VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Fire Switch sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Fire Switch sorunu

3 posters
YazarMesaj
Zeynel
Pilot-1

Pilot-1
Zeynel

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyPtsi 27 Kas. 2017, 01:52

Merhabalar.

Hocalarım Realism en yüksek seviye de ve Failure ayarlarını random yaptım. Ve sonuç;

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Tamam motor iyi güzel yanıyor. Gerçekçilik katıyor. Ama şöyle bir sorun var. Yangın sönmüyor. Hatta alarm bile çalmadı. Kendim motorları kontrol ederken fark ettim. Fire Switch çalışmıyor. Sizce bu neyden kaynaklanıyor olabilir. Yabancı form da kod falan paylaşmışlar ama anlamadım. Kodlar nereye yazılacak edilecek bilemedim.

En son Zeynel tarafından C.tesi 02 Ara. 2017, 22:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyPtsi 27 Kas. 2017, 02:42

Merhaba Zeynel hocam. Ben Fs9'da Failure ayarlarını pek kullanmadım desem yeridir. Böyle bir motor yangınını da ilk kez gördüm. Aslında, güzel bir görsel yaratmış FsX'nize..Gerçekçiliği kullanan arkadaşlar sabah geldiğinde mutlaka size çözüm bulacaklardır. Geçmiş olsun. Bravo!
Saygılar.
Zeynel
Pilot-1

Pilot-1
Zeynel

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyPtsi 27 Kas. 2017, 18:52

Bence sizde denemelisiniz hocam. Teşekkürler göz_kırpma
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptySalı 28 Kas. 2017, 12:05

Zeynel hocam merhaba.Eğer kullandığınız eklentinin modellemesinde yoksa(ki yok gibi görünüyor) fire swtich push button lambaları yanmaz.Belki bir ihtimal eklentiyle falan olabilir.

Pilot hocam bu tür eklentileri FS9'a da ekleyebilirsiniz.Ücretsiz olarak mevcuttur.Saygılar.
Zeynel
Pilot-1

Pilot-1
Zeynel

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptySalı 28 Kas. 2017, 13:26

Tamer hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. O sorun hallettim bu sefer başka bi sorun çıktı. Switch çalışması için FMC failure ayarı yapılması gerekli. Yani FSX kendi Failure ayarlarından değil de FMC den yapılacak ama ordan yapınca da efekt yok. Sadece alarmlar falan ötüyor. Ama dışardan motora baktığınızda yandığını göremiyorsunuz

En son Zeynel tarafından C.tesi 02 Ara. 2017, 00:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptySalı 28 Kas. 2017, 23:57

Tamer hocam, son olarak Airbus uçaklarına panel dizaynı yapmıştım. Uzun süredir de ilgilenemiyorum. Ancak panel tasarımı için programlar duruyor. Elimdeki iş bittiğinde denemeler yaparım. Panel tasarımlarında en zor kısım ise her buton için ayrı ayrı XML dosyasını oluşturmak. Fakat üstesinden de geliyoruz evvelallah. göz_kırpma
Sorunun düzeldiğine sevindim Zeynel hocam ama, dışarıdan alevlerin görünmemesi başka bir sorun.. İlerde boş vaktim olduğunda bunları denerim. Umarım çözüm bulabiliriz.
Kolay gelsin.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyÇarş. 29 Kas. 2017, 13:13

Zeynel demiş ki:
Tamer öncelikle cevabınız için teşekkürler. O sorun hallettim bu sefer başka bi sorun çıktı. Switch çalışması için FMC failure ayarı yapılması gerekli. Yani FSX kendi Failure ayarlarından değil de FMC den yapılacak ama ordan yapınca da efekt yok. Sadece alarmlar falan ötüyor. Ama dışardan motora baktığınızda yandığını göremiyorsunuz
Zeynel hocam merhaba.Öncelikle ismimle hitap etmezseniz sevinirim.Normalde FMC(Airbuslarda MCDU'dur) ile Fire Switch Push Button'ın hiçbir alakası yoktur.Üretici muhtemelen ilgili ayarı FMC'ye entegre etmiş olabilir.Gerçekte yoktur.Olay tamamen yazılımın modellemesinden kaynaklıdır.Yapacak çok da birşey yok aslında.

pilot demiş ki:
Tamer hocam, son olarak Airbus uçaklarına panel dizaynı yapmıştım. Uzun süredir de ilgilenemiyorum. Ancak panel tasarımı için programlar duruyor. Elimdeki iş bittiğinde denemeler yaparım. Panel tasarımlarında en zor kısım ise her buton için ayrı ayrı XML dosyasını oluşturmak. Fakat üstesinden de geliyoruz evvelallah.  göz_kırpma
Sorunun düzeldiğine sevindim Zeynel hocam ama, dışarıdan alevlerin görünmemesi başka bir sorun.. İlerde boş vaktim olduğunda bunları denerim. Umarım çözüm bulabiliriz.
Kolay gelsin.
Eğer öyleyse yapımı zor olmalı Pilot hocam.Allah kolaylık versin.Alevlerin görünmemesi diğer mesajımda belirttiğim gibi modellemeden kaynaklı Pilot hocam.Sonuçta tasarımcılar/yazılımcılar nasıl modelleme yaparlarsa onu görebiliyoruz değil mi? Sizlerin emekleri sayesinde üretmiş olduğunuz eklentileri simülatörümüzde ücretsiz olarak kullanma imkanımız oldu.Dizüstü bilgisayarımda arıza olmasından dolayı harici klavye ile kullanıyorum ve uzun süredir Simülatör dünyasından uzağım.Dizüstü bilgisayar masaüstü bilgisayar gibi çalışıyor şuan kahkaha Benden tüm hocalarımıza önerim gerekmedikçe bilgisayarınızı bilgisayarcılara vermeyin.Ben bir yolladım bilgisayar bir daha hayır etmedi.Ekran ve bilgisayar kasası 2 parça oluyor şuan, kasa komple değişmek istiyor.Saygılar. Bravo!
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyÇarş. 29 Kas. 2017, 23:39

Bilgisayarınız için geçmiş olsun Tamer hocam. Haklısınız, bilgisayarları tam güvendiğiniz kişilere (bilgisayarcı olmayabilir) baktırın. Yahut, elinizden geldiğince kendiniz onarmaya bakın. Bozarsanız da kendiniz bozmuş olun, bari ne yaptığınızı bilirsiniz. İlerde, iyi bir makineye kavuşmanız dileğiyle hocam. Saygılar.
Zeynel
Pilot-1

Pilot-1
Zeynel

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyCuma 01 Ara. 2017, 14:51

Tamer hocam gerçekten özür dilerim. Telefondan yazıyodum o yorumu yanlışlıkla isminizle hitap ettim kusura bakmayın lütfen. FSX kendisinden Failure ayarları yapılırsa efekt var fakat fire switch çalışmıyomuş. Bi kaç forumda da okudum bunu. Eğer uçağın kendinden ayarlarsanız bu sefer efekt yok ayrı eklenmesi gerekiyomuş işin içine kodlar giriyomuş. Epey bi uğraştırır yani hocam bende bıraktım artık. Yorumlarınız için teşekkürler.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyPaz 03 Ara. 2017, 12:55

Zeynel demiş ki:
Tamer hocam gerçekten özür dilerim. Telefondan yazıyodum o yorumu yanlışlıkla isminizle hitap ettim kusura bakmayın lütfen. FSX kendisinden Failure ayarları yapılırsa efekt var fakat fire switch çalışmıyomuş. Bi kaç forumda da okudum bunu. Eğer uçağın kendinden ayarlarsanız bu sefer efekt yok ayrı eklenmesi gerekiyomuş işin içine kodlar giriyomuş. Epey bi uğraştırır yani hocam bende bıraktım artık. Yorumlarınız için teşekkürler.
Önemli değil Zeynel hocam, sorun yok.Sonuç olarak benim dediğim çıktı.Uçağın modellemesinden kaynaklı.Eklenmesi için yeniden modellenip kodlanması gerekiyor.Anladığım kadarıyla gerçekçiliğe önem veriyorsunuz.Sizlere nacizane önerim, PMDG 738,Fslab A320 gibi ücretli eklentileri kullanmanız olacaktır.Sizi tatmin edeceğini düşünüyorum gerçekçilik anlamında.Diğer bir nokta ise fsx 2006 yılında çıktı dolayısıyla çok eski bir yazılım ve her ne kadar sorunsuz kullanıyorum diyenler olsa da (sorunlarını dile getirmektedirler zaman zaman) kronik sorunlar mevcuttur.P3D ise fsx'in makyajlanmış hali diyebiliriz(lockeed marthin kodlarını satın alıp devam ettirdi).

Ben olsam X Plane 11 kullanırdım hem gerçekçi hem de daha stabil ve sorunsuz bir yazılım.Örneğin scenery ve diğer eklentilerin yüklemesi de çok kolay.Sadece klasörün içine kopyala yapıştır yapıyorsunuz başka birşey yapmanıza gerek kalmıyor.fsx gibi ayarlar ile cebelleşmiyorsunuz.Kolay gelsin. Bravo!
Zeynel
Pilot-1

Pilot-1
Zeynel

Fire Switch sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Fire Switch sorunu   Fire Switch sorunu EmptyPaz 03 Ara. 2017, 23:31

Notebook kullanıyorum hocam. Özellikleri profilimde yazıyor. Prepar3D v3 yükledim en düşük ayarlar da bile hafif hafif kasıyodu. X-Plane kaldıracağını sanmıyorum. Keşke kaldırsa da FSX den kurtulsak. Az kahrımızı çekmedi ama 2 saatlik uçuşun ortasında çat diye atması da çok ayıp oluyor. 😊 Şimdi uçağı indirip kaldırmasını öğrendik tabi bunları sorunsuz bir uçakta yapabiliyorum. Gerçek pilotların her uçuşunun sorunsuz geçtiğini sanmıyorum. O sorunları yaşamak için gerçekciliğe biraz önem veriyorum. PMDG 738 ve Aerosoft A320 yüklü şuan. Onlarla idare edicez artık. 😊

X-Plane 11 Demo versionunu yükledim. Kasma falan olmadı. Tabi scenery olmadığı için olabilir. Ama gördüğüm kadarıyla PMDG ve Aerosoft kurulamıyor. X-Plane kendi 737 fena sayılmaz. Görüntü kalitesi düşük ayarlarda bile çok iyi.

Fire Switch sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» görüntü sorunu
» Joystick sorunu
» "HIZ" göstergesi Sorunu..
» fsx-f18 panel sorunu
» Işık Sorunu