VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
(FS9) Eski ayarların korunması Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

(FS9) Eski ayarların korunması

2 posters
YazarMesaj
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

(FS9) Eski ayarların korunması Empty
MesajKonu: (FS9) Eski ayarların korunması   (FS9) Eski ayarların korunması EmptySalı 16 Tem. 2013, 16:26

Kaptanlarım, hocalarım merhabalar,

Son zamanlarda sistemimde karşılaştığım oldukça fazla sayıda hatayı sizlerin yardımıyla çözmüş bulundum, bu bakımdan sizlere yardımlarınız için minnettarım.

Yer şekil dokularının (texture) nın bir çok add-on kullanıyor olmam sebebiyle çakıştığı ve simulatörün tıkanması nedeniyle fs9'u sistemimden bir kez daha kaldırmayı denedim.

Kaldırmadan önce "düzelir belki" düşüncesiyle simulatör ayarlarından "reset settings" i tıkladım ve simulatör ekranımın sol ucunda azıcık bir kısımda görünmeye başladı. Derhal fs9' kaldırdım. Bu sabah yeninden yükledim fakat o da ne? Eski ayarlarım kurulu, yine tam ekran olarak göremiyorum! Bu bakımdan "Ayarlar" kısmına da tıklayamıyorum doğal olarak göremediğimden.

İnternette epey bir arama yaptım, yaklaşık 2 saattir üzerindeyim bu konunun, fs9.cfg dosyasının silinmiş olmasının problemi çözebileceğini okudum, fakat gel gelelim öyle bir genelleme mevcut değil bilgisayarımda.

Öyle bir durumdayım ki, nereden baksak sorun, format atsam sırf bu sorundan, ayıklanması gereken binlerce dosya vb.

Sistemim Windows 7 64 Bit'tir.

Teşekkürler - Esen kalın.

En son eunver tarafından Salı 16 Tem. 2013, 16:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
eunver
LAWYER/Avukat

LAWYER/Avukat
eunver

MesajKonu: Geri: (FS9) Eski ayarların korunması   (FS9) Eski ayarların korunması EmptySalı 16 Tem. 2013, 16:55

Sorun çözüldü.

Tüm add-onları kaldırıp Fs9'un klasörünü sildim ve ayarlarda bir değişiklik olmadı ve bu bakımdan daha sonraki yüklemelerimde de ayarlar korundu.

Yüklenen add-onları kaldırınca bozuk olan "uninstall" simgesi düzeldi ve oradan ayarları sıfırlayıp sistemimden kaldırdım fs9'u. Daha sonra yeniden yükledim, sorun çözülmüş oldu. :)

Aslında çözüm çok basitmiş, ama işte o heyecan falan derken :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: (FS9) Eski ayarların korunması   (FS9) Eski ayarların korunması EmptySalı 16 Tem. 2013, 17:23

Merhaba hocam. Rahat olun, endişe etmeyin lütfen. Her sorunun çaresi bulunur elbette. Ayrıca Fs9 (Fs2004) kullanmanız en büyük şansınız.
Öncelikle, soldaki profilinizde yazan bilgisayar sisteminizin performansı çok rahatlıkla Fs9'u uçuracak ve 60-80 Frame'lerde gösterecek nitelikte. Bu yönden de sorun yok.
Yazınızdan anladığım kadarı ile sorununuz; hem FS9 ekranda tam görünmüyor(yarım veya az bir kısmı), hem de eski ayarlarınızın silinmesini istiyorsunuz.
Yapılacaklar:

1- Öncelikle bilgisayarınızdan Fs9'u tamamiyle ve hiç bir Add-On veya kalıntı dosya kalmadan temizlemek, kaldırmak gerekiyor. (Fs9'unuz epey şişmiş ve texture çakışmalarından şaşırmış görünüyor. kahkaha )
Bunun için şu sayfamızdaki "Fs9-Uninstall" konumuzda yazılanlara göre Fs9 ve yandaşlarını kahkaha kaldırınız: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ve ardından bir süreliğine bilgisayarı kapatıp dinlenmeye bırakınız. Bu arada bir kahve içebilirsiniz. kahkaha

2- Ardından bilgisayarı açarak, Başlat/Çalıştır kısmına "regedit" yazarak, "HKEY_LOCAL_MACHINE"/"SOFTWARE"/MICROSOFT/MICROSOFT GAMES/FLIGHT SIMULATOR olMAdığını kontrol ediniz!.. Şayet varsa "MICROSOFT GAMES" yazsına SAĞ-TIK/ "DELETE" yapınız.

3- Bilgisayarım/ C:/ diskinin klasörünü açınız. Üstteki "Araçlar/Klasörler Seçenekleri/Görünüm" den "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini işaretleyip, OKEY'leyin.
Daha sonra C:/Users/Administor/AppData/Roaming/Microsoft/Fs9 klasörünün olMAdığını kontrol ediniz. Şayet varsa "Fs9" klasörünü siliniz.
(Yukarıdaki kalın harflerle yazdığım konum, "Fs9.cfg" dosyasının Win7'deki konumudur. Ben WinXP kullandığımdan bu konumu yanlış yazmış ta olabilirim. "Administor kısmı, isminiz olabilir.)

4- Sonra asıl daha önce (silinmeden -kaldırılmadamn önce Fs9 hangi diskte kuruluysa oraya da giderek, klasörün tamamiyle kaldırılmış olmasından emin olunuz. Kalıntı dosyalar varsa, onları da elle siliniz. Kısacası; bilgisayarınıza daha önce HİÇ Fs kurmamışsınız gibi tertemiz olmalı. Hiçbir yerde Fs9 ile ilgili hiç bir dosya, artık kalıntı falan kalmamalı hocam.

5- Tekrar PC'yi kapatıp açın.

6- En büyük sorununuz olan Fs9'un parçalı görünmesi, tahminim ekran kartının driveri olabilir. Bunun için, en güzel sürücü (driver), ilk bilgisayarı aldığınızda yüklenen kendi Orijinal ekran kartının sürücüsünü tekrar yükleyiniz. (NOT: En güncel sürücü, en iyisi demek DEĞİLDİR!..)

7- Şayet bilgisayarınız çok ısınıyorsa, fan sesi rahatsız edici boyutlara geldiyse, Framelerde azalma veya sürekli çalıştırdığınız programların son dönemlerde performansının azaldığını hissediyorsanız, hemen temizlenmesi gerekir. Bakınız: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

8- Ayrıca şu bölümdeki tüm konuları gözden geçiriniz: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

9- Bütün bu işlemlerden sonra Fs9'u tekrar ama, dikkatlice yükleyebilirsiniz. Veee.. Fs9'u default olarak (hiçbir uçak veya eklenti eklemeden) bir hafta böyle kullanın.
Daha sonra her BİR eklenti eklediğinizde sürekli Fs9'u açarak sorunların olup olmadığını kontrol ediniz.

Kolay gelsin.
NOT: Ekran kartının orijinal, İLK sürücüsünü yüklemeyi sakın unutmayınız!..
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: (FS9) Eski ayarların korunması   (FS9) Eski ayarların korunması EmptySalı 16 Tem. 2013, 17:24

Ben yukarıdaki uzun yazımı yazarken siz sorunu çözmüşünüz AMMA; yine de yazılarımı bir okuyun. İnanın çok faydalı olacaktır!. Keyifli uçuşlar.

(FS9) Eski ayarların korunması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» THY(eski kuyruk)_A340-300 VC (default FsX)
» [istek] Onur air Eski boyama
» TDS - B787 - FS2004 (eski POSKY tasarımcıları)
» Uçak boyarken eski yazıları nasıl kaldırabilirim?
» Iris Simulation eski uçakları artık Freeware