AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
PAYLAŞ / SHARE
TIME

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
PAYLAŞ / SHARE

Paylaş | 

[İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   1/9/2013, 17:58

Değerli Hocalarım, nedendir bilmiyorum ancak Onur Air çok sevdiğim bir firma ve sürekli FSX'te Onur Air ile uçuşlar yapmaktayım. Freeware modellerde VC bulunmuyor ve VC' siz uçuş yapamamaktayım. Vaps ailesinden tek ricam, Microsoft'un default 747-400 üne Onur Air filosunda olmamasina rağmen, gerçekte olabiliceği boyamasını oluştumak acaba mümkün müdür ? Bu boyamayı yapabilicek bir hocam varsa çok mutlu olurum :) Default uçak üzerine ekliceğim Onur Air texturesi sayesinde vc'dende yararlanabilirim.

En son ataberk001 tarafından 7/9/2013, 22:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   2/9/2013, 22:44

Rica mesajınız ve başlığınız gayet düzgün hocam. Teşekkür ederim. +thanks 
Şu an aklıma en uygun olarak Ünsal Satar hocamız geldi. Şayet vakti müsaitse, buraya geldiğinde mutlaka birşeyler yazacağına ve yardım edebileceğine inanıyorum. Saygılar.
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   3/9/2013, 09:37

Öncelikle teşekkür ederim pilot hocam.Artık VAPS'ta daha aktif olmayı düşünüyorum. Yakında kısmetse POSKY boyamalarına başlıcam. Ancak araştırmalarımda gördüm ki siz, eski bir mesajınızda default uçaklara boyama yapmanın profesyonel aşama olduğunu söylemişsiniz. Ondan VAPS ailesinden yardım istedim.Ünsal hocanın tüm çalışmalarını yakından takip ediyorum. Neredeyse tüm çalışmaları yüklü FSX'imde. Başlığı açarken baya araştırma yaptım ve her kurala uymaya dikkat ettim.Bu başlığı acarken benimde aklıma ilk siz ve ünsal hocam gelmişti. İnşallah en kısa zamanda bana yardımcı olabilir. Teşekkürler...
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   3/9/2013, 11:20

Ben bu boyamayı yapmaya çalışacağım, umarım arkadaşımızın istediği gibi olur.
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   3/9/2013, 11:50

Çağdaş Hocam boyama sizdedir o zaman göz_kırpma En kısa zamanda bitirmeniz dileğiyle, ama 747 texturesi uğraştıracaktır sizi söyleyeyim kahkaha 
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   3/9/2013, 14:38

İlginiz için çok teşekkür ederim Çağdaş hocam ve Ünsal hocam.Çağdaş Hocam, Allah size sabır ve güç versin hocam, biraz zor bir boyama istedim ama şimdiden sonsuz teşekkürler. Dört gözle bekliyorum kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   3/9/2013, 23:06

Çağdaş hocama ben de hem teşekkür ediyorum hem de kolaylıklar diliyorum. Saygılar.
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   4/9/2013, 12:22

Tescil hariç tamam gibi duruyor, gözümden kaçan eksik bir şey var mı gördüğünüz tescil dışında?
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   4/9/2013, 13:00

Hocam ellerinize sağlık süper olmuş, tek gözüme çarpan kanat uçları kırmızıda olabilirdi ama küçük bir detay boyama şahane olmuş. +thanks 
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   4/9/2013, 13:02

Genelde boyamalara 21. yıl yazıyorlar şu sıralar.

Bir de: Sağdaki yazı ters mi olacak?
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   4/9/2013, 15:26

Sağ tarafdaki yazı görseldeki gibi düzeltilecek, 21. yıl yazısı içinde uygun bir referans resim gözüme çarpmadı hocam genelde 20. yıl var.

Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   4/9/2013, 20:39

Çok referansa gerek yok hocam. 1 Eylül'deki Fly Inn buluşması resimlerinde dahi var kahkaha
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   4/9/2013, 22:45

Çağdaş hocam nette fazlasıyla rehber fotolar var jetphotos.net'i tavsiye ederim güncel resimler yayınlanır pek gecikmeden ben sizin için bi tane buldum göz_kırpma 
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Boyama da çok güzel olmuş ayrıca VAPS bi tane daha Painter kazandı sayenizde İşte_BU! 

Sağdaki gövdede ki yazıyı düzeltirsek
Winglet'leri OnurAir kırmızısına boyarsak
Arka gövdeye 21.YIL yazısı eklersek
Ön kapıların hemen arkasına IATA ve Member yazısınıda eklersek
Bayraklar her iki gövde de düz olursa
Arka kısımda uçak modelini yazarsak siz yazmışsınız galiba SS'lerden pek seçemiyorum şok_oldum düsünceli  emin olmak istedim Boeing logosuyla beraber 747-400 yazarsak
Ön iniş takımlarına tescilin son iki karakterini yazmışsınız herhalde ben burdan gene seçemiyorum acaba 
Kuyruk logosununda ki beyaz daireyi iki parçaya eşit dağıtırsak iyi olacak gibi, malum 747 texturesinde kuyruk 2 parça denk getirmek uğraştıracaktır, logonun altınada 21. YEARS yazarsak, bide beyaz daireyi biraz daha kalın yaparsak daha hoş duracaktır Bravo! 
Ve son olarak uçağın alt kısmını griye boyadık mı boyama bitmiştir demektir :heytBe!: 
Kolay gelsin
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   5/9/2013, 12:05

Hocam bende Google' dan böyle bir resim buldum, umarım boyamanıza yardımcı olur:
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   5/9/2013, 20:29

Değişiklikler, sağ taraftaki Onur air yazısı düzeltildi, 21. yıl yazısı eklendi, IATA logosu eklendi.
Tescil konusunda bir fikrim olmadığı için bir tescil yazmadım istek olursa yazabilirim, iniş takımı kapağına tescili hem tescili olmadığı için hemde doğru kapağı bulamadığım için yazamadım.
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   5/9/2013, 20:36

Ellerinize sağlık hocam tescil en son dert edeceğim nokta olur. Tek gözüme batan kuyruktaki logo sanki biraz aşağıda kalmış gibi gözüküyor ama düzeltmeyedebilirsiniz çok önemli olmaz :)
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 11:39

Çağdaş Hocam, boyamanın final paylaşımı bu hafta sonuna yetişir mi ? Yada belirlediğiniz yada düşündüğünüz bir tarih var mıdır?
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 12:46

Bu akşama yetiştirmeye çalışıyorum
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 15:24

Dört Gözle Bekliyorum Hocam :) Saygılar...
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 20:55

Günahıyla sevabıyla karşınızda Onur Air'in B747'si gmax ile uğraşmaktan daha detaylı çalışmaya ve daha erken paylaşmaya fırsat bulamadım.
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 22:06

Hocam ne demek ellerinize kollarınıza sağlık gönül isterdi ki, ilk artıyı ben vereyim ama nasip olmadı. Sonsuz teşekkürler herşey için ilk fırsatta uçucam. Saygılar...
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 22:11

Olmaz nasip elbette. Ben dururken kahkaha

Bir de resmini görebilsek aslında... Zira bizlerde FSX yok. Resim gelince tekrar teşekkür yazacağım.
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 22:14

Ben 10dkya paylaşıcam hocam resimlerini. Saygılar...
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 22:24

[/URL]
[[/URL]

Buyrun Özgür Hocam...
ataberk001
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: [İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması   7/9/2013, 22:26

Çağdaş Hocam, elinden geldiğince her detayı uçağa yansıtmaya çalışmış. Uçak gerçekte yok sonuçta. Tekrar sonsuz teşekkürler Çağdaş Hocam...

[İSTEK] FSX Default 747-400 Uçağına Onur Air Boyaması
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki