VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.

+4
Cengizhan Barut
Mustafa Adlin
BurakOZ
pilot
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  Empty
MesajKonu: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 15:43

Değerli arkadaşlar,
Şu sıralar Peter hocam, Mustafa Adlin hocam ile birlikte hazırladığımız "Güncel Türk Taşıyıcıları AI uçuş paketi" nin içindeki aşağıda listede bulunan havayollarından bildiklerimizin güncel YENİ boyaları yapılmıştır. ANCAK; gözümüzden kaçanlar olabilir. Bu nedenle sizden ricamız; listedeki havayollarının hangileri, 2013 yılı itibarı ile yeni boyamalara sahip olduğunu, bulacağınız fotoğraflarla açıklar mısınız?..
(Paylaşımdan sonra; "Vay efendim, şu..şu havayolunun şimdiki boyaması böyle değildi, FIX yayınlayınız!, demek olmasın. Şimdiden doğru ve sağlam boyamaları bilelim de ona göre eksiklerimizi tamanlayalım.)
Teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.
Ayrıva bu 14 havayolunun haricinde gerçekte uçan başka havayolu varsa onları da fotoğrafları ile yazarsanız listeye ekleriz.

Anadolujet
   Atlasjet
   Borajet
   Corendon Hava Yolları
   Freebird Hava Yolları
   İZair
   MNG Airlines
   My Cargo ( B.urak hocamızın bilgilerine göre eklendi )
   Onur Air
   Pegasus Hava Yolları
   Seabird Airlines
   Sun Express
   Tailwind Airlines
   Türk Hava Yolları
   ULS Airlines Cargo

En son pilot tarafından Cuma 18 Ekim 2013, 16:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 16:15

Hocam bizlere danışma fikriniz için şahsım adına teşekkür ederim ...

Sky Airlines

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  Url?sa=i&source=images&cd=&docid=4IegLdTgnAkJQM&tbnid=qBVb2jwiZumoBM:&ved=0CAUQjBwwAA&url=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fc%2Fc1%2FSky_Airlines_TC-SKD

myCARGO Airlines (Şuan Çinlil HNA ile ortak ama Türk Bayrağını taşıyor üzerinde!)

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  MyCargo_Boeing_747-400_Milinkovic

Yanlışlık varsa düzeltin lütfen!
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 16:26

Aynen hocam, ilginiz ve bilgileriniz için teşekkürler.
Yalnız SKY airlines , kapanmış şu an çalışmıyormuş. (Yanlışsam düzeltin lütfen..)
Ama "My Cargo".. doğru bu vardı. Aklımdaydı da..Listeye eklendi hocam.. Hem daha önce Posky'ye boyamasını da yapmıştım: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bir de "My Cargo" nun güncel AI-Planlarını bulabilirsek, çok iyi olacak. Eski yıllara ait planlar da olsa yeterli aslında..
Apoletlerinizin hakkını yeterince veriyorsunuz hocam. Tebrik ederim. Bravo! +thanks
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 17:07

AnadoluJet 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  89636_1377368418

AtlasJet 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  43268_1380388918

Corendon Airlines 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  73824_1380989228

FreeBird Airlines 2013 (Kuyruk rengi ve FreeBird yazısı tescile göre farklılık gösterir.)
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  47742_1381079884

İZAir 2012 (En güncel fotoğraf 2012 ye ait)
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  11330_1326793663

MNG Airlines 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  51315_1380742786

MyCargo 2013
TC-ACH, TC-ACF ve TC-ACG tescillerinin her boyamasıda farklı.

OnurAir 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  53591_1380487664

Pegasus Airlines 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  59530_1380991501

Seabird Airlines 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  1378761_205982386251040_1760000409_n

SunExpress 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  84640_1380974402

Tailwind Airlines 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  90452_1381002186

Turkish Airlines 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  20765_1381078100

ULS Airlines Cargo 2013
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  81441_1378753689

Türkiye Havayolları Listesi : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Türkiye Faaliyet Dışı Havayolları Listesi : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sanırım başka yok. Birde sadece IZAir in 2013 güncel resmini bulamadım. 2012 güncel resmi var.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 17:41

iZair artık iZair olarak uçmuyor hocam.Pegasus adı altında 3 adet Boeing 737-800'e sahip.

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 17:53

Mustafa hocam ve Cengizhan hocama binlerce teşekkürler. +thanks lar gelmiştir.
Mustafa hocam, paylaştığın boyamalarda bunları yaptın. Kbazılarını 24 bite çevirip baktım ama dğerlerine de bakacağım. Zaman alan bir çalışma olduğundan (hem boyamaları düzenle, hem planları kontrol ve düzenleme) uğraş gerektiriyor.
Firebird ve MNG'nin tescillerine göre nasıl değişiklik gösterdiğini de araştıracağım. Bu arada çok sayıda uçağı bulunan havayollarının tescilerini koymuyoruz. Onların tescilleri planlara yazılarak, FS'de uçarken uçak üstü bilgilerinde görülüyor.
Cengizhan hocam, İzAir için verdiğiniz bilgileri not ettim. Yalnız İzAir , pegasusu olarak uçuyor ama, sanırım yeni boyamasında sadece "Z" harfinin altında "Pegasus" yazıyor, değil mi?..

Sevgiler ve tekrar teşekkürler arkadaşlar.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 18:00

Rica ederim, yok hocam uçaklar bütün olarak Pegasus renklerinde.
Aslında tescilleri ve fotoğrafları ekledim lakin tesciller kafamı karıştırmıştı emin olmayarak silmiştim.

Temsili fotoğraf:
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  72754_1381066614
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 18 Ekim 2013, 20:28

Hımm, anladım hocam. Resimdeki tescile bakarsak, eski İzAir tescillerini Pegasusu boyaması üzerine yazmışlar. Bu demektir ki; eski İzAİr tescilleri Pegasus'ların üzerine olacak. Zaten 3 adet tescil vardı sanırım. Ön burunda da yine eski İzAir'deki isimler kullanılıyor galiba.
Umarım durum böyledir.
Tekrar herkese teşekkür ederi. Saygılar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyC.tesi 19 Ekim 2013, 01:12

Yahu, o değil de TC-OBF'nin gövde altı boyaması gri mi olmuş? Komple beyazdı o uçak. 21. yıl yazarken onu da elden geçirmişler anlaşılan...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyC.tesi 19 Ekim 2013, 03:10

Şu 2013'de o kadar çok değişiklik olmuş ki, 2-3 günden beri her havayolundaki plan ve boyamalarını düzenlemekten (sıraya diziyorum, henüz elime fırça bile almadım) anam ağladı. Halâ kafam karışık.
Sadece OBF olmasa keşke. Düzbastı bütün OnurAir 'lerin altı Griye boyanacak. "White Belly" yok artık. AI'leri de ona göre hazırlayacağım.
Yalnız TC-OAS'ın(MD83) herşeyi, hele ki motorunun sesi bambaşka. Ona özel bir MD83_AI tescil uygulayacağım. Her AI uçağın motor sesi default ama, OAS'ın sesi orijinal P&W JT8D-219 olacak.

OnurAir_TC-OAS'ın motoru (MD83): Pratt&Whitney JT8D-219
-------------------------------------------------
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  Pratt-and-Whitneylogo

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Pratt & Whitney Belgium Engine Center Herstal

Bu da BONUS:
İki adet "JT8D-219" motoru taşıyan,
Aerion Supersonic Private Jet
Max.mach= 1.6 mach
Paris-NewYork arasını 4 saatte katedecek
Menzil: 4600 mil (yaklaşık 7400km.)
Fiyatı: $80milyon
İlk teslimat: 2014 yılında Dubai şeyhi Sheikh Rashid'e teslim edilecek.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPaz 20 Ekim 2013, 16:09

Pilot hocam. Onur Air filosunda, Airbus harici bir uçak kalmadı. MD serisi, komple elden çıkartıldı, malumat.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPaz 20 Ekim 2013, 23:01

Doğru hocam. Onu da dün buldum. MD serisi kalmamış. Ayrıca A300 serileri de Arrraplara verilmiş. A320 ve A321 kalmış sadece ellerinde. ESkiden toplam 27 uçakları varken, 12 adet adet A320, 11 adet te A321 kalmış. A320'lerden bir tanesinin tescili belli değil. Planlara 11 adet Onur air A320 işleyebiliyorum. Bilen varsa; A320 ve A321 Onur Air uçaklarının tescilerini yazarsanız memnun olurum. Saygılar.
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2
ataberk001

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPaz 20 Ekim 2013, 23:26

Pilot hocam herkes pazar günü evde dinlenir ancak bugün yorgun düştüm biraz erken yatıcam yoksa tek tek çıkartırdım. Bunlar aklımda kalan birkaç a320 tescilleri: TC-OBE, TC-OBH, TC-OBL, TC-OBM, TC-OBN TC-OBP siz yinede bir teyit ederseniz umarım karıştırmıyorumdur. Bildiğim diğer iki A330 tescilleride bunlar:TC-OCA ve TC-OCB (Not:Onur Air A330larını hala kullanmaktadır satılmamıştır.Filoda 4 adet a330 bulunmaktadır. Kaynak: Onur Air resmi sitesi ve vikipedi.)
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPtsi 21 Ekim 2013, 01:23

Onur Air Fleet

Airbus A320-232
-----------------

TC-OBD
TC-OBE
TC-OBL
TC-OBM
TC-OBN
TC-OBO
TC-OBP
TC-OBS
TC-OBU

Airbus A320-233
-----------------

TC-OBG
TC-OBH
TC-OBI

Airbus A321-131
-----------------

TC-ONJ
TC-ONS

Airbus A321-231
------------------

TC-OAL
TC-OBF
TC-OBJ
TC-OBK
TC-OBR
TC-OBV
TC-OBY
TC-OBZ

Airbus A330-322 (Saudi Arabian Airlines a verildi)

TC-OCA
TC-OCC
TC-OCD

Airbus A330-342 (Saudi Arabian Airlines a verildi)
--------------------------------------------------

TC-OCB

Kaynak : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İyi Geceler..
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPtsi 21 Ekim 2013, 02:11

İkinize de teşekkürler arkadaşlar. +thanks Değerli bilgilerinizi not ettim.
Aslında Onur Air paketi bugün bitecekti, ama birkaç yerden A330 ile ilgili farklı bilgiler almıştım. A320'lerden biri de arazi olmuş kahkaha Kaybolan 320'nin tescilini yukarıdaki bilgilerinize göre elimdekilerle karşılaştırıp bulup, hemen yazacağım.
Ayrıca A320 ve A321'lerin gece texturelerindeki(Alfa kaplaması) yapımcının bir hatasından dolayı, gece landing ışıkları yandığı halde yolcu pencereleri ve kuyruk ışıkları yanmıyordu. Onları da şükür bugün hallettik. Mustafa hocamın boyamasında hiç hata yok. Tekrar ellerine sağlık hocam.

Tekrar teşekkürler arkadaşlar.

Paylaşım tarihi biraz uzayacak. Kılı, kırk yarıyorum. Bakınız, gece ışıklarını bile kafaya taktım. En ufak gözüme kaçan çapak bile istemiyorum. Bu yüzden yavaş çalışıyorum. Paylaşımda tek bir konu içinde AYRI-AYRI havayolu şirlketlerine göre paket hazırlayıp Upload yapacağım. İsteyen istediği Türk havayolu AI planlarını indirebilir.

Şu an aradığım şey; My Cargo ve ACT cargo uçuş planları!.. Boyamalar ve tesciller hazır. Sadece bunların nereye uçtuklarını meydanların ICAO kodu olarak ta bulabilsek bana yeter. Saatlerini ve günlerini uydururuz. Tabi gerçek planlarını bulursak çok daha iyi olur. Galiba bu cargo şirketinin sabir planları yok. Siparişlere göre mi sefer yapıyorlar acaba?..
Geçenlerde, Haziran ayında sanırım bir adet B747-400F 'yi Saudi arraplarına kiralamışlar. Daha önce de Çin HNA firmasına 3 adet B747 vermişlerdi. O zaman ismi My Cargo olmuştu zaten. Şu anda ellerinde ACT olarak 5 adet A300-B4 cargo uçakları var. Tescilleri, boyamaları hepsi elimde.. Sadece uçuş planları yok. Öğlenden sonra saat 16:00 dan beri net'te arıyorum ama, uçuş planlarını bulamadım. Birlikte ararsak belki bulabiliriz. Sağolun arkadaşlar.

Saygılar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPtsi 21 Ekim 2013, 08:28

A300'ler, gerektiği zaman kullanılıyor. Hatırlarsanız, bir tanesinin yabancı pilotu, İstanbul'a boş gelecekken açık kapıdan aprona düşerek hayatını kaybetmişti. Bayram seyran gibi zamanlarda, geniş gövdelileri kullanıyorlar.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPtsi 21 Ekim 2013, 16:43

Pilot hocam bende aradım fakat MyCargo ve ACT ile ilgili uçuş planları bulamadım. Bencede bunların sabit bir planı yok. Siparişe göre sefer yapıyorlardır.
     Belki spotterların çektikleri fotoğraflardan yararlanabiliriz. Fotoğrafların altında, fotoğrafın hangi meydanda çekildiği yazıyor.

Boeing 747-400

TC-ACF

9 Temmuz 2013 : EBBR
14 Haziran 2013 : EBBR
27 Mayıs 2013 : SBRF
28 Nisan 2013 : EGMH
18 Şubat 2013 : EBBR

TC-ACH

15 Eylül 2013 : EGMH
5 Eylül 2013 : EBBR
4 Eylül 2013 : LSZH

TC-ACG

9 Nisan 2013 : VGHS
1 Mart 2013 : EDDS
27 Ocak 2013 : EGMH
30 Aralık 2012 : EBBR

Airbus A300B4-203 ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de 2 tane aktif Airbus gözüküyor. )

TC-ACE ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif )

Ocak 2013 : LEMG
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  10124_1359589737_tb

TC-ACU ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif )

17 Şubat 2013 : EDDV
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  68388_1361118345_tb

TC-ACK ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

20 Mart 2012 : LTFJ
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  64816_1332195621_tb

TC-ACM ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

Bilgi yok.

TC-ACB ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

En son resim 2008 e ait : EFHK
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  57741_1267639652_tb

TC-ACC ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

En son resim 2008 e ait : EFHK
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  81356_1214481912_tb

TC-ACD ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

En son resim 2010 a ait : LTBA
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  58527_1293461774_tb

TC-ACT ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

En son resim 2011 e ait : EDDF
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  78577_1324855627_tb

TC-ACY ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

En son resim 2009 a ait : OMDB
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  54022_1275157528_tb

TC-ACZ ( " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] " de aktif değil )

8 Eylül 2012 : EDDK
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  22000_1364064118_tb

En son Mustafa Adlin tarafından Ptsi 21 Ekim 2013, 16:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Düzenleme)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyPtsi 21 Ekim 2013, 17:32

Özgür hocama bilgi için teşekkürler. +thanks
Mustafa hocam, bu ne büyük araştırma böyle. Akşam bir ara benim de aklıma böyle bir fikir gelmişti ama, maalesef kotam bittiğinden hızımı yavaşlattı Türkcell (96kb/sn gibi..). O nedenle resimler hiç açılamıyor, hele ki sitelere bağlantı kaplumbağa hızında.. Bazen hiç açılmayan siteler oluyor.
Neyse, yaptığınız bu araştırma ve yardım için çok teşekkür ederim. +thanks
Ben akşam My Cargo ve ACT cargo konularını araştırırken, uçuyorum forumunda epey bilgi ve haberler bulmuştum. Biliyorsunuz artık, My Cargo çinli HNA grubu ile çalışıyor. Bu nedenle okuduğum haberler göre 2006-2008 yıllarındaki yazılarda, bu uçakların daha çok Çin ve uzakdoğü ulkelerinden Avrupaya, hatta New York'a bile bazen tarifeli bazen de şipariş üzerine sefer yapacakları yazıyordu. Gerçi birkaç meydan buldum ve not ettim ama, sizin verdiğiniz yukarıdaki bilgiler çok daha önemli.. Bunları da destination arşivime katıyorum. Bu bilgilere göre planları tasarlayacağım.
Çok teşekkürler arkadaşlar. Saygılar.

Yalnız A330_Onur Air uçaklarını katmalı mıyım planlara bilemiyorum?.. Ne dersiniz?. Katalım derseniz;
1- Elimde "AI 330_Onur Air " boyamaları ve modelleri yok.
2- Bunları temin etsek te; Hangi tescilli Onur_A330 uçağı nereye ve ne zaman sefer yapıyor?. Bu 4 adet Onur_A330'a ait uçuş planları bulabilir miyiz?. Bulamazsak dahi nerelere uçtuklarını bilsek, ona göre saat ve gün belirleyip, plan yapabiliriz. Eskiden elimde kalan 2007 ve 2009 yıllarındaki AI_Onur Air arşivimdeki planlarda belki A330'a ait tarifeler bulursam ve  bunları günümüze uyarrlayabilirsek; geçerli olur mu acaba?..
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 25 Ekim 2013, 23:36

Sıra geldi Pegasus'lara...
AI-Pegasus_2013 planları için kullanacağımız Pegasus uçaklarının şu an gerçekte güncel uçaklar arasında aşağıya yazacaklarım var mıdır?, yok mudur?.. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Buradaki linkten [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] güncelleri öğrendik ama, belki aşağıdakilerden bazıları da halen çalışıyordur.

Ekim-2013 itibarı ile aşağıdaki Pegasusu uçakları halen var mıdır?
------------------------------------------------------------
Pegasus Boeing737-300 - Yeni Boyama,
Pegasus Boeing737-300 - Eski Boyama_ TC-TJB
Pegasus Boeing737-400 - BEKO_ TC-APD
Pegasus Boeing737-500 - Yeni Boyama,
Pegasus Boeing737-500 - Referans_ TC-AAF
Pegasus Boeing737-500 - Eski Boyama_ TC-AAD
Pegasus Boeing737-800 - BEKO_ TC-APU (Wingletsiz)
Pegasus Boeing737-800w - Dedeman_ TC-APJ
Pegasus Boeing737-800w - Eski Boyama_ TC-AAP

Ayrıca, elimde 2011 planları var. Güncel Pegasus planlarını bulamadım. Peter hocama göz kırpayım, belki bulabilir. göz_kırpmakahkaha

En son pilot tarafından Perş. 07 Kas. 2013, 01:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 25 Ekim 2013, 23:39

Pilot hocam bu soruya isterseniz ben cevap vereyim,
Buradaki bilgiye göre, 38 adet B737-800, 1 adet B737-400 ve 3 Adet Pegasus boyamasıyla İzair adı altında uçan B737-800 var diye biliyorum ama emin değilim İzair konusunda.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 25 Ekim 2013, 23:42

Şu an çalışanları, yani yazdıklarınızı biliyorum da.. Benim yazdıklarımın çalışıp çalışmadıklarını öğrenmek istiyorum. Teşekkürler Tamer hocam. +thanks
Gerçi ben kendime bunları planlarıma ekledim ama buraya payşlaşacağım planların güncel olması için yazdıklarım çalışmıyorsa eklemeyeceğim.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 25 Ekim 2013, 23:49

Peki hocam, o halde bu listeyi aynen Pegasus Havayollarında First Officer olarak çalışan Ali Camat kaptanımıza iletiyorum bilgisi varsa o daha doğru cevap verecektir.Yoğunluk olduğu için, sanırım 2-3 Gün içerisinde cevap alırım ve size iletirim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyCuma 25 Ekim 2013, 23:59

Tamam hocam. Yalnız, yukarıdaki mesajımda planları da sormuştum. Yani Pegasus'un Tescillerine göre güncel planları da bulunabilirse, 2011 in planlarını kullanmayız. Bulamazsak, maalesef 2011 planlarını kullanacağız.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyC.tesi 26 Ekim 2013, 02:04

Sadık Altındağ hocamız şu an burada. Pegasus-VA'nın VAPS'taki sorumlusu. Sadık hocam, yukarıdaki mesajlarımda yazdığım Pegasus uçaklarından kullanılan veya kullanılmayan var mıdır acaba?. Bir de güncel AI-Planlarını bulabilr miyiz?. Lütfen yazabilir misiniz?.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.    Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  EmptyC.tesi 26 Ekim 2013, 12:55

1- Pegasus Boeing737-300 - Yeni Boyama                
2- Pegasus Boeing737-300 - Eski Boyama_ TC-TJB

-----------------------------------------------------
Pegasus filosunda 737-300 uçakları görünmüyor. Artık kullanılmıyor sanırım. Üstteki yeni boyama hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Ama alttaki TC-TJB uçağı 26.04.2008 tarihinde Corendon Airlines a verilmiş (Kaynak : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ) ve Corendon Airlines tescili TC-TJB ( Pegasusla aynı).

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  30842_1371489319_tb

Pegasus Boeing737-400 - BEKO_ TC-APD
------------------------------------------
Bu uçağa Pegasus yeni boyaması yapılmış. 10 Temmuz 2013 den bir resim

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  83371_1373834783_tb

Pegasus Boeing737-500 - Yeni Boyama
-----------------------------------------
Herhangi bir bilgi yok. Tescili yokmu pilot hocam?

Pegasus Boeing737-500 - Referans_ TC-AAF
----------------------------------------------
Boyaması Referans olan uçağa Pegasus güncel boyaması yapılmış. Yalnız güncel resim 2011 e ait.

Eski :
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  27746_1305577200_tb

Yeni :
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  52972_1356551027_tb

Pegasus Boeing737-500 - Eski Boyama_ TC-AAD
---------------------------------------------------
En son resim 2011 Ocağa ait olmak üzere BEKO boyaması kullanılıyor.

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  32675_1378317754_tb

Pegasus Boeing737-800 - BEKO_ TC-APU (Wingletsiz)
---------------------------------------------------------
En son resim 2011 Mart'a ait olup beko boyaması kullanılıyor.

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  36896_1337413966_tb

Pegasus Boeing737-800w - Dedeman_ TC-APJ
DEDEMAN boyaması olarak en güncel resim 2011 Ocağa ait. Daha sonra 27 Nisanda OrenAir de gözüküyor.

DEDEMAN :
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  16720_1294265361_tb

OrenAir :
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  17555_1309118275_tb

Pegasus Boeing737-800w - Eski Boyama_ TC-AAP
------------------------------------------------------
Pegasus boyamasıyla en son resmi 2011 Şubata ait ve eski boyama. Daha sonra 2011 Mayısta XL Airways te gözüküyor.

Pegasus :
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  46485_1302717238_tb

XL Airways :
Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.  89265_1305579372_tb

Uçuş planları hakkında birşey bulursam tekrar mesaj gönderirim.

Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Bi bombası noksan..
» QANTAS harici diğer Australia Hava Yolları hangileridir?..
» Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar
» yeni uçak kaydetme (yeni boyama)
» 28 adet –kaliteli farklı uçak model, boyamalar (fs9)boeing-airbus mix