VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım

+3
Mustafa Adlin
Özgür Kiraz
MURAT OK
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPaz 24 Mayıs 2015, 12:58

pilot demiş ki:
Öncelikle tebrik ederim Haluk hocam. Bravo! +thanks Siz de aramıza "TMFST-Çift Monitorlü FS Takımı" na katıldınız. kahkaha  Sıra kimlerde şimdi?. kahkaha  
İkinci ekranınızdaki "Görev Çubuğu" için, hemen benim paylaştığım resme baktığımda bende de yokmuş. Niye olmadığını veya nasıl çıkartılacağını bilemediğimden cevabını belki Murat hocam verebilir. Saygılar.

Pilot Hocam bu Windows 8 ile alakalı çünkü direk taktığım zaman diğer ekranda da görev çubuğu
gözüküyor hatta televizyona bağladığımda bile aynı, bu konu hakkında yarın şirketteki bilgi işlem ile görüşüp size daha sağlıklı bilgi verebilirim, bu teknik bilgi olduğu için bir bilgim yok üzgün
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPaz 24 Mayıs 2015, 13:12

Katılıyorum Murat hocam, Win8 den kaynaklı olabilir, olsun böyle de işimi görüyor, sayende bir imkânı hayata geçirdik bu da yeter. Bravo!
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPaz 24 Mayıs 2015, 13:21

Ne demek Haluk hocam yardım edebildiğime sevindim, bu arada ses sorununu çözdüm ikinci ekranında ses kartı özelliği varmış iki ekranın ses kartı çakıştığı için bende ikinci monitörün ses kartını devre dışı bırakınca sorun düzeldi.
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPtsi 25 Mayıs 2015, 14:46

Haluk hocam şimdi bilgi işlemdeki arkadaşım ile görüştüm Win8 ile alakalı diyor, kendisi de çift ekran kullandığı için onda da ikinci ekranda görev çubuğu görünmüyor.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptySalı 26 Mayıs 2015, 00:42

Murat hocam, demek arkadaşınız da benim gibi WindowsXP kullanıyor sanırım. Bir de, acaba Win7 kullanıldığında ikinci ekranda "Görev Çubuğu" çıkıyor mu?, merak ettim.
Henüz aramıza (TMFST-Çift Monitorlü FS Takımı) katılım olmadı. Birkaç kişi daha (Win7 kullananlar) da katılsa iyi olur. Saygılar.
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptySalı 26 Mayıs 2015, 08:21

Pilot hocam Win7'de de aynı onda da ikinci ekranda görev çubuğu gelmiyor, galiba bu özellik sadece win8 de var.Saygılar.
aarslan
Pilot-2

Pilot-2
aarslan

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 27 Mayıs 2015, 13:41

Bilgisayarıma 8 ekran bağlayarak sistemi kurdum.Ancak hala çok eksiğim var.
FSX simulasyon görüntüsü  2 ekrana genişletme mi yapılmak isteniyor?
Eğer öyle ise bence Harici ekran kartı olmadan mümkün görünmüyor.
P3D v2 mevcut ekran kartı ve hatta IGP (onboard ekran kartı ) kartı dahil olmak üzere ekran çıkış sayısına kadar gneişletilebilir.(Harici ekran kartına ihtiyaç duymadan)

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 27 Mayıs 2015, 18:23

O zaman şöyle sanırım Ahmet hocam;
- Çift ekranda kullanmak için FsX'te harici ekran kartı gerekli (İşletim sistemi ile de ilgili olabilir),
- Çift ekranda kullanmak için Fs9'da onboard ekran kartı yeterlili olabiliyor.
Bu da şunu doğruluyor; WinXP sistemi ile Laptop'umda onboard ekran kartı olduğundan Fs9'da çift ekran kullanabiliyorum. Yani Fs9, her şekilde istikrarlı olabiliyor. göz_kırpma Bravo!
Yalnız bir önceki sayfada paylaştığım resimlerde ve açıklamalarda da olduğu gibi; laptopumda BİR adet VGA çıkışı olduğundan harici ekran olarak BİR adet ekran kullanabiliyorum. Resimlerdeki Çoğaltıcı (Tek VGA çıkışını İKİ adet çıkışa çeviren aparat) olsaydı, belki harici ekran olarak 2 adet ekran çıkışı alabilirdim. Böylelikle 2 adet harici çıkış+Bir adet de laptop ekranı olmak üzere 3 adet ekrana Fs9 dağılmış olurdu. Tabi bunun böyle olabilmesi için ekran kartı sürücüsü özelliklerinin bu dağılımı desteklemesi gerekir.
Bir de şunu anlamak isterim;
Hani bazı fotolarda gördüğümüz gibi, Fs'nin tek AYNI dış görüntüsü 3-4-5 adet harici ekranlara dağılıyordu. Yani görüntü çoklu ekranlarda genişliyordu. Örnek alttaki resim: Bunu nasıl yaparız acaba?
FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 CockpitInside
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyÇarş. 27 Mayıs 2015, 20:15

Pilot hocam yukarıdaki videoda 4:24 dakikadaki yerde 2 (3) ekranı ayarlardan tek ekran olarak gösteriyor. Uğraştım ama beceremedim ben.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyCuma 29 Mayıs 2015, 01:19

Gördüm hocam. Paylaşım için teşekür ederim. Videoyu iyice inceledim. Videonun 4:00-4:30 arasında gösterdiği aparat ile sanırım bu düzenek oluşturuluyor. Aparatta 4 adet soket var. 1-Giriş,2-Sol ekran,3- Merkez ekran,4- Sağ ekran için 4 adet soket var. Ayrıca Bilgisayarın arkasınra 2 adet VGA çıkışı var. Biri o aparata takılıyor, biri ise öndeki kontrol paneli ekranına takılıyor.  Bu soketlere kablolar takıldıktan sonra  Bilgisayar masaüstüne Sağ tık/ Ayarlar/ Görüntü özellikleri çıkıyor. Bu menüde bir ayar yok . Çünkü videoda elemanın fare simgesi bir butona dahi dokunmuyor. Sanırım ÜÇLÜ ayarı nVidianın/ Görüntü ayarları /Çoklu ekran Ayarlarından yapılıyor.
Kısacası benim anladığım bu. Yalnız, önce bu aparatın olması lazım. Bir de bilsisayarımızın bir adet olan VGA çıkışını (harici ekran çıkışı) İKİ adete çıkartamak için bir önceki sayfada resmini verdiğim TEK çıkışlı VGA'dan > İKİ çıkışlı VGAya çeviren aparatın da olması gerekiyor.  
Video için tekrar teşekkürler hocam, saygılar, sevgiler. +thanks
aarslan
Pilot-2

Pilot-2
aarslan

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyCuma 29 Mayıs 2015, 02:41

Pilot Hocam,

Dün konu ile ilgili cevap yazmıştım. Ancak zannediyorum ki marka ve firma isimleri içerdiği için yayınlanmamış.

Aslolan FSX'te görüntüyü çoklu ekranlara yaymak mümkün olmadığı için TripleHead2Go Digital Edition
harici ekran kartı ile bu iş yapılıyor. Bu ürünün Türkiye satış fiyatı 495 USD+ KDV olduğu için makul fiyata USB 2.0-3.0 üzerinden çalışan iki çıkışlı ekran kartları var.
Yalnız resmini yayınladığınız tek VGA çıkışı 2 VGA'ya çoklayıcı kablo ile her iki ekranda da birebir aynı görüntüyü alırsınız ki görüntü tekrarlamaya ihtiyacınız yok, faydası da yok.
İyi geceler.

aarslan
Pilot-2

Pilot-2
aarslan

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyCuma 29 Mayıs 2015, 13:48

Haluk ve Murat Hocalarım,

Görev çubuğunun her iki ve ya daha fazla ekranınızda görünüp görünmeme halini (win8 ve win8.1 için) ana ekranınızda görev çubuğunu sağ tıklayıp özellikleri açarsanır, açılan sayfada "Tüm ekranlarda araç çubuğunu göster" sekmesinden ayarlayabilirsiniz.
Hatta görev çubuğunu gizleyebilirsiniz de.
MURAT OK
ADMIN

ADMIN
MURAT OK

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyCuma 29 Mayıs 2015, 13:57

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim Ahmet hocam, Ben Win8 kullandığım için gözükmesi benim işime geliyor ama asıl sorun şu aynısını Win7'de yapılabiliniyor mu? ama yapılmıyor bilgi işlemde ki  arkadaşıma sorduğumda sadece Win8 oluyor dedi, hatta kendisi bizim şirket Win7 kullandığı için ve kendisi de çift ekran kullandığı için oradan biliyorum kendisinde ikinci ekranda görev çubuğu çıkmıyor. Win8 bir şey ayarlamanızda gerek yok ikinci ekranı bağladığınız anda ikinci ekranda görev çubuğu çıkıyor. Saygılar.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 30 Mayıs 2015, 09:57

Win7 de yok galiba Ahmet hocam verdiğiniz yolda öyle bir özellik çıkmıyor ama fare ile tutup ikinci ekrana taşıyabiliyorsunuz.
İkinci ekranda olması çok ta önemli değil çünkü fs' de tam ekranda uçmuyorum artık tam ekranda uçanlarda fare ile ikinci ekrana taşıyabilirler.
aarslan
Pilot-2

Pilot-2
aarslan

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyC.tesi 30 Mayıs 2015, 11:30

Haluk Hocam,
3 lü VGA Y kablo ile (1 giriş 2 çıkışlı) 2. ekrana taşıma yapamazsınız.Çünkü 1. ekrandaki görüntünün aynısını 2. ekranda alırsınız.Bu kablo ile görüntü tekrarı yapmış olursunuz.Fare ile 2. ekrana taşıyamazsınız.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPaz 31 Mayıs 2015, 01:41

Aynı şeyden bahsetmiyoruz herhalde Ahmet hocam, benim ekran kartımda 2 çıkış var 2 monitöre bağladım her birini, şimdi vaps sayfasını kulağından tutup 2. ekrana taşıdım tekrar hatta kısa yolunuda öğrendim onuda paylaşayım; win ( sol tarafta ctrl ve alt tuşlarının arasındaki tuş)+shift+ sağ, sol ok tuşu ile ekranlar arasında sayfayı taşıyabiliyorsunuz.
aarslan
Pilot-2

Pilot-2
aarslan

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPaz 31 Mayıs 2015, 02:59

Pilot Hocam, Y tipi 3 lü VGA kablo ile ekran çoğaltma işleminden bahsetmişti.Bu kablo ile ekran genişletme yapılamayacağını, sadece ekran tekrarı yapılabileceğini belirtmiştim.
Herhalde bu konu sizin probleminiz değil.
Ekran kartlarında kaç çıkış varsa o kadar ekran bağlayabilir ve genişletebilirsiniz.
Kendi bilgisayarımda, 8 monitor bağlı. 4 monitörü (Asus GTX760) simülatör çevre görüntüsü için.
4 tanesini de (Asus GT640) göstergeler için kullanmaktayım.
A320 kokpiti yapmaktayım.
Bakalım ne zaman biter.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPaz 31 Mayıs 2015, 08:19

Anladım hocam o kabloyu bulamadım pasajda meğer işime de yaramıyormuş zaten.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım    FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım  - Sayfa 2 EmptyPaz 28 Ocak 2018, 06:15

Konu YUKARI!.

FS'yi Çift Ekran Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Fs2004 boyamalarını FsX'te kullanmak için dosyalar..
» Ev Kokpiti Kurmak / Ekran için bilgi ihtiyacı
» İvao kullanmak istiyorum ama..
» P3D V2 siyah ekran sorunu
» Eski laptop ekranindan external ekran yaratma