VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..

+2
P0YRAZ
pilot
6 posters
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. Empty
MesajKonu: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 17:28

Değerli arkadaşlar,
Bana yardımcı olur musunuz?.
Aşağıdaki birkaç Türk taşıyıcı havayollarının yeni AI planlarını, Mustafa Adlin hocamızın yeni güncel boyamaları ile hazırlıyoruz. Ancak havayollarının filolarında kullanılan uçakların gerçek tescil listesi gerekti, ne kadar arasam da bulamadım.
Umarım ve inanıyorum bana yardımcı olabilirsiniz.

Bora JET
--------
ATR72-500 -5 adet
Tescilleri :???

ULS Airlines Cargo (Kuzu kargo yerine)
-----------------
A300-B4 - 3 adet = Tescilleri: ???
A310-300 - 3 adet= Tescilleri: ???

Seabird Airlines (Deniz Uçağı)
--------------
Twin Otter Series 300 - 3 adet  Tescilleri: ???
Cessna 172 - 1 adet  Tescili= ???

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
P0YRAZ
Pilot-1

Pilot-1
P0YRAZ

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 17:46

hocam borajetin tescilleri;

TC-YAB
TC-YAC
TC-YAD
TC-YAE
TC-YAF

şimdilik borajetin tescillerini buldum diğerlerini de arıyorum bulursam yine burdan paylaşırım.Kolay gelsin hocam.
P0YRAZ
Pilot-1

Pilot-1
P0YRAZ

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 17:56

ULS AİRLİNES CARGO
Airbus A300-B4
TC-ABK
TC-KZV
TC-AGK
Airbus A310-300
TC-SGM
TC-LER
TC-VEL (bu uçağın üstünde boyama yok sanırım)

Seabird Airlines
Twin Otter Series 300
TC-SBA

Seabird Airlines'da tek tescil bulabildim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 18:10

Çok teşekkürler hocam. Allah razı olsun. Hemen (+)'lar ŞELÂLE hocam!..
Şimdi sadece Seabird Airlines in tescilleri kaldı. Bu uçaklar Türkiye havasahasında denizden kalkıp yine deniz-göl kıyısındaki iskelelere yolcu taşıyor. Amma velâkin tescillerine ulaşamadım.
Çok güzel AI planlar ve yepyeni AI uçaklar geliyor.
Tekrar teşekkürler hocam. İnşallah Seabird Airlines lerin de tescillerini buluruz. Araştırmalarınızda kolaylıklar dilerim hocam. Saygılar.

Seabird tescillerinin bir tanesini bulmuşsunuz, sağolun hocam. Belki diğer ikisi de şöyledir:
TC-SBB
TC-SBC

..tabi attım.. kahkaha Belki böyledir.
C172'nin tescili ise bilemiyorum.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 18:23

Bora JET
--------
ATR72-500 -5 adet Tescilleri :

1- TC-YAB
2- TC-YAC
3- TC-YAD
4- TC-YAE
5- TC-YAF

ULS Airlines Cargo (Kuzu kargo yerine)
-----------------
A300-B4 - 3 adet = Tescilleri:

1- TC-ABK
2- TC-AGK
3- TC-KZV

A310-300 - 3 adet= Tescilleri:

1- TC-LER
2- TC-SGM
3- TC-VEL

Seabird Airlines (Deniz Uçağı)
--------------
Twin Otter Series 300 - 3 adet  Tescilleri:

1- TC-SBA
2- TC-SBO
3- TC-SBU

Cessna 172 - 1 adet  Tescili=

1- ?

KAYNAK :

1- [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
2- [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
3- [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
P0YRAZ
Pilot-1

Pilot-1
P0YRAZ

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 18:27

pilot demiş ki:
Çok teşekkürler hocam. Allah razı olsun. Hemen (+)'lar ŞELÂLE hocam!..
Şimdi sadece Seabird Airlines in tescilleri kaldı. Bu uçaklar Türkiye havasahasında denizden kalkıp yine deniz-göl kıyısındaki iskelelere yolcu taşıyor. Amma velâkin tescillerine ulaşamadım.
Çok güzel AI planlar ve yepyeni AI uçaklar geliyor.
Tekrar teşekkürler hocam. İnşallah Seabird Airlines lerin de tescillerini buluruz. Araştırmalarınızda kolaylıklar dilerim hocam. Saygılar.

Seabird tescillerinin bir tanesini bulmuşsunuz, sağolun hocam. Belki diğer ikisi de şöyledir:
TC-SBB
TC-SBC

..tabi attım.. ::DBelki böyledir.
C172'nin tescili ise bilemiyorum.
Rica ederim hocam ne demek.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 18:49

Pilot hocam üstte Poyraz hocanın ve benim paylaştıklarımdan başka şimdilik Cessna 172 uçağının tescilini kimse bilmiyor. Hayalet uçak heralde. ::DSadece Seabird ün kendi sitesindeki resim var.

Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. Cessna_172
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 18:57

Bu kaynakları kulannabilirsiniz her zaman günceldir

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 19:17

Maalesef PETER hocam ordada yok.
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyÇarş. 16 Ekim 2013, 19:34

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyPerş. 17 Ekim 2013, 15:14

Arkadaşlar, sizlere gerçekten çok teşekkür ederim. Anında, hemen cevaplarınızın gelmesi ve çözüme ulaştırmanız beni çok memnun etti. Linkler dahil, bütün bilgileri not ettim. Bayram sebebiyle gelen misafirlerle ilgilendiğim için, geç cevap verdiğimden dolayı da lütfen kusura bakmayın.
ÜÇ uçak(havayolu) için herşeyi aldım. Sadece "Seabird" için kullanılan Sea tipli (deniz uçağı) Dash6-Twin Otter Series 300 AI olarak basit uçağının model ve texture paketini bulamadım. Gerçi son derece güzel ve detaylı kokpitli olan kullanılabilir uçaklar buldum Avsim'de ama, AI olarak Sea tipli (deniz uçağı) Dash6-Twin Otter Series 300 bulamadım. Bulabilirsek, boyaması nasıl olursa olsun, ben tekrar boyayabilirim. Peter hocamın bu AI konularındaki araştırmalarına günveniyorum. göz_kırpma Eminim buna da çözüm bulabilir.

Hepinize çok çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bana büyük bir yardımda ve iyilikte bulundunuz.

Yukarıdaki uçaklar/havayolları ile birlikte Mustafa hocamın boyadığı uçaklar ve Peter hocamın paylaştığı 2013_uçuş planları ile gerçekçi bir AI uçak ve uçuş paketine kavuşacağız.

Bir hatırlatma da bulunayım:
WOAI, PAI, TRAI, FAIB, vesair AI-plan yapımcıların verdikleri AI paketlerinde bulunan uçaklar, aslında birbirinin aynıdır. Plan için kullandıkları bu AI uçakları incelediğimizde, AI uçak yapımcıları hemen hemen aynı; AI-Adwark, DJC, AIG, FSP, TFS, gibi AI uçak yapımcılarının uçaklarını kullanıyorlar. Biz de, bu pakette (Türk Taşıyıcı Havayolları AI paketi) bu AI uçaklarını kullanıyoruz. Bunların yanına da şu an gerçekte kullanılan Uçuş planlarını da yanına ekliyoruz.
Kısacası yaptığımız iş şu:
1- AI uçakları şu an gerçekte nasılsa öyle boyuyoruz ,
2- Peter hocamın verdiği şu andaki 2013 gerçek uçuş planlarını da bunlara ekliyoruz.
..İşte size; gerçek Türk taşıyıcıları uçakları ve gerçek planları ile güncel AI Türk Taşıyıcıları AI-Uçuş paketi..

Saygı ve sevgilerimizle..
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyCuma 18 Ekim 2013, 00:16

Sanırım Dash6-Twin Otter Series 300 Seaplane olarak AI uçak yok pilot hocam. Saat 23:00 den beri arıyorum fakat olumlu bir sonuç alamadım.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyCuma 18 Ekim 2013, 01:14

Araştırmaların için teşekkürler Mustafa hocam. Daha fazla yormayayım sizi. Ben AVsim'den Henry Tomkiewicz's nin buldum. Biraz sonra deneyecektim..Çoğu AI uçakların boyamaları farklı yerde, modelleri başka yerde. O kadar çok uğraşıyoruz ki; kimisinin paintkiti buluyoruz, diğerinin modelini bulamıyoruz. Çok karıştı benim de kafam, allak bullak oldum sabahtan beri..
Ama bu Dash6 Twin_Seabird uçağı Fs'mize epey renk katacak gibi görünüyor. Onun için ayrıyeten İstanbul Haliçte Galata köprünün yanında bir yerde Sulu-GATE kahkaha yapacağım.(koordinatlarını birisi söylerse gerçek olur). Veya Yenikapı iskelesine bir GATE yaparız. Uçaklar oradan kalkıp, Çeşme (Alaçatı)-Bodrum sahili-Edremit(Ören sahili)-Çanakkale-Gemlik-Bozcaada seferlerini yapacak. "Seabird Airlines" sitesinde de buralara uçulduğu yazıyor.

Yalnız, aşağıda KAPANAN Türk Taşıyıcıların isimleri var. Bunlar gerçekten çalışmıyor mu arkadaşlar?.. Hele ki "Kıbrıs Türk Hava Yolları" na ne oldu?. Onu başkası mı aldı. Şu an da hangi isimle uçuyor?. Örneğin SKY bile kapanmış. Halâ uçuyor sanıyordum.
Bilen arkadaşlar, alttaki havayollarının kapanıp kapanmadığını ve yerine hangi havayolu uçtuğunu lütfen yazar mısınız?.. Teşekkür ederim.
Ankair
Birgenair
Kıbrıs Türk Hava Yolları
Orbit Express Havayolları
Saga Hava Yolları
Sky Airlines
Turkuaz Airlines
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2
ataberk001

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyCuma 18 Ekim 2013, 01:40

Birgen Air kapanma nedeni şöyle izah edilmiş pilot hocam:
6 Şubat 1996’da, Birgenair’e ait Boeing 757 tipi uçak, Dominik Cumhuriyeti’ndeki Puerto Plata Havaalanı’ndan Frankfurt'a gitmek üzere havalanmasından kısa süre sonra tırmanma esnasında düştü . Kazada 13'ü mürettebat olmak üzere 189 kişi hayatını kaybetti. Herhangi bir mali sorunu bulunmayan Birgenair, kazadan sonra oluşan "kötü imaj" nedeniyle toparlanamayarak faaliyetlerine son verdi.
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyCuma 18 Ekim 2013, 01:40

Pilot hocam nette azcık araştırma yaptım aşağıda ki bilgiler çıktı ortaya ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyeceğim göz_kırpma 

Ankair benim bildiğim kadarıyla tek bi uçakla hala uçuşlara devam ediyor malum Ispartaya düşen World Focus'un devamı şirket fakat 2008'den bu yana hiç bi hareket gözükmüyor büyük ihtimal ruhsatları iptal edilip kapatıldı

Birgen Air uzun zamandır uçmuyor

Kıbrıs Türk Hava Yolları 2010'dan bu yana kapalı Atlasjet'le ortaklar fakat Kuzey Kıbrıs Türk Hava yolları adı altında yeniden bi şirket kurulacakmış

Orbit Express Havayolları 2005'te kapanmış ACT Airlines ile birleşmiş

Saga Hava Yolları'da ruhsatı iptal edileli çok olmadı uçmuyor artık

SKY Airlines aşırı borçdan iflasını açıklamış ve kapanmış

Turkuaz Airlines battı fakat resmi olarak şirket daha duruyormuş uçuş gerçekleştirmiyorlar artık anlaşılan
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyCuma 18 Ekim 2013, 01:48

Sağolun arkadaşlar. Verdiğiniz bilgiler inanın çok değerli. En azından benim için değerli. Çok teşekkürler arkadaşlar.. emekleriniz, çabalarınız için.. +thanks
Birgün hepimize lazım olabilir.
Sevgilerimle.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyCuma 18 Ekim 2013, 13:57

pilot demiş ki:
Ama bu Dash6 Twin_Seabird uçağı Fs'mize epey renk katacak gibi görünüyor. Onun için ayrıyeten İstanbul  Haliçte Galata köprünün yanında bir yerde Sulu-GATE kahkaha yapacağım.(koordinatlarını birisi söylerse gerçek olur). Veya Yenikapı iskelesine bir GATE yaparız. Uçaklar oradan kalkıp, Çeşme (Alaçatı)-Bodrum sahili-Edremit(Ören sahili)-Çanakkale-Gemlik-Bozcaada seferlerini yapacak. "Seabird Airlines" sitesinde de buralara uçulduğu yazıyor.

Pilot hocam " [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] burada " Seabird Havayolları Uçuş İstasyonları " olarak gözüküyor koordinatlar. Ayrıca kendi sitesinde de mevcut ama orada yakınlaştırmıyor.

Bozcaada Uçuş istasyonu :

39.813708, 26.073804
+39° 48' 49.35", +26° 4' 25.70"

Alaçatı Uçuş İstasyonu :

38.213262, 26.423650
+38° 12' 47.74", +26° 25' 25.14"

Haliç Uçuş İstasyonu :

41.035952, 28.948703
+41° 2' 9.43", +28° 56' 55.33"

Maça Kızı Hotel - Bodrum Uçuş İstasyonu :

Herhangi bir koordinat yazmıyordu. Yukarıda verdiğim linkten bulunabilir.

Burulaş - Gemlik Uçuş İstasyonu :

Herhangi bir koordinat yazmıyordu. Yukarıda verdiğim linkten bulunabilir.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..   Uçak Filo Tescillerini arıyorum?.. EmptyCuma 18 Ekim 2013, 16:48

Bak, bak, bak!.. Bu ne güzel araştırma?, bu ne güzel bilgiler hocam. Hakkını veriyorsunuz vallahi görevinizin.. Helâl olsun size. Hemmen ARTILAR ŞELÂLE!... +thanks
Bütün koordinatları not ettim. Teşekkürler hocam.
Bu gerçek bilgiler ve yeni güncel boyamalarla AI planlarımız gerçeğini arattırmayacak gibi.. Bu planlarda sizin yadsınamaz katkılarınız var. Bravo hocam size.. Bravo!

Uçak Filo Tescillerini arıyorum?..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fs9 için AI-Trafik Eklentisi Arıyorum
» ÖNEMLİ! : Uçak Filo Boyamaları hakkında
» F-4E Eskişehir Panter Filo (111.Filo)
» FsX; Pegasus TC-CPF Trabzon'da Kaza Yapan Uçak TDS 737-82r (FULL UÇAK)
» FSX için AI Traffic arıyorum?