VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Joystick Rudder Sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Joystick Rudder Sorunu

4 posters
YazarMesaj
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

Joystick Rudder Sorunu Empty
MesajKonu: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPtsi 03 Haz. 2019, 01:10

Hayırlı Arefeler, Kırımsız uçuşlar hocalarım. Ben Logitech Extreme 3D PRO kullanıyorum uçakta ve helikopterde iniş sırasında joystick ile baya hareketler yaptığımdan dolayı rudder komutunu vermediğim halde uçak ve helikopter sol rudder hareketini algılayıp inişleri imkansız hale getiriyor bu joystick in rudder arızası sebebiyle istediğim gibi uçuş yapamaz hale geldim. Ne yapabilirim hocalarım ? Şimdiden yardımlarınız için Allah razı olsun hocalarım. Tekrardan tüm hocalarıma kırımsız uçuşlar
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPtsi 03 Haz. 2019, 02:55

Mehmet hocam, Joystick 'in CD'sinden driverını tekrar yükleyin. Mutlaka düzelecektir. O Joystick TAŞ gibi sağlamdır, fiziksel olarak bir arıza ve sorun olmaması gerekir.
Kolay gelsin.

Şu sayfalarımızdaki sorunlardan da çözüm bulabilirsiniz:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
----------
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Joystick Rudder Sorunu 17356
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPtsi 03 Haz. 2019, 15:26

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim hocam ama driver CD'si çıkmadı bende
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptySalı 04 Haz. 2019, 02:19

Cpt.Mehmet demiş ki:
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim hocam ama driver CD'si çıkmadı bende

Mehmet hocam,
- Logitech'in şu sayfasından  https://support.logitech.com/en_us/product/extreme-3d-pro  siteye üye olun.
- Sonra Download kısmına "Logitech Extreme 3D PRO Driver" yazıp aratın. Driveri indirerek Harici hardiskinizde veya bir CD'ye yazarak yedekleyin. Eliniz de bulunsun.
- Daha sonra bilgisayarınıza, yükleme prosedürüne göre driver'i yükleyin.

Kolay gelsin hocam.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPerş. 06 Haz. 2019, 20:44

Anladım çok teşekkür ederim hocam yardımlarınız için
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyC.tesi 08 Haz. 2019, 02:18

Hocam sizden çok özür dileyerek yeni driver indirsemde forumumuzdaki joystick sorunundaki hocalarımın yorumlarını da yapsam rudder yerli yersiz kendine komut veriyor hocam
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyC.tesi 08 Haz. 2019, 02:44

Cpt.Mehmet demiş ki:
Hocam sizden çok özür dileyerek yeni driver indirsemde forumumuzdaki joystick sorunundaki hocalarımın yorumlarını da yapsam rudder yerli yersiz kendine komut veriyor hocam

Tam anlayamadım Mehmet hocam. düsünceli
1- Verdiğim linkten Joystickin driverını indireceksiniz,(indirebilirsiniz, orası izin veriyorsa)
2- Joystick kategorimizdeki sorunlara cevap veren hocalarımız da sizin joystick sorununuza yorum mu yapsın?.
Bunu mu demek istediniz?.
Alloy
Pilot-1

Pilot-1
Alloy

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyC.tesi 08 Haz. 2019, 05:30

Cpt.Mehmet demiş ki:

Mehmet Hocam merhaba,

Eğer fiziksel bir sorun yok ise 2 farklı yol denemenizi önereceğim. İlki Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Aygıtlar ve Yazıcılar klasöründen Logitech Extreme 3D aygıtına ait sürücü yüklemelerini kaldırmak. Ve herhangi bir sürücü/driver yüklemesi yapmadan joystick tanıtmasını windows'a bırakmak.

bkz: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Diğer yol ise fs9/fsx uçuşuna başlamadan önce menüden joystick'i kalibre etmek.

not: Bunların dışında aircraft/ realism settings'den autorudder'ı işaretleyerek iniş deneyin. kurulum hatası söz konusu ise stabil bir inişe izin vermeyecektir.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyC.tesi 08 Haz. 2019, 14:30

pilot demiş ki:
Cpt.Mehmet demiş ki:

Tam anlayamadım Mehmet hocam. düsünceli
1- Verdiğim linkten Joystickin driverını indireceksiniz,(indirebilirsiniz, orası izin veriyorsa)
2- Joystick kategorimizdeki sorunlara cevap veren hocalarımız da sizin joystick sorununuza yorum mu yapsın?.
Bunu mu demek istediniz?.

Hocam sizin verdiğiniz linkten driver diye arattığımda logitech game center i indirdi her türlü uğraştım forumumuzdaki hocalarımın dediklerini yaptığım halde calibre yapıyorum ama kalkışta gazı verince rudder otomatik olarak solu algılıyor uçağı sola kaydırıyor
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyC.tesi 08 Haz. 2019, 16:21

Alloy demiş ki:
Cpt.Mehmet demiş ki:

Mehmet Hocam merhaba,

Eğer fiziksel bir sorun yok ise 2 farklı yol denemenizi önereceğim. İlki Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Aygıtlar ve Yazıcılar klasöründen Logitech Extreme 3D aygıtına ait sürücü yüklemelerini kaldırmak. Ve herhangi bir sürücü/driver yüklemesi yapmadan joystick tanıtmasını windows'a bırakmak.

Diğer yol ise fs9/fsx uçuşuna başlamadan önce menüden joystick'i kalibre etmek.

not: Bunların dışında aircraft/ realism settings'den autorudder'ı işaretleyerek iniş deneyin. kurulum hatası söz konusu ise stabil bir inişe izin vermeyecektir.

Hocam sizin dediğinizi de yaptım ama sonuçlar negatif en son çare olarak pc ye komple format attırmayı düşünüyorum
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyCuma 14 Haz. 2019, 19:51

Hocam daha önce bende aynı konuyu yazmışdım, elimde driver olduğu halde sonuç alamadım, bu yüzden uçuş yapamıyorum, tüm ayarları denedim ilk başta düzeliyor sonra tekrar eski haline dönüyor, acaba Windows dan mı ? kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Herkeze sevgiler, saygılar.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPaz 16 Haz. 2019, 00:42

Erdinç TURKAN demiş ki:
Hocam daha önce bende aynı konuyu yazmışdım, elimde driver olduğu halde sonuç alamadım, bu yüzden uçuş yapamıyorum, tüm ayarları denedim ilk başta düzeliyor sonra tekrar eski haline dönüyor, acaba Windows dan mı ? kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Herkeze  sevgiler, saygılar.

Hocam saygılar. Acaba yeni joystick mi almak gerekiyor bende neredeyse konuyu başlatmadan 4-5 gün öncesinde bırakmıştım uçuş yapmayı. Ama öyle özledim ki uçuşu joystick im sağolsun engelliyor
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPaz 16 Haz. 2019, 23:55

Yeni joystick almanız gerekmez hocam. Joystickin fiziksel hatasından olacağını sanmıyorum. Hata sanırım yazılımsal veya sürücüyle ilgili...
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPtsi 17 Haz. 2019, 21:03

pilot demiş ki:
Yeni joystick almanız gerekmez hocam. Joystickin fiziksel hatasından olacağını sanmıyorum. Hata sanırım yazılımsal veya sürücüyle ilgili...

Anladım hocam büyük bir ihtimalle format attıracağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptyPtsi 17 Haz. 2019, 23:39

Mehmet hocam, bir joystick için bilgisayara format atılır mı?.. Makinedeki diğer programlarda veya sistemde sorun yoksa formata gerek yok. Bence uyumsuzluk ve ayar tutmamazlık, simulatör ile joystick sürücünün arasında kanımca. Boşuna formatla uğraşmayın derim.
Saygılar.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Rudder Sorunu   Joystick Rudder Sorunu EmptySalı 18 Haz. 2019, 16:17

Hocam zaten bazı eklentiileri eklerken virüsler baya toplandı ve fsx ağır bir şekilde kasmaya başladı 13 fps alırken şu anda 5 6 fps olmaya başladı ve bilgisayar yavaşladı o sebeple zaten düşünüyorum hocam teşekkür ederim yine yardımarınız için.

Joystick Rudder Sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Joystick sorunu
» Cyborg X joystick ve kalibre sorunu
» Saitek Cyborg Evo Wireless joystick'te Tuş Ayar Sorunu..
» FS'de Rudder
» FSX için joystick?