VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..

+4
Erdinç TURKAN
paraglider
kazım aslan
Kerem Pişkin
8 posters
YazarMesaj
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. Empty
MesajKonu: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptySalı 05 Şub. 2013, 23:36

Yetti. Yetti. Yetti. Öncelikle böyle bir başlık açtığım için özür dilerim üzgün. Fakat çok çok sinirli ve stresliyim bu gece. Malum artık uçuş felan yapamıyorum. Çünkü i5 işlemcili sistemim buna yetmiyor ? Üstelik FS9 olmasına rağmen. Artık dua etmekten başka çarem kalmadı. Ayarların hepsi neredeyse sıfırda. LTCI'ye giderken havada 21000 feette fos 10lara düşüyor. Üstelik 2D panelde. Ben böyle bir şey görmedim. Bilgisayarı tarattım bir şey çıkmadı. Çok sıkıntıdayım. Lütfen bir yardım edin üzgün
kazım aslan
Department
Moderator

DepartmentModerator
kazım aslan

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptySalı 05 Şub. 2013, 23:42

genel ayarların ne drumda acep resim koyabilirmisin bende pmdg ngx .dll hatasından çok çektim ama bazı ayarlar ve tweak vs. düzeldi.
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptySalı 05 Şub. 2013, 23:43

Genel ayarların hepsi very low ayarında. Tweak yapmadım ve bilgim de yok onun hakkında. Nasıl yapılıyor ?
kazım aslan
Department
Moderator

DepartmentModerator
kazım aslan

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptySalı 05 Şub. 2013, 23:48

bu başlığı bir okurmusun

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyÇarş. 06 Şub. 2013, 00:13

Kerem hocam forumda tweaklar ile ilgili araştırma yaparsanız bulabilirsiniz. Gözden kaçmış olabileceğini düşünerek [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu sayfadaki önerileri uygulayarak sanırım sorununuzu çözebilirsiniz. Ayrıca ekran kartınızın sürücüsünü güncellemenizin de faydalı olabileceğini düşünüyorum.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyÇarş. 06 Şub. 2013, 02:42

Arkadaşlar ben şunu öğrendim, eğer iyi performans almak istiyorsanız, 3 şeye dikkat etmelisiniz,

1) Masa üstünde yani deskopta arka plan resmi ve fazla ikon kullanmayın.Ekranı sade ve koyu renk kullanın, rem kaybınız olmasın.

2) PC de kullandığınız Hard diski ikiye bölmeyin, bir bütün olarak kullanın, şuna dikkat edin sadece 3 de 1 i dolu olsun, bundan fazla yükleme yaparsanız FS de performans kaybı olucakdır, eğer yarısından fazlası doluysa FS ayarlarında kısmalara neden olacakdır.Aksi halde görüntü sıkıntısı ve kapanma sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

3)Bir uçağı yükleyip, beğenmediğinizde kaldırmak istediğinizde dosyaları kaldırırken diğer uçaklarla ortak kullanılan dosyalar gidiyor, ve FS kullanılamaz hale geliyor.Uçağı veya herhangi bir eklentiyi kaldırırken dikkat etmelisiniz.

Bunlara dikkat eden arkadaşlarım, her zaman iyi bir FS ye sahip demekdir.Sevgiler,Saygılar.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyÇarş. 06 Şub. 2013, 12:43

Merhaba,
bilgisayarınızın driverları kurulumu? güncel mi? cclenaer kullanıyor musunuz? disk birleştiricisini çalıştırıyor musunuz? Erdinç hocamın dediği gibi arka plan programları ve ekran resimleri performansı etkiliyor.Masaüstünüz oldukça sade olmalı mecbur kalırsanız bir klasör içinde toplayın bu bilgisayarın açılma hızını etkiler.Gereksiz programları silin.CCleaner programını mutlaka çalıştırın ve kayıt düzenleme seçeneği ile windows kayıt defterini otomatik olarak düzenletin.Böylece gereksiz ve silinmiş olan programları bilgisayardan tamamen kaldırmış olursunuz.Bunun dışında Emin hocamızın Nvidia ekran kartı için tweak ı vardı yukarıda verilen linkte faydası oluyor bakmanızı tavsiye ederim.Ben çok faydasını gördüm şuan maximum ayarlarda temiz havada çok rahat 24 frame alıyorum ve aşağıya düşmüyor bulutlu havalar ve bazı meydan haricinde.Frame ayarını da Haluk hocamın dediği gibi 25 e kilitledim.Bundan fazlası gereksiz bilgisayarın ramı ve işlemcisi ısınır ve yük biner.Son olarak arka plan programları çalışmasın.Bu programlar bilgisayar açılınca otomatik çalışır ve performans kaybına neden olur.Bu programlar danger,dameon tools..vs
Bunu engellemek için;

1. Başlat(Start)>çalıştır(run) a tıklayıp 'msconfig' diyip enterleyin.

2. Başlatma seçeneğine tıklayıp açılan menüde bahsini ettiğim programların ok işaretini kaldırdıktan sonra bu programların otomatik açılmasını engelleyebilirsiniz.

Benim bildiklerim bunlar takıldığınız yerlerde yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadar.Unutmadan bilgisayarda antivirüs 2 tane kullanmayın,özellikle kasper sky hiç kullanmayın çok aşırı kasıyor.Ben microsoft security esentials kullanıyorum ve memnunum üstelik ücretsiz.Hatırlatma olsun en sorunsuz simülatör fs9 dur.(Fs9 ile Fsx karşılaştırma bakımından)

Sevgiler,
Emniyetli Uçuşlar!
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyÇarş. 06 Şub. 2013, 13:13

Şimdi Diskleri birleştirme işine başlıyorum , Ayrıca iyi de bir temizlik yapacağım. Ardından sonucu siz değerli hocalarıma bildireceğim. Hepinizin yardımları için tekrar tekrar teşekkür ederim. Hayırlısı bakalım.
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 15:05

Malesef Sonuç Aynı. Wilco Airbus A320'de 27000 feet'de Bulutlu havada 5-8 arası fps değişiyor. Üstelik 2D panel. Normal değil ki bu üzgün
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 18:59

Hocam geçmiş olsun! Sisteminize şöyle bir baktımda Fs9 için hatta FsX için bile fazlasıyla yeterli.
Bu sorun ilk Fs kurulumunuzdan beri varmıydı? Ben kesinlikle donanımsal bir uyuşmazlık olabileceğini düşünüyorum. Yada işletim sisteminizi kötü etkileyen istenmeyen bir yazılımda olabilir. Fs dışında stabil kullanabiliyormusunuz bilgisayarınızı?
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 19:13

Selamlar. Simdi birsey soyleyecegim ama yanlis anlasilma olmasin. Fs9 orjinal olarak piyasada bulunmadigi icin kirilmis kopya kullanmak zorunda olan cok insan var o yuzden bu konuda kimseyi suclamamak gerek. Ben butun Tokyo'yu taradim bulamadim mesela.

Sizin kopya orijinal mi? Internetten indirdiyseniz kopyada problem olabilir. Eger orijinal degilse baska bir kaynaktan tekrar indirip kurun probleminiz kalmaz.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 20:35

Bu arada bir konu hakkında sizlere danışmak istiyorum.Uçuş esnasında grimsi ve mavi renge yakın Flying Tips yazılı fuel ile ilgili mesaj penceresi çıkıyor.Bunu engellemenin kapatmanın yolu yok mu?
Kerem Pişkin
Pilot-1

Pilot-1
Kerem Pişkin

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 22:46

Öncelikle PC Bana göre diğer etkinliklerde stabil. Aslında değil ne bileyim örneğin PES 2013'de bile kasma yapabiliyor az da olsa. Vallahi çok çaresizim. :D :D . Ne yapacağımı bilemiyorum hiç birşey yapamıyorum. Bugün inanır mısınız LTAC'de Tüm ayarları Kestim, her şeyi kıstım tamamen hepsini. Herşeyi 0 yaptım Low yaptım ve Wilco Airbus'da denedim FPS 2D Panelde 17-20 arası değişiyor. Ama böyle de hiçbir şey yok gibi bir şey :D Dümdüz alanda gidiyor uçak bence. Ayrıca buradan söylemem gerekiyor, ben de tüm mağazaları aradım özellikle fakat bulamadım orjinalini , ben de kopyalardan indirmek zorunda kaldım. Bunda utanılacak bir şey yok bence çünkü piyasaya sürmüyorlar ki similasyonu bizde satın alalım üzgün
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 22:54

Tamer Öztürk demiş ki:
Bu arada bir konu hakkında sizlere danışmak istiyorum.Uçuş esnasında grimsi ve mavi renge yakın Flying Tips yazılı fuel ile ilgili mesaj penceresi çıkıyor.Bunu engellemenin kapatmanın yolu yok mu?

Menübar-Aircraft-Realism Settings'de sağ üstte Flying Tips olması lazım.Tikini kaldırın geçer.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 23:16

Teşekkürler Cengizhan.++++
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyPerş. 07 Şub. 2013, 23:30

Kerem hocam,

Kasayı açıp ramlerinizi işlemcinizi anakartınızı kontrol edin tam olarak oturmuş mu?, temiz bir format ve en yeni driverleri kurmanızı öneririm.
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..   Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?.. EmptyCuma 08 Şub. 2013, 03:04

Ayarları kısmışsınız peki tweakları uyguladınız mı ayarları kıstığınız şekilde 15- 20 fps alıyorsanız tweaklerden sonra performans artışı olacaktır mutlaka

Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PREPAR3D Düşük FPS
» düşük fps sıkıntısı
» Frame çoğaltma: Aerosoft Antalya X 2010'de...