AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )

Paylaş | 

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)

YazarMesaj
efe00
MODERATÖR

MODERATÖR

MesajKonu: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   12/2/2016, 22:16

Merhaba hocalarım, ne zamandan beri üstünde çalıştığım POSKY'nin 737-800W uçağına THY boyamalarını sizlere sunmaktan büyük bir onur duyarım kahkaha

Uçak POSKY 737-800W modeli üzerine boyanmıştır, anons paneli, realistic FMC ve geliştirilmiş VC vardır. POSKY'nin uçuş dinamikleri çok kötüydü, uçuş dinamiklerini değiştirdim kahkaha

Görüntüler:

Normal FSX için:

FSX:Steam Edition için:

Kullanım Kılavuzu için (İçinde uçağa eklenen özellikler ve nasıl kullanıldıkları yazıyor, okumanız gerekli!)

NOT: FS2004'te denemedim, çalışacağını da pek sanmıyorum, çünkü model FSX için kahkaha

NOT2: Pakette "TC-JFK" "TC-JFN" "TC-JGS" "TC-JHS" tescilli 4 uçak vardır kahkaha

NOT3: Uçaktaki özellikleri eklememde emeği geçen Pilot hocama çok çok teşekkür ediyorum kahkaha
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   12/2/2016, 22:56

Öncelikle teveccühünüz ve çalışmalarınız için teşekkür ederim. +thanks . İlk ARTI benden gelsin.
Model FsX için ise normalde Fs9'da çalışmaz. Ancak, texture klasöründeki kaplama resimleri "BMP" formatında ise;
Posky'nin çoğu modelleri her iki versiyonda da (FsX veya Fs9) olsa, BMP textureleri ile uyum sağlayabiliyor. Bu anlamda; texture klasörü içindeki kaplamaların uzantısının "BMP" olup olmadığını yazar mısınız?.
Fakat, diğer uçuş dinamiklerinin panelleri FsX modeline göre düzenlenmişse (Virtual Kokpit, vs. gibi) tabi ki Fs9'da çaışmaz.
Kısacası;
Bu uçağın modeli FsX için olduğundan;
1- Kaplamaların uzantısına göre Fs9'da boyama görülür veya görülmeyebilir.
2- Uçuş dinamiklerinin panelleri Fs9'da kesinlikle çalışmaz!.
Şu bilgileri yazabilir misiniz hocam;
1- Uçağın boyama kaplamalarının resimleri hangi uzantıda? (DDS veya BMP)
2- Uçağın modelinin ismi nedir? (..mdl cinsinden)- ("model" klasörünün içindeki)

Tekrar teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
efe00
MODERATÖR

MODERATÖR

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   12/2/2016, 23:30

Teşekkür ediyorum hocam tekrardan her şey için kahkaha

Kaplamalar .bmp formatında.

Modelin adı da osx... diye başlıyor
basay71
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   13/2/2016, 09:50

Ellerinize sağlık denemeye değer.
basay71
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   14/2/2016, 14:46

GPWS ve anons panelini çalıştıramadım,yardımcı olabilirmisiniz lütfen.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   15/2/2016, 02:20

Efe hocam, modelin TAM ADI'nı yazabilir misiniz? (İsimdeki çizgi, virgül, noktalamalar, vs. ne varsa TAM olarak)..Sonundaki ".mdl" uzantısı ile birlikte..
NOT: TAM adını yazmış olsaydınız bu mesajımı yazmaya gerek duymadan hemen işlemlere geçebilirdim. "osx.. ile başladığını ben de biliyorum. Onlarca osx ile başlayan FsX_Posky boeing modelleri var. Bana TAM ismi lazım modelin. Lütfen..
Kolay gelsin.
efe00
MODERATÖR

MODERATÖR

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   15/2/2016, 20:41

basay71 demiş ki:
GPWS ve anons panelini çalıştıramadım,yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

Hocam GPWS panel değil zaten, inerken irtifaya bağlı olarak geri sayıyor. Anons paneli için de kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz. ama shift+6 ile açılıyor :) ha eğer bunlara rağmen çalışmadıysa fsx'e girerken onaylamamış olabilirsiniz :)

pilot demiş ki:
Efe hocam, modelin TAM ADI'nı yazabilir misiniz? (İsimdeki çizgi, virgül, noktalamalar, vs. ne varsa TAM olarak)..Sonundaki ".mdl" uzantısı ile birlikte..
NOT: TAM adını yazmış olsaydınız bu mesajımı yazmaya gerek duymadan hemen işlemlere geçebilirdim. "osx.. ile başladığını ben de biliyorum. Onlarca osx ile başlayan FsX_Posky boeing modelleri var. Bana TAM ismi lazım modelin. Lütfen..
Kolay gelsin.

Hocam bir OS, bir de OSX modelleri var, OSX olanlar FSX içindir diye söyleme gereği duymadım kusura bakmayın :) modelin adı OSX73WE.mdl :)
basay71
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   16/2/2016, 17:07

Değerli kaptanım,
Hiç ses gelmiyor,sound dosyası boş gibi.
efe00
MODERATÖR

MODERATÖR

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   16/2/2016, 20:09

Hocam bende çalışıyor, ama bilgisayara geçince bakacağım kesinlikle, yanlış dosya yüklemiş olabilirim, kusura bakmayın :)
efe00
MODERATÖR

MODERATÖR

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   16/2/2016, 21:32

Ahmet hocam, dosyaları az önce inceledim ve benim FSX'imde kurulu olan dosyalarla karşılaştırdım, herhangi bir eksiklik bulamadım. Rica etsem "C:\Users\(KULLANICI ADINIZ)\AppData\Roaming\Microsoft\FSX" konumundaki "fsx.cfg" dosyasına girip "gpws" diye arama yapar mısınız? "...\panel\GPWS_sound.gau...." diye bir ibare varsa başka bir çözüm ararız. Belki izin vermemiş olabilirsiniz.

Kolay gelsin :)
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   16/2/2016, 21:41

efe00 demiş ki:

Hocam bir OS, bir de OSX modelleri var, OSX olanlar FSX içindir diye söyleme gereği duymadım kusura bakmayın :) modelin adı OSX73WE.mdl :)
Modelin ismini yazdığınız için teşekkür ederim hocam.
Model; FsX için, winglettli, kaşsız modelmiş. Aynı modelin fs9 için olan OS.. ile başlayan OS73WE.mdl ile boyamanızın texturelerini uyum sağlattırmaya çalışacağım.
Amacımız; FsX için boyadığınız bu kaplamaları Fs9'a adapte edebilmek.
Tekrar teşekkürler, Sevgiler.
efe00
MODERATÖR

MODERATÖR

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   17/2/2016, 19:56

Umarım uyarlanabilir ve fs9 kullananlar da faydalanabilir :)

Kolay gelsin :)
erdener
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   7/12/2016, 11:13

ellerinize sağlık
boldpilot
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   8/12/2016, 09:32

güzel olmuş
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   9/12/2016, 18:21

Hocam ben indirdim, inceledim, FS9 a uyarlanabilir, çünki bmp dosyaları 1024x1024 boyutunda sadece model,sim Aircraft cfg. ve panel dosyalarını FS9 daki lerle değiştirildiğinde (uyarlandığında) bu uçakları FS9 da yani FS2004 kullananlarda kullanabilecek. Senelerdir biliyorus ki Project Opensky ev Project Airbus'ın uçaklarının texture dosyaları hem FS2004 de hem da FSX de kullanılıyor, sadece model, sim, Aircraft cfg. ve Panel dosyaları farklı ama texture her ikisindede kullanılıyor.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   12/12/2016, 23:12

Şubat ayında yazdığım mesajdakileri unutmuşum hocam, scenery yapımlarından..Şu an zaten Edremit meydanı çalışıyorum. Bir haftadan beri de sol omuzumda ve kolumdaki ağrılardan bilgisayar başına arada bir geçiyorum. Şu an bu yazıyı dahi zor yazıyorum. Sanıyorum boyun tutulması olmuşum..Umarım bir haftaya kadar geçer de tekrar eski sağlığıma kavuşurum. Edremit meydanından sonra da bu uçağın boyamasını Fs9'a uyarlarız. Saygılar hocam.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   13/12/2016, 19:15

pilot demiş ki:
Şubat ayında yazdığım mesajdakileri unutmuşum hocam, scenery yapımlarından..Şu an zaten Edremit meydanı çalışıyorum. Bir haftadan beri de sol omuzumda ve kolumdaki ağrılardan bilgisayar başına arada bir geçiyorum. Şu an bu yazıyı dahi zor yazıyorum. Sanıyorum boyun tutulması olmuşum..Umarım bir haftaya kadar geçer de tekrar eski sağlığıma kavuşurum. Edremit meydanından sonra da bu uçağın boyamasını Fs9'a uyarlarız. Saygılar hocam.  

Geçmiş olsun hocam, aman kendinize dikkat edin, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Görüşmek dileğiyle Sevgiler,Saygılar.
efe00
MODERATÖR

MODERATÖR

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   18/12/2016, 17:47

hocalarım yeni cevap verebildim kusura bakmayın. şu sıralar aşırı yoğunum sınavlardan vs. dolayı. bu çalışmamı bizzat kendim fs9'a uyarlamak isterdim fakat ne zamanım var ne de fs9'um kahkaha

pilot hocam, geçmiş olsun. siz iyi olun da, bu çalışmaların bir önemi yok.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   19/12/2016, 22:22

Sağolun arkadaşlar.Her şeyden önemlisi sağlık. 4 günden beri açamıyorum bilgisayarı. Şu an, az bir zaman için açabildim.
Saygılar.
Hakan Yarbaoglu
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   29/12/2016, 08:00

Teşekkürler, başarılı bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık.

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)
1 sayfadaki 1 sayfası