VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)

+5
boldpilot
erdener
basay71
pilot
efe00
9 posters
YazarMesaj
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Empty
MesajKonu: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyCuma 12 Şub. 2016, 23:16

Merhaba hocalarım, ne zamandan beri üstünde çalıştığım POSKY'nin 737-800W uçağına THY boyamalarını sizlere sunuyorum.

Uçak POSKY 737-800W modeli üzerine boyanmıştır, anons paneli, realistic FMC ve geliştirilmiş VC vardır. POSKY'nin uçuş dinamikleri çok kötüydü, uçuş dinamiklerini değiştirdim.

Görüntüler:

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_20_31_50_62

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_20_32_13_86

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_20_37_21_27

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_20_40_54_42

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_20_49_15_60

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_20_49_20_31

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_22_16_11_53

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) Fsx_2016_02_12_22_16_42_34

Normal FSX için:

FSX:Steam Edition için:

Kullanım Kılavuzu için (İçinde uçağa eklenen özellikler ve nasıl kullanıldıkları yazıyor, okumanız gerekli!)

Linkler, paylaşılmaması gereken dosyalar farkında olmadan paylaşıldığından ötürü silinmiştir.
En kısa zamanda düzenlenip tekrar yüklenecek.

NOT: FS2004'te denemedim, çalışacağını da pek sanmıyorum, çünkü model FSX için.

NOT2: Pakette "TC-JFK" "TC-JFN" "TC-JGS" "TC-JHS" tescilli 4 uçak vardır

NOT3: Uçaktaki özellikleri eklememde emeği geçen Pilot hocama çok çok teşekkür ediyorum kahkaha

En son efe00 tarafından Cuma 05 Şub. 2021, 16:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyCuma 12 Şub. 2016, 23:56

Öncelikle teveccühünüz ve çalışmalarınız için teşekkür ederim. +thanks . İlk ARTI benden gelsin.
Model FsX için ise normalde Fs9'da çalışmaz. Ancak, texture klasöründeki kaplama resimleri "BMP" formatında ise;
Posky'nin çoğu modelleri her iki versiyonda da (FsX veya Fs9) olsa, BMP textureleri ile uyum sağlayabiliyor. Bu anlamda; texture klasörü içindeki kaplamaların uzantısının "BMP" olup olmadığını yazar mısınız?.
Fakat, diğer uçuş dinamiklerinin panelleri FsX modeline göre düzenlenmişse (Virtual Kokpit, vs. gibi) tabi ki Fs9'da çaışmaz.
Kısacası;
Bu uçağın modeli FsX için olduğundan;
1- Kaplamaların uzantısına göre Fs9'da boyama görülür veya görülmeyebilir.
2- Uçuş dinamiklerinin panelleri Fs9'da kesinlikle çalışmaz!.
Şu bilgileri yazabilir misiniz hocam;
1- Uçağın boyama kaplamalarının resimleri hangi uzantıda? (DDS veya BMP)
2- Uçağın modelinin ismi nedir? (..mdl cinsinden)- ("model" klasörünün içindeki)

Tekrar teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyC.tesi 13 Şub. 2016, 00:30

Teşekkür ediyorum hocam tekrardan her şey için kahkaha

Kaplamalar .bmp formatında.

Modelin adı da osx... diye başlıyor
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyC.tesi 13 Şub. 2016, 10:50

Ellerinize sağlık denemeye değer.
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyPaz 14 Şub. 2016, 15:46

GPWS ve anons panelini çalıştıramadım,yardımcı olabilirmisiniz lütfen.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyPtsi 15 Şub. 2016, 03:20

Efe hocam, modelin TAM ADI'nı yazabilir misiniz? (İsimdeki çizgi, virgül, noktalamalar, vs. ne varsa TAM olarak)..Sonundaki ".mdl" uzantısı ile birlikte..
NOT: TAM adını yazmış olsaydınız bu mesajımı yazmaya gerek duymadan hemen işlemlere geçebilirdim. "osx.. ile başladığını ben de biliyorum. Onlarca osx ile başlayan FsX_Posky boeing modelleri var. Bana TAM ismi lazım modelin. Lütfen..
Kolay gelsin.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyPtsi 15 Şub. 2016, 21:41

basay71 demiş ki:
GPWS ve anons panelini çalıştıramadım,yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

Hocam GPWS panel değil zaten, inerken irtifaya bağlı olarak geri sayıyor. Anons paneli için de kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz. ama shift+6 ile açılıyor :) ha eğer bunlara rağmen çalışmadıysa fsx'e girerken onaylamamış olabilirsiniz :)

pilot demiş ki:
Efe hocam, modelin TAM ADI'nı yazabilir misiniz? (İsimdeki çizgi, virgül, noktalamalar, vs. ne varsa TAM olarak)..Sonundaki ".mdl" uzantısı ile birlikte..
NOT: TAM adını yazmış olsaydınız bu mesajımı yazmaya gerek duymadan hemen işlemlere geçebilirdim. "osx.. ile başladığını ben de biliyorum. Onlarca osx ile başlayan FsX_Posky boeing modelleri var. Bana TAM ismi lazım modelin. Lütfen..
Kolay gelsin.

Hocam bir OS, bir de OSX modelleri var, OSX olanlar FSX içindir diye söyleme gereği duymadım kusura bakmayın :) modelin adı OSX73WE.mdl :)
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptySalı 16 Şub. 2016, 18:07

Değerli kaptanım,
Hiç ses gelmiyor,sound dosyası boş gibi.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptySalı 16 Şub. 2016, 21:09

Hocam bende çalışıyor, ama bilgisayara geçince bakacağım kesinlikle, yanlış dosya yüklemiş olabilirim, kusura bakmayın :)
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptySalı 16 Şub. 2016, 22:32

Ahmet hocam, dosyaları az önce inceledim ve benim FSX'imde kurulu olan dosyalarla karşılaştırdım, herhangi bir eksiklik bulamadım. Rica etsem "C:\Users\(KULLANICI ADINIZ)\AppData\Roaming\Microsoft\FSX" konumundaki "fsx.cfg" dosyasına girip "gpws" diye arama yapar mısınız? "...\panel\GPWS_sound.gau...." diye bir ibare varsa başka bir çözüm ararız. Belki izin vermemiş olabilirsiniz.

Kolay gelsin :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptySalı 16 Şub. 2016, 22:41

efe00 demiş ki:

Hocam bir OS, bir de OSX modelleri var, OSX olanlar FSX içindir diye söyleme gereği duymadım kusura bakmayın :) modelin adı OSX73WE.mdl :)
Modelin ismini yazdığınız için teşekkür ederim hocam.
Model; FsX için, winglettli, kaşsız modelmiş. Aynı modelin fs9 için olan OS.. ile başlayan OS73WE.mdl ile boyamanızın texturelerini uyum sağlattırmaya çalışacağım.
Amacımız; FsX için boyadığınız bu kaplamaları Fs9'a adapte edebilmek.
Tekrar teşekkürler, Sevgiler.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyÇarş. 17 Şub. 2016, 20:56

Umarım uyarlanabilir ve fs9 kullananlar da faydalanabilir :)

Kolay gelsin :)
erdener
Pilot-2

Pilot-2
erdener

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyÇarş. 07 Ara. 2016, 13:13

ellerinize sağlık
boldpilot
Pilot-2

Pilot-2
boldpilot

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyPerş. 08 Ara. 2016, 11:32

güzel olmuş
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyCuma 09 Ara. 2016, 20:21

Hocam ben indirdim, inceledim, FS9 a uyarlanabilir, çünki bmp dosyaları 1024x1024 boyutunda sadece model,sim Aircraft cfg. ve panel dosyalarını FS9 daki lerle değiştirildiğinde (uyarlandığında) bu uçakları FS9 da yani FS2004 kullananlarda kullanabilecek. Senelerdir biliyorus ki Project Opensky ev Project Airbus'ın uçaklarının texture dosyaları hem FS2004 de hem da FSX de kullanılıyor, sadece model, sim, Aircraft cfg. ve Panel dosyaları farklı ama texture her ikisindede kullanılıyor.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptySalı 13 Ara. 2016, 01:12

Şubat ayında yazdığım mesajdakileri unutmuşum hocam, scenery yapımlarından..Şu an zaten Edremit meydanı çalışıyorum. Bir haftadan beri de sol omuzumda ve kolumdaki ağrılardan bilgisayar başına arada bir geçiyorum. Şu an bu yazıyı dahi zor yazıyorum. Sanıyorum boyun tutulması olmuşum..Umarım bir haftaya kadar geçer de tekrar eski sağlığıma kavuşurum. Edremit meydanından sonra da bu uçağın boyamasını Fs9'a uyarlarız. Saygılar hocam.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptySalı 13 Ara. 2016, 21:15

pilot demiş ki:
Şubat ayında yazdığım mesajdakileri unutmuşum hocam, scenery yapımlarından..Şu an zaten Edremit meydanı çalışıyorum. Bir haftadan beri de sol omuzumda ve kolumdaki ağrılardan bilgisayar başına arada bir geçiyorum. Şu an bu yazıyı dahi zor yazıyorum. Sanıyorum boyun tutulması olmuşum..Umarım bir haftaya kadar geçer de tekrar eski sağlığıma kavuşurum. Edremit meydanından sonra da bu uçağın boyamasını Fs9'a uyarlarız. Saygılar hocam.  

Geçmiş olsun hocam, aman kendinize dikkat edin, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Görüşmek dileğiyle Sevgiler,Saygılar.
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyPaz 18 Ara. 2016, 19:47

hocalarım yeni cevap verebildim kusura bakmayın. şu sıralar aşırı yoğunum sınavlardan vs. dolayı. bu çalışmamı bizzat kendim fs9'a uyarlamak isterdim fakat ne zamanım var ne de fs9'um kahkaha

pilot hocam, geçmiş olsun. siz iyi olun da, bu çalışmaların bir önemi yok.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptySalı 20 Ara. 2016, 00:22

Sağolun arkadaşlar.Her şeyden önemlisi sağlık. 4 günden beri açamıyorum bilgisayarı. Şu an, az bir zaman için açabildim.
Saygılar.
Hakan Yarbaoglu
Pilot-1

Pilot-1
Hakan Yarbaoglu

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyPerş. 29 Ara. 2016, 10:00

Teşekkürler, başarılı bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık.
Muhabbet
Pilot-1

Pilot-1
Muhabbet

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyÇarş. 06 Mart 2019, 14:02

teşekkürler
Cenk BERK
Pilot-1

Pilot-1
Cenk BERK

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyCuma 08 Mart 2019, 13:52

Elinize emeğinize sağlık.
Bu arada çok geçmiş olsun Pilot hocam.

Syg.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)   FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li) EmptyC.tesi 09 Mart 2019, 02:11

Cenk BERK demiş ki:
Elinize emeğinize sağlık.
Bu arada çok geçmiş olsun Pilot hocam.

Syg.

Teşekkür ederim Cenk hocam. Ancak, rahatsızlığım Ekim-2016 da başlayıp, Mart2017'de geçmişti. Yine de sağolun hocam..Şu an SOL omuzum iyi, şimdi 2-3 aydan beri sağ omuzumda sorun var.
Anlayacağınız, benim bu "toynak"larımda bir sorun var. Biri geçiyor biri başlıyor. 2 yıl önce de (omuz ağrısından önce) bel fıtığı şişip siyatik sinirine vurmuş, sol bacağım baldırdan topuğuma kadar uyuşuk ve ağrılar vardı. O da geçti. Allah, herşeyden önce sağlık versin herkese..İnsanın başı bile biraz ağrıdığında bütün hayatı kararıyor, hiç iş yapmak gelmiyor içinden..
Sağlıklı günler, saygılar.

FSX POSKY 738 Winglet Yeni Kuyruk 4'lü Paket (Geliştirilmiş VC'li)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» THY(Yeni kuyruk)_Barbaros_B747-400_(POSKY)
» THY_(yeni kuyruk)-JRN-sarıyer_A321_(IFDG)
» THY(eski kuyruk)_A340-300 VC (default FsX)
» YENİ---A330-343X-RR(Posky)_Air Anka TC-NYA
» Geliştirilmiş Uçuş Dinamikleri: "POSKY_B738w" için.(FsX & Fs9)