AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )

Paylaş | 

(ISTEK) Sim Skunk Works F-104

YazarMesaj
Burak Kan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   5/2/2014, 11:24

Herkese merhabalar. Yaklaşık 4-5 senedir aradığım "F-104" ü sonunda buldum diye çok sevinmiştim ancak oyunu açtığımda hayal kırıklığına uğradım çünkü hiç "TUAF" boyamalı F-104 yoktu. Benim ricam; Balıkesir,191-192 (9. üs) filosuna ait bir boyama yapılmasıdır. Repaintci hocalarım yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Yapılmasını İstediğim Boyama: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Uçağın Linki: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] deki " F-104 S FOR FSX "
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   5/2/2014, 16:53

Merhaba hocam. Sanırım şu sıralar painterlerimizin işi az. Gerçi burada painterlerimizin ismini açıklamıyorum ama, işi az olan painter hocalarımıza bu boyama için ricalarımızı iletiyoruz.
Ancak; B.urak hocam, verdiğiniz sitenin ana sayfasının sol altında "PayPal" simgesi var. Bu ürün ücretli mi acaba?.. Bir de siteye üye olmak gerekiyor galiba?..
Boyama yapacak painterlerimizin bilgilerine..

En son pilot tarafından 6/2/2014, 02:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Burak Kan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   5/2/2014, 19:53

Cevap için teşekkür ederim. Sitede PayPal simgesi var çünkü sitenin ürünleri aslında paralı, ancak arada birkaç tane (emin değilim belki sadece 104 tür) "Freeware" ürünler var, yani boyanmasını istediğim ürün freewaredir, gönül rahatlığıyla indirilebilir. Birde siteye üye olunması gerekiyor ama aktivasyon için E-Mail bile gelmiyor, sadece ad, mail adresi (herhalde paralı ürünler için), soyad istiyor. Yani üye olmak 40-45 saniye ya alır ya almaz.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   6/2/2014, 02:08

B.urak Kan demiş ki:
Cevap için teşekkür ederim. Sitede PayPal simgesi var çünkü sitenin ürünleri aslında paralı, ancak arada birkaç tane (emin değilim belki sadece 104 tür) "Freeware" ürünler var, yani boyanmasını istediğim ürün freewaredir, gönül rahatlığıyla indirilebilir. Birde siteye üye olunması gerekiyor ama aktivasyon için E-Mail bile gelmiyor, sadece ad, mail adresi (herhalde paralı ürünler için), soyad istiyor. Yani üye olmak 40-45 saniye ya alır ya almaz.
Cengaver ve yiğit painterlerimize duyurulur!.. göz_kırpma Bravo!
orhanyavuz
ADMIN
Organization MNG

ADMINOrganization MNG

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   6/2/2014, 11:04

Ben yapmak isterim ama fs2004 kullandığım için fsx boyamalarını deneyemiyorum malesef  yoksa 1 günlük iş :)
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   6/2/2014, 15:28

orhanyavuz demiş ki:
Ben yapmak isterim ama fs2004 kullandığım için fsx boyamalarını deneyemiyorum malesef  yoksa 1 günlük iş :)
Farketmez Orhan hocam. Şayet linkteki uçak Fs2004'ü destekliyorsa (model-MDL dosyası), boyandıktan sonra FsX'e uydururuz. göz_kırpma Yani texture BMP dosyalarının uzantısı ??????.BMP ise rahatlıkla boyayabilirsiniz, geri kalanını hallederiz.
Sanırım B.urak hocamın elinde bu uçak var. "texture.???" klasörlerinin içini açıp dosyaların uzantısının "???.BMP" olduğunu buraya yazarsa iyi olur. Ayrıca, inşallah model klasöründeki MDL dosyası da Fs9 içindir?..
Saygılar.
Burak Kan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   6/2/2014, 17:03

Linkte hem FS9, hem de FSX için indirme seçenekleri var. Pek anlamıyorum bu işlerden ama, uçağın birsürü konfigürasyonu var (tanklı, tanksız, tank+bomba vs). Hepsinin içindeki texture.??? dosyaları var ama içinde sadece " thumbnail.jpg ve texture.cfg " dosyaları var. Bütün konfigürasyonların içine baktım hepsinde durum böyle, sadece clean "tank ve bombasız" modelde texture.??? dosyalarının içinde ayrıyetten "F104_T_01.dds" var. Şimdi anlatamamış olabilirim diye de bitane link veriyim: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
orhanyavuz
ADMIN
Organization MNG

ADMINOrganization MNG

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   6/2/2014, 19:51

B.urak kardeşim  buyur Turkısh Aır force  F-104  192.Kaplanlar filo.

Burak Kan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   6/2/2014, 21:47

Valla muhteşem, birde fsx için olanından link varsa tadından yenmez :)  
orhanyavuz
ADMIN
Organization MNG

ADMINOrganization MNG

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   7/2/2014, 10:37

B.urak kaptanım beğenmene sevindim.FS09 olanını indirip mevcut olanda uyarlamalar yaptım. Fsx olanı indir ve bilgisayarına kur sonra bana " texture.102_01_clean " dosyasını bana upload edip linki bana ver gerisini ben hallederim.
Burak Kan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   7/2/2014, 12:29

Bilgisayarda aradım ama öyle bi dosya gözükmüyor. Ben direk "clean" uçağının linkini veriyim, siz içinden gerekli dosyayı seçip boyarsınız. rapidshare.com/share/B95FBABB447A22B279F31FB3C58B5862
orhanyavuz
ADMIN
Organization MNG

ADMINOrganization MNG

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   7/2/2014, 13:18

Pilot hocam fsx olanı indirdim ama tüm dosyalara baktım texstüre olarak sadece ana gövde var kanat ve dikey stabilize adına bir şey bulamadım.

B.urak kaptanım fs09 için olani indirip kurup denermisin.Çünki fs09 için olanlar genellikle fsx tede çalışıyor.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   7/2/2014, 17:15

Evet aynen Orhan hocamın dediği gibi; Orhan hocamın Fs9 için boyadığı yukarıdaki TUAF F104 dosyalarını alın ve FsX'e yükleyiniz. Doğru şekilde ve ait olduğu yere yüklendiğinde çalışacaktır.
FsX versiyonundan eksik dosyalar çıkabilir Orhan hocam, hem B.urak hocamın dediği gibi, texture dosyalarının hepsi sanırım DDS uzantısında...
Bu arada boyamanız çok harika olmuş Orhan hocam. Gerçekten bu uçak, TUAF için üretilmiş sanki.. göz_kırpmaBravo!
(+)'lar ŞELÂLE hocam. Ellerinize sağlık. +thanks
Burak Kan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: (ISTEK) Sim Skunk Works F-104   9/2/2014, 18:48

tamamdır çok teşekkür ederim, evde değildim ondan indiremiyodum yarın indirip denicem Bravo! 

(ISTEK) Sim Skunk Works F-104
1 sayfadaki 1 sayfası