VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Prepar     3D takılıyor Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Prepar 3D takılıyor

4 posters
YazarMesaj
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

Prepar     3D takılıyor Empty
MesajKonu: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyPerş. 01 Ocak 2015, 20:26

Arkadaşlar merhaba
prepar 3d yükledim ama resimdede göreceğiniz üzere açılırken aşağıdaki ekran çıkıyor.
Ve yanıt vermiyor deyip kapatıyor.Ne yapabilirm ?

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyCuma 02 Ocak 2015, 00:07

Hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun Orhan hocam. Hani hatırlarsanız, Fs9 ve FsX sorun konularına çözüm sunarken şunu yazmıştım. Yukarıdaki gibi, Fs9 yüklemesi yaparken "%68" de "Scenery Object Loading" başladığı anda Fs atıyor, açılmıyordu. %68 de scenery objelerinin texturelerini ve BGL'lerini yüklüyor. Şayet, nesnelerin BGL dosyalarına ait texturelerini; 1- Bulamazsa, 2- Bulsa bile texture kaplaması(resimleri) Fs9'un desteklemeyeceği formatda ise FS açılmaz. Çözüm olarak; hatayı "Texture klasörü" içinde aramak gerekiyor.
1- P3d, şayet yalın default halde açılım yapmıyorsa, tamamen kaldırarak DVD'den tekrar yükleyebilirsiniz. Yahut, DVD içinde sadece "TEXTURE" klasörünü görebiliyor ve varsa, onu ELLE yükleyebilirsiniz.
2- P3d yalın değil, şayet eklenti/eklentiler varsa, dizindeki "TEXTURE" klasörüne exe ile atılan yanlış/hatalı bir texture olabilir.
Şimdilik aklıma bunlar geliyor hocam. Bir de, Emin Yılmaz hocam başta olmak üzere P3d ile yakından ilgili olan diğer hocalarımız da fikirlerini sunabilirler.
Kolay gelsin hocam, saygılar.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyCuma 02 Ocak 2015, 10:19

Pilot hocam teşekkürler.Normal olarak kurulumu tamamladım.Ama simulasyonu açarken dediğiniz yerde takılıp bir süre sonra hata veriyor.Acaba sistemim yetmiyor olabilirmi ?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyC.tesi 03 Ocak 2015, 03:18

Hımmm.. Olabilir hocam. Şimdi sisteminize baktım da; grafik kartınız fena değil. Ama RAM, benim emektar desktopun gibi. Hem ram, hem de CPU düşük geldi bana. Yine de sistemlerde uzman arkadaşlarımız fikirlerini yazarsa, çözümü bulabiliriz. P3D'nin sistem gereksinimlerini Emin hocam yazmış:
Genel itibariyle FsX ile ayni ama Prepar3d yeni OS'ler ve CPU'lar ile daha uyumlu calisiyor. Tavsiye edilen sistem,
CPU: 4 cekirdekli 2.0 ghz ve ustu
RAM: 4GB
Ekran karti: 1GB RAM ve ustu modeller
HD'de kapladigi alan: 20 GB

Bir de Emin hocamın işlediği konuya bir göz atın isterseniz: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kolay gelin hocam.
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyC.tesi 03 Ocak 2015, 06:10

Sisteminiz yetmiyordur hocam. DX11 uyumlu ekran karti lazim yoksa yuklemez.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyC.tesi 03 Ocak 2015, 20:04

Hocam sorun raporlarının görüntülendiği bölümden soruna neyin neden olduğu belirtiliyordur. Başlat'a tıklayıp arama bölümüne rapor yazarak tüm sorun raporlarını görüntele'ye tıklayarak bakabilirsiniz, saygılar.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyC.tesi 03 Ocak 2015, 22:39

Yardımlarınız için teşekkürler.Sistemim yeterli gelmiyormuş.Bir allt versiyonunu yükledim.Sorun
düzeldi.Ara sıra prepar ilede uçarız.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyPaz 04 Ocak 2015, 17:07

Yalnız active cam gibi kamera programı bulamadım
Emin Yilmaz
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Emin Yilmaz

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyPaz 04 Ocak 2015, 17:57

Ezdok calisiyor hocam.
orhanyavuz
ADMIN
Orgnztor Manager

ADMINOrgnztor Manager
orhanyavuz

MesajKonu: Geri: Prepar 3D takılıyor   Prepar     3D takılıyor EmptyPaz 04 Ocak 2015, 18:50

Emin hocam teşekkürler.

Prepar 3D takılıyor
1 sayfadaki 1 sayfası