VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery

+63
Can Sabah
cberkan
Ersin Akbulut
dincer_deri
Can Yargucu
HuseyinBerker
kutaysarigul
enesyildirim
Mustafa Adlin
Gokhan Aksoy
omerburakarslan
mfy27
Ercument Tuncay
boldpilot
Hasan Bozdaş
A.Caner PEREK
batu1993
kadir ergün
cagdas44
Sedat Yıldırım
Yakup Karakas
talhakutuk
Semih Batuk
Ahmet Cengiz
Alp Deniz Şenyurt
cagri03
Alper2590
klavier
önder
ahmet44
Tayfun Kaptan
BasarORAN
KaptanVecihi
Sedat
mehmedözdemir
UMIT UNALDI
Sabri Sorgut
Mertcan UZUN
crazysolo
musallat258
Mert YILDIRAN
Recep ÇALKAN
basay71
nipo
memo1998
caner kaptan
captainof777
Oguzhan KILIC
doguak
Ay Yildiz 10
Özgür Kiraz
mezzo
fthyvz
fatih58
Selim ŞAHİN
dorarara
orhanyavuz
halilex
DenizYesil
Erdinç TURKAN
mustafa_aykın
Cpt.Cihan
pilot
67 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery Empty
MesajKonu: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 00:31

-
Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery O0tjkw
ATR 72-500  Bora Jet Fleet - ISDT

Bora Jet Filosundaki 3 adet ATR Tescilleri:
TC-YAB Bahar
TC-YAC Ceylan
TC-YAD Orhan
Önemli:
BoraJet'in "TC-YAA-Aydın" tescilli "Bombardier BD700-1A10 XRS" uçağı burada yer almamaktadır!.

For FSX and Fs2004(FS9) Full

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery Qnv1mp

CREDITS :
ISDT
ATR 72-500 Model V2.0a
Model Designers....................: ISDT
Flight Dynamics Designer........: ISDT
Bora Jet Fleet Painter ...........: Pilot (VAPS)

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery Vaps_t10
TEST edildi!..

* Uçak, Fs2004(Fs9)'da ve FsX'te çalışıyor!....

* Uçak dosyası FULL'dur. 3 adet Bora Jet livery'si içindedir.
EXE'li hali 14.034Mb., Yülklendikten sonra 74.8Mb.tır!.
"Aircraft.CFG"  dosyaları da düzenlenmiştir!.

*Alttaki resimlerdeki gibi MVT-VAPS Util ile uçağın kapılarının açılması, merdivenler ve çevre araçları için Fs9'da SHIFT+6 tuş kombinasyonu kullanılır.
FsX'te MVT-Vaps Util, SHIFT+8 tuş kombinasyonu ile açılır!.

* FsX'e yükleme açıklaması "for FsX CONFIG" dosyasındadır!.

* Uçakların yüklenmesi, sizi uğraştırmaması ve kolay yüklenmesi için EXE olarak hazırlandı!.

Açıklama:
- EXE'ye tıklandığında, eklenti önce Fs9'un kurulu olduğu dizindeki "Aircraft" klasörüne yüklenir.
(Şayet bilgisayarınızda Fs9 yüklü değilse, C:/ diskinde sanki Fs9 varmış gibi içiçe oluşacak şekilde SANAL bir FS9 Dizini oluşturun;
"C:\Program Files\Microsoft Games\Flight Simulator 9\Aircraft" olarak  boş dizinler oluşturun. Sonra EXE ile Sanal Fs9 dizinine yüklemeye geçin!.)
- Sanal-Fs9'a yüklendikten sonra "C:\Program Files\Microsoft Games\Flight Simulator 9\Aircraft"klasörünün içindeki "BoraJet_ATR72-500" uçak dizinindeki "for FsX CONFIG" klasörünü açın. İçindeki "INSTALL for FsX!" TXT'sinde yazılanları uygulayıp uçakları FsX'e yükleyin!...

* Bu eklentiyi yüklerken EXE dosyası hiçbir orijinal dosya ile ilişkilendirilmemiştir!. yani Fs9 veya FsX'daki orijinal dosyalarınız etkilenmez/kaybolmaz!.

* Eklenti kaldırılmak istense de Fs9 veya FsX'daki orijinal dosyalarınız etkilenmez/kaybolmaz!.
Eklenti (BoraJet Fleet) kaldırılmak istenirse, MUTLAKA "Başlat/Denetim Masası/Program Ekle veya kaldır" dan kaldırılmalıdır!.

Keyifli Uçuşlar!

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery Yabthumbnail_99299803

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery Yacthumbnail_10354925

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery Yadthumbnail_76254474

DOWNLOAD:
================================================

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery D99b2984

================================================

ÖNEMLİ FIX Dosyası ! ( Uçağın zıplama ve tekerleklerin piste batma sorununa çözüm )
---------------------------------------------------
Aircraft.CFG_FIX dosyası düzenlenmiştir!.
[AirWrench], [GPWS]  ve diğer paragraflar eklenmiştir!..

Yükleme açıklaması ZIP içindedir!.

FIX dosyası (Aircraft.CFG)- DOWNOAD

Please enter the message link to view!

---

En son pilot tarafından Ptsi 26 Eyl. 2022, 23:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 15 kere değiştirildi
Cpt.Cihan
Pilot-1

Pilot-1
Cpt.Cihan

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 00:48

emeğinize sağlık hocam cok guzel olmus
mustafa_aykın
Pilot-2

Pilot-2
mustafa_aykın

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 01:02

Harikasınız yemin ediyorum ben bu firma ile seyehat etmiştim çok aradım saolun mütişsiniz emeği geçen herkese teşekkürler
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 01:11

Rica ederiz. Keyifli uçuşlar hepinize!..
Zaten çok arandığını bildiğimiz ve gövde şeritlerinden dolayı painterlerin gözünü korkutan bir boyama olduğundan ve biz de "ZOR'u yapmayı seven" bir aile olduğumuzdan bir şeyler çiziktirdik işte! :) Umarız ki, beğenirsiniz!.
Güle güle kullanın.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 03:14

Hocam beğenmemek eldemi, inanın bu gün Kağan'a bu uçağın Anadolujetini yapması için kalıplarını incelemesini istemişdim,biraz önce bakdım siz Borajet'i yapmışsınız, bu kadar tesadüf olurmu, inanın şaşırdım, hocam ellerinize sağlık,kazandırdığınız uçak için teşekkür ederim.
Bu uçağın sitesi bende mevcut,isteyen inceleyebilir.

Please enter the message link and password to view!
Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery D99b2984

En son terminatör tarafından Salı 25 Ocak 2011, 16:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
DenizYesil
Pilot-1

Pilot-1
DenizYesil

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 15:35

Dün bindim bugün FSX'te uçacağım :) çok teşekkürler
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 16:54

Terminator hocam, bilerek kısaltılmış olarak "ISDT" yazdım. Çoğu kişiler o malum ülkeyi son aylardaki gelişmelerden dolayı antipatik bularak, düşmanca tutum besliyorlar. Politik ve devletler arası tartışmalar bizi bağlamaz. Biz sadece Simulasyonla ilgileniriz.
Aslında ISDT nin tek günahı o ülkede olması. Dediğiniz gibi sitesinden de incelersek, ISDT Türk simulasyon sitelerini takdir eden bir takım. Saygılar hocam.

En son pilot tarafından C.tesi 26 Ekim 2013, 03:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
halilex
Pilot-1

Pilot-1
halilex

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 19:37

Hocam ellerinize saglik bu ucagi free full olarak bulmak bile co zor ellerinize saglik super gorunuyor
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 20:43

Hocam yine güzel ve temiz bir çalışma olmuş ellerinize ve emeğinize sağlık
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 23:42

Hocam (+) lar size feda olsun, olur böyle şeyler, zamanla düzelir,bir çok arkadaşımız daha yeni, zamanla öğrenirler, bizlerde öğretiriz.

ISDT meselesini burada siyasi düşünmek yanlış olur, sizin dediğimiz gibi burası bir tasarım, ve uçuş eğitim similasyon sitesi,siyasetle hiç bir alâkası yokdur sanıyorun,siyasetin bu sitede işi yok,eğer yapan olursa, karşısında direkt beni bulur, bende admin olarak , yapmam gerekeni yapmak zorunda kalırım,bu kardeşimde olsa gözünün yaşına bakmam, çünki öyle kişilerin bu sitede yeri yok, ama derseniski, sen bu işe karışma o zaman ben giderim, benim olduğum yerde siyaset olmaz, sadece uçak, uçmak, uçurmak olur,bunları siyasetle karıştıranı hiç affetmem, hocam içiniz rahat olsun, istediğiniz şekilde yazabilirsiniz,sevmiyen gidebilir kapı orda kimseyi zorla tutmuyoruz öyle değilmi,Bizler burada siyaset değil, hobi yapıyoruz,bu işin tadını çıkartıyoruz, pijamalı kaptanlar olarak,bu zevkimizden kimse mahrum edemez.Sizlerin vaktini aldıysam özür dilerim,beni bağışlayın.Bu işe gönül vermiş kaptan arkadaşlarıma,sevgilerimle.Saygılar.

En son Erdinç TURKAN tarafından Paz 10 Nis. 2011, 11:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 25 Ocak 2011, 23:53

Aynen hocam!..Dediğiniz gibi..Çok haklısınız. Bizim için IST-MFT-DST falan-fişman farketmez..
Biz "Pijamalı Pilotlar(!)" ..Bu lâfını tuttum hocam. :) yerlerdeyim. :) kahkaha
Evet, biz Pijamalı Pilotlar burada sadece ve sadece simulator hobimizi tatmin ediyoruz ve simulatorde uçak kullanmayı öğrenmek isteyenlere öğretiyor, onlara değişik ve ilginç eklentiler sunuyoruz. Başka taraflarda hiç bezimiz yok. Olamaz da.. Sağlıcakla kalın hocam. Saygılar.
dorarara
Pilot-1

Pilot-1
dorarara

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyÇarş. 26 Ocak 2011, 13:30

nihayet turboproplarla uçmaya başlayacağım. emeğinize sağlık.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyPerş. 27 Ocak 2011, 15:27

Wind demiş ki:
Hocam bir sorum olacak uçağın vc mevcutmudur birde diğer uçaklarla bir çakışma söz konusu olmaz değilmi çakışmadan kastım bazen başka uçak yükleyince uçağın rengi siyah oluyor uaçğı sildiğim zaman ise düzeliyor o yüzden sormak istedim saygılarla

Uçakta VC yoktur. Modeli çizen firma bu şekil panel yapmış.
İlk mesajımızdaki (*) işaretli notlarımızdan birinde; "-EXe ile yüklenen bu uçağımız yüklenirken veya kaldırılırken, hiçbir dosyaya zarar vermez, hiçbir dosyayı ETKİLEMEZ!".. şelinde yazmışız.
Böyle bir çekince sorusunun geleceğini tahmin ettiğimizden bu not'u düştük..yani, uçak tamamen zararsızdıR!.:) kahkaha Keyifli uçuşlar.

En son pilot tarafından Perş. 28 Tem. 2011, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyCuma 28 Ocak 2011, 18:29

Emeğinize sağlık hocam.. Direkt setup çok güzel olmuş.. Uğraştırmıştır eminim :) Ellerinize sağlık,,(+)
fatih58
Pilot-1

Pilot-1
fatih58

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyC.tesi 29 Ocak 2011, 01:36

Selamlar.
Bu paylaşımları yeni yeni yüklüyorum.Sayenizde fsx şenlendi...Teşekkürler.
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
fthyvz

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyPaz 30 Ocak 2011, 03:10

Selamlar Pilot Hocam yine döktürmüşsünüz sayenizde arşivde hiç bir yerde bulunmayan Borajet filosu da olacak.Ellerinize,emeğinize sağlık...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyPaz 30 Ocak 2011, 03:41

Rca ederiz hocam. Herşey sizlerin için.
Yakında bütün uçak tipleri için "VapsPAN" olarak yeni panel tasarımları geliyor.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyPtsi 31 Ocak 2011, 14:10

saolun guzlllll
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyPtsi 31 Ocak 2011, 19:37

batuonat demiş ki:
saolun guzlllll

Sayın " batuonat"
Mesajlarınızda yazıdığınız TÜRKÇE ye lütfen dikkat ediniz!. Kısaltma yapmayınız ve yazdıklarınızı göndermeden önce KONTROL ediniz!.
Şimdilik UYARILDINIZ!..
mezzo
Pilot-1

Pilot-1
mezzo

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyPtsi 31 Ocak 2011, 20:22

cok tesekkurler, emeginize saglik
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptySalı 01 Şub. 2011, 22:04

paylaşım için teşekkür ediyorum kaptan harika bi çalışma doğrusu. emeğinize sağlık
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyÇarş. 02 Şub. 2011, 23:16

Güzel bir paylaşım olmuş, hazırlayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Konuyla direk alakası olmasa da müsaadenizle bir soru sormak istiyorum. ATR72-500 uçağını merak ettiğimden (son bir aydır şehrimize inen uçak türü olduğu ve pervaneli diye binmek istemeyen bazı insanlar olduğunu işittim), başka bir yerden bu uçağı indirdim. Kokpitteki sıkıntılarım, heading değerinin 10'ar 10'ar artması, Nav1 frekansını her yolu denediysem de işleyememem gibi.

Şehir dışında olduğumdan paylaşımınızı indirip deneyemiyorum ama gider gitmez deneyeceğim. Bir sorun olmadığından eminim, olsa siz vermezdiniz :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyÇarş. 02 Şub. 2011, 23:46

Parantezdeki son cümleniz için; güveninizi sağlayabildiysek ne MUTLU !..Teşekkürler.
Evet kaptanım, daha önce kullandığınız model "Eurowings ATR", şu sayfamızda epey tartışıldı.Okuyabilirsiniz: https://vaps.hooxs.com/t1279-atr-72-500-air-algerie
Ay Yildiz 10
Pilot-1

Pilot-1
Ay Yildiz 10

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 23:52

Cok güzel bir calisma olmus size tesekkür ediyorum ve saygilar diliyorum
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery   Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery EmptyPerş. 17 Şub. 2011, 02:07

Ay Yildiz 10 demiş ki:
Cok güzel bir calisma olmus size tesekkür ediyorum ve saygilar diliyorum
Sayın Hasan kaptanım, LTFJ konusuna da aynı mesajı yazmışınız. Linkleri hemen görmek için Lütfen mesajlarımızı Kopyala/Yapıştır yapmayalım!.

Bora Jet Fleet_ATR 72-500 (ISDT)-3 livery
1 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-
» BORA JET EMBRAER 195 FSX FULL UÇAK
» Wilco A321-231 THY- New livery(for Fs9-FsX)
» FSX POSKY Boeing 737-800 ADIDAS LIVERY
» Emirates A380 40. NATIONAL DAY Livery
» Aerosof Airbus A320/21 V1.30 THY Livery