VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Bu türlere gıcık oluyorum.. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Bu türlere gıcık oluyorum..

5 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Bu türlere gıcık oluyorum.. Empty
MesajKonu: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptyPtsi 20 Tem. 2009, 02:15

Bu türlere gıcık oluyorum.. Samal

Artık ne diyeyim.

Gta Sanandreas'ta Uçak sürerek FS'dede aynı olacağını sanıyorlar :D

Okuyamayanlara: "Hayır flapları yanlış zamanda açmış..Flapların özelliği hızı kesmektir..Piste paralel olarak tam "touch" olduğunda açılır.."

Buda Flap nedir?

Flaplar; uçakların genellikle hücum kenarı, bazen de firar kenarında bulunan; kanat kamburluğunu arttırarak sirkülasyon kuvvetini de arttıran, bu sayede kanadın taşıma kapasitesini yükselten bileşenlerdir.

Uçaklar inişte ve kalkışta, düşük süratlerde daha yüksek kanat taşıma kapasitelerine ihtiyaç duyduğundan, flaplarını açarlar.

Flaplar çoğu zaman uçağın yuvarlanma momentini sağlayan kanatçıklara benzerler. Zira, görevleri çok farklıdır. Yatırgaçlar birbirlerine ters çalışır. Yani birisi kamburluğu arttırırken, diğeri azaltır. Bu da uçağa gittiği eksende yuvarlanma momenti sağlar. Ters çalıştıkları için iki kanada ters yönlü aerodinamik kuvvet sağlarlar ki bu sebeple kanatlara herhangi bir gerilme yüklenmez (kuvvet çifti). Fakat flaplar aynı yönlü çalışırlar. Bu yüzden her iki kanadın aynı yönde kuvvete maruz kalması kanat üzerinde bir gerilme yaratırlar. Bu gerilme, moment prensibince ne kadar kısa moment koluna sahip olursa o kadar düşük olacaktır. Flapların kanat kökünde, yatırgaçların kanat ucunda yer almasının sebebi budur. Kökte yer alan flapların kanadın kırılmasına yol açacak bir kuvvet oluşturmaması hayati önem taşımaktadır.
epremsoft
ADMIN

ADMIN
epremsoft

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptyPtsi 20 Tem. 2009, 06:50

:D diyecek bisey bulamiyorum
TUAF-Tora
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptyPtsi 20 Tem. 2009, 22:43

:D Çakma Pilotlar :D
phantomII
ADMIN

ADMIN
phantomII

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptySalı 21 Tem. 2009, 02:24

Olur böyle şeyler arkadaşlar... Herkesin bilgisi aynı seviyede zaten olamaz... :)))
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptySalı 21 Tem. 2009, 17:20

Iste size birer isletme bilgisi
Reklam iyi mal sattirir, reklamda pireyi deve gosterirsin genede o kolpa mali sattirirsin;
Arkadasta iyi reklam yapmisa ama gorulen o ki mal kolpa :) :D
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptyÇarş. 22 Tem. 2009, 16:13

Kurty...Kafana takma o yazıyı ve üzülme..
O lorti sivri'sinin mesajını önceden gördüm ve belli bir süre kalmasında sakınca görmedim.Silmemiştim oradan..
Fakat seni incitmiş anlaşılan.Hemen o yazıyı ve hatta konuyu bile silerim şimdi.
Mühim olan bizler işimize daha huzurlu ve sağlam kafayla devam edelim kaptanlarım.
Sevgilerimle.

DÜZENLEME:
Evet kurty...Sazan'ın :D yazısı sildim ve seninkileri de düzenledim.Üyeliğin ile ilgilenme!...
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptyPerş. 23 Tem. 2009, 01:35

Saol Pilot hocam :D
epremsoft
ADMIN

ADMIN
epremsoft

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptyPerş. 23 Tem. 2009, 02:27

Pilot Hocama bak heryerde eli var haa :D
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bu türlere gıcık oluyorum..   Bu türlere gıcık oluyorum.. EmptyPerş. 23 Tem. 2009, 08:42

Eeeeeee :)

Bu türlere gıcık oluyorum..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kapıya Yaklaşırken Crash Oluyorum