VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var

2 posters
YazarMesaj
halilex
Pilot-1

Pilot-1
halilex

FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  Empty
MesajKonu: FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var    FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  EmptyC.tesi 07 Ocak 2012, 20:51

Arkadaslar merhaba

Ivao da yer alan Bursa Havayollarinin boyamasini yaptim hemen hemen bitti gibi ama yapamadigim bazi yerler var bu konuda yardimci olmanizi rica ediyorum. Dikkatlice bakarsaniz asagida yer alan ucagin arka kisminda boyama tam uyum saglamadi calismalarimi photoshop ile yapiyorum DXTBMP programina baktigimda hersey normal gozukuyor

Ayrica DXTBMP programinda kayit ederken DXT3 formatinda kayit ediyorum.

FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  Fsx2012010716132885

Asagidaki resimde ise gece aydinlatmalari ile ilgili tum isiklari yakarken kuyruk kisminin isiklari yanmiyor yani logolari aydinlatan isiklar yanmiyor bu sorun neden olabilir

FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  Fsx2012010719244495

Asagidaki resim ise texture dosyasi butun dosyalar dds formatinda iken benim calistigim dosyalar DXT3 formatinda yaptim. Ama DDS formatinda yukleyince FSX ucak daha da karisik bir boyanmis gozukuyor. Birde DXTBMP programinda DDS formati cok cesitli var 2-3 tanesini denemedim ama maalesef olmuyor Konu hakkinda yardimlarinizi rica ediyorum. Saygilarimla

FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  Xxxxxxxxxxxx
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var    FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  EmptyPaz 08 Ocak 2012, 01:17

Halil hocam, lütfen kusura bakmayın, ancak mesajınızı görme sırası geldi.. Cevaplıyorum lütfen bekleyiniz.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var    FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  EmptyPaz 08 Ocak 2012, 01:49

Hocam öncelikle 1. sorundan başlayalım;
1- TAIL'deki logo taşması:
Uçağın kuyruğundaki sanırım YEŞİL kedi logosunun kafa ve kuyruğun bir kısmı dışarıda kalmış.Bu da şu demek; Texturedeki kuyruk kısmının sağ ve soldan daha dar kısmını kullanmış demektir. Yani siz de kedi logosunu daha küçültürseniz kafa ve kedinin kuyruğu TAİL içinde kalır.

2- TAIL karanlık:
TAİL veya Body(fuse)_L ismindeki SİYAH olan gece texturesinde kuyruğa denk gelen kısmın beyazlatılmamış (aydınlatımamış) olmasından kaynaklanıyor. Veya "fuse_L.dds" texturesi olmayabilir, görmemiş olabilirsiniz.. Texture ismindeki L harfi gece texturesi olduğunu gösterir. Bazen küçük harf ile de yazılır.

3- DDS uzantısındaki kayıt:
Halil hocam, "24bit" formatında boyamayı yaptıktan sonra, şayet texturenin aslı DDS formatında ise, DXTBmp programını kullanmayacaksınız. (Eskiden kullanıyordum bende)..Bunun yerine "DDS Converter2" diye program var: https://vaps.hooxs.com/t2449-dds-converter-2#24179
Kullanımı oldukça basit hocam.

Ayrıca bu bölümde yazdığım bütün konulara MUTLAKA göz atınız!. Çok faydalı ipuçları, programlar ve açıklamalar var:
https://vaps.hooxs.com/f27-ucak-boyama-ypuclary-eoitimi-ve-programlary-paint-education
halilex
Pilot-1

Pilot-1
halilex

MesajKonu: Geri: FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var    FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var  EmptyPaz 08 Ocak 2012, 16:47

Hocam ilginize tesekkur ederim.

- Oncelikle o kedi degil timsah logosu :) Gerekli duzeltmeler yapilmistir.
- Tail gece texturesi olmadigi icinmis dogrudur. O dosyayida duzenleyip texture dosyasina eklenmsitir. Sorun giderildi.
- Vermis oldugunuz linklere simdi bakiyorum

Saygilarimla

FSX Ifly B738 Boyamada Hatalarim Var
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» iFly B738 VC gece sorunu
» DEFAULT B738 YARDIM
» Posky B738 WL THY (Shopping Fest)
» "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky
» B738-Posky-TUIfly Haribo D-AHFM (Fs9)