VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Sizin Joystickiniz ? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Sizin Joystickiniz ?

+26
Keskin Umut
Alp Deniz Şenyurt
efe00
Alper2590
EniGmaLTBA
velican35
Muhammet
enesyildirim
musallat258
Mertcan UZUN
UMIT UNALDI
ünsal_satar
mehmetkuc
Özmen ÜNAL
KaptanVecihi
mertkarslioglu
Emre
Özgür Kiraz
Tamer Öztürk
memo1998
astana
pilot
yigitciftci
TUAF-Tora
Kahraman Pilot
Emrets61
30 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
Emrets61
Pilot-1

Pilot-1
Emrets61

Sizin Joystickiniz ? Empty
MesajKonu: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyÇarş. 20 Mayıs 2009, 20:33

Bu konuda herkes kendi uçuş joystickini paylaşsın. Benim joystickim:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Not: Görüntüyü bozmasın diye link olarak paylaştım.

SİSTEM BİLGİLERİNİZİ İMZA KISMINA EN KISA ZAMANDA YAZMAYI UNUTMAYIN.
Terminatör
Kahraman Pilot
Pilot-2

Pilot-2
Kahraman Pilot

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyÇarş. 20 Mayıs 2009, 20:39

seninkinin gri kısımlarını siyah yap işte onun aynısı :helal!:
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyÇarş. 20 Mayıs 2009, 20:58

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] :D

Logitech Attack 3
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 13 Haz. 2009, 13:56

joystickle daha isim yok adam gibi bi sistem almadan bisi almiom daha
saitek dusunuyorum ama her ihtimal x35 + yoke :D Hem irbus hem Boeing olsun :D
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 13 Haz. 2009, 17:54

-
Logitech/Extreme™ 3D Pro/Twist Handle Joystick
Sizin Joystickiniz ? Twisthandle220
Sizin Joystickiniz ? 507.1.0
Sizin Joystickiniz ? 505.1.0
astana
Pilot-2

Pilot-2
astana

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyCuma 09 Tem. 2010, 18:13

Sizin Joystickiniz ? Yoke

bizimkide bu :D

En son astana tarafından Cuma 25 Mart 2011, 13:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 17 Tem. 2010, 15:37

benimde attack 3 :D
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyPerş. 24 Mart 2011, 21:29

Benimde Logitech Attack 3 üm var :) Logitech 3d extreme pro almayı düşünüyorum.Malum öğrenciyim yakın zamanda alcam :)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyCuma 25 Mart 2011, 00:47

Bende de Saitek AV8R-03 Aviator Joystick var.

Aslında savaş uçakları için dizayn edilmiş ama yolcu uçaklarında da başarıyla kullanılıyor. En güzel yanı da throttle (gaz diyelim) kolunun olması. Cessna tarzı Auto-Throttle kullanmayan uçaklarda inanılmaz işe yarıyor. Jetlerde de özellikle piste teker koymaya yakın (retard - retard) uyarısı geldiğinde de faydalı oluyor. Ayrıca Airbus uçaklarındaki TOGA, Flex modlarını ayarlarken de kullanışlı. Tamam, klavyeden bunlar da yapılır ama daha pratik oluyor, gerçekçi havası veriyor. Tek yapamadığım reverse thrust. Onun için mecburen IDLE konumdan sonra F2 yapıyorum ::)
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyCuma 25 Mart 2011, 14:05

Arkadaşlar logitech extreme pro 3d önerir misiniz?Aslında fazla pahalı birşey istemiyorum malum öğrenci hali :)
Emre
Pilot-3

Pilot-3
Emre

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyCuma 25 Mart 2011, 18:46

Ben de logitech extreme 3d pro kullanıyorum. 3 sene önce almıştım. Gayet memnunum. Tamer Kaptan, tavsiye ederim. Hem ÖĞRENCİ İŞİ güzel birşey.. :)
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyCuma 25 Mart 2011, 19:06

Bendede Saitek X52 var buda güzel millet düşünebilirsiniz
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 26 Mart 2011, 09:56

Aslında Logitech extreme pro 3d yi bilgisayar satışı yapan bir yerde inceledik,Rudder kolunu döndürdüğümde sanki çok az dönüyor gibime geldi.Sizce bir problem var mı?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyPaz 27 Mart 2011, 01:02

TamerKaptan demiş ki:
Aslında Logitech extreme pro 3d yi bilgisayar satışı yapan bir yerde inceledik,Rudder kolunu döndürdüğümde sanki çok az dönüyor gibime geldi.Sizce bir problem var mı?

Tamer kaptanım. Yukarıdaki mesajımdaki Joystick'ten bahsediyorsunuz sanırım.Ben kullanıyorum, Bir sorun yaşamadım. Gerçi her tarafını (gereken yerlerini) strect ile kapladım. Toz en büyük düşmani bunların. Kolun sağa-sola kıvrılma açısı normal. 50-600 lik bir açıyla dönüyor.
Alacağınız Joytick'in vitrinde uzun süre kalmadığına ve üstündeki toz kalınlığına dikkat edin!. kahkaha kesinlikle yeni ve ambalajından çıkartın. Tozlu olmasın.Güneşte kalmış olmasın. Şu ana kadar 4-5 adet aletin başını yedim. Tozdan sakının.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyPaz 27 Mart 2011, 11:31

pilot demiş ki:
TamerKaptan demiş ki:

Tamer kaptanım. Yukarıdaki mesajımdaki Joystick'ten bahsediyorsunuz sanırım.Ben kullanıyorum, Bir sorun yaşamadım. Gerçi her tarafını (gereken yerlerini) strect ile kapladım. Toz en büyük düşmani bunların. Kolun sağa-sola kıvrılma açısı normal. 50-600 lik bir açıyla dönüyor.
Alacağınız Joytick'in vitrinde uzun süre kalmadığına ve üstündeki toz kalınlığına dikkat edin!. kahkaha kesinlikle yeni ve ambalajından çıkartın. Tozlu olmasın.Güneşte kalmış olmasın. Şu ana kadar 4-5 adet aletin başını yedim. Tozdan sakının.

Bilgilendirme için teşekkürler,Kutusunun içinden çıkartmışlardı ortalama 30 derece kadar dönüyordu kol.Fiyatı da 98 TL idi.KKTC de biraz pahalı malesef :)
KaptanVecihi
Pilot-2

Pilot-2
KaptanVecihi

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 02 Nis. 2011, 19:51

Bende de Thrust Gm 2500 var . Mükemmel bir joystick ve çok ucuz . 12 tane düğmesi , gaz kolu ve rudderları kullanabilmeniz için joystick in kendi ekseninde dönme özelliğide mevcut . Tabanındaki vakumlu yapışkan ayaklar ise joystiği masaya sabitleme konusunda çok iyi . 2 ay önce yeğenime logitech attack 3 aldım hemde benim joystiğin 2 katı fiyatına ama benim joystiğin yanından bile geçemez :) Hala satışta varmı bilmiyorum ama bulursanız kaçırmayın derim . Buyrun resmi ;
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyCuma 15 Nis. 2011, 22:03

pilot demiş ki:
TamerKaptan demiş ki:

Hocam merhaba.sizden rica etsem joysticki hem tanıtım amaçlı hemde joystick'in rudder ın dönme açısını videoya kaydetip,upload edebilir misiniz? Hocam gerçekten kafam çok karıştı normalinde ne kadar döndüğünü video da görürsem daha iyi olur diye düşünüyorum.Beni baktığım joystick ile aynı ise gidip alacağım yakın zamanda :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyCuma 15 Nis. 2011, 23:22

Maalesef video işinden anlamıyorum hocam.Anlamak, öğrenmek için de ne zamanım, ne de benim için gereği yok.zaten 2-3 yıldan beri de aleti bir kenara atmıştım.Kamera falan da yok.Sırf mesajınız boşlukta kalmasın diye yazımı yazdım. Kusura bakmayın.
Şu an tasarım işlerinden başımı bile kaşıyamıyorum..Siteye girmem bile aslında mucize..saygılar.
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 00:50

Merhabalar,

Ben Extreme 3D PRO kullanıyorum. Kullanımla ilgili bir sorun yaşamadım. 2 ay kadar oldu. Herhangi bir problem yok şimdilik. Piyasa fiyatı 60-70 TL civarı. Ama vibrasyon olayı yok.
Çok bilgim olmadığından bunu aldım ama aynı modelin vibrasyon özelliği olanını almanızı tavsiye ederim. Oda 90 TL civarı bişey.

Rudder 30 derece civarı bir açı kadar dönüyor. Joystickle ilgili bir problem değil yani. Ama gerçekte ne olması gerekir başka joystick kullanmadığım için bilemiyorum.

Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 11:49

pilot demiş ki:
Maalesef video işinden anlamıyorum hocam.Anlamak, öğrenmek için de ne zamanım, ne de benim için gereği yok.zaten 2-3 yıldan beri de aleti bir kenara atmıştım.Kamera falan da yok.Sırf mesajınız boşlukta kalmasın diye yazımı yazdım. Kusura bakmayın.
Şu an tasarım işlerinden başımı bile kaşıyamıyorum..Siteye girmem bile aslında mucize..saygılar.
Hocam hiç sorun değil asıl sorunlarımla sizi uğraştırdığım için siz kusura bakmayın.Logitech extreme 3d pro 98 TL birde predator gm2550 diye bir joystick bakmış bir arkadaş 64 TL. Logitech'in joystiğini alırsam bozuk çıkar vs takıntılarım var şaşırdım.64TL olanımı alsam hangisini alsam şaşırdım..
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 12:38

Hocam burda 60 TL Logitech Extreme 3d pro. Kıbrıs farkı demekki. Nerede olduğunuza bakmadan yazmaya başlayacaktım bende aman almayın o fiyata diye. :))

Aynı ürünü bende kullanıyorum. Gayet kullanışlı. Şuana kadar bir sorunla karşılaşmadım.
Ancak vibrasyon özelliği yok. Ben aldıktan sonra oda olsa iyi olurdu dedim. Aynı markanın vibrasyonlu modeli burada 100-120 civarı ama orda herhalde +30

Çalışır çalışmaz endişesi olmasın ama vibrasyonsuz olduğunu bilin.
mehmetkuc
Pilot-1

Pilot-1
mehmetkuc

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 13:04

Selamlar,

Ben 2004 yılından beri Microsoftun Force Feedback ve Precision Joysticklerini kullanıyorum. İkisininde twist rudder özelliği var. Yeni Logitech ve Saitek joystiklerin yeni bir artısı varmı?

Saygılar,
Mehmet
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 15:43

TamerKaptan demiş ki:
pilot demiş ki:
Hocam hiç sorun değil asıl sorunlarımla sizi uğraştırdığım için siz kusura bakmayın.Logitech extreme 3d pro 98 TL birde predator gm2550 diye bir joystick bakmış bir arkadaş 64 TL. Logitech'in joystiğini alırsam bozuk çıkar vs takıntılarım var şaşırdım.64TL olanımı alsam hangisini alsam şaşırdım..

Estağfurullah Tamer kaptanım.
Özmen hocamın dediği gibi, Logitech, Microsoft ve Saitek ürünlerinden şaşmayın. 60 liraya belirsiz bir ürün alacağınıza, denenmiş ve ismi belli Logitech ürününü tavsiye ederim. Hiçbir arıza çıkmayacağına inanıyorum. yeterki orijinal olsun.  

mehmetkuc demiş ki:
Selamlar,
Ben 2004 yılından beri Microsoftun Force Feedback ve Precision Joysticklerini kullanıyorum. İkisininde twist rudder özelliği var. Yeni Logitech ve Saitek joystiklerin yeni bir artısı varmı?
Saygılar,
Mehmet
Kullandığımız, adı konuda geçen Logitech Extreme 3D pro'da da "twist rudder" özelliği var. Ancak yeni versiyonlarına Vibrasyon eklendi mi, bilemiyoruz.Saygılar.

Bu arada "twist rudder(twist handfle)" özelliği; Joytick kolunun kendi etrafında dönmesi oldıuğunu da bilmek istyeyen arkadaşlara hatırlatalım..

En son pilot tarafından Salı 09 Ağus. 2016, 02:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
KaptanVecihi
Pilot-2

Pilot-2
KaptanVecihi

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 16:07

Thrust markasına güvenmenizi tavsiye ediyorum arkadaşlar . Zamanında 30 tl ye aldığım Thrust ( Hollanda markasıdır ve orada üretilir.) marka joysticki 1.5 yıldır kullanıyorum , toz koruması vs de yapmadım hala canavar gibi çalışıyor . Sadece vibrasyon özelliği yoktu benimkinin ki savaş uçağı vs kullanmıyorsanız çokda mühim değil bu özellik. Tekrardan şiddetle tavsiye ediyorum Thrust ürünlerini. Saygı ve sevgilerimle...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Sizin Joystickiniz ?   Sizin Joystickiniz ? EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 20:36

Hocam bu arada vibrasyon derken ne demek oluyor anlamadım açıklar mısınız nedir bu özellik? Birde logitech extreme 3d pro nun orjinal olup olmadığını nasıl ayırt edebiliriz?nelere dikkat etmeliyiz?
Bu arada bizim baktığımız joystiğin paketi şöyle ;

Sizin Joystickiniz ?
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki