VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Contrail Bulut Efekt Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Contrail Bulut Efekt

4 posters
YazarMesaj
BurakOZ
WEB-Researcher

WEB-Researcher
BurakOZ

Contrail Bulut Efekt Empty
MesajKonu: Contrail Bulut Efekt   Contrail Bulut Efekt EmptyPerş. 10 Ekim 2013, 21:12

Contrail Bulut Efekt Gfi8

FSX'e biraz daha gerçekçilik katın!

Bu efektler sayesinde touchdown ve contrail'leriniz daha gerçekçi olacak ve dahası bu eklentide!

Link: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Lisans: Freeware-Unlimited Distribution
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Bulut Efekt   Contrail Bulut Efekt EmptyCuma 11 Ekim 2013, 02:02

Teşekkürler hocam. Ben de Fs9 için aldım, denedim.. +thanks
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Contrail Bulut Efekt   Contrail Bulut Efekt EmptyC.tesi 12 Ekim 2013, 15:08

Elinize sağlık hocam, teşekkür ederiz. +thanks 
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Contrail Bulut Efekt   Contrail Bulut Efekt EmptyC.tesi 12 Ekim 2013, 16:05

Teşekkürler B.urak hocam

pilot demiş ki:
Pilot hocam Fs9 da çalışıyor mu?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Contrail Bulut Efekt   Contrail Bulut Efekt EmptyPaz 13 Ekim 2013, 00:59

Mustafa Adlin demiş ki:
Teşekkürler B.urak hocam

pilot demiş ki:
Pilot hocam Fs9 da çalışıyor mu?
kahkaha
Ben de bu soruyu bekliyordum, Fs9'culardan.. Bravo Mustafa hocam. +thanks
Şöyle söyliyeyim hocam;
Önce.. Hiç bir uçakta Contrail olmaması için (biliyorsunuz yaz aylarında 28 bin ft'ten sonra, kış aylarında 22-23 bin ft.den sonra başlar), yani contrail'i iptal etmek için şunları yaptım:
1- Effect klasörünü ismini "EffectNO" olarak değiştirdim ki; içinde buluna "Fx" dosyalarınıhiçbir CFG dosyası kullanmasın. Daha doğrusu Fs9-default ile gelen ve uçakların arkasında contrail oluşturduğunu SANDIĞIM "fx_contrail_l.fx" ve "fx_contrail_l.fx" dosyaları iptal olmasını sağladım.
2- Kullanacağım uçağın (örneğin Posky_B738" uçağının) "aircraft.cg" dosyasındaki [EFFECTS] başlığındaki paragrafı komple "KES" yaparak dışarı, başka bir not defterine aktardım.

..Böylece hiçbir uçakta Contrail olmamasını umuyordum. Sonra açtım Fs9'u. Posky_B738'i önüme getirdim, normal uçuşuma başlayıp, 29-30 bin ft.e çıktım. Ancak, HAYRET!, bütün contrail ve effect dosyalarını iptal ettiğim halde yine Contrail efekti (Fs9 Default olarak) yine uçağın arkasında vardı. Aslında olmaması gerekirdi.
Bu sorunu çözmeyi başka bir bahara kahkaha bırakarak yukarıdaki paylaşımdaki dosyaları ve klasörleri, cfg eklemelerini falan aynen gerektiği gibi yaparak, tekrar Fs9'u açtığımda. Yine HAYRET!... yine aynı Default Fs9 effect contrail karşımda. Değişen bir şey olmamıştı.
Özetle; uçakların arkasından çıkan Contrail duman effecti; bence (şu an başka işlerimin olmasından dolayı ilgilenemediğim için) effect dosyası ilşe alakası yok gibi görünüyor.
Yani, önce bu effectin hangi dosyadan kullanıldığını bulacağız, sonra bu yeni paylaşımdaki dosyanın verilen resimdeki uçak contrail'i gibi olup olmadığına bakacağız. Bir de yukarıdaki ilk resmin Fs'den alınan bir ekran görüntüsü değil, normal gerçek uçak fotoğrafı olması büyük ihtimal..İyice dikkat edin, bakın.

Saygılar.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Contrail Bulut Efekt   Contrail Bulut Efekt EmptyPaz 13 Ekim 2013, 12:30

Güzel bir açıklama olmuş Pilot hocam.Elinize sağlık teşekkür ederiz.

Contrail Bulut Efekt
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Contrail Efekti SİYAH çıkıyor?..
» HDE v2+ENB Series (FsX-Fs9)-(Bulut ve Gökyüzü Textureleri)
» Motor eksoz-duman efekt uygulamaları.