VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Apronda İniş Efekti Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Apronda İniş Efekti

4 posters
YazarMesaj
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

Apronda İniş Efekti Empty
MesajKonu: Apronda İniş Efekti   Apronda İniş Efekti EmptyCuma 18 Mart 2011, 19:35

Sorumu resimle destekleyeceğim için daha anlaşılır olacak. Ne zaman AI uçaklardan birisine baksam (bakmak derken sağ tık/air traffic seçeneğinden diğer uçaklardan birini seçerek) bu sorun oluyor. World of AI yüklemiştim, meydanlarda gerçek havayollarına ait uçaklar olsun diye. Güzel de oldu ama o uçaklardan herhangi birisine bakıp kendi uçağıma döndüğümde, hareketli/hareketsiz olsun, uçak olduğu yerde zıplıyor ve ön tekerden, piste teker koyduğu anda çıkan efekt oluşuyor. Herhangi bir zararı dokunmadı şu ana kadar ama geçenlerde uçuş esnasında Topelov türü bir uçağı merak etmiştim, bir kaç saniye sonra da Çardak Havaalanının üzerinden (VOR CRD) geçerken daha önce de sorduğum "Building Crash" hatasıyla uçuşum sona erdi (24.500 feet yükseklikte 250 knot hızla). Gerekçeyi buna bağladım, zira bir daha olmadı Çardak üzerinden geçerken (gerçi FSX varsayılan limana döndürdüm ama). Neden çıkar bu sorun? Aşağıda Eleftherios Venizelos Int. Havaalanında (Atina), özellikle denemek için yaptım, resmi de tam o anda çektim.

Apronda İniş Efekti 1c4a9b22
kurty
EMEKLİ
Admin ;)
EMEKLİAdmin ;)
kurty

MesajKonu: Geri: Apronda İniş Efekti   Apronda İniş Efekti EmptyCuma 18 Mart 2011, 20:15

Hocam bilgisayarınızın sistemi birazcık zayıf. FS'lerde nereye bakarsanız oranın texture ve 3d binaları felan yüklenir geri döndüğünüzde uçagınızın yeri silinmiş oluyor çünkü hafızada fazla kalmasın diye FSX bunu bellekten siliyor ve tekrar yüklüyor. Tekrar yükleyince yer havaya biraz daha kalkıyor. Epey uzun iş :D

Crash limitlerini biraz daha kısarsanız iyi olur. :)
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: Apronda İniş Efekti   Apronda İniş Efekti EmptyCuma 18 Mart 2011, 20:31

Ama aynı olay bendede oluyor B777-3ER de ama bende crash demiyo yalnız gereksizce zıplıyor bu olayı nasıl kapatırız
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Apronda İniş Efekti   Apronda İniş Efekti EmptyCuma 18 Mart 2011, 23:08

Kaza limitlerini kısayım kısmasına da fspassangers kullanıyorum. Orada kaza limitlerini kısamıyoruz işte, mecburi açık istiyor. Öbür türlü de anlamsız uçmuş gibi hissediyorum kendimi, aksiyon olmuyor, zamanı tutturma derdi olmuyor kahkaha

Bütün sorun FSX zaten, nereden tutsan oradan elinde kalıyor :evil:
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: Apronda İniş Efekti   Apronda İniş Efekti EmptyCuma 18 Mart 2011, 23:26

2004'e geçiyorum !
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: Apronda İniş Efekti   Apronda İniş Efekti EmptyCuma 18 Mart 2011, 23:30

Özgür Kiraz demiş ki:
Kaza limitlerini kısayım kısmasına da fspassangers kullanıyorum. Orada kaza limitlerini kısamıyoruz işte, mecburi açık istiyor. Öbür türlü de anlamsız uçmuş gibi hissediyorum kendimi, aksiyon olmuyor, zamanı tutturma derdi olmuyor kahkaha

Bütün sorun FSX zaten, nereden tutsan oradan elinde kalıyor :evil:

Hocam bende passenger kullanıyorum yalnız bana crash vermiyo yalnız bu uçağın saçma sapan yerlerde zıplaması sinirimi bozuyor
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: Apronda İniş Efekti   Apronda İniş Efekti EmptyCuma 18 Mart 2011, 23:44

Hocam iyisi mi siz FS2004 edinin ::) Hem sisteminiz yormaz hem de sorun çıkarmaz ::) Ben bu sistemde bile kasmadan rahat rahat kullanıyorum.Yine de sizin bileceğiniz iş tabii.

Saygılar...

Apronda İniş Efekti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» [FSX] - FSX'de bir İlk! Motor ısı efekti!
» Fsx ''Sonic Boom'' efekti var mı?
» [FSX] - Yeni Gerçekçi güneş efekti!
» Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..
» Animal Simulation V.1 : Kuşlar Efekti