VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar

+7
skoksal
bso!d€roß
fxraryd
awin8g_flæ
pilot
TUAF-Tora
yigitciftci
11 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
awin8g_flæ
Pilot-4

Pilot-4

Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPtsi 15 Mart 2010, 13:49

yigitciftci demiş ki:
Tabi Turkce kuralina uyun dediysek te bodoslama girin demedik canim :D :))))

Olsun hocam 👅 :D
bso!d€roß
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptySalı 16 Mart 2010, 07:57

alperensonad demiş ki:
bbugday demiş ki:
Yaw çaktırma hocam :) 600mü 700 olsun bari napcaz 600ü :) wingletlı 700 olsun

Burak kaptanım bunu yazmazsam ölürüm;

"Yaw" değil de "Yahu" kelimesini kullanırsan daha doğru olur diye düşünüyorum

Bildiğim kadarıyla ''yahu'' Türkçe bir kelime değil Alperen kaptan :D o zaman kuralımıza '' Yahu'' da uymuyor :)
awin8g_flæ
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptySalı 16 Mart 2010, 12:38

bbugday demiş ki:
alperensonad demiş ki:
bbugday demiş ki:
Yaw çaktırma hocam :) 600mü 700 olsun bari napcaz 600ü :) wingletlı 700 olsun

Burak kaptanım bunu yazmazsam ölürüm;

"Yaw" değil de "Yahu" kelimesini kullanırsan daha doğru olur diye düşünüyorum

Bildiğim kadarıyla ''yahu'' Türkçe bir kelime değil Alperen kaptan :D o zaman kuralımıza '' Yahu'' da uymuyor :)

Evet haklısın küçük ünlü uyumuna uymuyor :D
Ne yapsak ki şimdi :D Bu arada ilk uçağımız taxi testlerindeymiş, seattle'a bir gidip bakayım dedim dün ve bu güzel yepyeni kokpitle karşılaştım buyrun...

www.airliners.net/aviation-photos/photos/1/3/7/1665731.jpg" border="0" alt=""/>
fxraryd
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptySalı 16 Mart 2010, 16:27

Bende Alperen ile beraber gittim.O kokpiti çekti bende gitmişken kabini çekeyim dedim.Mis gibi yeni deri kokuyor hocam.
www.airliners.net/aviation-photos/middle/3/9/8/1291893.jpg" border="0" alt=""/>
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptySalı 16 Mart 2010, 17:39

hocam resimler super :D (linkleri eklemeyi unutmayalim lutfen Copyright muhabbeti)
bso!d€roß
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptySalı 16 Mart 2010, 17:42

Yönetim kurulu başkanı olarak duruma bir müdahele etmek durumundayım... bu uçağa bayıldım bizim VIP uçağımız bu olsun :) Futbol takımına fazla bu lüks
şirket uçağımız Boeing Business Jet olsun :)
fxraryd
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptySalı 16 Mart 2010, 18:50

İyi öyle olsun bende kıskandım vallahi.Bizim Bubuy'u verelim futbolculara.Bu tayyareyi biz kullanalım.
awin8g_flæ
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyÇarş. 17 Mart 2010, 00:11

bbugday demiş ki:
Yönetim kurulu başkanı olarak duruma bir müdahele etmek durumundayım... bu uçağa bayıldım bizim VIP uçağımız bu olsun :) Futbol takımına fazla bu lüks
şirket uçağımız Boeing Business Jet olsun :)

Bu olsun be kaptan yeter ki sen iste :)
bso!d€roß
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyÇarş. 17 Mart 2010, 22:29

Onu bunu bırakta sen önce bizim A300'ün motorlarını hallet :D
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 18 Mart 2010, 17:51

Ha!ha!... :D :D
Tasını attırmayın Yönetim kurulu Başkanımızın!. :D -Motorları hallet!, demiş bak!..Halletmezsen motorları alıp, başına geçirmesin sakın ?.. :D

Vallahi, muhabbetinize hayranım. :D
Hep böyle DEVAM edelim arkadaşlar!..Çok iyi!.. :helal!:
bso!d€roß
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 18 Mart 2010, 21:33

Şirkete uçak alıyorsun uçak uçmaktan başka herşeyi yapıyor Alperen :D Samarkant'tan İstanbula uçayım dedim bizim A300 ile ulan 2 kere kalkıp geri döndüm birinde 1 nolu motor sustu... ikinci vakada tekerler kapanmadı :D Çanakkale etkinliğine katılamayacağım senin yüzünden :D
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 18 Mart 2010, 23:33

bbugday demiş ki:
Şirkete uçak alıyorsun uçak uçmaktan başka herşeyi yapıyor Alperen :D Samarkant'tan İstanbula uçayım dedim bizim A300 ile ulan 2 kere kalkıp geri döndüm birinde 1 nolu motor sustu... ikinci vakada tekerler kapanmadı :D Çanakkale etkinliğine katılamayacağım senin yüzünden :D
:D :D Ha!,ha,ha!..
Hocam,yine güldürdün ya beni.Çok yaşa sen emi?..
Bence Alperen hocam, Teknik bakım atölyesindeki teknisyenleri boş bırakıyor.Başlarına bir ustabaşı koysa uçağın bütün bakımlarını yaptırır.Veya teknisyenlerin maaşları az geliyor.İşlerini baştan savma yapıyorlar.
Alperen hocam, teknisyenlerin maaşlarına %100 zam yap..Bak az daha Burak hoca tekerlek davasına öteki dünyaya gidiyormuş!.. :D :D

Burak hocam şaka bir yana...Benim de boyadığım B767_SMS Overland uçağında da bir sürü hata ve sorun vardı.Hem teknik,hemde textureler açısından.
Sanırım SMS-Overland tasarımları epey sorun yüklü.Bu firmanın uçakları bence IIH!! :D
bso!d€roß
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyCuma 19 Mart 2010, 20:12

Hocam Alperen'e CLS dedim o SMS yaptı :) CLS yapmış olsa mis gibi uçucaz hem Yiğit hocada CLS istiyordu :) Alperen biz bu A300ü direkt hurdaya çıkaralım yeni bir tane bul sen piyasadan CLS :) A300-600
skoksal
MODERATOR

MODERATOR
skoksal

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPaz 21 Mart 2010, 23:32

Değerli Hocalarım;

Bir md 83 atlas veya md82 onur boyama şansımız varmı acaba? yada daha önce fs2004 için atlas md83 vardı onun fsx versiyonu olabilirmi acaba ?

Selamlar
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPtsi 22 Mart 2010, 02:15

Tabi ki hocam, niye olmasın.
FsX uçakları için, FsX boyayabilen painter arkadaşlarımız eminim yardımcı olacaklardır.
Ben de Fs9 için boyayabilirim.Ancak;
MD82 ve MD83 modelleri, hangi firmanın modeli olsun hocam?..Hani, modele göre boyama yapıyoruz ya...

Bu 2 boyamaya başlayan arkadaşlar buraya yazarlarsa, kimin hangi modeli ve hangi FS için boyadığını yazarlarsa pişti olmayız.. :D
Aynı uçağı 2 kişi birden boyamaması açısından.Zaten bu sayfanında amacı bu idi.
skoksal
MODERATOR

MODERATOR
skoksal

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyÇarş. 24 Mart 2010, 13:15

Selam Hocam;
Yoğunluktan ancak fırsat bulabildim.Hocam bizim download sayfamızdaki Atlas olabilr mesela. Yada SGA 'nın Onur md si de olabilir.Yeter ki Onur, Atlas,Fly air olsun:)) ha birde istemişken full olabiliyorsa amma da güzel olur yani:)))
İsteyenin bir yüzü demiş Atalarımız.( biraz fazla oldu galiba :)))

Sevgi ve saygılarımla..

https://vaps.hooxs.com/kaza-ve-kyrym-a-uoramy-ucaklaryn-boyamalary-crashed-and-damaged-aircraft-paints-f84/atlasjet-md-83-flight-4203-anysyna-t435.htm
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyÇarş. 24 Mart 2010, 14:41

Sevgi ve Saygılar bizden hocam.Rica ederim hocam,-ne fazlası?..Her zaman hizmetinizdeyiz..
Yapılacak MD83 boyamaları şunlar değil mi hocam?:
1- Atlasjet_MD83 (Fsx,Fs9): Linkini verdiğiniz sayfamızda MD83_SGA model_Atlas jet boyaması zaten var hocam.
2- OnurAir_MD83(Fsx,Fs9): Aynı SGA modelinden olacak.
3- Fly Air_MD83(Fsx,Fs9): Bu da SGA modelinden olacak.

...şayet bunlarsa hocam, birkaç düzenleme yapacağımız LTBS_havaalanı güncellemesinden sonra hemen yapacağım.
Ancak benden önce bunları boyayacak painter hocalarımız olursa buraya yazsın ki PİŞTİ olmayalım.
Sevgiler.
skoksal
MODERATOR

MODERATOR
skoksal

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyÇarş. 24 Mart 2010, 21:31

Değerli Hocam ;
Şuan fs9 daki md modellerime bakıyorum.Örneğin SGA Bestair var . Aircraft dosyasında
şu bilgiler mevcut. Bu fsx de çalışıyor.Sadece panel gaugeler çalışmıyor.Dolayısıyla başka panel kullanmak durumunda kalacağım.Burada modeli belirleyen bölüm "sim" yazanmı yoksa "model" bölümümü ? Bu modele de boyama olabilirmi? Onur mesela? Saygılarımla

[fltsim.0]
title=McDonnell Douglas MD82 Best Air
sim=Super83
model=cone
panel=
sound=
texture=best
checklists=
ui_manufacturer=McDonnell Douglas
ui_type=MD82
ui_variation=Best Air
description=The DC-9-82 (MD82) is a development of the DC-9 Super 80 and features improved aerodynamics and uprated engines. ATI repaint by Thomas Lo Gerfo
atc_airline=Best Air
atc_id=TC-TAU
atc_parking_codes=
atc_parking_types=
skoksal
MODERATOR

MODERATOR
skoksal

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyÇarş. 24 Mart 2010, 21:33

Yada fs9 için yayınlanan "full" ozellikli Atlas, Onur, Fly olabilirmi acaba sayın hocam

Pardon soruyu eksik yazmışım Fsx için dememişim.:))
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 25 Mart 2010, 04:22

Köksal hocam, aircraft.CFG dosyasındaki satırlardan Modeli belirleyen satır: model satırıdır.
sim satırı : air dosyasının karşısında yazan bilgidir.Bu, air dosyası da biliyorsunuz, uçağın uçuş dinamik değerlerini içerir.

Evet hocam, yarın size Onur Air ve Fly air uçaklarının sadece "Texturelerini" ve "aircraft.CFG" dosyalarını gönderiyorum.O dediğiniz BestAirmodeline yapılacak hocam.
Zaten linkte olan Atlasjet ve elinizdeki Best Air, aynı SGA firmasının modelleri.Benim göndereceğim textureleri "SGA_MD83" klasörüne atmanız ve TXT'de yazdığım CFG leri uygulamanız yeterli olacaktır.
Diğer Full uçak (Atlasjet ve Best Air uçak dosyaları) zaten elinizde.Panel ve gauge dosyaları da sizde var.Uçağın Full dosyaları, linkini verdiğiniz şu sayfamızda da vardı:
https://vaps.hooxs.com/kaza-ve-kyrym-a-uoramy-ucaklaryn-boyamalary-crashed-and-damaged-aircraft-paints-f84/atlasjet-md-83-flight-4203-anysyna-t435.htm

Yukarıda panelde gaugeler çalışmıyor demişiniz.Haklısınız.Ben de o tarihlerde, verdiğimiz linkten Yiğit hocanın gönderdiği panel dosyasını indirdiğim zaman,benim Fs kilitlenmişti.Bir daha da bakamadım.Sonrasında normal FS9 default panel kullanmak zorunda kaldım.Sanırım Gaugelerde sorun olabilir.Yukarıdaki Full AtlasJet linkimize bunu yazmıştım.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 25 Mart 2010, 16:59

Biraz sonra dosyalar geliyor Köksal hocam. :helal!:
skoksal
MODERATOR

MODERATOR
skoksal

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 25 Mart 2010, 17:04

Hocam Süpersiniz,
Teşekkür ediyorum.Bu arada Formumuzdaki tüm arkadaşlara emek ve katkılarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.İş yoğunluğun nedeniyle kısa aralıklarla girebiliyorum foruma.Tüm arkadaşlarımın emek ve gayretlerini,katkılarını görüyorum.Sonsuz teşekkürler

katkılara, seviyeli duruşa, yardımlaşmaya...

sevgilerimle.
skoksal
MODERATOR

MODERATOR
skoksal

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 25 Mart 2010, 17:06

Çok çok teşekkür ler tekrar tekrar hocam
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPerş. 25 Mart 2010, 18:01

Rica ederim hocam.
Buyrun, uçaklarınız burada hazır hocam;(MD83_SGA - FlyAir ve OnurAir)
https://vaps.hooxs.com/dioer-sivil-ucak-boyamalary-other-paints-f12/md83_sga-onurair-flyair-for-fs9-t864.htm

Diğer panel ve ses dosyalarını MD83_Atlasjet sayfamızdan temin edebilirsiniz.Veya elinizde zaten var sanırım..
Kolay gelsin İyi uçuşlar...
amenathen
Vaps Designer

Vaps Designer
amenathen

MesajKonu: Geri: Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar   Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar - Sayfa 2 EmptyPtsi 07 Mart 2011, 20:07

Onur Air Wilco A320 boyamaya başlıyorum hocam. Bilginize.

Yapmayi dusundugunuz ve/veya yapacaginiz boyamalar
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Listedeki NOKSAN Güncel YENİ boyamalar hangileridir?.
» 28 adet –kaliteli farklı uçak model, boyamalar (fs9)boeing-airbus mix
» MCDU merge?; Wilco Airbus veya Aerosoft x
» Saitek Ps27e veya Logitech Extreme 3D Joystick
» Saitek yoke veya Saitek x52 Pro