VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası

4 posters
YazarMesaj
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası Empty
MesajKonu: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptyPtsi 21 Nis. 2014, 16:11

Herkese merhabalar. Yaklaşık 2 yıldır aralıksız kullanmış olduğum bilgisayarıma dün format atıp yine aynı Windows 7 versiyonunu kurdum, gelgelelim Ground Environment Pro'u kurduktan sonra çalıştırdığımda "Bağlantı, bu işlemi gerçekleştirmek için kullanılamıyor. Kapalı veya bu koşullarda geçersiz" hatasını alıyorum ve açılan pencerede hiç bir şeye tıklayamıyorum. Bu eklentiyi 2 yıldır sorunsuz kullanıyordum fakat bu sefer çalışmıyor. Herhangi bir bilginiz var mıdır sayın hocalarım bununla ilgili?

Teşekkürler, iyi haftalar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptySalı 22 Nis. 2014, 02:30

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Anladığım kadarı ile Fs9+Win7 ile birlikte GE-pro eklentisini formattan önce rahatlıkla kulanıyordunuz. Formattan sonra GE-Pro'yu çalıştıramıyorsunuz.
-Pekii, GE-Pro yüklemeden önce veya yükledikten sonra herhangi bir tool dediğimiz GE'ye ilave olarak minik programların da yüklenmesi gerekiyor muydu?. Örneğin bazı programların stabilize çalışması için "msxml.msi" veya "dotnetfx" gibi minik programların yüklenmesi gerektiği gibi... GE'ye ait olabilecek böyle tool'lar varsa unutmuş olabilir misiniz?.
- "Fs9.1" güncelleme versiyon dosyasını yüklediniz mi?.
- Fs9 yüklendilkten hemen sonra saf, default halde iken düzgün çalıştı mı?..
- Format atarken(Win7), driver gibi/driverlerden ayrı, ek bazı programların da yüklenmesi gerekiyor muydu?.
- Mesajınızdaki hata yazısında "Bağlantı"?.. kelimesi geçiyor. Bu, internet'e bağlantı mı acaba?..
GE-Pro ve Win7 kullanmadığım için ancak bunlar aklıma geldi. Aslında Win7+Fs9+GEpro (üçünü birlikte) kullanan arkadaşlarımız size çözüm sunabilecektir. Umarım kısa zamanda bu üçlüyü kullanan ve çözümü bilen arkadaşımız çıkar hocam.
Saygılar.

DÜZENEME
----------
Şu an yandaki sisteminizde win7-64 bit kullandığınız yazıyor. 64 bit, GE ile uyumu çalışıyor mu?..
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptySalı 22 Nis. 2014, 03:12

Pilot Hocam ilginiz için çok teşekkür ediyorum öncelikle,

Evet , önceden GEP'yu sıkıntısız kullanıyordum, fakat formattan sonra çalışmamaya başladı.

-Hayır hocam, Ground Environment Pro'nun yanında herhangi bir şey yüklemiyordum daha önce.
-Fs9'u güncelledim, fs9.1 sürümünü kullanıyorum.
-Simulatör sıkıntısız çalışıyor, Ground Environment Pro'yu yüklediğimde de hiç sorunsuz uçuyorum. Fakat, sorun GEP'in masaüstündeki simgesini tıkladığımda geliyor, yoksa başka türlü programı açmadan FS2004'e texture aktaramıyor bu eklenti.
-Anakartımın Win7 için driverları tam, aygıt yöneticisinde de hiç bir eksik gözükmüyor.
-Evet hocam, bağlantı diyor. Burada bağlantıdan kasıt butonlar gibi geliyor bana, zaten butonlara tıkladığımda bağlantıların çalışmadığını görüyorum.

------
Evet hocam, GEP Win7 x64'ü destekliyor.

Birde, GEP simgesini tıkladığımda aldığım ilk hata bu: [Microsoft][ODBC Driver Manager] Veri kaynağı adı bulunamadı ve varsayılan sürücü belirtilmemiş Sanırsam kayıt defteri düzenleyicisi ile ilgili bir sorun, internetten öğrendiğim kadarıyla.

Tekrar teşekkürler Pilot Hocam.
paraglider
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
paraglider

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptySalı 22 Nis. 2014, 15:40

Son paragrafta yazdığınız hata için şu sitede söylenenleri uygulayıp neticeyi paylaşabilirmisiniz.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptySalı 22 Nis. 2014, 16:40

Murat Hocam yanitiniz icin cok tesekkurler, eve gectigimde deneyecegim. Yine sonucu burada sizlerle paylasirim.

Saygilar. Enver-
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptySalı 22 Nis. 2014, 18:45

Maalesef, sayfada söylenenleri uygulamama rağmen sorun çözülmedi, aynı hataları yine alıyorum. Bu işte bir şey var ya, hadi hayırlısı.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptySalı 22 Nis. 2014, 21:04

Valla hocam ben pek Gep nedir bilmiyorum ama formattan sonra Windows güvenlik ayarlarını üstte tutuyor olabilir. Bide şu var program sanki tanıtılması gereken klasörleri falan bulamıyor olabilirmi?
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptySalı 22 Nis. 2014, 23:48

Vallahi sayın hocam ben de anlamış degilim. Programda herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, sorun Windows ile ilgili saniyorum.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptyÇarş. 23 Nis. 2014, 00:34

Hocam peki kurulumlarınızın hepsini yaparken yönetici izni ile yaptınızmı? Yapmadıysanız tekrardan install yaparken sağ tıklayıp yönetici izni ile kurun eklentilerinizi. Aklıma pek fazla bişey gelmiyor fazlada şu an...
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptyÇarş. 23 Nis. 2014, 00:59

Tekrar merhabalar, maalesef yönetici seçeneğiyle yeniden yüklememe rağmen yine olmadı... Teşekkürler hocam ilginiz için.
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

MesajKonu: Geri: FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası   FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası EmptyPerş. 24 Nis. 2014, 01:52

Konuyu ürün sahibi flight1 software'in forum sayfasına da açtım, takip edilebilir,

Hi all, due to countless clashes on my computer, I have just reinstalled the same version of Windows 7 64-Bit which I had been using for about 3 years, however, I can not run Ground Environment Pro although the Flight Simulator 2004 works fine. I didn't come across any sort of error when installing GEP but I receive an error message saying "[Microsoft][ODBC] Driver manager data source name not found and no default driver specified" immediately after I click on the GEP icon on my desktop, and eventually it doesn't allow me to click on the buttons even when the program pops up as it used to be before the format. And of course, no textures can be installed and transferred into Flight Simulator 2004. Guys it really drives me crazy, do not even want to fly as it makes me feel like flying on Mars. So please help me out here.

Regards, Enver.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

FS9 - Ground Environment Pro Bağlantı Hatası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IVAO Bağlantı sorunu...
» İ Fly Hatası Yardım
» Veri kaybı hatası
» ZINERTEK - WORLD ENVIRONMENT 2012 YAYINLANDI!
» GPS'te ILS hatası?..