VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Pistin ortasındaki anten! Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Pistin ortasındaki anten!

+2
Haluk
Ö.Savaş
6 posters
YazarMesaj
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

Pistin ortasındaki anten! Empty
MesajKonu: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 01:43

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Tasarımcı hocalarımızdan ricam; Avsimrus sitesinden indirdiğim bu Donetsk senaryosunda bu sorunla karşılaştım acaba bunun çözümü varmıdır?
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 01:59

Var hocam da... Ben tarif edemem pilot hocam daha önce düzeltmişti o yardım edebilir ya da bir yol gösterir. AFCAD işe yarayabilir belki.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 02:20

Bundan iki tane var hocam öbür atende pistin biraz daha ilerisinde.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 10:11

AFX ile halledebiliriz. NDB istasyonu bu. Gaziantep'te yaşadım bu sıkıntıyı. İkinci pisti ekleyince, VOR istasyonu, pist ortasında kalmıştı.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 13:52

Tespit ettiğim kadarıyla bu antenler fsx'in varsayılan senaryosunun bir parçası. Yeni pist yapılırken antenlerin olduğu bölgeye yapılıp antenlerin yeri değiştirilmiş. Tabi ben eklenti senaryoyu kurunca haliyle antenler orada, pistin ortasında gözüküyor.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 14:18

Özgür hocam. AFX kullanıyorsanız antenlerin olduğu noktaları, pist üzerinde tespit edip "Create Exclusion Rectangles" seçeneğiyle tüm nesneleri silebiliriz. O bölge üzerinde kare veya dikdörtgen oluştururz, ne var ne yok, sil deriz kahkaha

Dilerseniz, sadece AFCAD dosyasını gönderin bana, tüm pisti, bu şekilde işaretleyip size iade edeyim. Hemen, şu anda, okulda bile yapabilirim. 10 dakikamı almaz, işler sakin bugün kahkaha Dosyanın bağlantısını verseniz de olur, indirip size özelden gönderirim, test edersiniz.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 16:54

Hocam buyrun bağlantı burda:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Buda patch:

Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 16:59

Hocam ils autoland falan hepsi çalışıyor bu sceneryde. Yalnız bu antenlerden 2 tane ver diğeride pistin ortalarına doğru hafif pist kenarında kalıyor.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 17:16

Vallaha, indiriyorum ama 15 dakikaya mesaim bitecek, sonrasında çıkmam gerek. Muhtemelen, indirme dahi bitmeyecek o saate. Siz göndereli 15 dakika olmuş Özgür hocam ama 20 dakikadan fazla bir veliye laf anlatırken forumu okuma imkanım da olmadı. Kusura bakmayın, bu saatte velinin geleceği tuttu kahkaha
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 17:23

Özgür Hocam konuyla alakalı değil ama webeye da bir sorun mu var? Sabahtan beri hiçbir uçak yer değiştirmiyor. Bütün uçaklar aynı yerde...Uçakların üzerine rıkladığımda mesela LTBJ-LTBA uçuşu yapan birisi için time online kısmında 21 hours yazıyor...Sizde de böyle mi?

EDİT: Sorun düzelmiştir...Herhalde IVAO'dan kaynaklanan bir sorundu. Teşekkürler...

En son Ahmet Salih tarafından Cuma 06 Eyl. 2013, 08:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 17:27

Özgür Kiraz demiş ki:
Vallaha, indiriyorum ama 15 dakikaya mesaim bitecek, sonrasında çıkmam gerek. Muhtemelen, indirme dahi bitmeyecek o saate. Siz göndereli 15 dakika olmuş Özgür hocam ama 20 dakikadan fazla bir veliye laf anlatırken forumu okuma imkanım da olmadı. Kusura bakmayın, bu saatte velinin geleceği tuttu kahkaha
Acelesi yok hocam ne zaman uygun görürseniz +thanks 
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 19:07

Konuyu gördüm de.. Özgür hocam, Savaş hocamın çözümüne başlamış maşallah. Kolay gelsin Özgür hocam. Bir sorun çıkarsa ben yetişirim, beklemedeyim. Kesin çözüm FSSC ile ama, şayet Savaş hocam, AFX programında "Create Exclusion Rectangles" butonu ile sadece kendi scenerysinden kendisi antenleri kaldırısa olumlu sonuş verir. Olmazsa, FSSC ile kökten yok ederiz.

Şimdi.. Şayet bir konuda hem Özgür Kiraz hocam, hem de Ö.Savaş hocam mesaj yazıyorsa, okuyanların şaşırmaması için ben sürekli Ö.Savaş hocama Savaş hocam diyorum farkındaysanız kahkaha Buna istinaden Ahmet Salih hocamızın yazdığı mesajda, hangi Özgür hocamıza hitap ettiğini maalesef ben anlayamadım. Az-çok tahminim; online bir uçuş sorunundan bahsettiğine göre Özgür Kiraz hocama hitap ediyor sanırım. Çünkü Özgür hocam da belki o saatlerde online uçuyor olabilir diye düşünüyorum.

Saygılar.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyPerş. 05 Eyl. 2013, 19:46

Valla hocam tasarımdan hiç anlamam, afx nedir nasıl kullanılır fssc falan zaten bilsem burdan yardım istemezdim...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyCuma 06 Eyl. 2013, 02:31

Haklısınız hocam. Herkes, herşeyi bilecek diye bir kaide yok tabiki...Hele bir Özgür hocam yapsın. Sonucu buraya yazarsınız.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyCuma 06 Eyl. 2013, 12:21

Ahmet Salih demiş ki:
Özgür Hocam konuyla alakalı değil ama webeye da bir sorun mu var? Sabahtan beri hiçbir uçak yer değiştirmiyor. Bütün uçaklar aynı yerde...Uçakların üzerine rıkladığımda mesela LTBJ-LTBA uçuşu yapan birisi için time online kısmında 21 hours yazıyor...Sizde de böyle mi?

EDİT: Sorun düzelmiştir...Herhalde IVAO'dan kaynaklanan bir sorundu. Teşekkürler...
Bir gün ormanlar kralı aslan, tatile çıkmaya karar vermiş ama yerine bir de vekil tayin etmesi gerekiyormuş. Düşünmüş, taşınmış, aklına önce kaplan gelmiş sonra fil sonra da kurt gelmiş ama sonra içinden "Bunlara vekillik versem ben yokken krallığı ele geçirirler. En iyisi zayıf bir hayvan seçeyim" demiş ve vekil olarak tavşanı tayin etmiş. Hayvanları toplantıya çağırmış, "Ben yokken vekilim tavşandır" demiş. Tüm hayvanlar şaşırmış. Hani şu herşeyden korkan ürkek tavşan mı diye hayretler içinde kalmışlar. Elbette tavşan da şaşırmış duruma. Ertesi gün, aslan tatile çıkmış, tavşanın vekalet başlamış. Tavşan evde miskin miskin yatarken hanımı "Kalk artık miskin herif. Ormanın kralı sensin. Git dolaş ormanı, kral olduğunu herkese göster" demiş. Tavşan da hanımını alarak çıkmış ormana. Az ileride karşılarına fil çıkmış. Fil, horul horul uyurken karısı tavşana "Git, file bas tekmeyi, uyansın, kralın karşısında hazırda beklesin" demiş. Tavşan tırsmış, bir vurursa eziliriz filan dese de karısının dırdırından çekine çekine filin yanına gitmiş, basmış tekmeyi. Fil, can havliyle uyanmış, kim bu derken tavşanı görmüş, "Buyurun sayın kralım demiş", hürmette kusur göstermemiş. Tavşan gururla, karısıyla gezmeye devam etmiş. Az ileride, kurt uykudaymış. Hanımı, kurta da aynısını yapmasını istemiş ama tavşan daha da korkmuş. "Yapma etme, kurt bu, şakası olmaz, ikimizi de yer" dese de sonuç alamamış, basmış tekmeyi uyuyan kurda. Kurt da sinirle kalkmış, bir bakmış, tavşan. "Hoşgeldiniz kralım, kusuruma bakmayın" demiş. Tavşan iyice havalarda, yürümeye devam etmiş hanımıyla. Az ileride ayı yatıyormuş. İkisinden cesaretlenmiş, buna da gidip tekmeyi vurmuş. Uyanan ayı, tavşanı görmüş, hem tavşana hem de karısına okkalı bir pençe sallamış, uzağa fırlatmış bunları. Yara bere içinde kalan tavşan ağlayarak: "Be adam, bir kez de toplantıya katılsan ya" demiş kahkaha

Sözün özü: IVAO forumlarını okusan sorunun nedenini bilirdin Ahmet hocam. Üyelik gerektirmiyor. Web şifrenle giriş yapabilirsin kahkaha

Tasarımı indirdim ama yoğunluktan bakamadım. Öğleden sonra inşallah. Çok sürmez umarım Özgür hocam.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyCuma 06 Eyl. 2013, 15:00

Yaptık bir şeyler, hocama da özel mesajdan gönderdim. Test sonucunu bildirecek.

Not: Özelden göndermemin sebebi hem olmadıysa başkasının da yanlışlıkla eline geçmemesi hem de tasarımı yapan kişiye saygısızlık olmaması. Zira, iznini almadık, en azından kullanan haricinde başkasıyla paylaşmayalım.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyCuma 06 Eyl. 2013, 17:51

Hocam tasarım gebermiş siz tasarıma hayat veriyorsunuz birde izinmi alacaksınız. ::DRuslar yapmış işte... Kimbilir hangi kafayla yapmışlar senaryoyu da o antenler orada kalmış. Yaptın bi hayır tut bacağından ayır bari. ::DKendi yorumlarına bakıyorum, ya o antenler orada daha güzel olmuş diye yorum yapanlar var. ::DAntene çarpmadan inmek, heyecan katıyor demekki. ::DSenaryo tamam hocam, antenler görünmüyor atrık pistin ortasında. Emeğiniz için teşekkürler.

Yalnız anlamadığım bir şey var; senaryonun boyutu 134 MB olmasına rağmen 134 mb'ye değer hiç tatmin edici bir görüntü yok sanki. En güncel UKCC senaryosu olmasına rağmen yeni yapılan terminal binasıda yok senaryoda.

Konuya çözüldü iconu eklenmiştir.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyCuma 06 Eyl. 2013, 21:51

Anlaşıldı merkez, tamam kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyC.tesi 07 Eyl. 2013, 02:46

Özgür hocama düzenlemeleri için teşekkürler. +thanks 
Hikâye için de teşekkür ederiz hocam. Neymiş?; Her toplantıya katılanacak, her duyuruya kulak verilecek!..
Saygılar.

Ö.Savaş demiş ki:

Yalnız anlamadığım bir şey var; senaryonun boyutu 134 MB olmasına rağmen 134 mb'ye değer hiç tatmin edici bir görüntü yok sanki. En güncel UKCC senaryosu olmasına rağmen yeni yapılan terminal binasıda yok senaryoda.
Konuya çözüldü iconu eklenmiştir.
Eee, FsX böyle bir şey..Onca şeyi yüklersin, bir terminali bile göstermez. kahkaha Fs9'da ise..,Allah ne verdiyse, hepsi karşımızda. kahkaha
Saygılar.
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyC.tesi 07 Eyl. 2013, 03:17

Hocam yok, sadece o senaryoda öyle o. Aerosoftta yapmış 130 mb'lik senaryo fsx için ama bir şeye benzetmişler enazından...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyC.tesi 07 Eyl. 2013, 19:59

Özgür Savaş hocam, 5GHZ işlemcili bilgisayar verseler yine FsX kullanmam.En büyük bela.
Fs9 sandığınız kadar kötü değil Fs9 u kötülemeyelim.FsX i zamanında yükledim default halde, yüklediğim gibi geri kaldırdım.Fs9 gibisi yok.Zaten Aerosoft Fs9 için de çok gerçekçi ürünler çıkarıyor.İşlemciniz, 2.27Ghz i5 yanda gördüğüm kadarıyla.Yazık hocam bilgisayarınıza yazık Fs9 kurun bilgisayarınız bayram etsin kahkaha 
Ö.Savaş
Flight Instructor

Flight Instructor
Ö.Savaş

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyC.tesi 07 Eyl. 2013, 20:30

Tamer Öztürk demiş ki:
Özgür Savaş hocam, 5GHZ işlemcili bilgisayar verseler yine FsX kullanmam.En büyük bela.
Fs9 sandığınız kadar kötü değil Fs9 u kötülemeyelim.FsX i zamanında yükledim default halde, yüklediğim gibi geri kaldırdım.Fs9 gibisi yok.Zaten Aerosoft Fs9 için de çok gerçekçi ürünler çıkarıyor.İşlemciniz, 2.27Ghz i5 yanda gördüğüm kadarıyla.Yazık hocam bilgisayarınıza yazık Fs9 kurun bilgisayarınız bayram etsin kahkaha 
Yahu hocam peşin peşin yazmışsınız anladığım kadarıyla, artık kendimden şüphe ederek kendi açtığım konuyu tekrar tekrar kontrol ederek (acaba bu konuda bi yerde ben fs9'u kötüledimmi diye.) demeden edemiyorum. Hocam neysede, pmdg yapsaydı ngx'i fs9 kullanırdım, ama ben bu sistemle fsx'den gayet memnunum. Bilgisayarı kapatmadan üst üste uçuşlar yapıyorum, inanın bana ne fatal var ne başka bir şey. Frame artışını ise actve sky'in texturelerini kullanarak artırdım. Zaten frame problemi ngx ile oluyordu, onun dışında varsayılan uçaklar ile uçmayı tercih ediyorsanız frame zaten 100'lerde geziyor. Sakın fs versiyonunuzu kötülediğimi düşünmeyin. Size fs9'unuz ile mutluluklar diliyorum...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Pistin ortasındaki anten!   Pistin ortasındaki anten! EmptyC.tesi 07 Eyl. 2013, 21:06

iFly var hocam.Çok başarılı tavsiye ederim.Fire Testler bile çalışıyor kapsamlı modellenmiş.

Pistin ortasındaki anten!
1 sayfadaki 1 sayfası