AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )

Paylaş | 

Simulatöre veda.

YazarMesaj
eunver
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Simulatöre veda.   25/11/2014, 20:44

Değerli hocalarım,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, yaklaşık 10 yılımı birlikte geçirmiş olduğum fakat sonrasında,  miyadını maalesef yavaş yavaş doldurduğuna inandığım Flight Simulator ailesine sanırım veda vakti geldi çattı. İlginçtir ki, bu başlığı aylar öncesinden açmayı planlamıştım fakat kendisine her fırsatta şans verdim, "dersler yoğun ondan herhalde" diye öteledim fakat kısa zaman sonra kararımda haklı olduğumu gördüm.

FSX'in Demosunu babama zorla indirtmemle başlamıştı herşey, kısa sure sonra ise üzerinde çok fazla zaman harcadığım gerekçesiyle arka arkaya yediğim bilgisayar özellikle de uçmak yasaklarım ve internet kotasını hep indirdiğim eklentilerle, uçaklarla her seferinde geçmemden dolayı istisnasız her ay harçlıklarımdan kesilen miktarlar beni aslında simulatöre daha da yakınlaştırmıştı. Bu 7 yıllık bir sürede hayatımda çok şeyler değişti, iki farklı ülkede uzun yıllar yaşadım. İlkokulu, liseyi bitirip avrupanın en ucra köşesinde üniversiteye başladım, sanırım bu gidişle de hukukçu olucam büyük ihtimal (avatar bana ait kahkaha)

İlginçtir ki, 128MB uyduruk bir ekran kartıyla zamanında yaptığım ve her seferinde kafamdan uydurduğum değişik senaryolarla süslediğim uçuşlarım, ki bunların içinde kalkarken CRJ700'lerle 45 derece flap açmışlığım da vardır, hep eğlenceli gelmişti. O zamanlar hiç bir eklentimin olmamasına rağmen, uçuşlarımdaki gerçekçilik hep hat safhada olmuştu.

Ama zaman geldi ki, satın almış olduğum daha iyi bir ekran kartı ve yüzlerce eklenti beklentilerimi getirmedi beraberinde hep. Simülatör ilk başlardaki saflığının aksine hantallaştı, yavaşladı, sıkıcılaştı ve beni kendinden soğuttu. Tüm bu sıkıntıların satın aldığım sistemin yetersizliğinden kaynaklandığını düşündüğümden yeni sistem arayışlarına girdim yine, fakat sonrasında gidip asla FS'yi kuramayacağımı bildiğim için bile bile MacBook aldım, sanırım onun diğer bir sebebi de artık FS'den soğumam gerektiğini bilmemdi.

Aslında, uzun olduğu kadar böylesine kısa bir sürede yüzlerce mükemmel insanla tanıştım, tıpkı siz değerli hocalarım gibi. Havacılık adına öğrenmediğim bir çok şeyi sayenizde öğrendim.

Forumlara her zaman yaptığım gibi yine sık sık uğramayı düşünüyorum, malum daha öğrenecek çok şey var.  göz_kırpma

Esen kalın.
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   26/11/2014, 01:39

Merhaba Enver hocam. İnanın, verdiğiniz karara saygı gösteriyorum ve haklısınız. Her zaman dediğim gibi önce geleceğimiz, ekmek parası. Daha sonra hobimiz.. Avukatlık eğitiminizi başarı ile tamamlamınızı dilerim. İnşallah iyi bir avukat olursunuz, buna inanıyorum. Mesleğinizi tamamladıktan, işinizi elinize aldıktan ve ekmek parası kazanmaya başladıktan sonra yine FS dünyamıza geri dönebilirsiniz ve döneceğinize de inancım var. Bu arada sitemize, VAPS ailemize de sık sık geleceğinizi duymaktan memnun oldum. Bizi fazla özletmeyin hocam, her zaman buradayız, sizleri bekleriz. Saygılar, sevgiler, başarılar hocam. Bravo!
eunver
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   26/11/2014, 08:59

Güzel sözleriniz beni çok mutlu etti sayın hocam, çok sağolun.
Bu arada bakarsınız VAPS'ın hukuktan sorumlu moderatoru falan yaparsınız beni kahkaha İşte_BU!
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   26/11/2014, 09:58

Dün gördüm bu konuyu ama geç olduğundan yazamadım.

Öncelikle kararınıza saygı duyduğumu belirtmek isterim. Tavsiyem ise hiçbir şeyi kaldırmayın. Ben de aylarca ara verdim bu hobiye, sonra geri döndüm. Uçuşlardan zevk almanın yegane yolu, gün ışığında görerek uçmaktır. Gerisi, dal bulutun içine, aletli uçuş yap, bir kalkarken bir de inerken etrafını gör, o kadar.

Eğitim hayatınızda başarılar dilerim Enver hocam.
Haluk
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   26/11/2014, 16:25

Daha bu gün genç bir arkadaşımız face den bana yalvarıyor du "N'olur hocam bana ivao da uçmayı öğret." diye Yaz tatiline kadar ertelemeye ikna ettim sonunda. Siz çok doğru bir karar vermişsiniz kendi kendinize Enver hocam başarılı olacağınıza inanıyorum ama Özgür hocamın dediği doğru bir müddet sonra dönersiniz ara sıra bana da olur o yüzden kaldırmayın bilgisayardan uzun tatillerde uçarsınız belki.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   26/11/2014, 22:46

Enver hocam bende yeni gördüm, hani üzülmedim desem yalan olur, bende diğer arkadaşlarımın yazdıklarına harfiyen katılıyorum, onların dışında yazmak istediğim, THY larında hukuk eğitimi almış ama meslek olarak pilotluğu seçen birçok kaptan var, ilerde sizde bir müracatla pilotluk eğitimi alabilirsiniz.Eğitiminizde başarılar dilerim.Sevgiler,Saygılar.
eunver
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   26/11/2014, 23:07

Sayın Özgür Hocam, öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi bazı şeylerin üzerine zaman zaman perde çekip özlemeye bırakmak gerekiyor. Sanirim benim de biraz decharge olmaya ihtiyacim var, zamanla neler olacak bakalim.  göz_kırpma

Sayın Haluk Hocam, havacılık her ne kadar sanal ortamda da icra ediliyor olsa da, sadece kendisine ayrılması gereken ciddi bir vakit gerektiriyor. Malum dersler de epey ağırlaştı su sıralar, geri dönebilecek miyim bilmiyorum, nitekim böyle bir düşüncem şu an için yok ama kim bilir, yaz gelsin bir bakalım :) Güzel sözleriniz de ayrıca teşekkür ediyorum, eksik olmayın.

Sayın Erdinç Hocam, ehliyet için gereken sağlık raporunu bile zor aldım, malum renk körlüğü kahkaha Geçenlerde PPL sertifikası için mail atmistim bir ucus okuluna ama herhangi bir geri dönüş almadım henüz. Pilotluğu o bakımdan düşünmüyorum son yıllarda, malum ülkemizin şu sıralar en çok hukukçulara ihtiyacı varmış gibi görünüyor, hayırlısı bakalım ne olacak. İyi dilekleriniz için de minnettarım sayın Erdinç Hocam, Hollanda'dan selamlar.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   27/11/2014, 14:20

Öncelikle merhaba, üzüldüm durumunuza açıkçası.Tabi ki önce kariyer sonra hobi.Bence yine de simülatörü kaldırmayın bilgisayarınızdan.Eğer içinizde gerçekten havacılık aşkı diye birşey varsa birgün tekrar geri döneceksiniz.İnanıyorum.Hayatınızda başarılar dilerim.

Saygılar,Sevgiler
eunver
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   27/11/2014, 22:53

Tamer Hocam iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Simulatoru cok fazla takilma ve reset atma gibi sorunlar dolayisiyla sistemimden kaldirdim, yeni paketini bulmam gerekiyor artik. Belki boylesi su an icin daha iyi olabilir, yorumunuz ve dilekleriniz icin tekrar tesekkurler. göz_kırpma
MURAT OK
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   28/11/2014, 07:50

İki gündür yazacağım diyorum yazamıyorum Enver hocam malum işlerim bu aralar biraz yoğun işe başlamadan yazayım dedim. Doğru bir karar vermişsiniz önce eğitim sonra hobi Eğitim hayatınızda başarılar Enver hocam bu güzel hobiyi bırakmayın.
eunver
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: Simulatöre veda.   28/11/2014, 13:13

Iyi dilekleriniz icin tesekkuler Murat Hocam, eksik olmayın. =)

Simulatöre veda.
1 sayfadaki 1 sayfası