AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

[Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   7/7/2016, 22:35

Estağfurullah hocam.
LTAD için güney tarafında 2-3 hangar ile dere kenarındaki bir kaç kiremit çatılı bina modellemeleri kaldı. Ardından yer çizgi ve şekilleri, afcad ve park konumlandırmaları ve en son da TEST...
O takdirde LTAD'ı bitince Project Airbus A321-AtlasGlobal'e başlarım. Hızımı alamazsam, A320 de boyayabilirim, inşallah. kahkaha
Verdiğiniz linkten A319 texturesini indirdim. Bunu A320 ve A321 e uygulayabilirsem işimiz kolaylaşır.
Avsimdeki deniz uçakları için iskelelere baktım, hatta ZIP'i bile indirdim. İçinde birçok şekil ve ebatta iskeleler var. Ancak bunlar yapılacak yerlere (Bizim yapacağımız bölgedeki deniz kıyılarına) uymayacağı aşikâr.. Fakat, BMP'leri ve şekilleri örnek olarak kullanabiliriz. Siz hangi yerlere böyle deniz iskelesi düşünüyordunuz hocam?.. Belli bir yer varmı aklınızda?..

Saygılar, sevgiler.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   8/7/2016, 00:18

Hocam herşey için teşekkür ederim, Atlasglobal için beklemede kalalım. İskele işi dediğiniz gibi zemin uymayabilir, scenery yapmadığım için hiç aklıma gelmedi, hocam bunda çok haklısınız, ben Haliç'den kalkan seabird ler için düşünmüşdüm, ama biraz zor o halde o projeyi iptal edelim. Şimdilik elimizdekilerle idare edebiliriz.Sağlıcakla kalın, Sevgiler,Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   8/7/2016, 00:39

Haliçten kalkan BurSaş'a ait Seabird'ler için LTBA2016 içinde ve 2015_AI_Deniz uçakları için böyle bir şeyler tasarlamıştım. Hatta Uçakların AI trafik dosyalarını da hazırlamıştım. SeaBird AI uçakları bir yerlerde hatalı iniş veya kalkış mı ne yapıyordu,.. ne kadar uğraştıysam iskelenin ucuna mı yanaşmıyordu, yoksa ters yönden mi geliyordu, bilemiyorum... Bu hatalardan dolayı tasarımı rafa kaldırmıştım. Kısacası bu tasarım,  AI_Deniz uçakları içindi.
Fakat kullandığınız bir SeaBird uçak varsa, onlar için iskeleyi hazırlayabiliriz...Haliç'teki iskele yerini  (kalktığı yeri-konumu) bildiğimi sanıyorum, ancak siz de araştırıp bilgi verirseniz mutabık kalabiliriz. Tasarımın kaldırdığım klasörünü harici HDD'de bulmam lazım.

Bu arada, ilk mesajda verilen gerçek A321'in tescili TC-ETM. Boyamaya bu tescili mi kullanalım hocam?.
A320 için ise hangi tescil olsun?..

Saygılar hocam.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   8/7/2016, 14:00

pilot demiş ki:
Haliçten kalkan BurSaş'a ait Seabird'ler için LTBA2016 içinde ve 2015_AI_Deniz uçakları için böyle bir şeyler tasarlamıştım. Hatta Uçakların AI trafik dosyalarını da hazırlamıştım. SeaBird AI uçakları bir yerlerde hatalı iniş veya kalkış mı ne yapıyordu,.. ne kadar uğraştıysam iskelenin ucuna mı yanaşmıyordu, yoksa ters yönden mi geliyordu, bilemiyorum... Bu hatalardan dolayı tasarımı rafa kaldırmıştım. Kısacası bu tasarım,  AI_Deniz uçakları içindi.
Fakat kullandığınız bir SeaBird uçak varsa, onlar için iskeleyi hazırlayabiliriz...Haliç'teki iskele yerini  (kalktığı yeri-konumu) bildiğimi sanıyorum, ancak siz de araştırıp bilgi verirseniz mutabık kalabiliriz. Tasarımın kaldırdığım klasörünü harici HDD'de bulmam lazım.

Bu arada, ilk mesajda verilen gerçek A321'in tescili TC-ETM. Boyamaya bu tescili mi kullanalım hocam?.
A320 için ise hangi tescil olsun?..

Saygılar hocam.

Hocam inanın içim kıpır kıpır oldu, tescil veriyorum siz hangisini isterseniz onu yapın, ben kendim daha sonra çoğaltırım.A321-211 CFM motorlu TC-ATF, A321-231 IAE motorlu TC-ETN (EXPO 2016 Antalya logolu), A320-214 CFM motorlu TC-ABL, A320-232 IAE motorlu TC-ATK veya TC-AGU. Siz bir A321 ve bir A320 yaparsanız bana bol bol yeter, yada sizi çok uğraştıraçaksa tescillerini ben yapabilirim, yeterki boyası olsun.Hocam tek istediğim kırmızı renk doğru olsun, A319 u boyuyan yabancı, kırmızı rengi malesef yalnış yapmış, sanıyorum bayrak kırmızısı olması lazım.Hocam benden size yardımcı olacak bir isteğiniz varsa size yardımcı olurum.

Seabird DHC-6 Twin Otter, Aerosim modeli ve Premier Aircraft Design modelini kullanıyorum. Orjinalinde botlu olduğu için denize iniş kalkış yapıyor.Kolaylıklar diliyorum,Sevgiler,Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   10/7/2016, 00:24

AtlasGlobal  boyamasının KIRMIZI rengi, buradaki Ünsal hocamın boyadığı default-FsX'teki gibi olsun mu?, olmazsa siz bana renk ıskalasından uygun bir kırmızı renk ile boyanmış 400-400pixellik bir resim parçası Upload edin hocam.  
Elinizde olan "Ulead Photo Express 3" teki "PHOTO" kısmından, File/New Photo ya basarak çıkan arayüzden "Canvas" yazısının yanındaki minik beyaz pencereye tıklayıp çıdanger  renk ıskalasından istediğiniz kırmızı renk ayarını bulduktan sonra "OK" e basarak çıkan resimi Kayıt yaparak bana gönderebilirsiniz.

Bende de "Seabird DHC-6 Twin Otter" var. Aerosim ve Premier yok. Ancak yapılacak iskelenin yüksekliği, sadece bu uçakların deniz ile kapı eşiği arasındaki mesafe önemli. Onu da elimdeki Seabird'e göre ayarlarım. Yukarıda dediğim gibi; daha önce tasarladığım deniz uçakları iskele projeleri için elimde bir çok BurSaş'a ait, hem Haliçteki iskelenin gerçek fotoları, hem de Yalova ve Ege bölgesindeki gerçek iskele fotoları var. Geçen yıl Edremit ve Bandırma'ya da seferler yapıyordu bu uçaklar. Bu yıl ara vermişler galiba.. Bu iskelerin gerçeklerini de  haliyle hemen bulurum. göz_kırpma
Fakat bu iskele Gmax modellemeleri  daha sonraki aşamada yapılacak..
Ayrıca bu uçuşların AI-Planlarını da hazırlamıştım. Onlarda galiba birkaç sorun vardı.
Saygılar, sevgiler.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   10/7/2016, 14:11

pilot demiş ki:
AtlasGlobal  boyamasının KIRMIZI rengi, buradaki Ünsal hocamın boyadığı default-FsX'teki gibi olsun mu?, olmazsa siz bana renk ıskalasından uygun bir kırmızı renk ile boyanmış 400-400pixellik bir resim parçası Upload edin hocam.  
Elinizde olan "Ulead Photo Express 3" teki "PHOTO" kısmından, File/New Photo ya basarak çıkan arayüzden "Canvas" yazısının yanındaki minik beyaz pencereye tıklayıp çıdanger  renk ıskalasından istediğiniz kırmızı renk ayarını bulduktan sonra "OK" e basarak çıkan resimi Kayıt yaparak bana gönderebilirsiniz.

Bende de "Seabird DHC-6 Twin Otter" var. Aerosim ve Premier yok. Ancak yapılacak iskelenin yüksekliği, sadece bu uçakların deniz ile kapı eşiği arasındaki mesafe önemli. Onu da elimdeki Seabird'e göre ayarlarım. Yukarıda dediğim gibi; daha önce tasarladığım deniz uçakları iskele projeleri için elimde bir çok BurSaş'a ait, hem Haliçteki iskelenin gerçek fotoları, hem de Yalova ve Ege bölgesindeki gerçek iskele fotoları var. Geçen yıl Edremit ve Bandırma'ya da seferler yapıyordu bu uçaklar. Bu yıl ara vermişler galiba.. Bu iskelerin gerçeklerini de  haliyle hemen bulurum. göz_kırpma
Fakat bu iskele Gmax modellemeleri  daha sonraki aşamada yapılacak..
Ayrıca bu uçuşların AI-Planlarını da hazırlamıştım. Onlarda galiba birkaç sorun vardı.
Saygılar, sevgiler.

Tamam hocam, Ünsal'ın ki doğru, o olur o kırmızıyı baz alabilirsiniz.

Hocam sizdeki Twin Otter uçağını merakı ettim, Lago'nun mu acaba, hocam bir tane daha var, önünde kadın pilot yapılmış model adı Erik Dantes olarak geçiyor , sizdeki seabird uçağının texturesi bendeki modellerde varsa alabilirim.

Scenerylerde zor olucak hocam, nedeni denizden take off olması için uçağı, FS9 da seçeneği nasıl yapıcaz, örnek deniz uçakları için U.S.A. / seattle da var, uçak denizden direk take off yapabiliyoruz. Hocam umarım size sorun olmaz.Kolaylılar diliyorum.Sevgiler,Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   10/7/2016, 20:50

Merhaba hocam.  Tamam, Ünsal hocamızın yaptığı boyamadaki kırmızı renk kodunu kullanırız  
Twin Otter uçağına, harici HDD'yi açtığımda bakar, size malumat veririm.
Deniz uçaklarının denizden kalkabilmesi için AFX'te deniz (su) pisti seçeneği ile yapılandırıyoruz. Fs9'a girip, uçağımızı seçtikten sonra normal havaalanı seçer gibi, kalkacağımız iskelenin başına (uçağın iskelenin kenarına park ettiği yer)AFX'ten ayarladığım park yerini seçerek başlarız. Fs9'daki kırmızı taxi-yolu işaretini takip ederek deniz üzerinde görünmeyen pist başına geliriz.  Daha sonra normal pistten kalkış yaptığımız gibi kalkış yapabilirsiniz. Yalnız inişi çok daha yumuşak olarak, iyice denize alçalarak (100ft.-200ft.) ve hızı da azami azaltarak yapabiliyoruz. Birkaç iniş denemesinden sonra alışırsınız.
AI-deniz uçaklarının iniş ve kalkışı  zaten normal, onda sorun yok hocam.

Hatırlıyorum da....Zaten bu iskele tasarımlarını sizin 5-6 yıl önce ricanız üzerine yapacaktık, ancak o zamanlarda modellemede daha acemiydik. Şimdi daha iyiyiz. Umarım düşündüğümüz şekilde sorunsuzca bu taraımın da üztesinden geliriz inşallah.

Saygılar, sevgiler.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   11/7/2016, 08:18

Hocam herşey için teşekkür ederim, anlattıklarınıza bakılırsa mükemmel olaçak hiç şüpem yok, çünki çok itinalı ayrıntılarına vararak hazırlıyorsunuz, biliyorum sizi yoruyor, hakkınızı helâl edin, kendinizide fazla yormayın, sabırsızlıkla bakliyoruz, kolay gelsin. Sevgiler,Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   11/7/2016, 21:19

Estağfurullah hocam, benim için bir zevk.
Twin Otter uçağına baktım hocam. Aynen sizin dediğiniz gibi model Eric Dantes'e ait ve kokpitte bayan pilot var. Yalnız tek bir texture var. O da CANADA boyaması. Altta size gönderiyorum.

RAR ismi: "DHC-6 Twin Otter Amphibian, CC-238(CAF)"
Zip'ten çıkan klasörün ismi: "DHC-6 CAF (flotteurs)"
İçindeki tanıtım resminin ismi: "Twin Otter CAF flotteurs.jpg"

Download Texture: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Tanıtım resmi

-
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   11/7/2016, 22:37

Hocam teşekkür ederim, indirdim kurdum, yalnız bir sorunum var bu modelin float modelinin VC paneli düzgün çıkmıyor, ve uçak denizde değil havada uçuşa başlıyor.Wheels modelinde hiç sorun yok, acaba, bendeki gauges dosyasımı eksik anlıyamadım.Sevgiler,Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   12/7/2016, 21:43

Uzun zaman önce bu uçağı indirdim ama hiç kullanmadığımı şuradan anladım hocam; Kullandığım uçakları test edip sorunlarını hallettikten sonra harici HDD'ye "Aircraft Dizininden-(..tarih...)" klasör açarak içine o tarihte düzenlediğim uçakları da her uçak klasörüne "DW_....." başlık ..sonrası uçağın ismi vs.. yazarak HDD'ye ekliyordum.
Fakat, bu ve bir çok uçağı sitesinden indirdiğim gibi ZIP veya RAR olarak ekleyip öylece bırtakmışım. Yani hiç kullanmamış, hiç test etmemişim. Şu sıralar zaten LTAD çalışması olduğundan pek uçaklara da bakamıyorum.
İnanır mısınız 2009 yılında yarattığım "Test edilecek ve eklemeler yapılacak Uçaklar" başlıklı klasöre henüz  bakamadım bile.. Yani tek başıma hangi konuya bakacağımı da şaşırdım. Siteye girmesem olmayacak. Sceneryler beni bekliyor. Arada bazı ufak işler çıkıyor. Uçmak?.. en son yapacağım şey herhalde. Aklıma bile gelemiyor. Bir de geçen Eylül ayında başlayan ve halen hafif hafif devam eden bel-ayak ağrılarım için de fizik tedavi, "yandı gülüm keten helva" kahkaha
Zaten insanın sağlığı bozulmaya görsün; insanın hiç bir şeyi gözü görmüyor.

Neyse hocam, başınızı fazla ağrıtmayayım..Kısacası bu uçağı hiç kullanmamışım, o yüzden sorunlara çözümü, ancak sıkışık olmadığım bir zamanda kullandığımız da bulabiliriz.
Bir üstte yazdığım mesajdaki uçakla denize iniş-kalkış uygulamasını bu uçakla yapmadığımı belirteyim. Sanırım başka bir uçaktı ama hangisi bilemiyorum.
Ha.. bir dakika ... sanırım LTXE_Karain meydanı tasarımında AI olarak kullanılacak Yangın uçağı ile denemiş olabilirim. Çünkü yangın uçağına SU almak için denize inmek gerekiyordu. Denize teğet-silme inmek lazımdı. Sanırım bu yangın uçağı olmalı denediğim..

Ayrıca, LTBA2016'daki modelleri tasarlamaya başladığımdan beri uçaklar konusundan epey uzaklaştım. Ardından hemen LTAD'a da başlayınca bu günlere geldik hocam. Ama Senaryolara bir ara verip biraz da uçaklarla ilgilensem fena olmayacak.

Saygılar hocam.

DÜZENLEME:
-------------
Aklıma şimdi geldi hocam;
Acaba "tekerlekli" modeldeki Gauge ve diğer dosyaları "Denize inen" modele adapte ederek kopyalasanız?...Belki de olabilir.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   12/7/2016, 22:04

hocam okadar önemli değil daha sonra bakarız,siz şu anda ne istiyorsanız onu yapın, hatta kendinizede zaman ayırın, bu arada uçuşda yapın derim, hemde zihin olarak dinlenmiş olursunuz.

NOT:Yazdıklarınızı panel için uyguladım ama olmadı.Panel dosyası ortak uçak dosyasının içinde beş model dosyası var aircraft cfg. dosyasında birleşiyor, sim dosyası veya panel farklı herhalde, çünki herşeyi denedim hocam.ilerde sizin müsait olduğunuzda bakarız acelesi yok.Kendinize iyi bakın
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   19/7/2016, 01:27

Erdinç hocam merhaba..
EXPO logolu ETN ve ATF tescilli, Project Airbus' tan, Atlas Global boyalı, A321 uçaklarınız geldi.. göz_kırpma Bravo!

TC-ETN (IAE motor): [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

TC-ATF (CFM motor): [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
-
Sponsored content

MesajKonu: Geri: [Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321   

[Rica-İstek ]Fsx Atlasglobal Default a321
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2