VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?

5 posters
YazarMesaj
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? Empty
MesajKonu: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyPtsi 26 Şub. 2018, 00:08

Merhabalar.Dün uzun uğraşlar sonucu bilgisayarımın bazı mekanik ve elektronik arızalarını tamir ettim.En azından bir süre daha beni böyle idare eder.Bazı parçalar hasar gördüğü için imkanlar dahilinde birşeyler yapmaya çalıştım.

* Klavye'nin bazı tuşları çalışmıyordu.Elimde hazır yenisi varken onu taktım.
* Açma/kapama düğmesi çalışmıyordu onardım.
* Ekran menteşesi kasaya monteli değildi ve ekran kasadan ayrılıyordu.Onarıldı.
* USB portun biri çalışmıyordu onarıldı.

Hazır bilgisayarı onarmışken uçuşlara tekrar döneyim dedim. kahkaha Genellikle Airbus uçaklarına uçuracağım için alacağım joystiğin rudder özelliği olmalı,gaz kolu olmalı,ergonomik olmalı, ve fiyatı da uygun olmalı.Yurtiçi veya yurtdışı siteler farketmez.Öğrenci bütçesine uygun ne önerirsiniz? Daha önce Logitech Attack 3 ve Logitech Extreme 3D Pro kullandım.Attack 3 tam bir Airbus joystiği.Ergonomisi ve kontrolleri süper.Tek olumsuz yanı Rudder olmaması. Şimdi ağlıcam! Logitech Extreme 3D Pro'da rudder olmasına karşın kronik bir sorun var ki o da şudur: Bir süre sonra Rudder hassasiyetinde problem meydana geliyor.Şöyle ki, özellikle uçuşta iniş sırasında sağ-sol aileron komutu verdiğinizde aynı zamanda rudder vermiş oluyorsunuz bilinçli olarak yapmasanız bile.Bu da yaklaşmanın stabilitesini bozuyor.Öğrenciye uygun Joystick ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim. kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyPtsi 26 Şub. 2018, 03:17

Tamer hocam, bahsettiğiniz iki joystickten biri olacaktır tavsiyem. Umarım uygun fiatta bulabilirsiniz.
Saygılar.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyPtsi 26 Şub. 2018, 09:08

Teşekkürler Pilot hocam.Rudder özelliği olsaydı şüphesiz Attack 3 alırdım.Bir de diğer hocalarımın önerisini bekleyelim.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptySalı 27 Şub. 2018, 09:16

Maalesef aynı sıkıntı bendede devam ediyor, yeni joystic alamıyorum, uçuşlarda özellikle take off da sıkıntı yaşadığım için uçuş yapmakda zorlanıyorum, son zamanlarda dikkat ettiyseniz, fazla uçuş yapmadığı fark etmişsinizdir, Logitech Extreme 3D nin driver nı CD ile sürekli yeniden yüklüyorum, kalibre ayarları hemen bozuluyor, nedenini bir türlü bulamadım. Tamer'cim nediyebilirim, inşallah şansına, iyi bir joystic bulursun. Takipdeyim sevgiler,saygılar.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptySalı 27 Şub. 2018, 13:03

Erdinç TURKAN demiş ki:
Maalesef aynı sıkıntı bendede devam ediyor, yeni joystic alamıyorum, uçuşlarda özellikle take off da sıkıntı yaşadığım için uçuş yapmakda zorlanıyorum, son zamanlarda dikkat ettiyseniz, fazla uçuş yapmadığı fark etmişsinizdir, Logitech Extreme 3D nin driver nı CD ile sürekli yeniden yüklüyorum, kalibre ayarları hemen bozuluyor, nedenini bir türlü bulamadım. Tamer'cim nediyebilirim, inşallah şansına, iyi bir joystic bulursun. Takipdeyim sevgiler,saygılar.
Benim kalibrasyon ile ilgili değil de mekanik olarak sorunum vardı hocam.Yani elinizde Rudder ekseninde çok nazik hareket ettirseniz de hareketi algılıyordu.En sevdiğim joystick attack 3 oldu ama Rudder olmaması büyük sıkıntı. Şimdi ağlıcam! İyi dilekleriniz için teşekkürler Erdinç abi.Sevgi ve Saygıyla. göz_kırpma
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptySalı 27 Şub. 2018, 22:05

Tamer hocam ben birkaç gün önce Extreme 3D PRO aldım ve memnunum ve rudderlerde aileronlarda hiçbir problem çıkmadı şimdilik çok şükür memnunum
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyÇarş. 28 Şub. 2018, 00:41

Captain_Pilot_Mehmet demiş ki:
Tamer hocam ben birkaç gün önce Extreme 3D PRO aldım ve memnunum ve rudderlerde aileronlarda hiçbir problem çıkmadı şimdilik çok şükür memnunum
Mehmet hocam deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Fakat ben 2 tane kullandım Logitech Extreme 3D PRO joystiği ikisinde de oldu.İlk kullanımlarda sorun olmuyor fakat kullandıkça ilerleyen zamanlarda ortaya çıkıyor.Küçük bir araştırma yapmıştım ve diğer kullanıcılarda da olmuş.Biraz ingilizceniz varsa yabancı siteleri araştırabilirsiniz.Benim deneyimlerim bunlar.Umarım yanılırım da siz de olmaz.Sevgiler.
Cpt.Mehmet
Pilot-2

Pilot-2
Cpt.Mehmet

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyÇarş. 28 Şub. 2018, 18:26

İnşallah olmaz Tamer Hocam dediğiniz üzere bir yabancı sitelerin araştırmasını yapayım. Saygılar.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyPaz 04 Mart 2018, 10:51

3dpro kullanıyorum memnunum attack3 de rudder olsaydı aynı sorun eminim onda da olacak en iyisi attack3 ü yoke olarak kullan 3dpro yu da sök rudder parçasını yeni yapacağın ayak pedalının merkezine tak sorunun kalmaz elindekileri de değerlendirmiş olursun.

İkisinin de anakartlarını bozmayasın sakın iki çubuğu ayrı ayrı sokacaksın usb portlara sime de tanıtacaksın iyi günlerde uçacaksın ben yaptım oldu ama rudderımın anakartında bi sorun oldu kullanamıyorum. videoları var bakarsın youtube dan.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyPaz 04 Mart 2018, 14:04

Haluk demiş ki:
3dpro kullanıyorum memnunum attack3 de rudder olsaydı aynı sorun eminim onda da olacak en iyisi attack3 ü yoke olarak kullan 3dpro yu da sök rudder parçasını yeni yapacağın ayak pedalının merkezine tak sorunun kalmaz elindekileri de değerlendirmiş olursun.

İkisinin de anakartlarını bozmayasın sakın iki çubuğu ayrı ayrı sokacaksın usb portlara sime de tanıtacaksın iyi günlerde uçacaksın ben yaptım oldu ama rudderımın anakartında bi sorun oldu kullanamıyorum. videoları var bakarsın youtube dan.
Masaüstü bilgisayar olsa dediğiniz güzel olurdu aslında Haluk hocam.Malumunuz benim laptop Allah'a emanet çalışıyor kahkaha.Toplamda 3 adet usb port var.1 tanesine fare bağlı.Geriye 2 tane kalıyor ama birine de joystick takarsam geriye kalır 1 adet.Bazen harici klavye takıyorum usb porta.Bir de usb portların hepsini etkin bir şekilde ve usb çoğaltıcı kullanmaya sıcak bakmıyorum hocam.Bundan seneler önce bir yakınımın bilgisayarının bu sebeple usb portu bozulmuştu.Zaten iyi kötü çalışan bir bilgisayar var ondan da olmak istemem.Logitech Extreme 3D Pro da ki problem ise tamamen mekanik bir problem Haluk hocam.Joystiği söküp inceleme yapmıştım daha önce.Joystikteki yaydan kaynaklı bir problem söz konusu.Makaron ile ekleme yaptım sorun nispeten düzeldi gibi fakat bu defa kontrol sertleşti.Araştırdığınızda bu Joystikte kronik bir sorun olduğunu göreceksiniz hocam.Diğerlerinde de illa olur diye birşey söylemek doğru olmaz.Olabilir de olmayabilir de. Bravo!
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?   Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım? EmptyPtsi 05 Mart 2018, 00:36

Evet biraz da nasıl kullandığına bağlı bundan önceki joysitiğim isimsiz bişeydi epey kullandım 4 5 sene kadar aleron kısmı dengeyi kaybedince bunu aldım.

Joystick Önerilerinizi Bekliyorum.Hangi Joystiği Almalıyım?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nasıl bir Joystick almalıyım?
» Hangi Joystick'i (Oyun Çubuğu) önerirsiniz?
» Joystick algılama problemi :(
» Yeni bir joystick alacağım
» Joystick sorunu