VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...

4 posters
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... Empty
MesajKonu: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyPerş. 12 Nis. 2018, 05:59

Değerli kaptanlarım,
Windows10 yüklü yeni laptop'a yüklediğim Fs9'a bugün bazı senaryoları yüklemek istedim. Win-XP de olduğu gibi yükleme presedürü defalarca uygulamama rağmen, malesef yükleme ekranı olan "Add.Area" alanında bile görülmüyordu.
Daha sonra tesadüfen yüklendi ve formülü buldum...(Gerçi Win10 ile çalışan arkadaşlar bunu biliyordur.)..Bulamasaydım, sitemize soru olarak konu açabilirdim.

Bildiğimiz gibi "Add Area" tuşuna basıyoruz/ Çıkan sayfadan "Addon Scenery" klasörüne tıklıyoruz/ yüklemek istediğimiz senaryonun klasörüne tıklayıp "OK" butonuna bastığımızda klasörün içi açılıyor ve "texture" ile "scenery" klasörleri görülüyor.
Buradaki "BOŞ-Beyaz alana" tıkladığımızda hemen senaryo yükleniyor.
Yeni senaryo "AddArea" alanında görülüyor.
Sonra presedür gereği, Fs9'dan çıkıp tekrar girdiğimizde yüklediğimiz senaryoyu kullanabiliyoruz.

Kolay gelsin..
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyC.tesi 14 Nis. 2018, 06:32

Teşekkürler hocam, P3D'ye geçmediniz mi?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyPaz 15 Nis. 2018, 01:36

Haluk demiş ki:
Teşekkürler hocam, P3D'ye geçmediniz mi?

Merhaba Haluk hocam. Benim P3D'm yok ki?. kahkaha
X Plane 11'yi de iyi diyorlar ama o da elimde yok..
Tercihim, sanırım P3D olacak..DVD'sini bulursam yükleyeceğim. göz_kırpma

Saygılar, sevgiler hocam.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyÇarş. 18 Nis. 2018, 18:03

Pilot hocam merhaba.Aslında bahsettiğiniz durum Windows XP'den sonra Vista,7,8,8.1,10 tüm sürümlerde vardı.Sanırım siz XP'den direkt 10'a geçtiniz.Aslında sorun değil yükleniyor fakat yöntemini bilmek lazım.Pencere kısmından çift tıklayarak yüklüyordum ben sorun olmuyordu.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyPerş. 19 Nis. 2018, 01:29

Evet, Tamer hocam, XP'den direk olarak Win10'lu sisteme geçtim haliyle, yeni Asus sayesinde. :) Şu an yalpalayan, her klasör açılımında 5-10 saniye takılan Casper-XP ile ufak çalışmaları yapıyorum. XP için yeni aldığım Western Digital marka (WD) 500gb.lık hardiske format atmayı bir süre erteledim. Çünkü şu anki 320gb.lık casper-XP hardiskte GTA-4 duraksayıp ta devam ettiğinden ve yeni GTA-4 kurulumu epey zahmetli olduğundan, XP'nin hardiski iyice çalışamaz duruma gelince yeni hardiske format atacağım. Formatlama XP CD'sini takıp "R" onarma tuşu ile eksik veya hasarlı sistem dosyalarını onarmayı düşünsem de, internetten edindiğim bilgiye göre; format atmış gibi, daha önce kurulan programları tekrar yüklemem gerekiyormuş. Hâl böyle iken niye onarayım mı, direk format atarım daha iyi. Ama, biraz daha bozulmasını bekliyorum. Casper için XP'den şaşmam çünkü; tüm programlarım sorunsuz onda çalışıyor. Sadece gücü yüksek olmasını istediğim için yeni Asus'u almıştım. O da win10'lu olduğundan apışıp kaldım. kahkaha ..Casper-XP'de çalışmalarımı yapar, Asus'taki FS'ye yükler onunla FS'de uçarım artık.
Win10 lu Asus'a yaptığımız senaryoları yüklerken, son anda tesadüfen klasörün içindeki BOŞ alana tek tıkladığımda yüklendiğini görünce sevindim. Ama epey, 1 saat falan uğraşmıştım. Gerçi sitemizde bir yerlerde, bunun açıklaması defalarca vardır ama, ben bile bulamadım. göz_kırpma Sizin dediğiniz gibi, senaryo klasörüne ÇİFT tıkladığımda Klasör yüklenmiyor, boş satır oluşturuyordu..
Haluk hocamın ve sizin dediğiniz gibi, bu Asus'a artık P3D yakışır da, işte.. O da ben de yok. Umarım bir yerlerden alabilirim. göz_kırpma

Saygılar, sevgiler hocam.
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyPerş. 19 Nis. 2018, 09:39

Pilot hocam Prepar 3D yi yüklediğinizde scenery yükleme konusunda yardımcı olabilirim fs9 gibi yüklenmiyor maalesef prepar 3d yi yüklediğinizde size yardım edebilirim hocam.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyPerş. 19 Nis. 2018, 23:42

Pilot hocam aslında sorun çıkaran programlar çoğunlukla çok eski olanlar.Artık yeni çıkan ve güncellenen yazılımlar Windows10'a göre yapıldığından pek sorun olmuyor.Ben de Windows10 kullanıyorum ve son derece memnunum.Belki güleceksiniz ama komşumun antika bir laptopu vardı Windows7 yüklüydü.Bilgisayarının çok geç açıldığını(1-2 saat sürdüğünü) falan söylemişti.Windows7 tekrar yüklendi yine aynı.Dedim Windows10 yükleyelim tamam dedi.Windows10'u kurduğumuz günden bu yana rahat etti bilgisayar canlandı adeta kahkaha Bu arada imkan varsa şiddetle X Plane 11 öneririm Pilot hocam.P3D, fsx üzerinden geliştirildiği için altyapısı çok eski.X Plane 11'in yanına bile yaklaşamaz.Elimde olmayan sebeplerle uçamıyorum fakat X Plane 11 için eklentilerin çıkmasını isterdim doğrusu.Birgün güçlü bir makineye sahip olursam kesinlikle XP11 üzerine yoğunlaşacağım.Bu arada yanlış anlaşılmasın, tercihlere karışılmaz elbette fakat XP11 bir başka güzel sanki. kahkaha P3D içinize sindiyse onu da deneyebilirsiniz Pilot hocam.Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyCuma 20 Nis. 2018, 00:55

MURAT OK demiş ki:
Pilot hocam Prepar 3D yi yüklediğinizde scenery yükleme konusunda yardımcı olabilirim fs9 gibi yüklenmiyor maalesef prepar 3d yi yüklediğinizde size yardım edebilirim hocam.

Merhaba Murat hocam. Sitemize son aylarda kaptanlarımız pek çevrimiçi olamıyor. Sanırım işten, güçte..Bu itibarla siz şimdiden bana "P3D'ye scenery yükleme açıklamasını" yaparsanız, P3D'yi elde ettiğim zaman hazır olur. Gerçi ne zaman ve nasıl P3D bulacağım da meçhul.. Şimdiden teşekkür..Saygılar, sevgiler hocam.

Tamer hocam, önerileriniz için teşekkür ederim. X Plane 11'in bir videosunu bu Vaps sitemizdeki sizin paylaşımlarınız arasında gördüm. Gerçekten son derece gerçek görüntüler. Beğendim. FsX için yapılacak veya yapacağım sceneryler X Plane 11 için de uyum gösterir mi acaba?. Yani FsX sceneryleri X Plane 11'i destekliyor mu?..Desteklerse güzel..Ancak şu an bede ne X Plane 11, ne de P3D DVD'leri yok. Önce bunları nereden ve nasıl bulmam gerekir?. İkisini bir den bulursam, hangisinde tercih yapacağımı yükledikten sonra yapabilirim. Umarım X Plane 11'i tercih ederim ve destekliyorsa, scenery yapım programlarından biri olan AFX, hem Fs9 hem de FsX'i destekliyor. AFX ile (FsX destekli) yapacağım yeni sceneryleri de X Plane 11'e yükler herkes te kullanabilir.
Saygılar, sevgiler.
-
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyCuma 20 Nis. 2018, 21:43

Malesef fsx eklentileri XP11'de çalışmaz hocam çünkü birbirinden çok farklı yazılımlar X Plane 11 yeni nesil.P3D yazılımı fsx in devamı aslında.Bundan dolayı P3D için çıkarılan yazılımlar fsx ile de uyumlu olarak çalışıyor.P3D ve X Plane 11 ücretli yazılımlar satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınıza indirebilir veya dvd olarak alabilirsiniz.X Plane 11 steam üzerinde satılıyor fakat P3D hakkında bilgim yok.X Plane 11'in bir zamanlar ücretsiz deneme sürümü vardı hala bilgisayarımda yüklüdür devam ediyor mu bilemiyorum.Araştırma yapmanızı öneririm bulabilirsiniz sanırım.Sevgiler.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...   Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa... EmptyC.tesi 21 Nis. 2018, 03:25

Anladım Tamer hocam. P3D veya FsX için yapacağımız eklentiler X-Plane11'de çalışmıyor. O takdirde X-Plane11 için çalışma yapamayacağız. P3D tercihim olacak gibi görünüyor.
Saygılar, sevgiler. Bravo!

Win10'lu laptop'a "scenery" yüklenmiyorsa...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» scenery yükleme
» İstek: I want one Scenery "MMMM_Morelia" airport-ÖN ÇALIŞMALARI.
» scenery yükleme sorunu
» Scenery Objelerinde Sorun Var
» scenery'yi meshe gommek...