VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
düşük fps sıkıntısı Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

düşük fps sıkıntısı

5 posters
YazarMesaj
MuraTetik
Pilot-1

Pilot-1
MuraTetik

düşük fps sıkıntısı Empty
MesajKonu: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyC.tesi 30 Tem. 2016, 12:07

öncelikle sistemimi yazayım yeniledim çünkü (konuyu açtıktan sonra forum profilinde değişeceğim çünkü fps sorunu canımı çok sıktı.)
işlemci : Amd fx6100 3.30 ghz
Ram    : 8Gb DDR3
Anakart :Asus M5a78l-m lx3
Ekran Kartı : Msi Gtx 750ti

Fsx de 7-8 fps alıyorum virtual cockpitde locked spot a geçince de 12 fps ye fln çıkıyor ayarlar düşük herhangi bir tweak ayarı yok eski sistemimde 20 fps altına düşmüyorken sistemi daha güçlendirince böyle bir sorun çıkması çok saçma değil mi? taxi yapmak bile işkence şuan bana Şimdi ağlıcam! Çözümlerini bekliyorum  .
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyC.tesi 30 Tem. 2016, 15:59

Merhaba Murat hocam.Ekran kartı ve diğer driverlarınız yüklü mü? Daha önce benim de başıma gelmişti.Ekran kartı driverını yüklemediğimden dolayı FS'de takılmalar oluyordu hatta piste yetişemeden arkaya çakılıyordum. kahkaha Saygılar.
MuraTetik
Pilot-1

Pilot-1
MuraTetik

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyC.tesi 30 Tem. 2016, 16:31

hocam driverler kurulu. Zaten fsx i silip p3d yükledim Orjinal olmamasına rağmen high ayarlarda dubai de (ki flytampa'nın yaptığı) 25+ fps alıyorum galiba fsx in 32 bit çalışmasından kaynaklı düşük fps de olabilir. Bu arada öneriniz için çok teşekkür ederim
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyC.tesi 13 Ağus. 2016, 19:22

Hocam, aynı sistem, bir tek ekran kartı ve ram'lerin markası farklı bende de. kahkaha bende de aynı şekilde durum. Sistemi topladım açtım fsx'i baktım fps yerlerde, sonra baya bir süre araştırdım, ve anladım ki fsx'in değerli (!) yapımcısı microsoft fsx'i tek çekirdekle çalışacak şekilde yapmış, herhangi bir tweakle falan da düzeltemiyorsunuz bu durumu. Amd'nin işlemcileri de çekirdek değil de modül mantığıyla çalıştığı için (teknik detaylara pek girmiyorum, işin içinden çıkılmıyor sonra kahkaha ) Intel'in kötü işlemcileri, Amd'nin iyi işlemcilerini "Tek çekirdek performansı"nda geçiyor. Durum böyle olunca da fps yerlerde sürünüyor.

Size tavsiyem iyi bir işlemci soğutucu alın, işlemci çekirdek frekansını artırın overclock ile. Ben de yapacaktım fakat zamanım olmadı, ne zamandır da Ankara'da değilim zaten kahkaha

Aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz çekinmeden kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 01:22

Bu işin uzmanlarından Emin Yılmaz hocamızın da fikrini almak gerekir kanımca. Yalnız bildiğim bir şey var, o da; FS, işlemci tabanlı. Intel'in işlemcisi ile AMD'den daha iyi çalışıyor. Efe hocama bu yönden katılıyorum.
Biraz bekleyelim, Emin hocamız veya diğer bu işin uzmanı hocalarımız mutlaka bir çözüm getireceklerdir.
Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 01:30

Arkadaşlar işlemcilerinize kesinlikle overclock yapmayın tavsiye etmem, evet işlemciniz, AMD ise ekran kartınız, AMD uyumlu olması gerekir, eğer işlemciniz intel ise ekran kartınız Geforce nvidia olması gerekiyor, birde ekran kartlarının rahat çalışması için GTX ne olursa olsun kaç gb olursa olsun bit i önemli, en az 256 bit olması gerekiyor, bunlar değişmez kuraldır.Ben bunları tam 9 yılda deniyerek, bozarak ve parçaları yakarak öğrendim.Eğer bunların dışında sisteminiz varsa FS niz yavaşlayacakdır.Son olarak da FS nin rahat çalıması için PC deki trafonun en az 400 watt ve iyi bir fana ihtiyaç olaçakdır, ve PC deki HDD en fazla doluluk oranı 1/4 olacakdır, eğer bu orana geçerseniz, FS niz yavaşlar.Fazla bilgilerinizi harici HDD yüklemenizi tavsiye ederim.Sevgiler,Saygılar.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 01:48

Pilot hocam, yanlış anlaşılmışım veya yanlış anladım sanırım, Intel işlemciler AMD'den daha iyidir demiyorum, Intel işlemciler FsX'de daha iyi performans verir diyorum. Yoksa AMD işlemciler yeri geldiğinde Intel'den çok daha iyi işlemcilerdir kahkaha

Erdinç hocam, Overclock neden tavsiye etmiyorsunuz?

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyPaz 14 Ağus. 2016, 21:54

efe00 demiş ki:
Pilot hocam, yanlış anlaşılmışım veya yanlış anladım sanırım, Intel işlemciler AMD'den daha iyidir demiyorum, Intel işlemciler FsX'de daha iyi performans verir diyorum. Yoksa AMD işlemciler yeri geldiğinde Intel'den çok daha iyi işlemcilerdir kahkaha

Erdinç hocam, Overclock neden tavsiye etmiyorsunuz?

İşlemcinin çalışma kapesitesi kadar çalışırsa uzun kullanırsın, ama onu kendi kapesitesini artrırsan FS addonları yüklediğinde ısınıp farkında bile olamazsın bir bakmışsın yanmış, çünki benim başıma geldi. O yüzden kimseye tavsiye etmiyorum, haaaa benim bütçem iyi yanarsa yenisini alırım diyorsan o zaman uygulayabilirsin. Karar senin. Efe'cim.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: düşük fps sıkıntısı   düşük fps sıkıntısı EmptyPtsi 15 Ağus. 2016, 02:32

Hocam zaten o yüzden dedim ya iyi bir fan alın diye kahkaha yoksa overclock stok fanla yapılacak bir iş değil kahkaha

düşük fps sıkıntısı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PREPAR3D Düşük FPS
» Sistemim güçlü; Fs9'da frame çok düşük?..