimanlarında donma olmuyorsa bunda oluyorsa sadece, taxi çizgilerine bakın yada zemin texturelerine bakın iç içe girmişlerse alttaki texture'yi görebiliyorsanız ondan kaynaklanıyordur. Scenery içine girip bir şeyler siliyorduk ama hatırlayamadım . Update ile siliniyordu hatta otomatik olarak.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 11:35

Taksi yoluna bakınca bir dalgalanma oluyor, uçağın dış görünüşü kısmında özellikle. Sistemi zaten güçlendirmem gerek ama şu maddi sıkıntıda düşüneceğim en son konu olacak gibi kahkaha
Bekir
Pilot-2

Pilot-2
Bekir

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 11:58

Çok teşekkür ederim hocam böyle birşey lazımdı işte (+)
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 15:05

Dalgalanma ne demek, alana bakınca kıyamet kopuyor sanki. Her yer birbirine giriyor. Aslında taxiway, çizgiler herşey yerli yerinde ama mesh kaynıyor eriyor sanki. Sistemimi çok zorlu şartlarda deniyorum FS2004' te, REX, AES, Zinnertek NE, Mega Airports, PMDG NGX gibi bir çok eklenti ile birlikte kullanıyorum, frame ortalamam da yüksek, gayet akıcı aslında. Tek sıkıntı Aerosoft LTAI işte.. Güzel texture' ler, AES falan diye bir hevesle aldık ama problem oldu. Çözemedik de.. Active Camera' da da sıkıntı yaşamıştım bir zamanlar, o da çalışmıyordu bir türlü ben de bıraktım uğraşmayı. LTAI hususunda da aynısı olacak sanırım :/
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 15:13

Sanal pilot adresinden alıntı : Ferdi ağabey'in yazısı ,
" Eveeet sorumuza kendimiz cevap verelim :) Aerosoft forumunda buldum.

quote:
Ja,

leider hat bei Aerosoft mal wieder jemand nicht richtig zugehört und das ganze nicht getestet. Somit installiert der Updateinstaller zwar alles neue, löscht aber leider nicht den überflüssigen Kram.

Also, nach dem Update bitte folgenden Files aus dem ...\Antalya 2010\Antalya_SC\Scenery Ordner löschen:

- LTAI_Jet.BGL
- LTAI_Layer_B.bgl
- LTAI_Layer_C.bgl
- LTAI_Layer_D.bgl
- LTAI_objekt_lib.BGL
- LTAI_oofa_lib.BGL
- LTAI_objekt_place_sparse.BGL (falls vorhanden)
- LTAI_objekt_place_medium.BGL (falls vorhanden)

Yani; update yukarıdaki dosyaları silmeyi unutuyor. Bunları sisteminizden manuel kaldırın diyor. ?????? Bende düzeldi. Yinede dikkatli olmakta fayda var. "
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPtsi 12 Ara. 2011, 15:24

Kaldırırız be yav, hiç sorun değil kahkaha Artılar adrese teslim edildi bile ::)
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyÇarş. 14 Ara. 2011, 13:24

Nasıl yani Sabri hocam? "FS2004 Aerosoft Antalya X 2010" ten bahsediyoruz değil mi? Update çıkmadı ki onun için bildiğim kadarıyla. O listesini verdiğiniz ".BGL" verileri de, yazılımın kendi oluşturduğu kurulum klasörü içinde. Bunları mı sileceğiz yani? Yazılımın kendi oluşturduğu dataları? Anlamadım :)

Not: Bunu sorana kadar deneyebilirdim elbet kızmayın lakin legal sürüm olduğu için tedirgin oluyorum :D

Saygılar..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyÇarş. 14 Ara. 2011, 13:40

Bu BGL dosyalarını silmeden bir yedeğini alın. BGL dosyasının olmaması çok da sorun teşkil etmez. En fazla orada hareketli/hareketsiz bir nesne varsa gözükmez, olacağı o (statik uçaklar gibi). Baktınız, sildiğiniz dosya, atıyorum körükleri kaldırdı, geri kopyalarsınız, mesele kalmaz. Texture klasöründekileri silerseniz başınız ağrır. Diyelim bir statik uçağın BMP uzantılı dosyasını sildiniz. Durduğu kapı boş gözükür, yanaştığınız anda çarpışma hatası alırsınız.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyÇarş. 14 Ara. 2011, 14:32

Ben bir şey merak ediyorum aslında yapmakta istiyorum. Default LTBA Scenery'sinin yeni ILS ve runway bilgilerini nerden düzeltebiliriz. Online uçarken chartlardaki ILS'e uymuyor cogu zaman görerek iniş yapmak zorunda kalıyorum. Bunun bir çözümü varmıdır acaba ?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyÇarş. 14 Ara. 2011, 15:15

Bunun için ben AFX (Airport Facilitator X) programını kullanıyorum. Hem FS9 hem de FSX meydanlarını rahatlıkla düzenleyebiliyorsunuz.

Buradan bilmeyen arkadaşlara da bir hatırlatma: FS9 vea FSX'in, varsayılan (default da deniyor) meydanlarında herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz orijinal dosyaya kayıt yapamazsınız. Atıyorum, pist numaralarını yenilediniz, ILS frekanslarını değiştirdiniz (kodlarını değiştiremiyorsunuz, en fazla frekansı 0.0 yapıp pasif hale getirirsiniz), kapı numaralarını vs vs değiştirdiniz, yeni bir isimle kaydetmeniz gerekiyor dosyayı. Sonra bu dosyayı kullanabilmek için Scenery Library içinden kayıt altına almanız gerekiyor.

Online uçarken chart'lara uymak varsayılan tasarımla çoğu zaman değil, hiç mümkün değil. Üzerinden çok zaman geçti, LTBA gibi yoğun bir meydana, yeni bacaklar, RNAV prosedürleri eklendi. Klasik FENER UA16 VADEN kullanılmıyor örneğin, direk VADEN ile RNAV SID var artık. SADIK ve ERMAN ikilisi, tarihin tozlu sayfalarına ha karıştı ha karışacak (uçakta RNAV ekipman yoksa kullanılıyorlar, o ayrı). Şu anda, FS9'un varsayılan (veya GPS kullanan) tüm uçaklarına rahatlıkla RNAV planlama yapabilirim, hiç sorun değil. Elbette önceden inilecek pisti bilmek gerekiyor.
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 00:16

Özgür Kiraz demiş ki:
Bu BGL dosyalarını silmeden bir yedeğini alın. BGL dosyasının olmaması çok da sorun teşkil etmez. En fazla orada hareketli/hareketsiz bir nesne varsa gözükmez, olacağı o (statik uçaklar gibi). Baktınız, sildiğiniz dosya, atıyorum körükleri kaldırdı, geri kopyalarsınız, mesele kalmaz. Texture klasöründekileri silerseniz başınız ağrır. Diyelim bir statik uçağın BMP uzantılı dosyasını sildiniz. Durduğu kapı boş gözükür, yanaştığınız anda çarpışma hatası alırsınız.

Çok teşekkür ederim Özgür Pilot :face: Deneyeceğim. Hiç umutlu değilim ama deneyeceğim. Nedenini anlayamasam da, LTBA2008 v1.2 military ve LTFJ 2011 de de sıkıntılar yaşıyorum. REX kullanıyorum o kadar yüksek çözünürlüğe rağmen 40-50fps alırken görüş alanına giren add-on scenery ler ile birlikte fps 7-8fps de kilitleniyor. Ne CPU kullanımı, ne RAM kullanımı, ne GPU kullanımı yüksek ya da yetersiz değil.. Anlamadım gitti.. Ooof of, FS9 bu defa beni çok üzdü.. Win7 SP1 oldum diye midir nedir.. üzgün

Saygılar
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 01:17

AI trafiğin fazlalığından olmasın o... En büyük sebep.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 01:51

sertacgencer demiş ki:
Özgür Kiraz demiş ki:

Çok teşekkür ederim Özgür Pilot :face: Deneyeceğim. Hiç umutlu değilim ama deneyeceğim. Nedenini anlayamasam da, LTBA2008 v1.2 military ve LTFJ 2011 de de sıkıntılar yaşıyorum. REX kullanıyorum o kadar yüksek çözünürlüğe rağmen 40-50fps alırken görüş alanına giren add-on scenery ler ile birlikte fps 7-8fps de kilitleniyor. Ne CPU kullanımı, ne RAM kullanımı, ne GPU kullanımı yüksek ya da yetersiz değil.. Anlamadım gitti.. Ooof of, FS9 bu defa beni çok üzdü.. Win7 SP1 oldum diye midir nedir.. üzgün

Saygılar

Aynı sorun bende de var LTFJ hadi yine bir derece ama LTBA 2008'de benimde FPS çok düşüyor FSX'de bende anlamadım neden sadece bu LTBA'da oluyor.Bir çözüm bulabilirseniz paylaşmanızı rica ediyorum hocam. Bende AI trafiğide kapalı işin ilginç yanı.
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 18:13

Özgür Kaptanım şöyle söyleyebilirim ki, daha öncesinde 1280x1024 32-Bit ve high display özelliklerinde ortalama 25-40 FPS ile seyrime devam edebilirken, LTBA2008_Military & LTFJ 2011 ve Aerosoft LTAI X 2010 meydanlarından sonra 1024x768 16-Bit ve minimum display özelliklerine ve " 0 " AI Traffic olmasına rağmen durum görüldüğü gibi.. Ne tail lights ayarı,
ne başka bir teknik işe yaramıyor. Ki Deafult FSX' te yüksek çözünürlük ile entresan ama çok daha iyi FPS sonuçları alabiliyorum :) Ayrıce şu Biber hocamın marmara senaryosu da ilk defa rotadan şaştı. Anlamadım gitti.. Havacılıktan soğutacak bu problemler beni. Türkiye'm de uçamaz oldum artık üzgün

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Saygılar
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 18:16

emresancaktar demiş ki:
sertacgencer demiş ki:
Özgür Kiraz demiş ki:

Saygılar

Aynı sorun bende de var LTFJ hadi yine bir derece ama LTBA 2008'de benimde FPS çok düşüyor FSX'de bende anlamadım neden sadece bu LTBA'da oluyor.Bir çözüm bulabilirseniz paylaşmanızı rica ediyorum hocam. Bende AI trafiğide kapalı işin ilginç yanı.

Aynen LTFJ yine bir nebze idare eder. Sanıyorum ki poligon sayısının LTBA' ya oranla daha az olması ile kaynaklı. Ama sizin sisteminiz benimkinin yanında çok daha iyi olmasına rağmen demek ki poligon sayısı ile alakalı bir yetersizlik problemi değil diye düşündürüyor insanı.. Bir çözüm bulamadık bu sıkıntımıza gitti.. Günlerdir tüm vaktimi bununla ilgili araştırma yaparak geçiriyorum. Bir çok kişi de aynı sıkıntı mevcut lakin henüz bir çözüm yok ortada.. Hayırlısı :)

Benimki kaçtı ama size Keyifli Uçuşlar.. :)
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 18:33

Hocam şuan benim kullandığım scenery'i upload ediyorum 58 mb toplam. ( İçinde LTBA 2008 ve LTBA 2008 fix ve TR NAVS ve MARMARA ) var . Bunları readme dosyalarındaki gibi yaptığınızda hiç sorun olmuyor. Birazdan link vereceğim hocam şuan yükleniyor. Birde bunu denersiniz.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 19:02

İşte benim kullandığım sorunsuz ltba ve marmara scenery'si hocam :

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyPerş. 15 Ara. 2011, 21:15

Sabri kaptanım çok teşekkür ederim. İyi fikir. Bir de bunu deneyelim. Sonucu ileteceğim.

Not: Tüh az önce 4GB ram daha aldım pc ye takviye olur belki bir nebze daha diye gitti paracıklar, geç gördüm yazınızı :D
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyCuma 16 Ara. 2011, 04:44

Sayın Sabri Kaptanım;

Bir kişi bile demedi ki, yahu arkadaş bizde böyle bir sıkıntı yok, bu kardeşimiz neden bir kaç gündür işkence çekiyor? Biz kendi kullandığımız dataları bir gönderelim de denesin.. Belki bizim upload ettiğimiz senaryoda bir sıkıntı vardır.. Neyse....

Sevgili Sabri kaptanım, çok ama çok teşekkür ediyorum paylaşımından ötürü. Ne FPS sıkıntım kaldı, ne landclass kayması ne ILS ne VOR her şey tamam! Ben de düşünüyorum ki, benimle alakalı, formattan sonra bi sıkıntı oldu... Halbuki hiç alakası yokmuş. Sonunda sayenizde keyifle uçabileceğim kaptanım çok sağolsun var olun ( + ) lar şelaleeeeeeeee.......!

Bunlarda SS'lar. Bi bakın bakalım göz_kırpma
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyCuma 16 Ara. 2011, 09:08

Güle güle kullanın hocam, işinize yaradıysa ne mutlu bana :) Böyle bir sorun yaşayanlara da çözüm olur ama link bir kaç gün durduktan sonra silinecek çünkü free üyeyim 4shared'e...
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

MesajKonu: Geri: Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...   Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de... EmptyC.tesi 17 Ara. 2011, 02:32

yine yükleriz kaptanım :) bana denk geldiği an yardımcı olurum. hem
yeniden düzenledim içeriğini, güncel verileri de entegre ettim. Sadece
klasörleri kopyala, FS9 ana dizinine yapıştır halini aldı, kolaylık
oldu. Tekrar tekrar sağol Sabri kaptanım. Fotoğraflardan anlamışsındır zaten ne kadar işime yaradığını (En az 10FPS) göz_kırpma

Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aerosoft Antalya AES sorunu
» AEROSOFT Antalya scenery hata
» Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..
» Üzerine Yıldırım Düşen THY Uçağımız: "A330-203 TC-JND Antalya"
» Aerosoft F16 Vizör