VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)

+79
Doğukan
efe00
Mustafa Adlin
BurakOZ
kutaysarigul
erkann006
cemozgecen
kadir yavuzer
kamil68
furkanoner
öykü68
suat durur
Ayhann
alicanlakott2
Semihvardar
sekoo02
pılotoguzhan
Ali Kayasoy
Halil Ibrahim Sarıkaya
batu1993
Yakup Karakas
cberkan
alacakaptan
Gorkem Deniz
mehmetsalih
Batuhan Özden
B. Arda Aycan
ilter71
Alper2590
ahmet44
osmantorer
Alp Deniz Şenyurt
Noyan737
firatsonmez
Oguzhan
onurkanzuk
Berfin ok
Yunus Piyade
musallat258
Deniz Can
Onur Aşkın
Kubilay
Sedat
klavier
Sinlenmez
Mertcan UZER
CanK34
damonpak
iso8887
Cpt.Orkun_44
hknpal
kadirsariaslan
Özgür Kiraz
ÇAĞATAY ARSLAN
Tufan KORKMAZ
adondecuir
mertkarslioglu
amenathen
Kaan Özgel
tezcalitpoka
kursat atakan
Kahraman Pilot
Oguzhan KILIC
Kağan ATÇI
Selim ŞAHİN
Codablack
dorarara
istanblue
fthyvz
caner kaptan
memo1998
d-mod
wannabepilot
Erdinç TURKAN
erdener
TUAF-Tora
pilot
epremsoft
yigitciftci
83 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyCuma 04 Şub. 2011, 16:11

Evet, 3D-Virtual kokpit veya 2D-kokpit panellerindeki göstergelerin butonları fare ile çalışması gerekirken çalışmıyorsa;( Farenin ucunda El işareti olması gerekir!,OK işareti değil)
1-) Bu panele ait "gauges" dosyalarının "Fs9 (FsX) / Gauge" klasörüne atılmamış olmasından (atmadığınızdan) kaynaklanır..
2-) 1. maddeyi doğru yaptığınızı farzederek, "gaguge" dosyaları ile birebir ilişkili olan "texture" resim dosyalarının bulunduğu "...????." klasörünü de "Fs9/Gauge" klasörüne eklemeniz gerekir.(Bu texture klasörü varsa tabi..)
3-) Bazı Gauge dosyaları, Uçak dizinindeki "Panel" klasörünün içinde kalarak çalışabilecek şekilde XML dosyaları hazırlanmış olabilir.Şayet böyle hazırlanmış "gauge" dosyalarını da alışkanlıktan "Fs9/Gauge" klasörüne atarsanız,yine paneldeki buton veya aletleri fare ile oynatamazsınız.
Bunları gerektiği gibi yüklemek ve paneldeki her butonu kullanabilir yapmak için uçağı çizen kişinin "Read ME!.txt" dosyasını MUTLAKA okumak gerekir.
"INSTALL.txt" açıklamalarını da bir okuyunuz.Mutlaka sorununuz halledilecektir. Üzülmeyin lütfen. saygılarımla.

En son pilot tarafından Ptsi 02 Mayıs 2011, 18:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
d-mod
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
d-mod

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyCuma 04 Şub. 2011, 17:41

saolun pilot hocam dediklerinizin hepsine teker teker bakıcam bişey olursa gene sorarım...

ilk mesajımı biraz karışık yazmışım yazarken fark etmedim kusura bakma hocam :) :)
dorarara
Pilot-1

Pilot-1
dorarara

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyCuma 04 Şub. 2011, 18:01

müthiş bir boyama hocam. farklı bir şeyler yazmak istiyorum ama yok... ellerinize sağlık!
Codablack
Pilot-1

Pilot-1
Codablack

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptySalı 08 Şub. 2011, 19:16

Bu güzel 777 için çok teşekkür ederim!..
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyPerş. 17 Şub. 2011, 17:31

Değerli arkadaşlar,
Konudaki Boeing777 ile kalkışta sorun yaşayan, pistin sonuna kadar gelmesine rağmen, uçağı havalandıramayan ve inişi yumuşak gerçekleştiremeyen kaptanlarımıza FIX dosyası, ilk mesajdaki resimlerin altındaki "FIX dosyaları" na EKLENMİŞTİR!.
İndireceğiniz ".air" dosyası ile rahatça havalanır ve yumuşak bir iniş gerçekleştirebilirsiniz. Keyifli uçuşlar!.

Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyCuma 18 Şub. 2011, 00:16

Çok güzel boyanmış.. Model zaten kullandığım bir model onur air boyamasıyla tabi.. Ancak kalkıştan sonra ki dengeleme de ve inişe yakın süzülüş hattında(glide slop) bir kaç küçük sorun yaşıyordum.. Umarım bu fix air dosyası daha da mükemmelleştirecek.. Ellerinize sağlık..
Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer
Kağan ATÇI

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 26 Şub. 2011, 00:37

hocam aslında şu projeyi bitirmek için senden üç beş tüyo almak için bakmam lazım çok uzadı çünkü :D
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 26 Şub. 2011, 13:18

Arkadaşlar SS deki uçağın yanındaki servis araçlarını ( Ground Service Vehicles ) nasıl seçiyoruz, bende sadece cargo araçaları çıkıyor, merdiven ve servis araçaları bende gözükmüyor,sizlerde çıkıyormu ? bende nasıl çıkartabilirim.Uçak konu başlığındaki Posky B777-300 Saygılar.
http://www.hizliupload.com/img/27016242143404370156.jpg

THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 27016242143404370156

NOT: Shift+E-2-3-4-5-6-7-8-9 hepsini denedim fakat olmadı.Başka biryol olmalı, fakat ben bulamıyorum,uçağın texturesi içinde OS777GS2_l , OS777GS2_t bmp dosyaları mecut.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 26 Şub. 2011, 19:09

Hocam, VDT ile hepsini çıkartabilirsiniz.
B777 tipli iki jetli büyük uçaklar için hazır Default paket: http://www.zshare.net/download/847710412f1dc292/
Fakat siz, bu uçakta farkı 2D panel veya 3D VC kullanıyorsanız, elinizdeki panel'e VDT yükleme açıklamaları yukarıdaki linkte olmasına rağmen, bana sadece PANEL klasörünü gönderdiğiniz an hemen uygularım.Saygılar.

EDİT:
Şimdi baktım da...Ben de uçak varmış. Ve panel klasörünün içinde "Pky_util" adında bizim VDT gibi tool var. yani VDT gibi çalışıyor. "Panel.CFG" sine baktığımda SHIFT+7 veya SHUFT+8 ile PKY Util'i ekrana getirerek resimde işaretlediğiniz konteynerleri görebilirsiniz.
Şayet panel klasörünüzün içinde "Pky_util" klasörü yoksa ben size gönderebilirim.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 26 Şub. 2011, 21:39

Hocam, ben uçağın dışından yapıyormuşum, 2D panelden Pky_util çıkdı hallettim, hatta VC panele uygulamasıda var, yapmaya çalışacağım,umarım beceririm, yardımlarınızdan dolayı
teşekkür ederim. Saygılar.
http://www.ressim.net/61/upload/1cb0c209.jpg
THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 1cb0c209
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 26 Şub. 2011, 22:20

Hele şükür... ::) En sonunda 777 koltuğuna oturacağım kahkaha Emeğine sağlık hocam ::)
Kahraman Pilot
Pilot-2

Pilot-2
Kahraman Pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyPaz 27 Şub. 2011, 11:54

Boyama çok güzel olmuş

Uçakda öyle

Yer araçları zaten bana göre en güzelleri

Elinize sağlık

Fakat bir sorum olacaktı resimlerde gördüm de tüm uçaklar THY bunu nasıl sağlıyoruz
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyPaz 27 Şub. 2011, 22:55

Kahraman Pilot demiş ki:

Fakat bir sorum olacaktı resimlerde gördüm de tüm uçaklar THY bunu nasıl sağlıyoruz

Resimde gördüğünüz araçlar sadece Posky B777 lerin kendi yazılımlarında var, diğer uçaklar için ücretli programlar var onları kurduğunuzda istediğiniz uçağın yanına araçlar geliyor.Saygılar.

kursat atakan
Pilot-1

Pilot-1
kursat atakan

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptySalı 01 Mart 2011, 14:29

çok teşekkürler güzel bi paylaşım
tezcalitpoka
Pilot-1

Pilot-1
tezcalitpoka

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyCuma 04 Mart 2011, 18:49

hyarıka goruunuyor,tesekkurler
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 12 Mart 2011, 23:25

Hocam indiriyorum denedikten sonra görüşlerimi yazıcam
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyPaz 13 Mart 2011, 17:07

Hocam emeğinize sağlık, bu arada SS'ler çok güzel olmuş. göz_kırpma
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 00:19

elinize sağlık
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4
mertkarslioglu

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 02:56

Arkadaşlar benim bu uçakla ilgili bir problemim çıktı uçağın 3D cockpitindeki göstergeler çalışmıyor karanlık duruyor Fsx kullanıyorum bu problemi nasıl önlerim
adondecuir
Pilot-1

Pilot-1
adondecuir

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 19 Mart 2011, 21:56

hocam çok güzel olmuş elinize sağlık
Tufan KORKMAZ
Pilot-1

Pilot-1
Tufan KORKMAZ

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 30 Nis. 2011, 15:40

güzel bir uçak ellerinize sağlık
ÇAĞATAY ARSLAN
Pilot-2

Pilot-2
ÇAĞATAY ARSLAN

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyC.tesi 30 Nis. 2011, 16:29

emekleriniz için çok teşekkürler.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyPtsi 02 Mayıs 2011, 18:53

Çağatay hocam'dan bana PM ile gelen sorun mesajı:
(İçeriği gizli olmadığından ve hepimizi ilgilendiren sorun mesajı olduğundan, İlgili olan bu konu içinde yayınlamakta sakınca olmadığından yayınlıyoruz)..

ÇAĞATAY ARSLAN demiş ki:
Merhaba Pilot Hocam,

Sizi yine rahatsız ediyorum kusuruma bakmayın,bu 777 uçaklarla ilgili panel sorunum devam etmekte.. Yiğit Çiftçi hocamın tasarladığı 777-35R TC-JJA akdeniz uçağını download edip fsx içerisindeki airplanes dosyasına ekledim.Uçak fsx te gözüküyor,ama yine 2d cockpit ve Virtual cockpitte tuşlar ve ekranlar gözükmüyor.Önerdiğiniz gibi ilgili uçağın dosyası içerisinde bulunan gauges isimli klasörü FSX/Gauges içerisine yapıştırdım.Panellerde tuşlar ve ekranlar yine gözükmedi.İlgili uçak içerisinde panel klasöründe de bazı dosyalar var acaba onları damı bir yerlere yapıştırmam gerekiyor,inanın uğraşıyorum ve bulamıyorum.Hocam yardımlarınızı rica ederim.saygılarımla.

En son pilot tarafından Ptsi 02 Mayıs 2011, 18:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyPtsi 02 Mayıs 2011, 18:55

Yazdığım cevap:
------------------

Çağatay hocam, Yiğit hocanın paylaştığı B777 konusunun 3. sayfasında bir mesajım varmış.Alıntıyla paylaşıyorum.Üzülmeyin olacaktır inşallah.. Alttaki alıntıdan da sonuç alamazsanız, ilgili konuya çıkan sorunları yazarsanız daha çabuk ve daha fazla çözümler diğer arkadaşlardan da gelecektir.

pilot demiş ki:
Evet, 3D-Virtual kokpit veya 2D-kokpit panellerindeki göstergelerin butonları fare ile çalışması gerekirken çalışmıyorsa;( Farenin ucunda El işareti olması gerekir!,OK işareti değil)
1-) Bu panele ait "gauges" dosyalarının "Fs9 (FsX) / Gauge" klasörüne atılmamış olmasından (atmadığınızdan) kaynaklanır..
2-) 1. maddeyi doğru yaptığınızı farzederek, "gaguge" dosyaları ile birebir ilişkili olan "texture" resim dosyalarının bulunduğu "...????." klasörünü de "Fs9/Gauge" klasörüne eklemeniz gerekir.(Bu texture klasörü varsa tabi..)
3-) Bazı Gauge dosyaları, Uçak dizinindeki "Panel" klasörünün içinde kalarak çalışabilecek şekilde XML dosyaları hazırlanmış olabilir.Şayet böyle hazırlanmış "gauge" dosyalarını da alışkanlıktan "Fs9/Gauge" klasörüne atarsanız,yine paneldeki buton veya aletleri fare ile oynatamazsınız.
Bunları gerektiği gibi yüklemek ve paneldeki her butonu kullanabilir yapmak için uçağı çizen kişinin "Read ME!.txt" dosyasını MUTLAKA okumak gerekir.
"INSTALL.txt" açıklamalarını da bir okuyunuz.Mutlaka sorununuz halledilecektir. Üzülmeyin lütfen. saygılarımla.

Bu mesajınızı izninizle konuda paylaşmak isterim. Çünkü aynı sorunu olan arladaşlar da görebilsinler..
Sorunları konuya yazarsanız, daha çok ve hızlı çözümler gelir ve diğer kaptanlarımız da bunlardan faydalanır..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)    THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)  - Sayfa 3 EmptyPtsi 02 Mayıs 2011, 20:21

Ben de bu özelden soru sormayın fırçası bana geldi sanmıştım kahkaha

Dün gece, Kurty hocama, Airbus ile ilgili bir sıkıntımı sormuştum, Wilco serisinden kaynaklanan, ondan mı uyarı konusu açıldı diyecektim ama değilmiş (kendimizi de ihbar ettik ya neyse) kahkaha Neticede sorun çözülmedi, arama motorlarında da bulamadım, galiba bu sorunu yaşayan tek Allah'ın kulu da benim.

THY (TC-JJA) Akdeniz_B777-35R/ER_(POSKY)
3 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-
» CORENDON_B737-800winglett_(POSKY)
» FsX;Easy Jet 737-700 POSKY VC'li
» Atlasjet B757 TC-OGS (POSKY)
» Posky B757-200 RR WL THY
» Posky B757-236 THY