AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME


VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )

Paylaş | 
 

 boyama yardımı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: boyama yardımı   31/8/2009, 18:16

Merhaba

Uçak boyamak istiyorum ve bazı hazır paintkitleri indirdim.Bu paintkitleri indirdikten sonra uçağı istediğim hale paintshopta getiriyorum ancak fs açınca uçak kaplamasız görünüyor.Uzun düşüncelerim sonunda uçağın renk paletini transparan yapınca kaplama göründü ancak bu defa renkler tuhaf oldu ardından da uçak diğer uçaklar gibi kaliteli görünmüyor sanki.Normal hazır boyamalarda uçak fs menüsünde dönerken yazılar ve renkler kaybolmuyor sanki filtrelenmiş gibi oysda benim yaptığımda uçak dönerken hafif bir bulanıklık var .Paintshop kullanan arkadaşlar için anlatayım.Sağ üst tarafta renkler bende belirli sayıda çıkıyor eğer ordaki paleti normal standart resim paleti kadar renk barındıran bir palet haline getirebilirsem sanırım sorun çözülecek.Acaba bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilen arkadaş var mı?

Şimdiden teşekkürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps DesignerMesajKonu: Geri: boyama yardımı   31/8/2009, 19:25

Yiğit yardımcı ol :D

Yiğitçiftçi arkadaşımıza PM at.O cevaplandırır sorunu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   1/9/2009, 09:34

Anlaşılan konun master'ı o :) teşekkür ederim hemen mesaj atıyorum :)

Teşekkürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps DesignerMesajKonu: Geri: boyama yardımı   1/9/2009, 10:46

Paintshopu o kullanıyor diye biliyorum o bakımdan göz_kırpma
Yoksa her türlü yardımcı oluruz :D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   1/9/2009, 14:44

Tekrardan teşekkürler :)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   4/9/2009, 14:55

Sayın alinasit kaptanım.VAPS ailesine öncelikle hoşgeldiniz.
Birşeyler öğrenme ve üretme çabasında olan sizler gibi,tüm kaptanlarımızı bağrımıza basıyoruz. Ne mutlu ki tasarım ekibine katılan ve katılacak olan kaptanlarımız çoğalıyor. İşte_BU!

Hocam.Uçak boyamak için bir çok "Öğretim Sayfamız" ın olduğunu görmüşsünüzdür umarım.Sayfalara hızlı ulaşmanız için vereceğimiz linklerden önce kısaca size özetle boyama konusunu açıklamak isterim.
Tora kaptanımızın dediği gibi Yiğit hocamız boyama konusunda üstad olduğu gibi,eşit değertde olan bir çok painter kaptanımız da size cevap yazabilir.Örnek epremsoft adminimizin de size yardım edeceğinden şüpheniz olmasın.
Hocam,öncelikle FS/aircraft klasöründen farklı şekilde boyamak istediğiniz uçağın texture klasöründeki tüm ".BMP" resim texturle'rini aşağıdaki linklerdeki "DXTBmp" yazılımı ile görünür format olan "BMP-Windows-24 bit" formatına çeviriniz.
Sonra bu resimler içinden değiştirmek istediklerinizi sırayla "Paint Edit" programları ile boyayınız. Ve FS'ye atmadan önce TEKRAR "DXTBmp" yazılımı ile "DXT3" veya "DXT1" formatına çevirip,öylece FS'deki ilgili texture dosyasına atınız.
"Boyadıktan sonra uçağım,FS'de kaplamasız görünüyor!" demişsiniz.Bunun tek sebebi;yukarıda bahsettiğim Convert (çevirim) işlemini yapmamış olmanızdan kaynaklanır.Çünkü FS versiyonları resim texture'lerini DXTBmp ile DXT1,DXT3 veya DDS formatlarını tanır.
Daha geniş açıklamaları,painter hocalarımız yapacaktır veya alttaki linklerden kesinlikle bulabilirsiniz.
"Aircraft Painter" tasarım ekibine hoşgeldiniz hocam. :helal!:
..Birkaç çalışmanızı gördükten ve hatalar düzenlendikten sonra,tasarım ekibimizdeki yerinizi alacaksınız hocam. :helal!: ..İyi çalışmalar,Kolay gelsin.

İlgili sayfalarımız;
http://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-eoitim-forumu-paint-education-f25/
DXTBmp : http://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-programlary-paint-softwares-f27/
Boyama-Convert-FS'ye eklemek: http://vaps.hooxs.com/ucak-boyama-eoitim-forumu-paint-education-f25/yeni-ucak-boyamak-ve-fs-ye-eklemek-t160.htm
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   5/9/2009, 16:10

Kaptanım,

ilginize ve desteğinize çok teşekkür ederim . Aynen dediğiniz gibi bir sorunmuş hemen düzelttim ve boyamaya başladım . İşlemler bitince kısmetse buraya birkaç resim koyup fikirlerinizi alacağım.Tekrar teşekkür ederim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   14/8/2011, 21:02

Sayın hocalarım;
hazır böyle bir konu başlığı açılmışken bende iki üç gündür kafamı kurcalayan bir konuyu dile getirmek istiyorum. Konu B737-800 lerin yeni boyamaları hakkında:

B737-800 lerin yeni boyamalarındaki "TURKISH AIRLINES" (T.A) yazıları kafamı karıştırdı. Gerçek boyamalarda sağ ve sol T.A yazılarının aynı hizadamı değilmi? aşağıda aynı gün çekilmiş (sağ ve sol foto) TC-JFU Elazığ uçağını incelemnizi rica ediyorum.

http://www.airliners.net/photo/Turkish-Airlines/Boeing-737-8F2/1893399/L/&sid=10b2e3f093ae9b37cec0cb67b554bf86

http://www.airliners.net/photo/Turkish-Airlines/Boeing-737-8F2/1891280/L/&sid=10b2e3f093ae9b37cec0cb67b554bf86

biraz daha ayrıntıya girecek olursak;

- eğer kanat üstü emergency çıkışlar gövdenin sağ ve sol tarafta aynı hizada ise T.A yazıları hizasızmı ? (resimlerde dikkatinizi çekmiştir, T.A yazısı uçağın sağ tarafta kuyruğa yakın emergency çıkış kapısı penceresi hizzasından başlarken, sol tarafta kuyruğa yakın emergency çıkış kapısını geçtikten sonra bitiyor.

saygılarımla...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   14/8/2011, 21:13

B787-800 leri B737-800 olarak düzeltiyorum... saygılar
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   14/8/2011, 21:48

Ben de mesajınız içinde 787'leri 737 olarak düzelttim ..
Evet hocam, Ne desen haklısın..Gerçek uçakları boyayan BOYACI! lar inanın ki bizim kadar işine özen göstermiyor ve çok dikkatsizler.. Hatırlarsanız bir boyama konusunda bu konuya değinmiştim. sanırım Gürhan hocanın boyamasında..Gürhan hocam o kadar düzenli ve dikatli boyama yapmış ki; hatayı sanal boyamada değil, Gerçek uçak boyamasında aramaya başlafdık. Ve inanın ki, gerçek uçaktaki boyama çok hatalı.. Gürhan hocamız gerçeğinden daha iyi ve hatasız, tüm ölçüler simetrilk ve dengeli idi.

Kısacası, çok haklısınız hocam. Gerçek uçakları boyayanların acilen simetri eğitimi almalı veya yerlerine daha dikkatli boyacılar atanmalı..Saygılar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   15/8/2011, 10:14

Hocam size, Gürhan hocam konusunda katılıyorum, ben biliyorsunuz bu konuya çok dikkat ediyorum, boyanan uçakları çok iyi incelerim, yanlış bir yer gördüğümde kendim düzeltirim, eğer benim yapamadığım bir durumsa yanlış yapılmış yerin düzeltilmesi için yazarım, aşağıdaki linkde, Gürhan hocamın dediğiniz gibi titiz bir çalışması, kendisine teşekkür ederim.Saygılar.

http://vaps.hooxs.com/t1407-thy-tc-jfu-b737-800winglett-posky_for-fs2004-fsx_new-tail-livery
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   15/8/2011, 12:18

pilot ve erdinç hocalarım, böyle bir şey gerçekten mümkünmü ?

gürkan hocamın posky b737-800 boyamasını indirip onuda inceledim. resminide veriyorum. Gürkan hocam sol yazıyı referans alarak sağ tarafı düzeltmeye çalışssa bile yine mümkünü yok yazılar hizalansın.yani insanın şu TC-JFU nun üstüne çıkıp bakası geliyor. inanasım gelmiyor ama gerçekten boyama bu şekilde çarpık yapılmış ise elimize bir fırça versinler uçağı biz boyayalım.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
avatar


MesajKonu: Geri: boyama yardımı   15/8/2011, 13:57

Merhaba hocam.Size bu konuda yardım edeyim.Malesef yazılar gerçek uçakta da bu şekilde.Sağ kapı ile sol kapının yerleri farklı olduğundan (tabiki camlarında konumunu unutmamak gerekir) TURKISH AIRLINES yazısın yatay konumu bunlara göre ayarlanıyor.Yani tepeden bakıldığında yazılar eşiy gözüksün diye bir tarafın yazısının boyunu kısmıyorlar.Bu olay yazının ebatlarını değiştireceğinden böyle bir olay yok yani.Şablon düşünün sağ ve sola aynı şablonu koyup boyuyorlar böyle düşünün.Her iki taraf için ayrı şablonlar yok.Haliyle her iki tarafın başlama noktası birbirini tutmadığından tepeden bakınca böyle bir görüntü oluşuyor.Bence bu görüntü pek de rahatsız edici değil.Bu uçağı boyadıktan sonra bende bunları düşünmüştüm ama elden bişey gelmiyor.Yazıların ebatlarıyla oynamak yanlış diye düşünüyorum.Tabi hocalarımızlada bu konuda mütabık olmak isterim.Saygılar...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
boyama yardımı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
VAPS :: FS TASARIM ve EKLENTİLER
M.Flight Simulator Designs & Add-ons
 :: Uçak Boyamaları
Aircraft Paints Library
-
Buraya geçin: