VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
IVAO C1 sınavı Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

IVAO C1 sınavı

5 posters
YazarMesaj
Emre Tekaslan
Pilot-2

Pilot-2
Emre Tekaslan

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyCuma 26 Tem. 2013, 04:21

30/07/2013 tarihinde saat 18:30z da LTBJ de C1 sınavım var. Trafik olarak beklerim
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyCuma 26 Tem. 2013, 08:38

Aynı gün, Ali Osman ATABAY hocamızın Ankara Merkez'de, sizin İzmir kulede ve Onur TOGAÇ hocamızın da Ankara kulede sınavı var. Ayrıca, Ankara-İzmir arasında da sınav etkinliği var.
Sınavınız, kalıbımı basarım, trafik yetersizliğinden etkilenmeyecektir kahkaha Başarılar hocam ve acil durumlara dikkat. Öncelikleri vardır ve mutlaka bir acil durum çıkacaktır, biliyorsunuz zaten kahkaha
Emre Tekaslan
Pilot-2

Pilot-2
Emre Tekaslan

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyCuma 26 Tem. 2013, 17:34

Biliyorum hocam teşekkür ederim kahkaha. Aslında şöyle emergency trafikte neler yapmam gerekir kısaca bahsetseniz fena olmaz :) 85 saat ATC oldum fakat hiç emergencey trafik gelmedi :). Öncelik emergencynindir. Diğer radarlara bilgi verilir handoff yapmamaları için ve hold prosedür vs. Pilota niyeti sorulur, hangi piste inmek istediği sorulur. Bence bu kadar kahkaha 
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyCuma 26 Tem. 2013, 17:42

Kontrolör değilim, o yüzden eksik bilgi verebilirim ama ne hikmetse Cengizhan hocamızın sınavlarında acil durumum çıktı (kısmet) kahkaha Cengizhan hocamızın yaptıklarından, aklımda kaldığı kadarıyla söyleyeyim ama onun sınav yaklaşma idi, kulede durum değişebilir. En iyisi Cengizhan hocamız söyleyebilir zira kule sınavını çok daha önce geçmişti.
Emre Tekaslan
Pilot-2

Pilot-2
Emre Tekaslan

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyCuma 26 Tem. 2013, 18:58

Cengizhan aydınlattı beni sağolsun kahkaha Cengizhanda olmasa...
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN
Cengizhan Barut

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyCuma 26 Tem. 2013, 21:21

kahkaha
Başarılar.
Emre Tekaslan
Pilot-2

Pilot-2
Emre Tekaslan

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyCuma 26 Tem. 2013, 22:22

Teşekkürler eksik olma kahkaha
Emre Tekaslan
Pilot-2

Pilot-2
Emre Tekaslan

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 02:14

Değişik bir sınav oldu. Kendi kafasına emergency deklare eden mi dersiniz, bir pilot\'un diğer pilota kanalda alenen uçuş planının nasıl hazırlanacağını anlatması mı dersiniz, holding pointte beklerken freni ısınıp tutmaz hale gelip piste dalmasının üzerine sınavı icra eden hocamın pilotu azarlaması mı dersiniz kahkaha neyse sonuç olarak geçemedim hatta notumda epey kötü o da bende kalsın ::Dama iyi tecrübe oluyor

En son Emre Tekaslan tarafından Çarş. 31 Tem. 2013, 03:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 03:01

Hocam yine de geçmiş olsun, tebrikler.

Yaklaşık olarak programın son ayağında LTBJ'den aktif oldum. Gözüme ilk çarpan sorunlardan birisi, kendi açımdan meydanın fiziksel sıkıntısının (Taxiway konumları) taxi clearence'larını verirken uzun gecikmelere yol açmasıydı. Yaklaşık 1 saat 20 dakika içinde LTAC'ye park etmiş olmayı planlayan ben tam 1:59:25 kadar bir sürede LTAC'nın 115 kapısında offline oldum. Nedeninin yaklaşık 20 dakika kadar LTBJ'de kapıda, yine yaklaşık 15 dakika kadar da Foxtrot taxi yolunda beklemiş olmamdı.

Her ne kadar biraz geç katılmış da olsam, ilk toplu eventım olarak keyif aldığım bir aktiviteydi, yönetiminiz için teşekkürler Emre hocam. kahkaha 
Emre Tekaslan
Pilot-2

Pilot-2
Emre Tekaslan

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 03:34

Katıldığınız için ben teşekkür ederim hocam. Heyecan her şeyi alt üst etti. Neyse sorun değil bir dahakine inşallah :brav: 
Gorkem Deniz
Pilot-1

Pilot-1
Gorkem Deniz

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 12:47

Bende katıldım, Ankara kalkışta biraz fazla bekledik özellikte holding points'te, İzmir'de de acil iniş vardı benimde hold'da yakıt azalmıştı onun arkasından inişe geçtim fakat ils hattına geç girdim cengizhan hoca vektörleyip tekrar ils hattına soktu :) hele bizden biri vardı 2 kere pas geçip 5-6 hold atmış bodruma divert etmiş :D Ama acil inişlerle kalabalıkla vs. daha eğlenceli oldu(ATC'leri bilemeyeceğim :D ) güzel etkinlikti :) Umarım tüm ATC sınavındakiler geçmiştir .
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 12:54

O tarz eğlenceli konuşmaları dinlemek taxi clearence'ını beklerken iyi gitti açıkçası kahkaha  O arkadaş da emin değilmiş nereye divert edeceğine işte epey sonra Bodruma çevirmiş burnu, tartışıyorlardı Antalya'ya mı yoksa İstanbul'a mı divert etsem diye kahkaha

En son eunver tarafından Çarş. 31 Tem. 2013, 18:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Gorkem Deniz
Pilot-1

Pilot-1
Gorkem Deniz

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 14:04

Aynen kararızlık oldu orada, mayday5KW gelmesi uzun sürseydi bende divert edicektim yakıttan :) ama dediğin gibi o tarz konuşmalar eğlenceli oluyor :)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 16:43

Adam nereye uçuşu yönlendireceğini (divert diyorsunuz) nasıl karar verememiş? Alternatif meydan yazmamış mı planına? Süs biberi mi orada o ifadeler kahkaha

Bu tür etkinliklerde, beklemelere alışık olun. Sabreden derviş, muradına erermiş (ya da FS'i yerde olduğundan iflas eder, etkinliğin sonunu göremezmiş) kahkaha
Gorkem Deniz
Pilot-1

Pilot-1
Gorkem Deniz

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyÇarş. 31 Tem. 2013, 18:58

Büyütülecek birşey olmadı ki, acil inişten dolayı 2 kere pas geçip IMR'de 5-6 tane hold attı yakıtı azalıncada iniş izni istedi olmaz deyincede bodruma gitti, kararsızlığı bodruma yakıt yetermi konusuydu yettide indide. Uçuş planındada Afyon ve Bodrum vardı zaten.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

IVAO C1 sınavı Empty
MesajKonu: Geri: IVAO C1 sınavı   IVAO C1 sınavı EmptyPerş. 01 Ağus. 2013, 16:40

Afyonkarahisar, pek mantıklı bir meydan değil. Zira, askeri olmasının yanı sıra jetlere de çok uygun apronu yok. Kütahya Zafer veya Denizli Çardak olabilir, keza Antalya'da. Neyse, çok şey kaçırdık çok kahkaha

IVAO C1 sınavı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» IVAO ADC SINAVI
» IVAO PP pratik sinavi ve Uyelik
» IVAO ATC
» IVAO MTL
» ivao türkiye atc'ler