AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

[İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Alloy
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   7/7/2017, 11:58

Kaptanlarım merhaba,

Anadolu Jet tarafından adına uçak boyanan Beşiktaş'ın, İFly için çok aramama rağmen hiç bir ortamda boyamasını bulamadım. Sadece [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ai kaplaması bulabildim ki o da pek işime yaramıyor.  

İFly ile çalışan painter kaptanlarımdan ricamdır. Şu güzelim uçağı İFly filosuna ekleyebilelim. İlgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   7/7/2017, 21:55

Bunu yani iFly boyayan Cengizhan hocamız vardı diye kaldı aklımda.

Şahsen FS9 için olursa ben de alabilirim kahkaha
Alloy
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   10/7/2017, 02:11

Özgür Kiraz demiş ki:
Bunu yani iFly boyayan Cengizhan hocamız vardı diye kaldı aklımda.

Şahsen FS9 için olursa ben de alabilirim kahkaha

Özgür Hocam, hiç umudum yok açıkcası. Yurtdışı forumlardan da yardım istedim ama henüz olumlu bir geri dönüş yok maalesef. Bir umut kendim yapmayı denerim, belki de ilk boyama yapmama sebep olacak isteğim. Kısmet. Olur da elime geçerse farklı bir platformdan seve seve paylaşırım. :)
Alloy
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   16/7/2017, 03:30

Cengizhan Kaptan ile iletişime geçtim. Ne yazık ki kendisi FS'den bir müddet uzak kalmış ve kalmaya da devam edecek gibi. Fakat boyamayı benim yapmam için cesaretlendirdi sağolsun. Daha önce yaptığı bir çalışmayı referans almama da müsaade etti. Şimdilik boyamayı yapmaya başladım ama olur da daha tecrübeli bir hocamız el atar diye konuyu şimdilik güncel tutmak isterim.

Kuyruktan boyama başladık hayırlısı ile. :)

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   16/7/2017, 20:51

Ellerinize sağlık hocam. Artılar geldi +thanks
Bu demek ki, VAPS bir painter daha kazandı. Bravo!
Bu arada size yardım ettiği için de Cengizhan hocama teşekkür ederiz. Bravo!
Başarılar, kolay gelsin hocam.
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   16/7/2017, 23:41

Bir Beşiktaşlı olarak bu boyamayı yapmayı çok isterdim ancak lise üniversite derken 1-2 senedir uzağım ortama.Keşke bu uçak çok daha önce boyanmış olsaydı =)) Şuan yaz tatilinde olsakta ailemin yanında yani Bursa'da ki evimizde internet bağlantımız yok ve sistemimde FS e dair hiç bir şey yok maalesef, ancak burdan boyaması konusunda hocamıza destek olabilirim. İnanıyorum çok güzel bir boyama olacak, tekrar kolay gelsin! :)

Özgür hocam, Pilot hocam ve herkese selamlar, sevgiler.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   16/7/2017, 23:48

Selâmlar Cengizhan hocam. Bir kez daha teşekkürler.. +thanks
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   21/7/2017, 21:25

Cengizhan yardımların için teşekkür ederiz, keşke biri çıkıpta biz FS2004 cülere TDS B737-800 e yapsa, bende hasta Beşiktaş'lıyım ama denedim olmadı, hayırlısı ile birileri yapar diye bekliyorum.Sevgiler,Saygılar.
Alloy
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   1/8/2017, 03:13

Değerli Kaptanlarım, boyamanın %90'lık kısmını bitirdim. Sadece bir kaç desen ekleyeceğim.

Ama bir sorunla karşılaştım, yardımlarınızı rica ederim. Konu altında paylaşıyorum ama güncel olduğu için çok daha çabuk sorunumu çözebilirim diye düşünüyorum. Uçağı seçip, uçuşa başlamadan önce herhangi bir menüye, ayara vs. girdikten sonra uçağın orta kısmı (Boyamada uçağın ortada kalan "i737_FuselageC_T" texturesi) aşağıdaki şekilde flu bir hal alıyor. Sebebini bir türlü bulamadığım için sorunu çözemedim. Neden olduğu ile ilgili bir fikriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   1/8/2017, 18:08

DXTbmp ile dosyayı kayıt etmeden önce sağ köşede; MipMaps bölümündeki kutucukların işaretini kaldırıp o şekilde kayıt edin, düzelecektir.

Buradan hoş gözüküyor! =)
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   1/8/2017, 21:08

Cengizhan Barut demiş ki:
DXTbmp ile dosyayı kayıt etmeden önce sağ köşede; MipMaps bölümündeki kutucukların işaretini kaldırıp o şekilde kayıt edin, düzelecektir.

Tam ben yazacaktım ki, baktım siz yazmışınız Cengizhan hocam. Sağolun.
Aslında Scenery bina kaplamaları haricinde uçak kaplamalarında DXT'deki "MipMaps" bölümünde bütün kutucukların İŞARETSİZ olması daha net görüntü sağlıyor. Bina kaplamalarında bazen benim de böyle FLU görüntü başıma geliyor ancak, hemen o bölümün kaplamasını DXT'den "İŞARETSİZ" ve "DXT1" yapıyorum.
Bu arada Ulaş hocama bu güzel eseri ve ilk çalışması için tekrar teşekkür ederim. Kolay gelsin.
Saygılar.
Alloy
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   2/8/2017, 04:26

Çok teşekkür ederim Cengizhan Hocam, sorun çözüldü. :) Aşağıda bir kaç ekran görüntüsü ekliyorum. Gözünüze çarpan bir hata varsa ikaz ederseniz memnun olurum. Benim düzelteceğim 2 hata var ama bir de siz bakın usta olarak. :)

pilot demiş ki:

Tam ben yazacaktım ki, baktım siz yazmışınız Cengizhan hocam. Sağolun.
Aslında Scenery bina kaplamaları haricinde uçak kaplamalarında DXT'deki "MipMaps" bölümünde bütün kutucukların İŞARETSİZ olması daha net görüntü sağlıyor. Bina kaplamalarında bazen benim de böyle FLU görüntü başıma geliyor ancak, hemen o bölümün kaplamasını DXT'den "İŞARETSİZ" ve "DXT1" yapıyorum.
Bu arada Ulaş hocama bu güzel eseri ve ilk çalışması için tekrar teşekkür ederim. Kolay gelsin.
Saygılar.

Öncelikle teşekkür ederim sonrasında da bir estağfirullah çekerim Pilot Hocam. Hep hazıra konmak yok görüldüğü üzere, arada bir elimi taşın altına da koymam gerekiyor. :) Elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Sizlerinde oluru/onayı olduktan sonra seve seve paylaşırım. Size zahmet sizin de gözünüze çarpan bir durum varsa düzeltirim Hocam. İFly haricinde Boeing uçağı kullanmadığım için Erdinç Hocamın isteğinin havada kalmasını istemem. Uçağı temin edebilirsem bir el atmaya çalışırım. Olmadı ve tabi istenirse kullandığım desen ve textureleri PSD formatında paylaşabilirim.

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   2/8/2017, 21:43

Elinize sağlık Ulaş hocam. Çok iyi görünüyor, çapak falan yok bana göre. Bir de diğer painter  hocalarımız da bir göz gezdirsin, sonra "Fs9-Boeing Boyamaları" kategorisinde paylaşabilirsiniz.
Bu kaplamaları "PSD" formatında değil de "BMP" formatında yaparak "Logo, Font ve Textureler" kategorimiz olan şurada: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] paylaşabilirsiniz. Elimizde BMP formatında textureler olursa Airbus uçaklara dahi bu kaplamayı yapabiliriz.
Niye PSD formatında değil?, çünkü Photoshop'ta PSD formatından ALFA kanal resmini çıkarmak, bana göre biraz zor. Onunla uğraşacağım zamanı kaplama yaparız kanaatindeyim.

Saygılar, kolay gelsin.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: [İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF   

[İstek/Rica] FS9 İfly 737-800 Anadolu Jet TC-JGF
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası